Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
onogur
  Válasz | 2007. március 21. 11:54 | Sorszám: 505
Könyörgöm, nézz a topic címére, mi zászlókról beszélünk és nem címertanról!
Hogy a heraldikusok mit minek neveznek a maguk szakzsargonjában, az teljesen lényegtelen. Te azt mondtad: Árpád-sáv nem létezik a heraldikában és lehet, hogy igazad van, bár én a pólya helyett sokszor olvastam sávot, de ez is lényegtelen.
Csonttollú
  Válasz | 2007. március 21. 11:49 | Sorszám: 504
kedves onogur,
Amit bemásoltál, az NEM heraldika.
Arra céloztam, hogy a heraldikában nincsenek sávok.
Hogy azóta ki mindenki nevezett el mit minek, ez már egy másik történet.
És hogy ezt ki mire használja fel ki ellen, ez is...
onogur
  Válasz | 2007. március 21. 11:00 | Sorszám: 503
A régészek nemigen kompetensek a témában, meglepően kevés zászlót találnak az ásatások során. Hirtelenjében csak ezt tudtam összegúglizni:

Június 26. — A nemzeti zászló napja
Vexilológia mindenkinek

150 éve történt, hogy 1848. június 26-án a havasalföldi ideiglenes kormány elfogadta a 14-es számú határozatot. Értelmében a havasalföldi zászló három színe függôleges sávokban alkot mintát. A kék sáv a zászlórúd mellett található...
A kék-sárga-piros színeket vízszintes sávok formájában is használták. Havasalföldön a hadiflotta már 1834-ben használta az egyenes sávú hajózászlót. A lobogón a piros sáv felül, a kék sáv alul húzódott. Az 1848-as forradalmi évben a függôleges minta mellett az egyenes sávú zászlót is használták, felül a kék sávval. 1859-ben az Egyesült Fejedelemségek hadserege és hadiflottája ugyancsak az egyenes sávú zászlót használta, a piros sávval felül.

Satöbbi.

Csonttollú
  Válasz | 2007. március 21. 10:54 | Sorszám: 502
Pólya van, sáv nincs. Ld. még Bertényit (jelest adott oklevéltanból), továbbá régész barátaimat.
Egyébként vigyázz, mert még jöhet egy új titán és meg kell elégedned egy hangszóróval.
Passuth-tól csak a Lagúnákat szeretem igazán, de minden könyve nagyszerű azoknak, akik szeretik a történelmet, és olvasása után fejest ugranak bele. Magyar tárgyú is akad, nem is kevés.
onogur
  Válasz | 2007. március 21. 10:49 | Sorszám: 501
Na most ez tévedés.
A heraldikában igenis van sáv, amit pólyának is neveznek.
De hát mi zászlóról beszélünk ( vexilológia ) és nem heraldikáról.

( Tényleg, jó régen olvastam Passuthot... )

Csonttollú
  Válasz | 2007. március 21. 10:43 | Sorszám: 500
Ez is egy gumicsont.
Egy a sok közül.
Hogy mindennel foglalkozzon az istenadta, csak a bajokkal nem.
Továbbá ld. Goebbels. Diabolizálni kell az ellenfelet/ellenséget, akkor elveszti emberi vonásait és eccerűen elpusztíthatóvá válik.
Folyamatban van.

Egyébként olyan, hogy árpádsáv, nem is létezik. A heradikában nincs sáv, csak vágás. Vörössel és ezüsttel.
Ld. még: Hétszer vágott mező (aki kisüti az íróját, helyet cserélhet a zongoristával).
Meg csak úgy hirtelen: http://www.arpadsavos.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=35

onogur
  Válasz | 2007. március 21. 10:26 | Sorszám: 499
Előre be nem jelentett nyilas demonstráció:

onogur
  Válasz | 2007. március 21. 10:19 | Sorszám: 498
"Szóval kérdésem: ki, hol és mikor találkozott először az árpádsávos zászlóval, mint aktuális szimbolummal?"

Közvéleménykutatásod ingyenes, vagy a válaszadók kapnak legalább egy tábla csokit?

Alkalomadtán nézzél bele egy DVSC-akárki focimeccsbe, a Loki szurkolói döntő többségben Árpád-sávos zászlóval szurkolnak...na nem régóta, csak néhány éve.
Ez a tény az antiszemitának nemigen mondható Kósa Lajost sem zavarja, különben nem vegyülne a szurkolókkal.

hejde
  Válasz | 2007. március 21. 01:04 | Sorszám: 497
Az árpádsávos zászló a 90-es évek elején együtt tűnt fel a lyukas meg a címeres zászlókkal. (Egyik sem hivatalos jelkép.) A szélsőségesnek mondott szervezetek (nem mindegyik az, amire mondják, és hát marad is ki a szélsőséges listából egy-két kék jómadár..)is valamennyit használják. De az árpádsávos használat sohasem volt kizárólagos vagy kifejezetten rájuk utaló.
Az elmúlt években pedig éppen kifejezetten "polgárjogot" nyert, én pl. óvodás korú gyerekeknél is láttam, de nem érdeklődtem a politikai nézeteikről.. Manapság azt mondani, hogy szélsőségesek használják, egyszerű hazugság.

Hogy a nyilasok is ezt használták, igaz, hogy nem csak ők, és igaz, hogy ők nem is ezt.. erre pedig azt mondhatom, hogy az MSZP vörös négyzetei erősen emlékeztetnek egy önkényuralmi jelképre, de pl. Horn feje egy ávósra, Medgyessyé egy kémre, Gyurcsányé egy kisztitkárra, Kókáé pedig magára az ördögre... hát tehetnek róla szegények?

Magyarországon más nemzethez tartozóknak nincs valóságos okuk félelemre, legkevésbé attól, hogy fizikai bántalom érné őket (az egyébként csekély számú bőrfejűek aligha veszélyesebbek, mint sötétben átmmenni a nyóckeren).

Na akkor pont a zászló keltene félelmet? Legfeljebb csak egzisztenciális félelmet a piros lufikhoz szokott MSZP vezetőkben..

nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 01:04 | Sorszám: 496
Hát az már más kategória.
Viszont ezen a debil "történészen" tényleg csak röhögni lehet és kell, jóízűen.
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. március 21. 00:52 | Sorszám: 495
Most épp azon mérgelődöm, hogy miközben a Zindex is megírta, hogy - az egyébként köcsög - Kupper hogy mexívatott öt nácizó kommunistát, az Orgión Qka Jónás meg Fodrosan Gabriella piszkálódása a vezető hír, seggnyaló stílusban.
nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 00:47 | Sorszám: 494
kalebnak köszönhetően 1 nagyon érdekes dolgot találtam:

Baranta, a magyar harcművészet

nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 00:39 | Sorszám: 493
Próbáld csak meg, jobb mint mérgelődni vagy szégyenkezni helyettük!
nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 00:35 | Sorszám: 492
Az a honlap már csak eléggé "hungarista", nem? Azon miért csak nyilas zászló van?

Hadd ne én minősítsem már "hungarista portálnak" a nemzeti.lap.hu-ról elérhető honlapokat... (Meg olyan nagy kedvem sincs most mindent végigböngészni azért, hogy a fixa ideádat megcáfoljam. )

Időszakos Állat
  Válasz | 2007. március 21. 00:33 | Sorszám: 491
Nekem nem megy a felszabadult röhögés a kínos és szánalmas alakokon, az én pofám ég helyettük.
kaleb
  Válasz | 2007. március 21. 00:20 | Sorszám: 490
Végignéztem a kedvenceimben, és nem találtam. Megváltozott a megjelenés, a régit sajnos nem mentettem le. A "suttogón" még van nyoma.

De nem adhatok linkekekt, mert ez már talán túlmegy a határon. Max a nemzeti.lap.hu-t ajánlhatom, vagy a Magyar Sziget oldalát, onnan néhány lépésben elérhetők ezek a honlapok szerintem.

nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 00:11 | Sorszám: 489
Miért "szenvedted"? Szerintem nagyon szórakoztató volt ez a debil fazon. A kipislogásai különösen.
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. március 21. 00:10 | Sorszám: 488
Na végigszenvedtem én is ezt a műsört.

Hát ez a debil katasztrofális. Legszánalmasabb vonása, hogy folyton kényszeresen vigyorog, mint egy elmeháborodott. Elküldtem tomcat-nek a linket, remélem, értékelni fogja.
kaleb
  Válasz | 2007. március 21. 00:07 | Sorszám: 487
"Gyakorlatilag mindig is velünk volt"

A címer részeként jelen volt. Önálló használatának első esetére én 1992-ből emlékszem, de ez nem jelent semmit. Nyilván volt egy előtörténete.

Megkérdeztem három érintett kortársat is, látott-e 44-ben árpádsávos zászlót október előtt. Egyikük különösen érdekes, mert nyáron deportálták Auschwitzba, amikor állítólag e zászló alatt tették volna ezt. Hát nem látott. Ezt állítja. Karszallagot a nyilasokon igen, de zászlót nem. Egy másik interjúalanyom, aki végig Pesten volt, szintén nem emlékszik erre októbert megelőzően. A harmadik emlékezetében meg kifejezetten az októberi nyilas hatalomátvételhez kötődik az árpádsávok megjelenése. Ezek emlékek.

Az persze nem tagadható, hogy Endrének és Bakynak volt korábbról nyilas kötődése, de azt kétlem, hogy a deportálások márciust követően és október előtt az árpádsávos zászlóhoz lennének köthetők.

nemszadista
  Válasz | 2007. március 21. 00:03 | Sorszám: 486
Keresd meg nekem az árpádsávos zászlót (nem a nyilas zászlót) ezen a hungarista portálon: http://hungarizmus.nspage.com/

(Valószínűleg ez lehetett a www.hungarizmus.hu, csak nyilván letiltották a .hu domaincímét.)

kaleb
  Válasz | 2007. március 20. 23:58 | Sorszám: 485
"szeretsz és tisztelsz minden hagyományt"

Én már személyesen nyilatkoztam az árpádsávos zászló mellett. Lévén, hogy a történelmi magyar címerben benne van, furcsa is lenne, ha idegen lenne nekem. Ha történetileg nézem, a címmerre gondolok meg a Képes Krónikára, egyáltalán semmi gondom nincs vele.

Az, hogy minden mai lengetője hozzám közeli nézeteket vall, azt se mondanám. De az a furcsa eset van, hogy ezt nem lehet tőlük megkérdezni, legalábbis nem szoktam.

A Magyar Sziget elég felemás jelenség, ha valaki az ottani eszmevilággal azonosul, akkor azért azt mondanám neki, hogy legyen azért kritikusabb. Sok minden hangzik el ott, és sok mindenki fellép, akiknek nem minden mondata vállalható. Te is tudod. De azért van annyira ellentmondásos, hogy miközben Tudós Takáts János előad, meg egy bizonyos Ungvári Gyula, akit Szálasi előszavakból van szerencsém ismerni, azért küldtek már haza a szervezők elvi alapon hungarista röplapot osztogatót.

kaleb
  Válasz | 2007. március 20. 23:52 | Sorszám: 484
"ez a végtelenül ostoba, idióta alak SZÉGYENT HOZ a történészekre"

Nem hoz szégyent. Higgyük el, hogy történelem diplomája van. És? Hányat adnak ki egy évben? Számomra a történész valahol egész máshol kezdődik.

A szerkesztőre hoz szégyent, hogy meghívta és történésznek titulálta. Vannak igazi zászlószakértők, és a korszakkal foglalkozó történészek, meg talán olyanok is, szociológusok, akik a mai jelképhesználathoz tudnak hozzászólni.

Az letagadhatatlan, hogy hungarista portálok következetesen a mai árpádsávos zászlót használják önazonosításra. EBből persze nem következik, hogy mindenki hungarista, aki használja, de azért tény, hogy a dolognak emiatt van egy halvány vajszínü árnyalalata.

orosz_hussalata
  Válasz | 2007. március 20. 22:42 | Sorszám: 483
Szerintem az alábbiak miatt fontos jelkép most az árpádsávos zászló.

1. Azoknak, akiknek (nem térkép e táj) fontosak a nemzeti gyökerek, mint minden egészséges lelkületű embernek a saját gyökerei, kultúrája egyfajta kiindulópontot jelent. ( vannak, akiknek a multikulti mekdonáldszviszkikóla űbermodernliberális konzumidiotizmus jelenti mindezt)

2. az árpádsávos zászló kétséget kizáróan az egyik legrégibb zászlónk, így múltunk fontos jelképe, amelynek kiemelkedő fontosságát nem lehet kétségbe vonni, amint az az "ellenoldalon" divat (miért pont ez a zászló), hiszen EZ jelenik meg számtalan címerben is.

3. az árpádsáv elleni, "tetemcafat", és "tökfödő" stílusú támadások* (ugye a manipulátoroknak gyökértelen, ezért kapaszkodó nélküli alkalmazottak/fogyasztók kellenek) csak erősítik a kötődést.

4. a támadásokban megjelenő leplezetlen gyűlölet szintén csak erősít.

Tehát a megjelenést nem kell annyira keresni. Gyakorlatilag mindig is velünk volt, a diktatúra után pedig felszabadultak sokakban az addig elnyomott nemzeti érzések (ugye emlékszünk a vörös zászlóval "ünnepel"t új kenyér ünnepre). Hasonló ez a rendszerváltás után megjelent valásossághoz.

* az egyik első támadás a göncz elleni kifütyülés emlegetése (ugye emlékszünk misztermuszter homloktörölgetésére) volt. De könyörgöm, miért is ne lehetne BÁRMELYIK politikust kifütyülni (oké, nem illik a valójában sosem létezett, de nagy hangon hírdetett árpibácsi képbe)?

nemszadista
  Válasz | 2007. március 20. 22:31 | Sorszám: 482
Olyat is láttam március 15-én, hogy ollószerűen volt a 2 zászló 1 nyélen, sőt olyat is, hogy 2 fél zászlóból csináltak 1 egészet.
nemszadista
  Válasz | 2007. március 20. 22:28 | Sorszám: 481
Nagyon jó 5let volt! Sok ilyen 5lete legyen!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola