Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló (31. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
gajo
  Válasz | 2006. október 15. 22:27 | Sorszám: 30
Tétel 32: BARTA Sándor Vörös zászló.

Versek. Bp. 1919. MA. 40 l. Első kiad. A boríték Bortnyik Sándor munkája. Fűzve, kiadói (restaurált) borítékban.

Kikiáltási ár : 4.000 HUF

Leütési ár : 70.000 HUF

Az aukció időpontja : 2002.05.25 10:30

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 15. 22:24 | Sorszám: 29
(((Mit töröltél és honnan?)))
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 15. 22:23 | Sorszám: 28
Tessék mondani! Ki ez itt? Szálasi az árpádsávos zászlóval?
kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 22:22 | Sorszám: 27
OFF

A space volt a hiba, töröltem és müxik.

kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 22:21 | Sorszám: 26
gajo
  Válasz | 2006. október 15. 22:19 | Sorszám: 25
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 15. 22:18 | Sorszám: 24
Nem müxik.
gajo
  Válasz | 2006. október 15. 22:16 | Sorszám: 23
"A zászló mint jel a középkor találmánya - színezése alkalom a heraldikai ismeretekre - ám erre nem térünk ki.
Csupán annyit jegyzünk meg, hogy a hagyomány szerint az Árpádházi uralkodók a vörös-fehér sávos zászlót használták (ez van a címerpajzsukban is)."

[img] http://www.mozaik.info.hu/mozaweb/Ver/Kep/p2124_6.gif[/img]

kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 22:15 | Sorszám: 22
Emese mondta ezt?

Szerintem nincs igaza. Az örökség - ahogy manapság hívjuk, angolul: heritage - nagyon eleven dolog és egyáltalán nem "poros" valami. Forrás, ami egyéneknek és közösségeknek is erőt ad. Vitatott dolog, mindig, mindenhol, ez hozzá tartozik. De nélküle nem lehet élni.

A magyar örökség is rendkivüli érték. Inkább azon kellene gondolkodni, hogy lehetne minél több ember számára hitelesen hozzáférhetővé tenni. Pl. a levéltárak digitalizálásával, internetes kereshetővé tételével, és természetesen rendes lábjegyzetelésével, a latin nyelvű források lefordításával.

Ettől függetlenül a táji és épített örökség is felmérhetetlen értékű, meg persze a jelképek, nevek öröksége is. Családfáktól vármegyei jegyzőkönyvekig, családi és megyei/városi címerekig.

gajo
  Válasz | 2006. október 15. 22:12 | Sorszám: 21
"vér"

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 15. 22:05 | Sorszám: 20
"...a poros...múltba tekintést..."

Tessék mondani? Mennyire poros ez a múlt?!

A keresztények visszamennek a poros Bibliáig, a muzlimok a nagyon poros Koránig, a zsidók a módfelett poros Talmudig, és így tovább.

Tessék mondani? Az egyes népek meddig mehetnek vissza a múltba? Melyik poros időkig? Különösen az érdekelne, hogy a magyarok meddig mehetnek vissza? Visszamehetnek-e az árpádházi királyaikig, vagy csak Mátyásig, mármint az igazságosig, vagy csak és kizárólag az 5 hónapot regnáló Szállasiig mehetnek vissza, illetve csak az 1938-1945 évekig, esetleg csak Rákosiig és Kádárig?

Ki adja ki erre vonatkozóan az ukázt manapság?!

nemszadista
  Válasz | 2006. október 15. 21:56 | Sorszám: 19
Valamilyen miepes beutese valoszinuleg lehetett, de nem hiszem, hogy olyan "irodalmon nevelkedett" vagy borfeju-zenekarokat hallgatna ejjel-nappal. Muveletlen segedmunkas, de nem "Miep-mozgalmar" volt.
De ha erosen kicizellalom a velemenyet, akkor az teljesen vallalhato es kozel is esik az enyemhez.

En pedig 1el tobb embert kerdeztem meg a kerdesrol, mint te.

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 15. 21:54 | Sorszám: 18
Tessék mondani?! Ezek nemzeti cuclisták?
kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:52 | Sorszám: 17
Vér
kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:52 | Sorszám: 16
Szálasiék zászlajában az árpádsáv 5+4-es, 5 piros, 4 fehér, ahogy írod. A Kossuth téren 4+4-est használnak, ha jól látom. Ugyanakkor a Véd és Becsület honlapján 4+3-as szerepel, teháét ők, akik nyiltan vállalják Szálasi örökségét, ma már nem azonos jelképet használnak.

Innen nyitott kérdés, hogy vajon kinek mit jelent a 4+4-es. A 4+3-as mutációja, vagy tényleg tudatosan az ősi zászló.

kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:42 | Sorszám: 15
am - ma
kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:41 | Sorszám: 14
Ilyet magától nem mond valaki. Valszeg Miép vagy Lelkiiesmeret 88 irodalmon nevelkedett, és nem csodálkoznék, ha "nemzeti zenekarokat" hallgatna szabadidejében.

De ő csak egy a sokból. A többi véleménye is érdekel. Meg azt se gondolom, hogy ők menthetetlen emberek, am így gondolja, holnap majd lehet, hogy másként. Egyébként bevallom, hogy mióta a hivatalos használat meg a kokárdázás megfakította a trikolort, érzelmileg nekem is vonzó a régi, Árpád kori zászló. Kevésbé politikai töltetű. Nekem. De nem biztos, hogy mások is így vannak ezzel.

kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:37 | Sorszám: 13
Nem végeztem, ezért kérdem. Hátha más tudja a választ.

Azt se tudom, tipikusan hol veszik a zászlóikat. Rendes zászlós boltokban kapható? Vagy SZkítia és hasonló helyeken? Ebből lehet talán kötődésükre következtetni? Tényleg nem tudom a választ, pedig ez egy olyan kérdés, ami lényeges. Nem is tudom, hogy kéne odamennem egy ilyen úrhoz, mit kéne kérdeznem pontosan, hogy megfelelő választ kapjak. Könnyebb helyzetben van az, aki ismer ilyen embereket, vagy esetleg már beszélt velük erről.

Nekem lehet több verzióm is, de egyáltalán nem biztos, hogy megfelel a valóságnak. Az sem egészen biztos, hogy ez egy csoport. Biztos vannak köztük olyanok, akik hungaristaként definiálják magukat, akik a Magyar Szigeten, vagy a Vér és Becsület keretében nevelődtek és találkoztak ezzel a jelképpel, de lehetnek olyanok is, akik egész más kötődésüek. Ez empirikus kérdés, csak úgy lehet megválaszolni, ha megkérdezed őket.

nemszadista
  Válasz | 2006. október 15. 21:35 | Sorszám: 12
En beszeltem olyan "utca emberevel", aki Arpad-savos zaszlot lengetett. Es en is elegge kivancsi voltam, hogy miert.
Kb. az jott le, hogy
1/ Mivel a "trikolort" mindenki hasznalja es allami szimbolum (es a hatalmat ma a komcsik bitoroljak), ezert nem erezte a nemzeti erzeseit elegge kifejezonek, valami sokkal erosebbet akart es ez az osi magyar szimbolum ilyen.
2/ nagyon-nagyon utalja a Szadeszt (eme erzeseben melyen osztozom vele) es tudja, hogy ez a zaszlo mennyire duhiti oket.

"Nyilas eszmeiseget" nem sikerult felfedeznem a zaszlovivo sem politikailag, sem stilisztikailag nem eppen kifinomult velemenyeben. Ketsegkivul szidta a "zsidokat", mint a bokrot, de arrol nagyjabol sikerult meggyozodnom, hogy ez nala 1ertelmuen az SZDSZ szinonimaja volt, ezert ezt en nem is hivnam antiszemitizmusnak. (Pl. kozbeszurtam, hogy a Fideszben is vannak zsidok, mire kb. az volt a reakcio, hogy ki a francot erdekli, azokkal semmi baja.)

urga
  Válasz | 2006. október 15. 21:11 | Sorszám: 11
Te már végeztél felmérést közöttük? Mit mondtak?
kaleb
  Válasz | 2006. október 15. 21:06 | Sorszám: 10
Aha, értem. Biztos ez az elődje az árpádkori zászlónak, így gondolod?

Egyébként az ősi magyar zászló a szinvörös, illetve a színfehér. A piros fehér is jó régi, a Képes Krónikában már szerepel.

Ettől függetlenül, jó lenne tudni, mi van azok agyában, akik lengetik, nekik mit szimbolizál. Nekem személy szerint semmi bajom vele, de nem tudom kizárni, hogy nem ugyanazt társítjuk hozzá. Ti már beszéltetek olyannal, aki ezt választotta a trikolor helyett? Miért tette? Mit akart ezzel mondani?

MrX
  Válasz | 2006. október 15. 20:29 | Sorszám: 9
AZ ÖTVEN FELE UJSÁGÍRÓ VOLT ,HÚSZ NÉZELŐDŐ ÖT DARAB JOHN ESMS AZ UJSÁGÍRÓ SOK. SOKFELÉ ELJUT A PROVOKÁCIÓ
MrX
  Válasz | 2006. október 15. 20:23 | Sorszám: 8
Hát ez az! A PIROS-FEHÉR SÁVOZÁS AZ 50 CSILLAGGAL JELKÉPEZETT ÁLLAM KIREKESZTÉSÉT JELENTI. UGYE IGY VAN JOHN EMS?
szakall
  Válasz | 2006. október 15. 20:23 | Sorszám: 7
"Voltak vagy ötvenen a Terror Házánál, míg a 8-szor vágtt Árpád-sávos zászlók alatt Tízezren"

Ez a lényeg. De sokallom még mindig azt az 50-et is.

gajo
  Válasz | 2006. október 15. 20:06 | Sorszám: 6

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola