Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló (26. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
kaleb
  Válasz | 2006. október 21. 21:27 | Sorszám: 155
Utóbbiban van hajszálnyi igazság. Lehet jóhiszeműen így gondolni és elég értelmes következtetésekre jutni.

Arra kiváncsi leszek, mikor meri észrevenni a t. jobboldal, hogy OV nevű közszereplője erősen közelít a mentális felbomláshoz. Ld. Debreceni cikkét, az olvastam rovatba beidéztem.

Ez nem vicc. Kádár elvtárs is ide jutott. Miért van ez? Nem tudom. De érdekes az ismétlődés.

Hegeda
  Válasz | 2006. október 21. 21:20 | Sorszám: 154
Az MSZP nem harácsol, az SZDSZ nem hazudik,a föld pediglen lapos és két teknősbéka tartja a hátán.

kaleb
  Válasz | 2006. október 21. 21:08 | Sorszám: 153
Higgadj már le, és próbálj meg nem olyanokat mondani, amiket szégyelni fogsz másnap, ha újraolvasod.

Még hogy OV és a Fidesz Mo függetlenségét akarná? Ébredj már fel. OV arra büszke, hogy az ő feladata az Európai Néppártban az amerikai republikánusokkal a kapcsolattartás. Annyira "függetlenségpárti", mint bármely multi helyi igazgatója.

Az MSZP nem harácsol, az SZDSZ nem hazudik, szóval ezek olyan állítások, amire nem érdemes elméleteket építeni. Ha ennél jobb érved nincs mellettük, jobb ha azt mondod: "csak", "szeretem és punktum".

kaleb
  Válasz | 2006. október 21. 21:03 | Sorszám: 152
"egy Tisza Istvánt végül is ők is kitermeltek. "

Tisza 1905-ig a Szabadelvű Pártnak volt a vezetője, 1910-től meg a Munkapártnak. A Függetlenségi Pártnak meggyőződéses ellenfele volt. Kettejük viszonyát nagyjából az jellemzi, hogy a b. függetlenségiek szétverték a Parlamentet, meg Tiszára is rálőttek. Nem találták el.

Részletek a wikipedián, Tisza István neve alatt.

---------------

"De a mítosz összefogja a pártot - vagy mit." Ezt jól mondod.

Olvastad Debreceni mai cikkét? NOL.

Gyöngy
  Válasz | 2006. október 21. 13:26 | Sorszám: 151
Ha a Fidesz nem lenne komoly ellenfél, nem próbálnák ilyen erővel megsemmisíteni diszkreditálni, ahogyan ezt teszik.

"Nincsenek közös elvei, nincsenek céljai, nincsenek komoly emberei."

A "komoly emberekről" már szóltam, nem kell ismételnem. A közös cél viszont Magyarország függetlenségének visszaszerzése-megőrzése, az MSZP-s harácsolás megszüntetése, az SZDSZ-es hazudozás kiszorítása a közbeszédből.

Ami pedig az elveket illeti, az a másik oldalnak sem erőssége. A modern mozgalmak nem ideológiai alapokon szerveződnek.

Gyöngy
  Válasz | 2006. október 21. 13:21 | Sorszám: 150
Baromi önkényesek a szövegkiemeléseid. Ettől eltekintve, ne nekem mondd, hogy "és", hanem pl. jelen esetben Horn Miklósnak, és mindazoknak, akik (esetleg érthető) idioszinkráziáikat világméretű szorongássá fújják fel.
Gyöngy
  Válasz | 2006. október 21. 13:19 | Sorszám: 149
Komoly ember? Komoly embereknek nevezed azt a hordát, amelyik a parlament bal karélyában ül? Komoly embereknek nevezed azokat a zsurnalisztákat, akiket Gyurcsányod lábhoz rendel? Komoly embernek tekinted Gyurcsányt, aki a legócskább fogásokkal szédítette választóit? Komoly embernek nevezed azokat, akik az MSZP-nek falazva hallgattak négy évig?

"Magyarország leggyülöltebb embere Széchenyi István volt."

Ennek jegyében lett minisztere az első szabad magyar kormánynak. Jaj, kaleb, már a történelemhamisítástól sem riadsz vissza ?!

urga
  Válasz | 2006. október 21. 12:48 | Sorszám: 148
"Nem kedvenceim a kapitalisták, de nem tudok versenyképes ipart elképzelni a multik nélkül."

Én is a verseny híve vagyok: mindjárt el is indítanám őket 100-on, a nyertes életben maradhat

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 20. 23:57 | Sorszám: 147
Ne vedd magad komolyra!
Nem kérdeztem én semmit, csak egy jót nevettem Gajoval.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 20. 23:40 | Sorszám: 146
Érdekes párhuzam.

Google rögtön: "A Függetlenségi Párt 1890 novemberében elfogadott szervezeti szabályzata ki is mondta, hogy a párttagok egymást csak a pártértekezleten bírálhatják..." írja a Századvég.

Mindenesetre egy Tisza Istvánt végül is ők is kitermeltek.
"Szerencsére" ma már olyan kislétszámúak a pártok, hogy könnyű egy erős, tekintélyes vezetőnek, elnökségnek kordában tartani az "erőket".

Én sem látom a Fideszben a tartalmi kohéziót. De a mítosz összefogja a pártot - vagy mit.

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 23:17 | Sorszám: 145
A kapitalistát a tőke és vállalkozás teszi. Hogy mi volt, nem túl érdekes.

Ez nem nemesség, amit örököl az ember. (Általában.)

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 23:15 | Sorszám: 144
Nem tartanám értelmes mozgalomnak.

Nem kedvenceim a kapitalisták, de nem tudok versenyképes ipart elképzelni a multik nélkül.

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 20. 23:15 | Sorszám: 143
"Lamperth Monyó"

Ez sem rossz!
De nekem a Lumpen Móni valahogy élethűbb.

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 23:14 | Sorszám: 142
A Fidesz nem komoly ellenfél. Lufi. Nincsenek közös elvei, nincsenek céljai, nincsenek komoly emberei. Nagyjából az egykor volt Függetlenségi Pártnak felel meg, amit senki nem vett soha komolyan. Joggal.
kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 23:12 | Sorszám: 141
"a mai nemzedék"

Töredéke használja az árpádsávos zászlót. 10-15 ember. Ne essünk tulzásokba. A szélsőjobb törzsközönség néhány ezerre tehető, azok, akik a Magyar Szigetre járnak. De mond hogy néhány 10.000. És?

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 23:10 | Sorszám: 140
"mennyire népszerű"

Hívei közt egyetlen komoly ember nincs.

Tudod, mondtam már, Magyarországon Szálasi volt a legnépszerübb ember. Rákosiért is sokan rajongtak, de ez semmi Kádárhoz képest. A népszerüség mulandó, és ritkán a legnépszerübb emberek a legértékesebbek. Magyarország leggyülöltebb embere Széchenyi István volt. Számít ez?

keri
  Válasz | 2006. október 20. 21:04 | Sorszám: 139
Van az a srégen vörös-fehér csíkos, hosszúkás kresztála. Na, azt be kéne tiltatni. Már nagyon régóta zavar. Mondjuk a fehér csíkok helyére lehetne vöröset festeni.
Kinél kell kezdeményezni vajon? Lamperth Monyó?
tiszavirág
  Válasz | 2006. október 20. 18:29 | Sorszám: 138
Melyik kapitalisták?!

A kommunistákból lett kapitalisták, vagy a született kapitalisták?!

Nem mindegy!!!

Biztos vagyok benne, hogy "kaleb" szerint csak a született kapitalistáknak kell veszni, a komuunistákból lett kapitalistáknak sokáig kell élni jó egészségben és mégnagyobb jólétben, hiszen ők a "haladók".

(a nappaliból a reterát felé haladók... )

gajo
  Válasz | 2006. október 20. 18:13 | Sorszám: 137
Kaleb!

Visszatérve a zászlóra: akkor mit szólnál, ha vörös szinű
lobogókkal a proletárforradalmat követelnék??Minden hatalmat a munkásosztálynak! Vesszenek a kapitalisták!

gajo
  Válasz | 2006. október 20. 16:41 | Sorszám: 136
Magyarul: nem kedveled a komoly ellenfelet, ellenfeleket!

Az értelmezhetetlen emdéeffel semmi bajod!

Gyöngy
  Válasz | 2006. október 20. 16:37 | Sorszám: 135
" ... vannak bizonyos emlékei. Tiszteletben lehet tartani."

Ugyanúgy, ahogy mások "emlékeit", történelmi hagyományait is . Egyébként senki nem tagadta Horn Miklósnak a saját emlékeihez való jogát, mindössze arról van szó, hogy a saját rossz emlékeit nem dagaszthatja a mai nemzedék történelmi bűnévé, nem tehet elfogult nyilatkozatokat történelmi ereklyékről.

Gyöngy
  Válasz | 2006. október 20. 16:33 | Sorszám: 134
"A Fideszt kedvelem legkevésbé, mert az a benyomásom, hogy a vezető emberei összeesküdtek, hogy mostantól csak butaságot fognak beszélni, azt híve, erre vevők az emberek. Őket tartom a legfelelőtlenebb pártnak. "

Arról meg nem is beszélve, hogy az milyen ijesztő, mennyire népszerű a másik hárommal ellentétben (ld. még: a jelentéktelen ellenfél jó ellenfél).

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 16:32 | Sorszám: 133
NB. a Horn Gábor által teremtett iskola virágzik. Mintahogy az SZDSZ-nek is javára van ottani működése.

Apját láttam már beszélni, szimpatikus ember.

Amit Horn Miklós mond, az elég jellemző azokra, akik az árpádsávval nyilas változatában ismerkedtek meg, 44-ben. Nem mind képzett zászlóismész - melyikünk az? - de vannak bizonyos emlékei. Tiszteletben lehet tartani. Mégha zászlótanilag nincs is igaza.

kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 16:29 | Sorszám: 132
eszetlenül
kaleb
  Válasz | 2006. október 20. 16:28 | Sorszám: 131
OFF

Ez egyszerűen nem igaz.

Az MDF-et kifejezetten kedvelem, számos szempontból azonosulok velük, csak azt sajnálom, hogy gyengék.

A MIÉP-et is sok szempontból becsülöm, jónéhány (nagyrészt volt) miépest is becsülök. Csurka Izrael-fóbiájával nem értek egyet, egyrészt mert betegesen eltúlzottnak gondolom, amit az izraeliek magyarországi befolyásáról mond - pedig gyanum szerint én többet tudok erről, mint ő - másrészt mert vele szemben én kedvelem Izraelt, és nem nézem jó szemmel, hogy tücsköt bokrot hord össze róla. Egyébiránt Csurkát személy szerint kedvelem.

A jobbikból Kovácsot kedveltem, amit mostanában esezetlenül összehordanak, ma már nélküle, azt nem kedvelem. A Fideszt kedvelem legkevésbé, mert az a benyomásom, hogy a vezető emberei összeesküdtek, hogy mostantól csak butaságot fognak beszélni, azt híve, erre vevők az emberek. Őket tartom a legfelelőtlenebb pártnak.

Ettől függetlenül valószínűsítem, hogy helyi szinten, önkormányzatokban számos értékes ember működik Fidesz színekben. Éppen minap javasoltam, hogy az V. kerületben a baloldal támogassa Rogánt mindabban, amiben jót akar, és abban találja meg sajátos szerepét, hogy hívja fel figyelmét olyan szempontokra, amire még fel kell hívni. Ne akadályozzon, ne ellenkezzen, segítsen. Én azt hiszem, hogy Rogán az én polgármesterem is, és azon vagyok, hogy segítsem működését. Esetenként azzal, hogy megmondom neki, miben kellene szerintem másképp megközelíteni kérdéseket. De ebben a pillanatban kerületi szinten is jót várok a fideszes többségű vezetéstől.

Summa sumárum igaztalannak érzem állításodat.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola