Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
mackó
  Válasz | 2007. április 02. 10:49 | Sorszám: 571
Azért így legalább friss a levegő.
onogur
  Válasz | 2007. április 02. 10:17 | Sorszám: 568
No problemo: adjál linket a cikkhez.
( Liberálisoknak azt sem hiszem el, amit kérdeznek )
Rendes Kis
  Válasz | 2007. április 02. 08:57 | Sorszám: 558
Nagyon jó gondolat ! ... Megyek s veszek !
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. április 02. 08:54 | Sorszám: 556
Megint itt vagy, kispajtás?
igazságotm
  Válasz | 2007. április 01. 20:53 | Sorszám: 554
Nem kenyerem a hazugság. Kb. egy órával előbb érkeztünk. Az egyik csoport a Váci utcával párhuzamos kisutcából érkezett, a másik meg hátúról az Astoria felől. Előtte csak pár csikos zászlót láttam a már pár ezres tömegben.
pannonpuma
  Válasz | 2007. április 01. 19:13 | Sorszám: 553
Célkeresztben: Az Árpád-sáv
http://www.falanx.hu/celkeresztben_az_arpad_sav
pannonpuma
  Válasz | 2007. április 01. 11:46 | Sorszám: 552
Emlékezzetek, micsoda hajcihő volt Márai és Wass Albert miatt is. És mára nemcsak hogy elfogadott írók, hanem még baloldali politikusok is idéznek tőlük. Ha feladjuk, az beismerése hogy minden jobboldali fasiszta.
kapitamunista
  Válasz | 2007. április 01. 10:58 | Sorszám: 551
Már átköltöztek a Móricz Zsigmond körtérre!!

( az egyik link kicsit lassú!... )

kapitamunista
  Válasz | 2007. április 01. 10:53 | Sorszám: 550
Olvasd el itt a topikban a 320 sz. hozzászólást!
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=008137&m=000320
terra
  Válasz | 2007. április 01. 08:25 | Sorszám: 547
""miközben a zászlót egyre szélesebb körben használják nem csak a Fidesz rendezvényein"

"Igen, csak nem a fideszesek, hanem a két jobbra lévő párt, plusz a Kossuth tériek. A legutóbbin ott voltam és sok mindent a saját szememmel láttam. A tömegbe ezek a csoportok szétszóródtak a Árpád-sávos lobogóikkal."

Ezt az állítást ugye te sem gondolod komolyan?

Tamásöccse
  Válasz | 2007. április 01. 06:54 | Sorszám: 545
Dac és ellenállás, hol a bolt, ahol vásárolható? Ideje venni, s ki kell rakni, minden magyarnak. Ez a jó ötlet, általánossá tenni, zsibbadtságunkból ébredezni, minél többen használjuk, annál jobb. Igaz.
kapitamunista
  Válasz | 2007. április 01. 02:32 | Sorszám: 544
"találkoztál"

:-)))

kaleb
  Válasz | 2007. április 01. 02:31 | Sorszám: 543
Hagy kérdezzem újra: te hol találkoztál először az árpádsávos zászló használatával?
blunderbass
  Válasz | 2007. április 01. 01:54 | Sorszám: 542
En oszinten neked megmondom testverem,en ver nacionalista vagyok!!Gyulolok mindent ami nem magyar szarnak tartok mindent ami nem magyar,es buszke vagyok arra hogy egy szar kis senki,bekerult egy oriasi uzlethalozatba,ott megvaltoztattam dolgokat,amiert ki is akartak rugni,ma gyozyes vagyok!!Anno a szaqzezerdollaros ellensegemet kirugtak,ers az en munkam a etalon..Ja es magyar vagyok,Minimalis dumaim)Ebbe az orszagba ha magyarok elnenek csak haromszor jobb lenne a gdp )Ilyen embereknek en nem lennek a presidentje..
Zsido csoportvezeto all velem szemben az ujonnan felvett kis szar kelet europaival..Azt mondja mindegy mit csinalsz te csak worker maradsz en meg menaeger!!egy het mulva osszeutkozes kozottunk a pultnal!!Mondon en nem akarom ityt csinalni a balhet!Azt mondja mennyunk hatra a reciever roomba!!Ranezek a area menaegerre,biccent!Hatramentunk.O a kezet akarta emelgetni,en meg lecsaptam..Ket nap mulva az area menaeger,kirugta a zsidogyereket,ma en vagyok a fonok..Igy is lehet!!!
igazságotm
  Válasz | 2007. április 01. 00:28 | Sorszám: 541
miközben a zászlót egyre szélesebb körben használják nem csak a Fidesz rendezvényein

Igen, csak nem a fideszesek, hanem a két jobbra lévő párt, plusz a Kossuth tériek. A legutóbbin ott voltam és sok mindent a saját szememmel láttam. A tömegbe ezek a csoportok szétszóródtak a Árpád-sávos lobogóikkal.

terra
  Válasz | 2007. március 31. 22:18 | Sorszám: 540
Ez egy nagyon okos gondolat.

A megbélyegzés taktikájához - kegyen az bármilyen jellegű - mindig kell valami olyan külsőség, jel(kép), amivel a megbélyegzéssel manipulálók szimbolikus módon beazonosítjál a megbélyegzetteket, szívósan berögzítik a média segítségével az emberek agyába ezeket a külsőségeket és ha ez sikerül, akkor bármilyen apró utalás, vágókép "behozza" az emberek agyába a megbélyegzés teljes mögöttes tartalmát.
Így vált a szélsőjobboldal azonosítására használt jelképpé a fekete bomberdzseki, a bakancs vagy a kopaszra nyírt fej és ugyanezt próbálták/próbálják csinálni a történelmi zászlónkkal is. Erre sajnos eleinte kellő alapot is adott az a tény, hogy ezt a zászlót szinte kizárólag a MIÉP, majd később a Jobbik rendezvényein használták. Szerencsére a szimbólum "berögzítése" még nem történt meg, miközben a zászlót egyre szélesebb körben használják nem csak a Fidesz rendezvényein, hanem mindeféle demonstrációkon, tüntetéseken, félpályás útlezárásoknál stb. Úgy tűnik, hogy a régi jó Árpád-sávos zászló - az ellene folytatott hadjárat erősödésével párhuzamosan - egyre inkább a dac és az ellenállás külön jelképévé válik.

Megbélyegzésre illetve a megbélyegezni kívánt csoport azonosítására egy jelkép annál kevésbé alkalmas, minél szélesebb körben terjed el, hiszen minél több különböző korú, társadalmi helyzetű, habitusú ember használja, a megbélyegzőnek annál nehezebb fentartani azt a hitet, hogy ez a rengeteg ember mind tagja a "célcsoportnak", vagyis szélsőséges.

Vagyis a recept egyszerű: minél többen használjuk, annál kevésbé támadható hatásosan.

pannonpuma
  Válasz | 2007. március 31. 21:47 | Sorszám: 539
Egy a lényeg, ha nem azt hangoztatjuk, hogy ez szélsőséges jelkép, hanem azt hogy ez egy történelmi zászló. Akkor nem fogja a szésőséges ezt használni. A szélsőséges (sőt minden ideológia) jelképeket keres magának. És ha nem engedjük nekik, hogy kisajátítsák ezt a zászlót maguknak, akkor nem fogják használni. Csak akkor fogja a szélsőséges az Árpád sávos zászlót használni, ha ezzel ki tudja fejezni "szélsőségességét". Ha erről a zászlóról az embereknek a történelmi zászló jut az eszükbe, akkor nem használja ezt a lobogót a szélsőséges, mivel nem tudja kifejezni vele magát, hanem keres magának valami másik jelképet. Ezért nem fogadják el a ballibek, hogy az árpád-sávos zászló történelmi, hanem azt nyomják ezerrel hogy szélsőséges. Így mindig marad olyan széélsőséges aki ezzel a zászlóval akarja kifejezni szélsőségességét. Így ezekre mindig lehet mutogatni ,és magiuknak igazat adni a ballibekenek.
Összefoglalva nem szabad hagyni, hogy a ballibek adjanak egy történelmi jelképet a szélsőségeknek.
onogur
  Válasz | 2007. március 31. 21:43 | Sorszám: 538
Nem.
A csürhe az internetes fórumokon beszél hülységeket.
Olyan Mallow-szerű idióták antiszemitáznak meg nyilasoznak, amikor azt sem tudják, miről van szó, már fél éve nem mernek a Kossuth tér közelébe vagy egy tüntetésre kimenni, csak otthon reszketnek és óbégatnak.
pannonpuma
  Válasz | 2007. március 31. 21:38 | Sorszám: 537
"A probléma akkor keletkezik, amikor a zászlót a csürhe veszi kézbe. Ezt kellene megtiltani. Mert így a zászlóról mindenkinek az alatta gyülekező kétes népség fog eszébe jutni, ami tűrhetetlen"

És ezt hogy tennéd?
Csürhének zászlót fogni tilos?

Tappancs
  Válasz | 2007. március 31. 15:49 | Sorszám: 536
Olybá tűnik, hogy nem értetted meg Gyurcsány elvtárs márc. 15-ei ünnepi beszédét. Akkor elmondta, hogy összetarozik mindenkivel. Bár a zászlólengetőket nem emelta ki úgy mint a buzeránsokat, de rájuk is gondolt a fenenagy összetartozástudatával.
Gyurcsány a modernizáció elkötelezett híve - bármit értsen is modernizáció süket szaván. A nyilas zászló az Árdád-sávos zászló modetnizált változataként is fölfogható.
Ha liberális lennél, akkor nem szeretnéd a tiltásokat. Ha nem akarod, hogy a "csürhe" kisajátítsa az Árpád-sávos zászlót, akkor lengesd te is!
vanna7
  Válasz | 2007. március 31. 15:27 | Sorszám: 535
....meg mikor a csűrhe megválasztja....médiaistentkövetve!
vanna7
  Válasz | 2007. március 31. 15:23 | Sorszám: 534
'A probléma akkor keletkezik, amikor a ....."

.. gyurcsányfélék teszik le alatta a miniszterelnöki esküt!

Akkor..!!!!

blunderbass
  Válasz | 2007. március 31. 14:06 | Sorszám: 533
Minden nagyobb unnepen kint van az arpadsacos zaszlom a magyar zaszlom,es az amerikai )
blunderbass
  Válasz | 2007. március 31. 14:05 | Sorszám: 532
A csurhe a MASZOP ugye????
tiszavirág
  Válasz | 2007. március 31. 14:03 | Sorszám: 531
Sok igazság van abban amit mondasz, de....

Ki mondja meg nekik?

Hogyan mondja meg nekik? (Hé ti csürhe! Ne használjátok már azt a nyomorult zászlót, nem látjátok, hogy ártotok vele? Valahogy így képzeled el?... )

De legfőképpen, gondolod, hogy hallgatnak bárkire is?....

Ha Orbánra gondolsz, mint lehetséges entitásra, akkor baromira tévedsz, őt azok az emberek közel olyan árulónak tartják, mint Qrcsányt.

Hogyan akarod kivitelezni az elgondolásodat?

De hathatós tervet mondjál!
Mert a legyen víz és lőn, itt nem segít!!!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola