A téma zárva.  A téma zárva.


  

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak! (14. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
Balambér
| 2004. augusztus 06. 23:55 | Sorszám: 280
A kettős állampolgárság illúziója
[ 2004-08-06 - 02:26:27 ]


Kettős állampolgárság. Félek, nem lesz belőle semmi. A horvátoknak ugyan sikerült megadni függetlenségük kivívása után nem sokkal, minden horvátnak – éljen bárhol is a világon – az állampolgárságot. De hát mi magyarok vagyunk. Nekünk tekintettel kell lennünk a szomszéd államok érzékenységére, a nemzetközi jogra, a velencei bizottságra meg még ki tudja mire. Szerencséjük van a horvátoknak, nekik nem kell.

A Magyarok Világszövetsége azonban lépett, és nagy fába vágta fejszéjét. Aláírásgyűjtésbe kezdett, s ami június első hetében (amikor a világkongresszuson voltam Budapesten, a beérkezett adatok alapján mindössze 150 ezer aláírás gyűlt össze) még kérdéses volt, az mára már bizonyosság. Megvan a kellő számú aláírás. De megvan-e? Ehhez kell az országos választási bizottság jóindulata is. Miért írom, hogy jóindulata és nem jóváhagyása? Talán azért, mert döntésének bizonyos fokig politikai oldala is van. Két évvel ezelőtt ugyanis a választások befejeződése után siettek mindent lezárni, s a sok visszaélésről, csalásról szóló jelentést megalapozatlannak kiáltották ki (anélkül, hogy utánanéztek volna). Pedig csak a MIÉP több száz visszaélésről (és durva csalásról is) tett jelentést. De hát az a MIÉP volt. A helyzet pedig most sem különb, most ugyanis arról az MVSZ-ről van szó, amely kegyvesztett mind a bal-, mind a jobboldal számára. Reméljük azonban, hogy több százezer magyar állampolgár akaratát mégsem veszik félvállról, tiszteletben tartják, és esetleg javasolják is a népszavazás kiírását.

Van-e azonban támogatottság? A politikai pártok részéről biztos nincs. Az SZDSZ nyilván mindent, ami nemzeti, keresztyén, egyáltalán magyar, legszívesebben a szemétdombon látna. Az MDF hol ide, hol oda táncol, egyesek szerint inkább politikai örömlány (nem használom a szinonimáját), mint politikai párt. Az MSZP ugyan szem előtt tartja a határon túliakat, de hát azért mégsem szereti igazán túl. A MIÉP-nek csak választások előtt van 10-15 százalékos támogatottsága – az is csak saját vezetőjének elképzelésében. Nem baj, maradt a FIDESZ – mondanák sokan. Milyen FIDESZ ? – kérdezném én vissza. Az, amelynek vezetői sem helyezkednek egyforma álláspontra? Egyik ellenzi, másik hatástanulmányt akar, a harmadik közvélemény-kutatást. Az a FIDESZ, amelyiknek kormányzása idején hangzott el éppen vezetőinek szájából: a kettős állampolgárság nem időszerű. Ráadásul éppen ők járultak hozzá ahhoz is, hogy még külhoni állampolgárság se legyen (igaz, most ellenzékben vannak, s kritizálni mindig könnyebb).

Most pedig éppen Orbán Viktor mondja, hogy a nemzet újraegyesülése megtörtént. Mivel? Azzal, hogy nincs kettős állampolgárság, de külhoni sem? Hogy a kárpát-medencei államok közül csak néhány lépett az unióba, és a délvidékieknek, kárpátaljaiaknak vízum kell az anyaországba? Azzal, hogy a Draskovics-csomag miatt az utóbbi évek legkisebb összegű támogatását “élvezzük”? Vagy azzal, hogy minden évben elhangzik egy-két “jó előadás” egy nyári szabadegyetemen az autonómiáról? Mert errefelé nincs tudomásunk arról, hogy bárki is, magyar politikusok közül, akár Fidesz uraimék is, bárminemű autonómiatervezetet javasoltak volna európai fórumokon.

Van-e támogatottság? Kérdezem tovább. A média részéről ugyan sok nincs. A magyarországi baloldali, liberális kezekben levő sajtóorgánumok éppen nem ezt tartják a legüdvösebbnek hirdetni, támogatni. Ezek után éppen az általuk és a politikai pártok által vezetett, butított, manipulált tömegekben bízzunk? Azokban az emberekben, akik még a 3,60-as kenyér alapján szavaznak, vagy a 23 milliótól való félelmükben? Azokban, akikből az évtizedekig tartó kommunista agymosás és az azt követő liberális, idegen szívű árnyékhatalom minden nemzeti érzést kiölt?

/Somogyi Botond, Erdélyi Napló/

dondorin
| 2004. augusztus 06. 23:08 | Sorszám: 279
Kérdéseid egy részére a www.fuggetlenek.com oldalon, több helyen is találsz választ.
dörmögö
| 2004. augusztus 06. 22:54 | Sorszám: 278
A kettős állampolgársággal kapcsolatos kérdéseim :

1.Milyen jogokkal és kötelességekkel jár ?
2.Ha csak a vízummal súlytott Délvidék-i és Kárpátalja-i magyarokon segít , nem lenne e elég a hosszas és ingyenes vízum ?
3. Miben látják a kezdeményezők a helybentartó erőt ?
4.Hogyan lehet megbízható módon kiszűrni az etnobizniszt,hogy ne a cigányok és egyéb etnikumok éljenek a lehetőséggel ?

Tény ,hogy állampolgárság nélkül is egyre több balkáni cigány van már a nyugati megyék városaiban is, portékájukkal házalva és a járókelőket zaklatva. Ez kell nekünk ?

Míg a fenti kérdésekre nem kapok kielégítő választ, nem áll szándékomban támogatni az erre irányuló kezdeményezést.- Minden olyan hozzászólást ami a fenti kérdéseket megkerüli, eleve ostobaságnak tartok és nem reflektálok rá

Utóírat: az Erdélyből dezertáltak jól tennék ha önmérsékletet tanúsítanának ,mert a gusztustalan borospohárral a kézben a víz áldásos hatásáról prédikálni. – lásd: stomatologus főorvos ,Duna TV bemondók, államtitkárok és egyéb életművészek /

Antlfinger Edvárd
| 2004. augusztus 05. 23:55 | Sorszám: 277
Szvsz a marxizmusnak semmi köze ehhez. De amúgy minden szó igaz. Markó egy megélhetési politikai zsonglőr. De marha jól játsza a szerepét. Tehetséges fickó. Kár hogy ez a tehetség nem az álata képviselteknek kamatozik elsősorban. Markóék úgy látom akár a törvények megsértése árán is megvédik magukat. Ez nem példa nélküli arrafelé gondolom. Teljesen konform helyzet a román politikai kultúrához.
Antlfinger Edvárd
| 2004. augusztus 05. 23:52 | Sorszám: 276
Hát nem vártunk áttörést Markótól. Kócziánt egyébként meg kell védjem. Szerintem alapvetően jól végzi/ végezte a dolgát. Az, hogy nem született náci engem nem aggaszt. Jobb, mint Kergényi ezerszer. A műsorai érdekesebbek, mint Pörzséé, mert sokkal valósághűbb és nem annyira erőltetett, viszont nem érzem elég életszagúnak. De hát fiatal és a magyar médiában nincs kitől tanulniuk.
Turul
| 2004. augusztus 05. 23:37 | Sorszám: 275
Tökéletes elemzés.

Hatalmas baj az, hogy amig a magyar állampolgárság elvi megadása szuverén joga Magyarországnak (és szuverén joga egyénileg élni vele mnden Kárpát-medencei, diszkriminált magyarnak) az autonómia a helyi kisebbség (magyarok) és a hatalom alkuja.

Vegyük Markó Bélát.
Ő nem magyar érdekeket, hanem a kommunista internáci alapon, a románokkal való összefogást (nem autonómiát, kettős állampolgárságot) képvisel.
Saját zsebe érdekeit, magyarul.
Az ottani "komprádor burzsoázia" marxista terminológia szerint...

Ditke
| 2004. augusztus 05. 16:21 | Sorszám: 274
Bocs ! nemzeti oldalt írtál, ők kik ?
Mallow
| 2004. augusztus 05. 15:25 | Sorszám: 273
Na igen...

Mi is a nemzeti oldal? Egy olyan kifejezés, amit a Fidesz sokak szemében lejáratott. Nem szívesen használom ezt a kifejezést. Sokkal jobb a konzervatív, vagy a jobboldali, és akkor ebbe a Fideszt nem feltétlen kell beleértenem...

Mallow
| 2004. augusztus 05. 15:15 | Sorszám: 272
"Ha nem akarnak besimulni a szocionisták közé és elveszteni az elszakított magyarok szimpátiáját, akkor lépniük kell."

Az idei Bálványos is a kettős állampolgárságról való hallgatás jegyében zajlott. De máshonnan is megerősítést kaptam: a Fidesz valszeg hallgatni fog. Majd Orbán "magánvélyeménye" kompenzálja a dolgot a "nemzetibb" választók szemében. A többséget pedig eleve nem izgatja sem a kettős állampolgárság, sem az autonómia. Kritikát a "jobboldali" sajtóból sem fognak kapni, ez a banda jól láthatóan képtelen kimászni a Fidesz seggéből. Ez a helyzet Mo.-n.

Az elszakított területeken az autonómiatörekvésekre való rákapcsolással terelik el a figyelmet a kettős állampolgárságról. Lásd Bálványos.

Egészen nyílvánvaló, hogy a Fidesz jelenleg nem támogatja a kettős állampolgárság bevezetését. A kérdés az, hogy miért nem. Ők egyrészt azt mondják, hogy csak a népszavasát nem támogatják, másrészt, hogy most az autonómia a fontosabb. Emellett lehet érvelni. Aztán itt vannak a Németh Zsolt féle vélemények, ezekben a kettős állampolgárságot nem tekintik fontosnak. Lehet találgatni, hogy N. Zs. miért mondja amit:

1. A Fidesz ezt a véleményt akarja elterjeszteni, mert valóban nem támogatja a kettős állampolgárságot.
2. A fenti két ok valamelyike miatt kell valaki, aki ideiglenesen megmagyarázza, hogy a kettős állampolgárság most nem fontos.

Én az 1.-et tartom valószínűbbnek, és azt hiszem hogy ezek a marhák azt gondolják, hogy az EU miatt lényegtelenné válik a kérdés.

onogur
| 2004. augusztus 05. 14:57 | Sorszám: 271
A nemzeti oldal nem hanyagolja, nézd meg csak például a Jobbik honlapját!
Mallow
| 2004. augusztus 05. 14:54 | Sorszám: 270
Nem csak a komcsik hanyagolják a témát, hanem a nemzeti oldal is.
Turul
| 2004. augusztus 03. 20:32 | Sorszám: 269
Ma a HÍR TV-ben a liberós, odanemillő tudálékos Kóczián, Markó Bélával beszélgetett.
Nem ejtettek szót a komcsik a kettős állampolgárságról.
mandala
| 2004. augusztus 01. 00:31 | Sorszám: 268
" A baoldal egy fél, "

Ditke
| 2004. július 31. 23:42 | Sorszám: 267
A baoldal egy fél,
a jobboldal egy fél,

a nemzeti MAGYAR az EGÉSZ !!!

Félembertől semmit sem lehet várni !

Most derül ki, hogy KI AZ EGÉSZséges, IGAZi MAGYAR !

és kik a magyarkodók, jobboldaliak, baloldaliak, a félemberkék, percemberkék, akik nem állnak ki saját véreik, test-véreik mellett .

Egy már van.

Nyam Nyam
| 2004. július 31. 22:31 | Sorszám: 266
Én mondjuk jobboldaliként nemmel fogok szavazni.
Turul
| 2004. július 31. 22:13 | Sorszám: 265
Várjuk ki a végét...

Ha nem akarnak besimulni a szocionisták közé és elveszteni az elszakított magyarok szimpátiáját, akkor lépniük kell.

Ez a játék, hogy a szép királyfi (Orbán) szóban tőámogatja, a pórt meg nem, nem játszható sokáig.
Színt kell vallaniuk...

Mallow
| 2004. július 30. 10:24 | Sorszám: 264
Jelen állás szerint a Fidesz csupán szemlélője lesz a népszavazásnak, és nem száll be a küzdelembe.
Turul
| 2004. július 29. 20:08 | Sorszám: 263
Nehéz Ditke és Állatka idézeteivel szembeszállni.

Orbánt is meggyőzték, a Fideszt mint liberósalternatívradikálist nem.

Gyerünk! Cáfoljátok az beidézetteket!

Annak tudatában, hogy a "magyar" országgyűlés, parlament törvényt alkot majd a részletekre...

Ditke
| 2004. július 29. 19:17 | Sorszám: 262
KETTOS ÁLLAMPOLGÁRSÁG, AUTONÓMIA

Ha az egyszeru embereknek nem mondjuk meg, hogy mit jelent az
egyik fogalom és mit jelent a másik, könnyen prédájává válnak annak a
felelotlen politikának, melynek már ma is áldozata az egész magyar nép
a Kárpát-medencében.
Az elso és legfontosabb, amit minden magyarnak tudni kell, hogy a
magyarság évszázadok óta a politika által becsapottan él a Kárpát-
medencében!
A második, hogy a Kárpát-medencében élo magyarságot több száz év
óta nem kérdezték meg a politikai döntések meghozatala elott, de az
ostoba döntések után, a rossz döntések következményeit mindig a
magyar nép nyakába varrták.
Ilyen rossz döntés volt a trianoni is, melynek egyenes következménye,
hogy a ma élo és száz sebbol vérzo magyarság helyét keresi saját
hazájában. Márpedig a magyarság a Kárpát-medencében nem csak
életben akar maradni, hanem emberhez méltó módon akar élni.
Az életben maradás elofeltétele az autonómia, az önrendelkezési jog!!
A hovatartozás kifejezésének az egész világon elfogadott jogi formája
az állampolgárság. Az minden állam saját joga, hogy kinek ad
állampolgárságot, és minden ember saját joga, hogy él-e ezzel.
A Kárpát-medence magyarságát megkérdezése nélkül, akarata
ellenére, fegyverrel kényszerítették állampolgárságának
megváltoztatására. Nem hiszem, hogy van a világon épeszu ember, aki
kétségbe merné vonni a nyolcvannégy éve tartó magyar szenvedést.
Ennek a szenvedésnek az enyhítését szolgálná a magyar
állampolgárság megadása, valamint tisztázná azt a politikailag
megkerülhetetlen kérdést, hogy az autonómia megadása kiket és hány
embert érint a Kárpát-medencében.

Tehát, mint látjuk, az "autonómia" és a "kettos állampolgárság"
szétválaszthatatlan egységet képez. Ha akad olyan beteg agyú
politikus, aki ezt nem érti, az nem is akarja megérteni és megoldani
sem. Az ilyen politizálóknak azt ajánlom, hogy önként távozzanak a
magyar politikai közéletbol! A széthullóban levo politikai pártoknak
pedig azt javasolom, sürgosen álljanak a kettos állampolgárság
megadása mellé, mert ha nem ezt teszik, azzal saját szétesésüket
gyorsítják meg.

Az pedig, hogy a Kárpát-medencében élo magyaroknak 2004-ben az
állampolgárságát rendezni kell, az a világ szégyene, különösen
szégyene azoknak az európai országoknak, akik a Trianonban
létrehozták ezt az állapotot.
Hazug és hamis az a politika, amely Európában nem a létezo sebek
gyógyításával foglalkozik, hanem a sebek mellé újabb sérelmeket okoz,
mint például a "vízumkényszer".
Itt az ideje, hogy a világ megszabaduljon ettol az égbekiáltó buntol,
hogy Európa közepén, oslakosokat nemzetiségi hovatartozásuk miatt
megkülönböztessenek, üldözzenek, agyonverjenek.
Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
Ha a politika képtelen ezt az elemi igényt teljesíteni, akkor a
népszavazáson kell megjelennie és igennel szavaznia minden
választásra jogosult magyarnak, hogy nyolcmillió szavazattal
figyelmeztessük a világot kötelességére!
84 évi emberi szenvedés kér megértést és segítséget. A
választópolgár igen szavazatával enyhíteni tudja a sok borzalmat, amit
Trianon okozott és okoz ma is.
Magyar testvéreim ne adjátok fel soha ezt a küzdelmet, mert aki a
magyarság megmaradásáért küzd, szent ügyet szolgál!

Rácz Sándor
a Magyarok Világszövetségének tiszteletbeli elnöke
az '56-os Nagy-budapesti Központi Munkás Tanács elnöke

_____________________________________________

Allatka
| 2004. július 29. 19:01 | Sorszám: 261
Akkor itt egy összefoglaló, e:

ELLENÉRVEK ÉS CÁFOLATOK
A KETTŐS ÁLLAMPOLGÁRSÁGGAL KAPCSOLATBAN

1. ellenérv: Az 1997-es, Európa Tanács keretében elfogadott állampolgárságról szóló egyezmény szerint etnikai alapon nem lehet állampolgárságot adni. Az Európai Unió egyébként sem fogadja el
a kettős állampolgárság intézményét.

Cáfolat: Az állampolgárság egyik fogalmi eleme a vér szerinti leszármazás elismerésének elve, ezen alapulnak az államok többségének állampolgársági szabályai. Az Európa Tanács keretében, 1997. november 6-án kelt, az állampolgárságról szóló Európai Egyezmény szerint minden állam saját joga
szerint határozza meg, hogy kik az ő állampolgárai. Ez az érv félremagyarázza az egyezmény egyik mondatát. Az egyezményhez csatolt magyarázó
jelentés nyilvánvalóvá teszi, hogy a diszkrimináció tilalma nem vonatkozik a nemzetiségi alapon megadott állampolgárságra. A Velencei Bizottság státustörvény kapcsán kiadott jelentése szintén megállapítja, hogy etnikai alapon lehet kedvezményes elbánást alkalmazni, különösen az
állampolgárság megadása során. A kedvezményes honosítás csupán egy kedvezőbb elbírálás lehetőségét biztosítja a magyar nemzetiségű kérelmezők számára, azonban a hatályos állampolgársági törvény elvileg bárki számára
biztosítja a magyar állampolgárság honosítás útján történő megszerzésnek lehetőségét. Ezt az egyezményt egyébként az Európai Unió jelenlegi 15
tagállama közül csak 6 ratifikálta. Az Európai Unió 15 tagállama közül 11 ismeri és alkalmazza a kettős
állampolgárságot. Portugália, amely tagja az Európai Uniónak és aláírta állampolgárságról szóló egyezményt, állampolgársági törvényében kifejezetten biztosítja a bizonyítottan portugál
származásúak részére a kedvezményes honosítást, azaz nem kívánja meg az ilyen kérelmezőktől a helyben lakást. Hasonló szellemiségű jogszabályt fogadott el Spanyolország és Olaszország is. Az újonnan csatlakozó államok többsége is alkalmazza
a kettős állampolgárságot, köztük Észtország és Lettország, akik elismert nemzeti önvédelmi törekvéseik keretében a területükön élő nagyszámú orosz számára rendkívül szigorú,
kifejezetten nemzeti, etnikai szempontokon alapuló állampolgársági törvénnyel lépnek be az Unióba.

2. ellenérv: A kettős állampolgárság azzal a következménnyel járna, hogy az ily módon magyar állampolgársághoz jutottak az állampolgársággal járó kötelezettségéket - adófizetés, katonai
szolgálat - nem vállalnák, viszont igénybe vennék mindazokat a jogokat, beleértve a szociális támogatásokat, amelyek az állampolgársággal alanyi jogon járnak. Ha pl. egy Szabadkán gyermeket szült asszony Magyarországra
utazna, fölvehetné a szülési segélyt.

Cáfolat: A Magyar Köztársaság területén egészségügyi, illetve nyugdíjhoz való jogosultságot, illetőleg az ellátásokhoz való jogosultságot csak és kizárólag biztosítási jogviszony alapján lehet igényelni, az
állampolgárság megszerzése pedig nem jár biztosítási jogviszony megszerzésével.
A szociális ellátások megszerzéséhez állandó magyarországi lakóhely szükségeltetik, és az
állampolgárság megszerzése pedig szintén nem jár állandó magyarországi lakóhely megszerzésével. Valamennyi volt szocialista országgal kétoldalú
egyezményeink vannak a szociális ellátások tekintetében, tehát ennél rosszabb magyar államnak, illetőleg magyarországi magyar állampolgároknak már nem lehet, hiszen ezen kétoldalú egyezmények már mindenféle jogot
biztosítanak a viszonosság alapján a román, szlovák, ukrán és egyéb állampolgároknak, tehát nemcsak a kinti magyaroknak, hanem összes ottani állampolgárnak, a mostaninál nagyobb terhelést
semmiképpen nem kapna a magyar ellátórendszer.

3. ellenérv: Az, hogy valaki kettős állampolgár lesz-e, attól függ, hogy jelenlegi hazája tudomásul veszi-e amásodik állampolgárság megadását.

Cáfolat: A magyar állampolgárság megadásának és hozzáfűzött jogkövetkezmények meghatározásának joga a magyar állam szuverén joga, nem függ senkinek a jóváhagyásától. A másik állam csak azt szabályozhatja, hogy milyen
jogkövetkezményeket fűz ahhoz, ha saját állampolgára megszerzi egy másik állam
állampolgárságát. Ukrajnát ellenérvként felhozni azért helytelen, mert ugyan az ukrán állampolgársági törvény ugyan kifejezetten nem
teszi lehetővé a kettős állampolgárságot, de nem is zárja ki. Egy olyan cikkelyt tartalmaz, ami azt mondja, hogy kétoldalú megállapodásokkal az ukrán állam ezen bármikor változtathat.
Nyilvánvalóan ez alapján le lehet ülni tárgyalóasztalhoz, itt van a kedvező alkalom: a vízum bevezetése a schengeni határ miatt. Számos olyan állam van, amelynek jogrendje elvileg csak az egy állampolgárságot fogad csak el, mégis tudomásul veszik és elfogadják állampolgáraik kettős állampolgárságát. Egyébként is, ha az MVSZ kezdeményezése szerinti kedvezményes honosítás
lehetősége bekerül a magyar jogrendbe, az még nem jelenti azt, hogy másnaptól minden ukrán állampolgárságú kárpátaljai magyar elveszti ukrán
állampolgárságát. Minden állampolgársági ügy saját kérelemre indul és kerül elbírálásra, tehát nincs szó automatikus, törvény erejénél fogva történő állampolgárság megszerzéséről. Ez azt jelenti, hogy a jogosult a kérelme benyújtása előtt mérlegelheti, hogy kívánja-e vállalni a kettős
állampolgársággal járó pozitív és negatív jogkövetkezményeket, nincs szó kötelező erőről vagy automatikus megszerzésről.

4. ellenérv: Az 1947-es párizsi békeszerződés tiltja a kettős állampolgárságot.

Cáfolat: Az 1947-es párizsi békeszerződés nem csak hogy nem tiltja a kettős állampolgárságot, de nem is szól az állampolgárságról.

5. ellenérv: A kettős állampolgárságot szerző határon túli magyarok választójogukkal
befolyásolják a választások eredményét.

Cáfolat: A jelenleg hatályos választási törvény szerint a magyar állampolgárt csak akkor illeti meg
választójog, ha magyarországi lakhellyel rendelkezik és a szavazás napján Magyarországon tartózkodik, ezért a szülőföldjén maradó határon túli magyar nem kap választójogot és így nem is
gyakorolhatja választójogot, tehát nem vehet részt a választásokon.

6. ellenérv: Az kettős állampolgárságot megszerző határon túli magyarok tömegesen fognak Magyarországra áttelepülni és elhagyni szülőföldjüket.

Cáfolat: Minden mértékadó felmérés egybehangzóan azt támasztja alá, hogy a kettős állampolgárság inkább a maradásra ösztönöz, hiszen egy védelmi ernyőt, egy közjogi szintre emelt köteléket jelent az elszakított sorban és hátrányos helyzetben élő magyarok számára. Az Európai Uniós csatlakozással a Kárpátalján, Délvidéken és Erdélyben elő magyarok egy új vasfüggöny másik oldalára kerülnek, csak vízummal utazhatnak be és tartózkodhatnak Magyarországon. Számukra létfontosságú segítség lenne a magyar állampolgárság, amely az
anyaországgal való zökkenőmentes kapcsolattartást, a szabad beutazást biztosítaná.

MIÉRT MENJÜNK EL A KETTŐS ÁLLAMPOLGÁRSÁGRÓL DÖNTŐ NÉPSZAVAZÁSRA?

* Mert törődnünk kell azokkal a magyar testvéreinkkel, akiket a nemzetközi nagypolitika választott el tőlünk Trianonban.

* Mert "igen"-szavazatunkkal segíthetünk 2,5 millió magyarnak, hogy idegen ország állampolgáraként elszenvedett 84 év után végre megvigasztalódjon: az "anyaország" számon tartja, gondol rá.

* Mert a kettős állampolgárságot már más országok is megadták határaikon kívül élő testvéreiknek: Románia, Szlovákia, Horvátország, az Európai Unió korábbi 15 országa közül 11 ország, közöttük Spanyolország és Olaszország is.

* Mert az EU-tagságunk érvénybe lépése, 2004. május 1. óta az EU ÖTSZÁZ MILLIÓ állampolgára egyszerűen, személyi igazolvánnyal JÖHET Magyarországra, le is telepedhet, ingatlant is vásárolhat és szavazhat, ezzel szemben az> akaratuk ellenére, Trianon következtében idegen állampolgárrá tett MAGYAROK NEM JÖHETNEK hozzánk még rokonlátogatóba sem, csak akkor, ha előbb több havi fizetésüknek megfelelő pénzért vízumot váltanak, és a határon felmutatnak 500 eurót (=125 ezer forintot!). A népszavazáson "igen" szavazatunkkal jóvátehetjük ezt a világra szóló igazságtalanságot.

* Mert más országnak nincs beleszólása abba, ha Magyarország magyar állampolgárságot ad azoknak a magyaroknak, akik ezt kérik.

* Mert a kárpátaljai, erdélyi, és délvidéki magyarok az "igen" szavazatunk segítségével úgy kérhetnek majd magyar állampolgárságot, hogy nem kell ezért
elköltözniük a szülőföldjükről.

* Mert a magyar állam kiadásait nem terhelné meg az esetleg sok új magyar állampolgár sem, hiszen mindenki ott kap egészségügyi és szociális> juttatásokat, pl. nyugdíjat az államtól, ahol lakik, ahol társadalombiztosítást fizet.

* Mert a volt szocialista országokkal olyan egyezményeink vannak a szociális ellátásokra vonatkozóan, amelyek mindenféle jogot biztosítanak a viszonosság elve alapján a román, szlovák, ukrán és más állampolgároknak is, nemcsak a kinti magyaroknak. Tehát a kettős állampolgárság megadása a kinti magyarok
számára nem ró az eddigieknél nagyobb terhet a magyar ellátórendszerre.

* Mert "igen"-szavazatunkkal közjogi védelmet teremthetünk a magyar hazától elszakított és 84 éve hátrányos helyzetben élő, külhoni magyarok számára.

* Mert "igen" szavazatunk létfontosságú segítséget adhat magyar testvéreinknek az anyaországgal való zökkenőmentes kapcsolattartásra, szabad beutazásra.

* Azért menjünk el és szavazzunk "igen"-nel, mert ha mi lennénk hasonló kényszerűségből idegen hatalom uralma alatt, nekünk is jólesne, a szívünket
simogatná, ha velünk is legalább így törődne a "távoli" anyaország.

A magyar választópolgárok azzal, hogy az EU-csatlakozásunkra szavaztak, egyúttal új vasfüggöny (schengeni határ) létrehozását szavazták meg, - magyar és magyar népesség között. Ez a méltatlan helyzet jóvátehető most a
kettős állampolgárságra adott "igen" szavazatunkkal.

Ez a népszavazás azon népszavazás HELYETT áll, amelyet 1920-ban megtagadtak a magyaroktól.
Ez a népszavazás helyreállíthatja a magyar nemzet XX. században lábbal tiport méltóságát.
ÚJRA EGYÜTT!
Magyar állampolgárságot minden magyarnak!

Turul
| 2004. július 29. 17:00 | Sorszám: 260
Sajnálatos az, hogy ezt az egyetlen honlapot találtam, amelyik alaposabban foglalkozik, támogatólag a magyarok állampolgárságával.
Nincs több.
dondorin
| 2004. július 29. 13:08 | Sorszám: 259
Ugye az nem lehet, hogy 2004-ben egy honlap, nevéhez méltóan, a független tájékoztatásra törekvés miatt kerülhet "sajnos"-listára?
A márciusi ifjak hiába küzdöttek volna a független, szabad sajtóért?
dondorin
| 2004. július 28. 20:53 | Sorszám: 258
"Nincs másik honlap sajnos, amelyik ennél alaposabban foglalkozna a kérdéssel"
Ez a sajnos kinek sajnos? Sajnálatos módon? Kinek szóló kritika? Másoknak? Vagy kritika az oldaról?
Fejtsd ki kissé részletesebben, hogy jobban megértsük. Kösz.
Turul
| 2004. július 28. 20:20 | Sorszám: 257
Ne tételezz fel rosszindulatot.
Látogass el a www.fuggetlenek.com -ra. Meglátod.
Ott van Csapó eredeti tanulmánya is, amit nagyon gyorsan kellett megcsinálnia az EU alkotmány befolyásolására, Patrubányék kérésére.
Gaudi-Nagy rövid jogi okfejtését is megtalálod.
Nincs másik honlap sajnos, amelyik ennél alaposabban foglalkozna a kérdéssel (hidd el, sokat keresem az érveket...).

Nem biztos egyébként, hogy változtatható a népszavazási kérdés.

dondorin
| 2004. július 28. 15:21 | Sorszám: 256
Kinek címezted a sok felkiáltójeles kirohanást? A pártok "jóakaróinak" vagy az együttgondolkodóknak?
Nem lenne mindegy.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 

   Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola