A téma zárva.  A téma zárva.


  

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak! (24. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
kacamicli
| 2004. július 08. 13:15 | Sorszám: 30
te miért is nem költözöl Erdélybe, ha annyora aggódsz egy második Trianon miatt?
aztán milyen elvi alapon akadályoznád meg, hogy emberek jobb életet keresve Magyarországra jöjjenek?
mintha kiskegyed is holmi jobb (anyagi) lehetőségek okán távozott volna (mégha ideiglenesen is) a nagy vízen túlra - szóval az erdélyi magyaroktól miért is akarnád ezt megtagadni?
Apóka
| 2004. július 08. 12:40 | Sorszám: 29
Az elmúlt két év demográfiai konferenciáin Magyarországon az előadások jelentős súlyú, mintegy lezáró konkluziós része a migrációval foglalkozott. Mindig a megoldás látszatát keltették ezek az előadások.

Persze az előadások utáni vitákban nyilvánvalóvá vált a migrációban rejlő veszély is, de az már nem kapott jelentős nyilvánosságot.

A politikai döntéshozók felé azt üzenték ezek a konferenciák, hogy a népeségcsökkenés oka a korai halálozás és bár nem jó, de megoldás a bevándorlás.

Ehhez tedd hozzá Patrubány akcióját.

Apóka
| 2004. július 08. 12:28 | Sorszám: 28
Naív vagy. Verseid jobbak, mint a politikai megnyílvánulásaid.

A státusz törvénnyel lehet úgy segíteni a külhoni magyarságot, hogy ott erősödik ahol él. Sőt képes megfordítani az asszimilációt is ott helyben, mert a vegyes házasságúakat inspirálja a magyarság vállalására.

A kettős állampolgárság ezeket nem nyújtja, viszont segíti az áttelepedést, ami a felmérések szerint a külhoni magyarság 20 %-a számára kívánatos. Nyílván ez a 20 % a fiatalság, tehát végveszélybe sodorja a szórványt és gyengíti a tömbben élő magyarságot.

Mercurius
| 2004. július 08. 12:26 | Sorszám: 27
Vacak is lenne, ha egy pillanatig is hajlandó lennél a tényekkel is foglalkozni. Kezdesz a szocializmusra emlékeztetni - az eszme diadala az ész felett. Inkább egy második trianont is bevállalnál, csakhogy kedvenc politikai csodabogaraid reklámozd .
Antlfinger Edvárd
| 2004. július 08. 12:22 | Sorszám: 26
Látom gyártjátok az összeesküvéselméleteket Mercuriusszal. Jól van.

Szerintem botorság ilyen dolgokkal terelni. Ráadásul veszélyes is. Mondjátok ki egyszerűen, hogy nektek nem fekszik a kettősállampolgárság és akadályokat akartok gördíteni a magyarok Magyarországra utazása, költözése elé. Ami elég nagy gorombaság szvsz.

Apóka
| 2004. július 08. 12:09 | Sorszám: 25
Nem véletlen, hogy ez a népszavazási kezdeményezés az Orbány kormány bukása utáni időszakban indult el.

Nézd meg a Nemzetbiztonsági Hivatal évkönyveit.

Az Egyértelmű a törekvése az NBH-nak a külhoni magyarok Magyarországra való betelepítésére. Ezt már az Orbán Kormány regnálásának elején is képviselték.

A státusztörvény, ha több pénzt és önálló a Belügyminisztériumi apparátustól leválasztott intézményi szervezetet kapott volna, akkor a külhoni magyarságot meg tudta volna erősíteni és a betelepülési mozgalmat képes lett volna lassítani.

Patrubány akciója mindenképpen politikai kalandorság, de mögötte állt egy rendkívül száraz politikai elemzés, amit az NBH készített és véleményem szerint többek között a következő elemeket vette figyelembe:
1. A választás után a jobboldalon zavarodottság van.
2. A választások után fűtött indulatú emberek cselekedni akarnak, tehát adni kell nekik teret a cselekvésre.
3. A bevándorlás átmeneti segítséget ad a trianoni Magyarország népességének pótlására.
4. A bevándorlás serkentése a szomszédos - a magyarok politikai súlyának növekedésétől "rettegő" - országok felé szép gesztus.

Ezek után számomra két sarkalatos kérdés marad megválaszolatlanul, hogy az MVSZ nevében mit jelent az a szó, hogy magyar és az NBH nevéből miért hiányzik az a szó, hogy MAGYAR?

Mercurius
| 2004. július 08. 10:36 | Sorszám: 24
"Átkozom a pártok vezetőit! Semmit nem tesznek."

Ezt nyugodtan nevezzük pofátlan valótlanságnak.

1. A magyar lobby levele topicba betettem, hogy a magyar lobby elérte, hogy a vajdasági magyarok ügyében szenátusi meghallgatás lesz és az USA nyomást fog nyakorolni Szerbiára. Korábban a hasonló akció eredményes volt pl. a kettévágott Szelemenc ügyében.

2. Vagy a néppárt vagy EU hírei topicba betettem, hogy a Európai Néppárt is vizsgálatot kezdeményez a vajdasági magyarok ügyében.

3. Zajlik ezenkivül az autonómia mozgalom, teljes fidesz EU arzenál támogatásával. A Székely föld Eurórégióvá nyilvánítáásért is komoly erők mozdulnak meg. Az Eurorégió a Vajdaság kapcsán is felmerült. Ez egy izgalmas megoldás
lesz, ha Szerbia nem léphet be, de a vajdaság Eurórégió.

Mercurius
| 2004. július 08. 10:20 | Sorszám: 23
Akkor sorban. A Tőkés töpicba betettem:

1. Kiderült, hogy Erdélyben készült felmérés. Ennek alapján a kettős éllampolgárság megadása esetén az erdélyiek 2O%- szeretene átköltözni. Ez felér egy második trianonnal.

2. Ahhoz hogy a népszavzás eredményes legyen jobboldal teljes szavazó bázisának cakk pak el kéne mennia. Ekkor mozgosósítás csak parlamenti választásokon sikerült. A kudarc be van programozva.

Az én konkluzióm az, hogy két lehetséges magyarázat van az MVSZ akciójára:
a) politikia kalandorság
b) Patrubány újabb törést akar előidézni a jobboldali blokkon belül.

Turul
| 2004. július 08. 10:10 | Sorszám: 22
Most olvastam egy délvidéki magyar megrázó levelét.
Megrendülten átkozom azokat, akik kiírtották Magyarországon az együvétartozás tudatát.
Átkozom a pártok vezetőit! Semmit nem tesznek.
Szégyelljék magukat! Kívánok nekik hasonló sorsot...
Turul
| 2004. július 07. 23:16 | Sorszám: 21
Semmi okod bocsánatot kérni...

Egyszerűen nem tudom értelmezni a mondatot én sem.
De valóban levesbeköpés a kétharmados kérdést bevinni a népszavazás előtt a parlamenti megélhetésiek közé...

Megtehetnék a kezdeményezést a népszavazás előtt, ha mindenkép politikai hasznot (ez most nem is jön össze) akarnak: a népszavazás után foglalkozzon a parlament...

Nem jó az sem, hogy egy kétharmados kérdést nem szövetségben, vagy nem nagyobb párt kezdeményez.

Erről a politikai "elitről", az egészről az a véleményem, hogy túlélték önmagukat.
Miközben szorosra zárva senkit be nem engednek, csak kitúrnak ezeket-azokat...

terra
| 2004. július 07. 21:16 | Sorszám: 20
Bocs kedves Turul, túl gyorsan írtam. Kösz az infót.

A cikkben viszont más is van (vastagított rész), azzal mi a helyzet?

terra
| 2004. július 07. 21:14 | Sorszám: 19
Ez nagyon örvendetes, de nem válasz a kérdésemre. Mi a véleményed a cikkről, van-e valamilyen infód arról, hogy Patrubány tett-e ilyen kijelentést az MDF javaslatával kapcsolatban?
Turul
| 2004. július 07. 21:13 | Sorszám: 18
Az MVSZ véleménye. Az MTI-t lehagytam...

Népszavazás
Újabb MDF-es bűvészmutatvány

A Magyarok Világszövetségének elnöksége 2003. augusztus 18-án elhatározta és bejelentette, hogy ügydöntő népszavazást kezdeményez a külhoni magyarok kettős állampolgársága ügyében. Pár nap múlva az MDF országossá dagasztott egy helyi aláírásgyűjtést, mely a kettős állampolgárság gondolatát támogatta. Ezzel máig tartó zavart okozott sok jóhiszemű magyar állampolgár fejében, akik nem tudnak különbséget tenni az MDF közjogi következmények nélküli, ötletszerű aláírásgyűjtése és a Magyarok Világszövetsége által kezdeményezett, ügydöntő népszavazáshoz vezető aláírásgyűjtés között.

A Magyarok Világszövetsége 2004. július 2-án átadta az Országos Választási Bizottságnak a kettős állampolgársági népszavazást támogató több mint 320.000 magyar állampolgár aláírását. Pár nap múlva az MDF bejelentette, hogy az Országgyűlés elé terjeszti meglévő és alvó törvénymódosító indítványát a kettős állampolgárságról.

„Ezzel a lépéssel az MDF országgyűlési frakciója megpróbálja kifogni a szelet a népszavazás elől, akadályozva a népfelség közvetlen gyakorlását.” – nyilatkozta az MVSZ sajtószolgálatának Patrubány Miklós, majd hozzátette: „Az ügyet az teszi igazán pikánssá, hogy ez év tavaszán az MDF Országos Választmánya egyhangú szavazattal támogatta a Magyarok Világszövetségének népszavazási kezdeményezését.”

Az MDF újabb bűvészmutatványának lehetséges hátteréről tartott mai sajtótájékoztatóról a Magyar Távirati Iroda az alább olvasható hírt közölte.

Újra együtt! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
Budapest, 2004. július 7. MVSZ Sajtószolgálat

Turul
| 2004. július 07. 21:10 | Sorszám: 17
Népszavazás
Az OVB elrendelte a 320 ezer aláírás ellenőrzését

Tegnapi ülésén az Országos Választási Bizottság 103/2004. (VII. 5.) számú határozatával elrendelte a Magyarok Világszövetsége és a népszavazásra társult szervezetek által a kettős állampolgárság érdekében kiírandó ügydöntő népszavazást kérő több mint 320 ezer aláírás ellenőrzését, és felkérte az Országos Választási Irodát, hogy 2004. augusztus 16-ig terjessze az Országos Választási Bizottság elé az aláírások ellenőrzéséről készített jelentést.

Az OVB határozata megállapítja: „A Magyarok Világszövetsége képviselői a törvényes határidőn belül, 2004. július 2-án benyújtották a – kezdeményezők nyilatkozata szerint – több mint 320 ezer aláírást tartalmazó íveket.”

Az OVB ülésén a Magyarok Világszövetségét Dr. Gaudi-Nagy Tamás elnökségi tag, Európa jogi szakjogász képviselte. Az MVSZ sajtószolgálatának nyilatkozva Dr. Gaudi-Nagy Tamás elmondta, hogy az OVB testülete egyhangú szavazattal döntött. Elmondta továbbá, hogy a testület előtti előterjesztésében Rytko Emília, az Országos Választási Iroda vezetője kijelentette, hogy amióta hivatalát betölti ilyen gondosan és szépen elkészített dokumentumcsomagot nem látott.

Az OVI holnap végzi el az átvett aláíróívek alaki ellenőrzését, és számlálja meg a rajtuk levő aláírásokat. Ezt követően egy számítógépes eljárással generált 5%-os mintát tételesen ellenőriznek. Amennyiben a minta ellenőrzése alapján valószínűsíthető az ügydöntő népszavazáshoz szükséges 200 ezer érvényes aláírás megléte, az eljárást befejezettnek tekintik. Amennyiben a minta ellenőrzése küszöb alatti eredményt valószínűsít, akkor valamennyi aláírást tételesen ellenőriznek.

Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke még aznap kiállította az aláírás-ellenőrzésen résztvevő MVSZ-megfigyelők számára a meghatalmazásokat.

A Magyarok Világszövetségének elnöksége 2003. augusztus 18-án, az MVSZ alapításának 65. évfordulóján határozott arról, hogy a határon túli magyarok magyar állampolgársága érdekében ügydöntő népszavazást kezdeményez.

Újra együtt! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!

Budapest, 2004. július 6. MVSZ Sajtószolgálat

terra
| 2004. július 07. 19:45 | Sorszám: 16
Van ennek a cikknek valóságtartalma, vagy csak egy Népszava-kacsa? A kivastagított részt pedig nem is teljesen értem.
----------------------------------------------------------

A kisebbik ellenzéki pártot gyanusítja a Magyarok Világszövetsége


Politikai paktumot feltételez a Magyarok Világszövetsége az MDF és az MSZP között. Állításuk szerint erre utal az MDF-es Herényi Károly keddi bejelentése, amely szerint pártja törvényjavaslatot terjeszt be a kettős állampolgárság ügyében. Emlékeztetnek: az MDF gyakran változtatja álláspontját az ügyben.



Ha a tavalyi sikertelenség után most napirendre tűzik a kettős állampolgárságról szóló törvény módosítását a parlamentben, akkor paktum van a háttérben - fogalmazott Patrubány Miklós. A Magyarok Világszövettségének (MVSZ) elnöke úgy vélekedett, hogy az MDF tegnap bejelentett javaslata kifogná a szelet az MVSZ által kezdeményezett népszavazás vitorlájából. Emlékeztetett arra, hogy az MDF korábban felelőtlenségnek tartotta a népszavazási kezdeményezt, majd az aláírásgyűjtés bejelentésekor támogatásáról biztosította a szövetséget. Ezt követően tavaly ősszel a párt sikertelenül próbálta napirendre tűzetni saját javaslatát, most pedig, amikor összegyűlt 320 ezer aláírás a népszavazás kezdeményezésére, hirtelen újra bejelenti a törvényjavaslatot - tette hozzá Patrubány Miklós.

Az MVSZ által feltételezett paktum első számú célzottja a szövetség elnöke szerint a Fidesz, a másik pedig a magyar demokrácia. Az MDF magyar állampolgárságot adna minden olyan határon túli lakosnak, aki bizonyítani tudja, hogy felmenői magyarok voltak - tette hozzá a szervezet elnöke, kifogásolva, hogy ezzel olyanok is honosíthatnák magukat, akik szavai szerint annak idején részt vettek az ország kétharmadának elrablásában.


NÉPSZAVA Online

http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=675881

Turul
| 2004. július 07. 13:10 | Sorszám: 15
Mi történt azóta?
Mit csináltak pártjaink az ügyben?

"Négypárti egyeztetés a kettős állampolgárságról
2003. december 4.


Egyetértés van abban, hogy a négy parlamenti pártnak szándékában áll a kettős állampolgárság érdekében egy minél szélesebb körű elemző munka megkezdése - nyilatkozta Dávid Ibolya, az általa kezdeményezett megbeszélés után szerdán újságíróknak.


Az MDF elnöke elmondta, hogy a parlamenti pártok képviselői egyetértettek azzal az állásfoglalással, amelyet a köztársasági elnök megfogalmazott.

Mádl Ferenc állásfoglalása szerint "A jog szempontjából (...) nem kizárt az állampolgárság kérelemre történő megadása magyarországi letelepedési engedély és áttelepülés nélkül azoknak a nem magyar állampolgároknak, akiknek a felmenője magyar állampolgár volt, és alkotmányos alapismeretekből magyar nyelven vizsgát tesznek".

Dávid Ibolya tájékoztatása szerint december 10-ig létrehozzák a pártok által delegált szakértői csoportot, és felkérték a kormányt, hogy január 30-ig bocsássa a négy párt rendelkezésére a már elkészült hatástanulmányokat, elemzéseket.

Az egyeztetés után Szent-Iványi István (SZDSZ) azt hangsúlyozta: kiindulópontnak tekintik a köztársasági elnök állásfoglalását. Hozzátette: a szakértők körültekintően, az ügyet valamennyi vonatkozására és részletére tekintettel fogják megvizsgálni, beleértve a jogi, a politikai, a gazdasági, a társadalmi és a demográfiai hatásokat is.

"A szakértői munkacsoport készíti majd el azt az előterjesztést, amely újból a politikai szintre kerül, várhatóan a tavasz folyamán" - mondta.

Bába Iván (Fidesz) szerint az alapkérdés a határon túli magyarok megmaradása a szülőföldjükön.

Mint mondta, a Fidesz álláspontja szerint három pillére van ennek a kérdéskörnek: a határon túliak magyar állampolgárságának, vagyis a kettős állampolgárságnak a kérdése, a státusztörvény végrehajtása, hatása a határon túli magyarság létére, erősödésére, gyarapodására, és az aktuális autonómiatörekvések.

Wiener György (MSZP) szerint figyelembe kell venni az állampolgársági jog, az alkotmányos elvek követelményét, a nemzetközi jogi hatásokat, az Európai Unió alkalmazandó jogelveit."

Halder
| 2004. július 07. 09:00 | Sorszám: 14
Bár ezt a hírt Mercurius rakta be az Erdély topicban, de itt is van helye:


Mi változott Trianon óta a magyarságtudatunkban?

Többek között erre a kérdésre is választ keres Templfli József most megjelent interjúkötetében. A nagyváradi katolikus püspök szerint az emberek szívéből eltűnt az egyetemes magyarságtudat. "Úgy érzem, a magyarságot most az új pogányság, a kozmopolitizmus veszélye fenyegeti, amely tudatosan rombol le minden nemzeti és vallási kötődést. Ez a szellemi áramlat olyan világfiakat nevel, akik előtt semmi sem szent, akik öntörvényt szabnak maguknak, s azt vallják: mindazt szabad, ami nekik jó."
Aki csak belelapoz a könyvbe, szinte mindegy hol nyitja ki, Tempfli püspök szavai mind elgondolkodtatóak, mélyrehatóak és néha fájóan igazak. Számos, a magyarságot, a kereszténységet érintő kérdéseket feszeget a Horgony és vitorla című interjúkötet.
Nagyvárad legendás hírű püspöke pedig válaszol minden kényes kérdésre, mi változott Trianon óta, mit felejtettünk el mi magyarok, és mi az, amit nem? Milyen morális állapotban van most a magyarság? Milyen a nemzettudatunk? Tempfli püspök szerint: "Az emberek szívéből valósággal eltűnt az egyetemes magyarságtudat." Az interjúkötetet olvasók talán segítséget kapnak, hogy újra megleljék az eltűnt magyarságtudatukat.

mandala
| 2004. július 07. 01:28 | Sorszám: 13
[...] = Csak.
Flammarion
| 2004. július 07. 01:21 | Sorszám: 12
Ez olyan mint a "maguknak nem köszönök semmit. Köszönöm."
Monsieur Danflou
| 2004. július 07. 00:54 | Sorszám: 11
"Döntsön a nép a legtöbb kérdésben és függjön tőlünk a hatalom.
[...]
A tömegkommunikáció elhülyít rengeteg embert."

:-DDD
Helyes. Minden hatalmat a hülyéknek! (Miniszterelnök vagy istenkirály szeretnél lenni?)
Turul
| 2004. július 07. 00:47 | Sorszám: 10
Akor is!
Defetista módon nem lehet az első(?) NÉPSZAVAZÁSHOZ állni.
Én támogatom a szocialistakommunista népszavazást is (EÜ).
Sőt. Döntsön a nép a legtöbb kérdésben és függjön tőlünk a hatalom.
Csak.
A tömegkommunikáció elhülyít rengeteg embert.

(Vissza: bűnösek azok a nem liberácionista kormányok, amelyek nem hozták létre az egyensúlyt)

Halder
| 2004. július 06. 23:44 | Sorszám: 9
Igen vagyunk néhányan kik megtesszük legjobb tudásunk és lehetőségeink szerint, de biztos, hogy nem elegen.
S bizony, ha megnézzük mondjuk 1990-es és a mostani állapotokat, szerintem rosszabbodott ezen a téren a helyzet.
Ez egészen elképesztő és elkeserítő, például ma a falurombolás ellen nem nagyon lehetne tömegeket megmozgatni, de mindennel így vagyunk.
Magyarul a helyzet egyre reménytelenebb. Kis sikereket el tudunk érni, de közben ők egyre nagyobb tömegeket tudnak „semlegesíteni”.
Ennek az okát kéne kielemezni.
S közben folytatni a munkát, de ez így nem elég, az már világosan látszik !!
Turul
| 2004. július 06. 23:05 | Sorszám: 8
Ez a dolgunk, a feladatunk.
A mindennapi életben terjeszteni a kohézió, az összetartozás tudatát.
Ez nem agitáció, csak ráébreszteni mindenkit, hogy nincs különbség magyar és magyar között.
(övön aluli: senki nem tiltakozott, amikor izraeliták sorban álltak hónapokon keresztül a magyar követség előtt, őseik jogán megkapni kedvezményesen a magyar állampolgárságot, az EU csatlakozás előtt...)
jm
| 2004. július 06. 22:39 | Sorszám: 7
"Mert, ha ne adj isten a magamfajta pesszimistának lesz igaza, és az ország elutasítja nagy többséggel, akkor mi lesz ?"

Vagyunk elegen, hogy megszavazzuk!!!

Halder
| 2004. július 06. 22:20 | Sorszám: 6
Kizárt, hogy sikerüljön.
Ez egy mocskos, gerinctelen ország. Ötven év alatt(s a gengszterváltás óta is folyamatosan) tökéletesen kimosták az emberekből a nemzeti érzést, az összetartozás érzését, hogy tartozunk valahová, s van kötelességünk is a haza felé a nagy szabadságban.
Az emberek nagy része, bizony még a jobb oldalon is, eladnák a maradék, csonka országot is aprópénzért, mert most már csak az számít.
Nagyon félek a népszavazástól.
Mert, ha ne adj isten a magamfajta pesszimistának lesz igaza, és az ország elutasítja nagy többséggel, akkor mi lesz ?
Számomra ez a legfontosabb kérdés most az elkövetkezőkben.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 

   Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola