A téma zárva.  A téma zárva.


  

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
dondorin
| 2004. szeptember 23. 12:44 | Sorszám: 530
Nekem semmi.
A dolgokat a helyükön kell kezelni és hagyni. Az újságírók meghívására nem egy fórum szolgál, arról nem is beszélve, hogy a meghívott lapok szerkesztõi nem fórumokról informálódnak, hogy mikor, hol van sajtótájékoztató.
A sajtó szereplõin kívül másoknak nem szól a meghívás.
Tehát a kérdés jogos volt: Mit keres egy fórumon az MVSZ sajtótájékoztatójának a meghívója?
(Semmit.)
keri
| 2004. szeptember 23. 12:42 | Sorszám: 529
Nem mondtam, hogy nap mint nap. Fontos.
keri
| 2004. szeptember 23. 12:41 | Sorszám: 528
Tényleg kár ragozni...
Szavazzunk, és reménykedjünk. Egyelőre ennyi.
Halder
| 2004. szeptember 23. 12:22 | Sorszám: 527
Nem tudom mennyire figyeled, s ismered a csonka országbeliek véleményét erről, miközben nap-mint nap jársz köztük. Mivel tegnap erről már beszéltünk (516-os hozzászólás), kár újra kezdeni.
Annál is inkább, mert én nem csak idén nyáron jutottam el Erdélybe, hanem már évtizedek óta, sőt onnan származom, de meglehet CSAK én ismerek, s beszélgetek olyanokkal kik negatívan, reményvesztetten állnak hozzá az anyaországi állapotokhoz.

Azért két dolgot ajánlanék:
1/ Várjuk meg a népszavazást.
2/ Gondold végig az itthon történteket 1990 óta. Milyen ügyek jöttek elő, és milyen szövegkörnyezetben, kikkel riogattak, s hogyan, és milyen eredménnyel sajnos. Milyen hatással van ez az elszakított magyarságra, mert hidd el, figyelnek arra, mi történik a maradék országban.

Olvasgasd az inteneten a külhoni sajtót, elemzéseket és publicisztikákat. Rájössz nem a Turul által beidézett az egyetlen. Az általános hangulatot nagyon jól jellemzi. Valami oka kell, hogy legyen annak, hogy pesszimisták, (vagy kevésbé optimisták) a szavazással kapcsolatban.

VÉGÜL: Vedd figyelembe az ő bőrükre megy ki a játék, ha nem lesz a válasz a szavazáson, te legfeljebb elgondolkodsz az embereken, őket egy kicsit jobban fogja érinteni, lelkileg is, de a valóságban is, ez van.

Annak örülök, hogy a bejártad a Felvidéket és a Délvidéken és Erdélyben is megfordultál, sokkal több ilyen emberre lenne szükség. Sajnos nem vagytok sokan. Csak így tovább. Próbálj minél több embert magaddal vinni, rávenni. Egy ilyen út is alaposan átalakítja az emberek gondolkodását. Megéri.

keri
| 2004. szeptember 23. 11:57 | Sorszám: 526
Turul, ez egy meghívó sajtótáj.-ra. Mit csináljak vele?
Különben is, a Patrubánynak nem engem kell meggyőznie...

Bejártam a Felvidéket elég alaposan, Délvidéken is megfordultam, idén nyáron Erdélyben is körülnézhettem. Mindenhol beszélgettem magyarokkal, elég sokkal. Volt köztük olyan, aki nehezen él, és volt, aki jobban, mint én - de egyben mind egyetértettek: a magyarországiak nagy része mindent megtesz értük, szó nem érheti a ház elejét. A másik részükre meg szót sem vesztegetnek, nem érdekli őket, annyira tartják őket kb., mint mi. Na most, akkor vagy ők voltak képmutatók, vagy a lentebb idézett írás szerzője írta a magánvéleményét. Én annak nagyon örülök, hogy téged nem sért, hogy úgy neveznek: "ezek", és "bazmegék". A megtéveszett, hatelemis hordára tőlem azt mond, amit akar, de ha beleveszi a körbe azt a réteget, aki szívét-lelkét...
Na, mindegy. Mondtam, hogy nem leszek népszerű.

alias3t
| 2004. szeptember 23. 10:54 | Sorszám: 525
"Otthonában biztosította együttérzéséről a brutálisan megfenyegetett szabadkai Sötét családot a köztársasági elnök. A belügyminiszter még a hivatalos eljárás előtt menekült státust ígért nekik, sőt, utasította az illetékes hivatalt, hogy gyorsan döntsön a Vajdaságban magyarságuk miatt üldözöttek kérelméről. És ez így helyes, akkor is, ha vajdaságiak százai indulnak meg Röszke felé. A baj csak az, hogy hosszú évek után a Helsinki Bizottságnak kellett kibrusztolnia, hogy a tíz-egynéhány éve a menekültügy bugyraiban vegetáló sorstársak helyzete rendeződjön. Olyan, a jugoszláv hadsereg baráti akcióiban részt venni nem kívánó magyarokról van szó, akiken éveken át röhögött a Srí Lanka-i meg a bangladesi menedékkérő, hogy hiába magyar,mégis úgy szívatják az övéi, mintha idegen lenne."

Csak annyit tennék hozzá a fenti idézethez, hogy pár éve együtt dolgoztam két Erdélyből áttelepült kollégával, akik munka mellett intézték az adminisztrációt, elképesztő dolgokat meséltek a hivatalokról, a korrupcióról, a menekültek levevésére alakult hivatali maffiáról, és arról, hogy a kínaiak sokkal könnyebben boldogulnak, mert több a pénzük. Sajnálom, ha egy HT magyar azt gondolja, hogy az anyaországbelieket nem érdekli a sorsuk, de attól tartok, sok esetben igazuk van.

(Az idézett cikk a nol-ról való, de nem erről a témáról szól, ez csak egy mellékvágánya.)

onogur
| 2004. szeptember 23. 10:51 | Sorszám: 524
Mi a bajod?
dondorin
| 2004. szeptember 23. 10:40 | Sorszám: 523
Egy sajtótájékoztatóra küldött meghívó mindenkor a sajtó képviselõinek szól. Mit keres ez itt a fórumon?
Turul
| 2004. szeptember 23. 08:54 | Sorszám: 522
Engem nem sért. Nem rólam és nem családomról, barátaimról szól.
Totálisan megértem a megkesedredettséget (elismerem a Fidesz fényévekkel többet tett értük, mint ezek a magyargyűlölők), mivel a hatalom az elmúlt több, mint két évben így viselkedik, mivel az itt élők jórésze hasonlóan gondolkodik.
Nem nemzetben. De igaz az is, hogy a Fidesz ebben a kérdésben vagy arctalan volt, vagy kétarcú.
Megvan a véleményünk az ő magatartásukról is...
Íme:
Menj el. Tegyél fel kérdéseket! Miért így látják?

"Népszavazás

Meghívó sajtótájékoztatóra

Parlamenti pártok pánikban (pá-pá)


Egy héten belül két igenlő döntést hozott az országgyűlés ugyanabban az ügyben. Csakhogy a második döntés nem erősíti, hanem kioltja az elsőt, és ráadásul alkotmányellenes. Ennyire pánikba lennének a parlamenti pártok az MVSZ aláírásgyűjtése következtében? Azért, hogy mielőbb érvényt szerezzenek a népfelségnek, még törvénytelenséget is elkövetnek? Vagy másról van-e szó?

Erről tart sajtótájékoztatót Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke, és ismert jogászok sokasága.


Helyszín: MVSZ-Magyarok Háza, Csontváry terem

1052 Bp. Semmelweis u. 1-3.

Időpont: 2004. szeptember 23., csütörtök 11:00 óra

Budapest, 2004. szeptember 22. MVSZ Sajtószolgálat

Újra együtt: Magyar állampolgárságot minden magyarnak!"

keri
| 2004. szeptember 22. 14:27 | Sorszám: 521
A Fidesz a határon túli közszereplésével amennyit nyer "odaát" - ha nyer -, annyit veszít itthon a szavazatokból. Nem hiszem, hogy akkora biznic...
De tényleg, majd megláttyuk.
onogur
| 2004. szeptember 22. 14:19 | Sorszám: 520
Hát nézd, mint tudjuk, a Fidesz egy nyereségérdekeltségű vállalkozás.
Nekik az lenne a legkirályabb, ha a HT magyarok még szavazójogot is kapnának, hiszen akkor 12 évre bebetonozhatnák magukat.
Csak hát, oxforban kiképzett németzsótikáknak nem nagyon fex a nacionalizmus, az nem eléggé ájrópéer.
Majd megláttyuk, mi lesz.
keri
| 2004. szeptember 22. 14:13 | Sorszám: 519
Egy kicsit visszaolvastam: a Fideszt nem nagyon kéne kóstolgatni, hogy nem tesz túl sokat a határon túliakért...
A magyarigazolvánnyal kapcsolatos kommunista-liberális hazudozások (23 millió román, minek építünk egyetemet a románoknak/szlovákoknak, Mária-Valéria híd stb.) kádár népénél nagyon bejöttek, és vastagon benne voltak a Fidesz 2002-es bukásában. + amit Orbán Tusványoson idén elmondott... a Kovács Laca sztem a szívéhez kapott, amikor elolvasta.
Szóval, csak módjával a Fidesz ellen...
Halder
| 2004. szeptember 22. 14:07 | Sorszám: 518
Ne te kérj bocsánatot, mert nincs miért.
Azoknak kéne, kik majd nemmel szavaznak.
keri
| 2004. szeptember 22. 13:55 | Sorszám: 517
Én kérek bocsánatot.
Halder
| 2004. szeptember 22. 13:37 | Sorszám: 516
Nagyon jó kis írás, híven tükrözve a helyzetet. Téged sért az az írás, meg néhány száz ezer embert, azt írod, s nem gondolod, hogy a határon túlikat meg az sérti ami itt megy a genszterváltás óta ez ügyben ?
Itt nem csak a primitív milliós tömegekre gondolok, kik simán lerománoznak, leszlovákoznak, meg szerbeznek egy onnan jött magyart, közben rácsodálkoznak, hogy jé tud magyarul, mert ezek itt lettek nevelve, Kádár rendszer tökéletes és rettenetes hozadéka ez.
A magyar nemzeti érzések és a közösségi érzésnek a nemzettársaink iránt való eltüntetése náluk megvalósult.
Tökéletes párhuzam a Bécsi döntés, valószínűleg ma népszavazást kéne arra is kiírni, s lehet nem szavazná meg a tömeg, mert nem kéne visszaengedni ezeket ide, pláne jogokat adni, még mit nem, így is alig jövök ki a nyugdíjamból elv alapján, maradjanak csak ott ?


„az összes elszakított rész a Szent Korona Országa - az én országom is.”
Ez irtó jól hangzik, de tudod az elszakított magyarság azért a szavakon túl szeretne valami kézzel foghatót is, s itt nem csak az anyagiakra gondolok.
Amúgy tényleg, ha az ország megtagadja a választáson a trianoni határon túl élő magyarságtól a jogot, hogy ők is magyarnak érezzék magukat, nos akkor mit fogsz mondani ?
23 millió román munkavállalóval az egész országot riogatták és nagyon sikeres volt, sajnos.
Nehéz szülés lesz, lehet reménykedni, itt tartunk.

keri
| 2004. szeptember 22. 12:29 | Sorszám: 515
Én is valahogy így számoltam. Nem olyan elveszett ügy ez...

Mindazonáltal, és tudom, hogy ezzel nem leszek túl népszerű: engem sért az írás, amit Turul a Hargita Népéből tett ide, néhány hozzászólással lentebb. És biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül még néhány százezer embert!
Durva általánosításoktól hemzseg, és engedjétek meg: ha általában ez a vélemény rólunk, csonka-magyarországiakról Erdélyben, akkor bennem egy világ dől össze. Azt írja rólunk: „nekik” és „ezek”. Már bocsánat...
Az én dédapám is járt a Donnál, és a dédanyám is cseléd volt... sorolhatnám. De soha nem is volt kérdés számomra, hogy a kint rekedtek az én nemzetem, az összes elszakított rész a Szent Korona Országa - az én országom is.
Kérdés, hogy ők mit gondolnak rólunk? Ferencz Imre írása után a kérdésem: MI KELLÜNK-E NEKIK?

Ha jól sejtem, „bazmegék” több, mint fele a kettős áp.-RA szavaz majd. Én is.

erdeimano
| 2004. szeptember 21. 18:07 | Sorszám: 514
Számoljunk egy kicsit. A gallup legutóbbi felmérése szerint a biztos szavazó pártválasztók közt a Fidesz 58%-on, az MSZP 31%-on, az SZDSZ 4%-on, az MDF 3%-on, a Munkáspárt 2%-on, a MIÉP pedig 1%-on állt.

Tehát jobboldal 62% - baloldal 38% .

MSZP és SZDSZ szavazó ismerőseim közt sok meglepően nemzeti érzelmű van, így alapállásból reálisnak tartom hogy a 38% baloldali szavazóból csak 20% valódi identitásmegtagadó, viszont a maradék 18% csak a média különféle húzásai (orbán diktátor, szélsőjobb veszély, elhibázott fidesz gazdaságpolitika stb.) által megtévesztett. Ha a kampány a nemzeti érzelmű baloldali szavazók felét azaz 18%-ból 9%-ot átállít, az állás akkor is 71:29 lesz. Ha kétharmadukat állítja át, akkor is 68:32.

Turul
| 2004. szeptember 21. 17:16 | Sorszám: 513
Remélem mielőbb megadja a kormányzat, hány milliárd költhető a népszavazás népszerűsítésére (miként az EP választások kampányára is sok milliárd ment el), majd odaadják a népszavazást kezdeményezőknek (miként a NATO és az EU szavazás előtt is az "igent" támogatóknak...

És megszavazza az ország a magyar állampolgárságot.

Nem akarom azt hinni, hogy holmi pártvetélkedőkre van pénz, a magyarság egyesítésének ügyére nincs....

pascal
| 2004. szeptember 21. 16:43 | Sorszám: 512
Én pesszimistább vagyok ebben a kérdésben. Már az jellemző, hogy úgy kell a témát az asztalra erőszakolni, mert ha a kormányon - vagy akár tágabban a politikai eliten - múlna, akkor mégcsak nem is foglalkoznának érdemben a kérdéssel!
Szerinted az MSZP és SZDSZ szavazói - pláne ha megkapják a médián keresztül az ukázt - hogyan fognak reagálni?

Itt egy cikk. Elég döbbenetes. Ha jól értem: a nagyváradi lap szerint már felelőtlenség felvetni is a kettős állampolgárság témáját, mert hogy úgyis elhasal a népszavazáson!

http://index.hu/politika/belfold/er9102/

Az igaz, hogy elképesztő lélektani helyzetet teremtene, ha a magyarországi magyarok nemet mondanának a határokon túli magyarokra. Alighanem egyedülálló eset lenne Európában...

erdeimano
| 2004. szeptember 21. 16:03 | Sorszám: 511
Még a '90-es évek végén láttam egy felmérést arról hogy mennyire tekintik magyarnak az elszakítottakat az anyaországban, és akkor a valamilyen véleményt alkotók 80%-a magyarnak tekintette őket, 20% pedig nem tekintette őket igazán magyarnak.

(Valószínűleg ez az arány azért érződik nagyobbnak, mert a fórumozók többsége budapesti, Budapest viszont politikailag hagyományosan baloldali internacionalista fellegvárnak számít, így ez a 20% Budapesten simán lehet akár 40% is.)


Én ez alapján az ellenkampányt is beszámítva 70-75% igenre és 25-30% nemre számítok.

onogur
| 2004. szeptember 21. 11:54 | Sorszám: 510
Nem hülyék.
Nem kockáztatnak meg egy 30%-alatti részvételi arányú népszavazást, ahol az elutasítók aránya közelítené az 50%-ot.
Turul
| 2004. szeptember 21. 11:51 | Sorszám: 509
Ezekre a magyarellenes zsebre-célozgatásokra van egy egyszerű válasz:
A parlamentnek jogában áll megszavazni (népszavazás nélkül) a magyar állampolgárság visszaadását.
Ha pofáznak, akkor spóroljanak. Szavazzák meg!
Ha meg nem szavazták meg eddig, akkor ők az okai a népszavazás költségeinek.
Ez közérthető. Ha pofázik egy szocionista képviselő, pofájába vágni: miatta kell költenünk a mi pénzünket.

Érdekes, hogy az országra milliószor nagyobb befolyást gyakorló EU ALKOTMÁNYt meg akarják maguk szavazni, nem akarnak a népnek jogot adni véleménynyilvánításra.

onogur
| 2004. szeptember 21. 11:29 | Sorszám: 508
Az ellenpropaganda már működik, igaz, még csak fű alatt.
Hiszen azzal foglalkozik a ballib média, hogy most akkor hárommilliárdba kerül-e a népszavazás, vagy kijön kétmilliárdból, amikor tök felesleges az egész, hiszen az összes magyar EU-állampolgár lesz a jövőben, ott meg ezek a kérdések értelmüket veszítik.
No most erre mit lép özvegy Kovács Jánosné rokkantnyugdíjas?
Vagy el se megy szavazni, vagy nemmel szavaz.
Halder
| 2004. szeptember 21. 10:26 | Sorszám: 507
De sajnos azokkal is együtt kell élned, kik nemmel szavaznak majd, a nagy tömegből is. Itt vannak körülöttünk, mindenütt találkozol velük.
Ha leállsz velük beszélgetni miért is, arcpirító válaszokat kaphatsz, szokás szerint.
Demokrácia, eddig még nem találtak ki jobbat nála, mondja mindenki, pedig így egy kisebbség bármit elérhet a tömegkommunikáció révén a mesterségesen elbutított tömegekkel, felhasználva őket saját céljaira.
Hisz legyen bármilyen sötét, talán ő maga is bevallja neked, nekünk, hogy őt az egész nem érdekli és nem is érti, nem is akarja tudni mi történik, de Ő a SZAVAZÓ POLGÁR, ő már így valaki, hogy a fene vinné el.
onogur
| 2004. szeptember 21. 10:05 | Sorszám: 506
Nem hinném, hogy valakit is meglepett volna.
Akkor kapnám fel a fejemet, ha ez a szégyenletes csürhe igennel szavazna. Remélem 2006-ban oda kerülnek, ahová valók.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 

   Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola