A téma zárva.  A téma zárva.


  

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció

 
előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak! (21. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Népszavazás! Magyar állampolgárságot minden magyarnak!
Mercurius
| 2004. július 10. 15:52 | Sorszám: 105
Orvos + okatató kombinációjaként az kell mondanom, hogy mindeig a vitapartner fejével is végig kell gondolni az érvrendszerünket. Ez most többszörösen kritikus kérdés. A hozzászólók, főleg a pártolók többsége erős érzelmi ráhatás alatt áll, amit nem tud kontrolálni. Bennem is nagy a feszültség, lenne bőven mit mondani családi történetekből, de nagyon tudatosan egy puritán és racionális érvrendszerhez tartom magam.

Az adott kérdésen, a határon túlélő magyarok jövöjén túl még nagyon fontos lenne, hogy közben:

1. Bejusson a közgondolkodása (legalább itt a kis forum közgondolkodásába), hogy az egyes számú sorskérdés a népesedési trend megfordítása.

2. Egy olyan akció indúlt el a népszavazás ügyel, ami ebben a formában, eltérően a határon túli szervezetek és a hozzájuk igazodni igyekező Fidesz stratégijától, nincs rendszerbe illesztve. Ez így egy sima, hangzatos politikai salto mortale. Látható, hogy valahol ezt az érzelmi töltetett kívülről tüzelik. A román sajtó (az Adevarult néztem) szinte boldok, hogy ez napirendre került. Az mszp a jobboldal égetési lehetőségét és az EP kudarc kompenzálási lehetősgét látja benne. Továbbá lehetőséget arra, hogy egy törésvonallal megossza a jobboldalt.

Tehát nem csak a blöfföt indító felelőtlenek felelősége nagy,hanem a felősen gondolkodoké is, hogy jól érveljenek, amig még lehet valamennyire érvelni. Mert a téma hiszterizálása folyik és az egyes vitatkozók álláspontja egyre inkább érzelmi alapon rögzül.

Apóka
| 2004. július 10. 15:50 | Sorszám: 104
Én nem tudom, hogy te vallásos vagy-e vagy nem, de a Biblia általam idézett mondata akármilyen szellemi alultáplált számára is érthető és így szól:

Szaporodjatok és sokasodjatok és népesítsétek be a Földet.

De idéztem Ravasz László erdélyi püspököt is többször. A kedvedért megismétlem:

Azé az ország aki teleszüli.

Mind a kettő magyarul van és tiszta beszéd, nem pedig köntörgfalazó "domográfiai folyamat".

Ne csak nézegess a világban, hanem láss is. Olvass történelmet, pl.: menj el Nagy Britanniába. Mit gondolsz hány angol él azon a kopár szigeten és mennyi még azon kívül?

Amig a magyarság el nem éri Kárpát medencében a jelentős (kb. kétharmados) többséget, addig nem számíthat arra, hogy egyetlen államba egyesítse Kárpát medencét, tehát helyreállítsa Szent István soknemzetiségű Magyarországát.

Apóka
| 2004. július 10. 15:38 | Sorszám: 103
Én ezekkel, amit írsz, egyetértek sőt a sorrenddel is. Én elsősorban arról írok amiről viszont szinte nem esik szó.
jm
| 2004. július 10. 15:36 | Sorszám: 102
olvasd el jobban a #87-est, ha kérhetlek.
Apóka
| 2004. július 10. 15:35 | Sorszám: 101
Bocs nem értem, te meg miért akarod minden eszközzel késztetni, hogy elhagyják azok az emberek lakhelyüket, akik évezrede Erdélyben élnek? Miért kellene steril és egymást nem ismerő, sőt egymást kizáró nemzeti közösségek szövetségéből építeni a Kárpát medencei államot? Mirét kell továbbvinni a trianoni diktátumot?
jm
| 2004. július 10. 15:33 | Sorszám: 100
tudod kinek kell szaporodni? a nyulaknak meg a baktériumoknak!

Hanem: a jelenlegi demográfiai folyamat, mely szerint többen halnak meg évente, mint amennyien születnek, tényleg nem természetes.

de hogy teleszaporodni a Kárpát-medencét? Ha körülnézel egy kicsit a nagyvilágban, észre lehet venni, hogy nem attól erős egy nép, mert szapora.

Mercurius
| 2004. július 10. 15:29 | Sorszám: 99
Csak rosszul fejti ki. Keverednek az ügyek és idősíkok benne. Elöbb újra többségre kell jutni. Akkor majd szükség lesz arra, hogy a Kárpát medencében mindenki magyar állampolgár lehessen. Ez lenne az utolsó elötti lépés, ahhoz,hogy helyreálljon Magyarország. De ehhez elöbb szaporodni kell. Határon innen is túl.
Mercurius
| 2004. július 10. 15:26 | Sorszám: 98
Szerintem picit rosszúl alkalmazod a saját érvrendszered. Eneknek lépésnek is alapfeltétel, hogy előzöleg mi magyarok visszatérjünk a pozitiv szaporodási rátához.

Közben élhető magyarsághoz nyújtsunk lehetőséget a határon túliaknak, azaz:

1.Legyen autonómia
2. Támogatási rendszer
3. Megerősödjenek, hogy saját lábra tudjanak állni
4. Teljes körű magyar oktatási rendszer
5. Eurorégiók, ezek ki kell terjedjenek az EU be nem jutó országokhoz tartozó Kárpátaljára és Délvidékre is.

Nagy dolgok történnek ezekeben az ügyekben a napokban.

jm
| 2004. július 10. 15:25 | Sorszám: 97
bocs, de nem tudlak követni. Nem értem mi bajod akkor azzal, Erdélyben fogy a magyarok száma? Hát most nem mindegy, milyen nyelven beszél a "Kárpát-medence népe"?
Apóka
| 2004. július 10. 15:18 | Sorszám: 96
A magyar állampolgárság Magyarország állampolgárait meghatározó intézmény.
Magyarországon a XX. század történelme miatt szinte alig élnek nemzetiségiek.

Magyarországon török hódoltságig - történészek szerint - kb. 20 %-os volt a nem amgyar ajkúak száma.
Kárpát Medencében a török hódoltságtól kezdve a magyar ajkúak aránya folyamatosan romlik, egészen a napjainkig.

Vegyük a török hódoltság utáni Magyar királyságot. Azon belül is folyamatosan csökkent a magyarok aránya, annyira, hogy ma is vitatottak a pontos százalékos arányok, de alig volt több az I. világháború előtt a magyarok aránya mint 50 %.

A trianoni Magyarország diktátumként szinte magyar ajkú Magyarországot KREÁLT. Ha te ennek a kreált, de teljesen történelmietlen képződménynek a sterilitása mellett állsz ki, akkor hitelesíted azt a politikát ami öszerombolta a nagy Magyarországot.

Kárpát medence népe mindaddig kiszolgáltatott marad a külső hatalmakkal szemben, amig nem alkot egyetlen egységes államot. Aki a magyar állampolgárságot kizárólag a magyar ajkúakra terjeszti ki, csökkenti az esélyt, hogy valaha is egységes állammá alakuljon Kárpát medence.

jm
| 2004. július 10. 14:48 | Sorszám: 95
A magyar állampolgárságról van szó! mi köze ehhez románoknak?!?
Mercurius
| 2004. július 10. 14:46 | Sorszám: 94
Turul,

lehetelen vittakozni veled, mert a vallási fanatikusok makacsságával hajtogatod a magadét és minden racionális érv lepereg rólad.

Továbbra sin cs válas arra:

1. Mi biztosítaná a népszavazás sikerét ? Jelenleg a kudarcnak van igen jelentős esélye.

2. Minek kellett a népszavazás, ha az állampolgárság anélkül is megadható, kudarca esetén viszont napirendre sem lehet venni?

3. Miért abszolutizálod az állampolgárságot, mikor az autonómia elöbbre való ?

4. Mi a garancia arra, hogy az állampolgárság megadása ezen a módon nem vezet második trianonhoz ?

5. Mi a garancia arra, hogy az MVSZ felelősen cselekszik és nem a saját érdekeben egy kalandor önreklám fogás az egész népszavazás blöff?

Végül szeretném megjegyezni, hogy Apóka kiindulási pontja sarkallatos pont. Meg kell fordítani a népesedési trendet, mert ez most határon belül és kívűl negatív. Ez az egyes számú nemzeti priorítás. E köré a vonatkoztatási pont köré kell minden nemzeti stratégiát felépíteni.

Apóka
| 2004. július 10. 14:45 | Sorszám: 93
Ha jól sejtem, Ismerjük egymást 1988 óta.
Miért állítod, hogy rosszindulatú lennék?

Nincs kollektív állampolgárság, ebben egyetértünk. Akkor sem válasz arra, hogy milyen jogon különbözteted meg az évszázadok óta Kárpát medencében és ezen belül a nagy Magyarország területén élt nem magyar nemzetiségektől a magyar állampolgárság megadását.

Miért lenne több joga magyar állampolgárnak lenni a nagyaváradi magyarnak, mint a szintén több évszázada ott élő románnak? 1945 előtt mind a kettő magyar állampolgár volt és egyik sem önszántából veszítette el a magyar állampolgárságát. Miért kell továbbvinni a kollektív bűnösség elvét az állampolgárság megadásában is? Még mindig szemet-szemért fogat-fogért?

Komolyan kéne venni a bibliai parancsot: Szaporodjatok és sokasodjatok és népesítsétek be a Földet! Az Isten nekünk adta Kárpát medencét és mi eltékozoljuk?

jm
| 2004. július 10. 14:38 | Sorszám: 92
lásd #91
Turul
| 2004. július 10. 14:24 | Sorszám: 91
Ezt is sokszor leírtam már.
A népszavazás sikere után a parlament döntést hoz a törvényről.
Abba az kerül bele remélhetően, ami az összmagyar érdek.
(nem román, zsidó, orosz, amerikai, dán)
Már mér lenne nyilvánvaló,hogy románok magyar állampolgárságot kapnak?
Ki mondott neked ilyen hülyeséget?
Megismétlem: nincs kollektív állampolgárság, csak konkrét személyreszóló.
Nem olvastad volna a követelést:
Magyar állampolgárságot, minden magyarnak!

Vagy totálisan rosszindulatú vagy...

Apóka
| 2004. július 10. 14:03 | Sorszám: 90
Teljesen magától érthető, hogy nem tagadhatod meg a nagyváradi szin román családtól sem a magyar állampolgárságot, ha kéri és igazolja, ő 1945 előtt magyar állampolgár volt.
Apóka
| 2004. július 10. 14:01 | Sorszám: 89
A Magyar Állam megtehetné, hogy minden külföldi magyar iskolában tanító tanárnak ösztöndíjat adjon és akár felszerelést is a tanításhoz.

Támogathatná a külhoni magyar iskolákat buszvásárlással, kollégiumépítéssel, közüzemi díjak kifizetésével stb.

Sajnos nincs olyan sok gyerekről szó, hogy ezt ne bírná el a magyar államháztartás.

Erdélyben nem hiszem, hogy 300 000-nél több lenne a magyar anyanyelvű iskolások száma. Egész Kárpát medencében sem érheti el a félmilliót.

Apóka
| 2004. július 10. 13:51 | Sorszám: 88
Az egészhez egy történetet teszek adaléknak és akkor értheted miről beszélek.

Városunkba sokan költöztek, telepedtek le Erdélyből és Délvidékről, főleg értelmiségiek. Itt jobboldali a vezetés 1990 óta, tehát kaptak segítséget, sőt közéleti szereplési lehetőséget is. Tehát mondhatjuk azt, hogy be is illeszkedtek.

Folyt erőteljesen a Délszláv háború és ez mindig felvetette a magyarok szerepét Kárpát medencében. Volt néhány ember közöttük, aki abban a templomban is ahova én járok, temlom utáni udvari beszélgetésben - az én képszerű megfogalmazásom szerint - mindig kukorékolt a Nagy Magyarországról és történelmi jogainkról, meg arról, hogy itt lenne az ideje cselekedni.

Untam már és kérdeztem tőle: Mit kéne cselekedni? Be kéne vonulni Erdélybe?
Válasz: Hát az volna helyes.
Mire én: Nekem nem azért van (akkor még négy) fiam, hogy a te töketlenséged miatt értelmetlenül hősi halált haljanak. Csináltál volna te, az őseid és a rokonaid ennyit és nem kellett volna elmenekülnöd.
Azóta csendbe van az eszetlenje.

Ravasz László erdélyi püspök látva a népességcsökkenést, azt mondta:

Azé az ország aki teleszüli.

Bünhődik a magyarság egész Kárpát medencébe. És én nyugodtan mondhatom, megérdemli a sorsát, mert nem tette meg ami a legfontosabb.

A kiegyezés óta végzett születési statisztikák szerint egyik generáció sem szült többet, mint az előző generáció.

jm
| 2004. július 10. 09:50 | Sorszám: 87
Nem hiszem, hogy érdemes ezen vizázni. Teljesen magától értetődő, hogy a határokon túli magyarokat megilleti a magyar állampolgárság. akár ideköltöznek utána, akár nem. Ha meg a mindenkori magyar kormány (csak már lenne ilyen) nem szeretné, ha nagyobb mértékű elvándorlás indulna, mindent meg kell tennie, hogy magyarként lehessen ott is élni, jó körülmények között, ahogy írod.

Mindez azonban csak akarat kérdése.

Halder
| 2004. július 10. 09:41 | Sorszám: 86
„...Jöjjön Magyarországra ha akar, de ha meg idejön, akkor ne kukorékoljon nekem Nagy Magyarországról, meg vissza Erdélyt, Felvidéket, Délvidéket.”
Aki anyagi megfontolások miatt jön át az valóban nem hiteles és erkölcsös, ha pont ő propagálja a revíziót.
De vannak itt jó páran kiknek muszáj volt eljönnie.
Az én szüleim és nagyszüleim például kényszer miatt települtek át, mert nem jósoltak nekik hosszú életet az ismét román uralom alá került Észak-Erdélyben. Gondolhatod, hogy voltak jó pár ezren, kik katonai(itt nem csak egyszerű katonai szolgálatra gondolok), politikai lépéseikkel 1940 és 44 közötti munkálkodásukkal, ténykedésükkel a további ott maradásukat kizárták, hidd el ez nem volt könnyű dolog.

Azért arra megkérnélek, hogy ha a Nagy Magyarországról beszélsz, még csak véletlenül se kösd ezt össze semmiképpen sem a kukorékolással, semmilyen értelmezésben !!!!!!!!!!!

„Én segítek bármely határon túlinak, hogy helyben maradva erősödjön a magyarsága, de nem segítem semmi eszközzel önmaga felszámolását.”
Ezt akarja minden normál gondolkodású ember az országban (sajnos kevesen, igazából), a magyarság tartsa meg évezredes pozícióit !
De mit jelent ez a segítség amiről te írsz ?
Küldesz használt könyveket az iskolának, és elégedetten hátradőlsz? Pontosan mit értesz ez alatt?
Mi volt az a fenenagy segítség az elmúlt 15 évben, mellyel komolyan tudott az anyaország az ottaniaknak segíteni?
Én ismétlem nem anyagi élhetésről beszéltem.
Amíg nem tudod elérni, hogy ne alázzák meg, mert magyarként akarja leélni az életét, addig ismétlem igenis joguk van az itteni élethez.

„Ha Ő ott úgy látja, hogy nem boldogul és el akar jönni, akkor nem érdemel se többet se kevesebbet, mint más állampolgársági kérelmező. PONT.”

Ha megteremtődnek a feltételek, hogy ugyanolyan magyarként, mint te, ő is élhessen azon a földön ahol ősei éltek évszázadok óta, magyarul nem fog számítani, hogy nem román nemzetiségű, akkor kérheted számon, hogy csak holmi anyagiak miatt akar elvándorolni, csak ebben az esetben. Ha ezt azonban nem tudod elérni nem vagy abban a helyzetben, hogy elítélj másokat.

De még ekkor is furcsa, hogy egy kalap alá veszel mondjuk egy Udvarhelyről jött magyar családot, kik kétségkívül a jobb élhetés miatt jönnek, egy pakisztáni vagy egy izraeli bevándorlóval. Ez az igazán érdekes az írásodban és most nagyon finoman fogalmaztam.

Apóka
| 2004. július 09. 23:03 | Sorszám: 85
"Gondolod ok nélkül jönnének ide ?"
Tehát szerinted is nőnni fognak.

"Magyarul mondjuk ki, történjék bármi, de ők maradjanak ott ?"
Ki mondott ilyet? Én nem.

"Nekik nincs joguk normális élethez, magyar élethez ?"
Ki mondott ilyet? Én nem.

"Igen olyan körülményeket kell teremteni, hogy kisebbségben is emberi módon tudjanak élni, magyarként, de ez nem zárja ki az állampolgárság megadását."
De szerintem nem zárható ki más segítési mód sem. Sőt arról írok, nem biztos, hogy ez a legjobb segítési mód.

"Ha viszont nem sikerül elérni az autonómiát, s a helyzet drasztikus javulását, akkor azt kívánni, hogy csak ide ne jöjjenek, az egyszerűen embertelenség !!"
Én nem kívánok senkinek semmi ilyet.

"Ismétlem: Senkinek sincs joga más kárára magyarkodni a csonka országban.
Könnyű azt mondani második Trianon lesz, ki kell tartaniuk ott."
Én nem teszem. Jöjjön Magyarországra ha akar, de ha meg idejön, akkor ne kukorékoljon nekem Nagy Magyarországról, meg vissza Erdélyt, Felvidéket, Délvidéket.
Én segítek bármely határon túlinak, hogy helyben maradva erősödjön a magyarsága, de nem segítem semmi eszközzel önmaga felszámolását. Ha Ő ott úgy látja, hogy nem boldogul és el akar jönni, akkor nem érdemel se többet se kevesebbet, mint más állampolgársági kérelmező. PONT.

"Valamit az anyaországnak is fel kéne már mutatnia."
Egyetértek veled, a helyben maradáshoz kellene óriási támogatást adnia a trianoni Magyarországnak.

"Magyar állampolgárságot az elszakított magyarságnak, s közben a diplomácia teremtse meg az autonómia lehetőségét( az erdélyi szervezetekkel közösen), s segítse anyagilag (lehetőségekhez mérten), szellemileg, politikailag őket."
A mondat második felével egyetértek.

"Ha ez megvalósul, akkor hiába lesznek ők is magyar állampolgárok, nem fogják otthagyni szülőföldjüket, ha viszont a fentieket nem sikerül végig vinni, akkor kéretik nem szövegelni arról, hogy úristen 20% ide jön."
Én nem vagyok optimista a kivándorlási vonatkozásokat tekintve.

Turul
| 2004. július 09. 19:54 | Sorszám: 84
Az MPSZ a választás szabadságát kínálja
2004. február 2. (9. oldal)

Lukács Csaba (Székelyudvarhely, Románia)
Nagyváradon és Marosvásárhelyen is saját polgármesterjelöltet indít az MPSZ a tavaszi romániai helyhatósági választásokon – derült ki szombaton Székelyudvarhelyen az új politikai tömörülés elsõ kongresszusán, amelyet Tõkés László nyitott meg. A királyhágó-melléki református püspök az elmúlt évet az ébredés esztendejének nevezte, hiszen az RMDSZ tavaly januári kongresszusa (ahol megfosztották õt tiszteletbeli elnöki funkciójától) és a Láncos-templomban megtartott fórum óta Erdélyben gomba módra szaporodnak az ellenzéki szervezetek és tömörülések. .....
A küldöttek által elfogadott dokumentumokban leszögezték, hogy a tömbmagyarság sem többet, sem kevesebbet nem kér, mint az Európában már elfogadott autonómiát. A kettõs állampolgársággal kapcsolatban úgy vélekedtek: a jelen helyzetben el kell hagynia Erdélyt annak, aki magyar állampolgárságot szeretne, így a szülõföld elhagyása nélküli, egyéni kérelem útján megszerezhetõ magyar állampolgárság a helyben maradást erõsítené.

Turul
| 2004. július 09. 19:43 | Sorszám: 83
VMDP Hírlevél II: évf.
Tehát léteztek felmérések korábban is...

"RMDSZ felmérés a kettős állampolgárságról
Az erdélyi magyarság 80 százaléka jónak tartaná a magyar állampolgárság kiterjesztését, 60 százaléka kérné is a magyar okmányokat, 14 százalékát viszont a kitelepedésre serkentené a lehetőség."

Pedig az ottani komcsik (RMDSZ) igazán nem támogatják a magyar állampolgárságot.

Turul
| 2004. július 09. 19:32 | Sorszám: 82
Javasolom Zétényi Zsolt elemzésének elolvasását.
Mindazoknak, akik látatlanban, ab ovo nemet mondanak.
Mercurius ilyenkor azt szokta írni, hogy az MSZP és az SZDSz uszályába került, őket szolgáló...

Nem írok ilyen hülyeséget.
Feltételezem - nem cicuskákról - hogy jóindulatú a magyarokkal szemben. Jótakar.
Csak nincs elég információja.
Kicsi segítség: http://www.mvsz.hu/lapok/zetenyivalasza.htm

Turul
| 2004. július 09. 19:16 | Sorszám: 81
Csak azért, mert nem illik más meggyőződését, annak jószándékát kétségbevonni.
Tehát a partiumi lelkészek vagy nem számítanak bele a "minden pap" gyűjtőfogalomba, vagy nem fedi a valóságot az, amit írtál.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 

   Téma megnyitása       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola