Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (14. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:19 | Sorszám: 218
Idézet:
Nos, Ön kihagyta a "vasárnapi iskolát", az igehirdetést -

Ezek szerint Ön mindig hiányzott róla, pedig nem szép dolog kerülni az iskolát.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 16:12 | Sorszám: 217
Előbb jön a vasárnapi iskola, ahol megismertetnek a hit alapjaival, a gyermeki szinten. Aztán az igehirdetések nyomán az ember szükségét érzi annak, hogy forgassa a Bibliát. Nos, Ön kihagyta a "vasárnapi iskolát", az igehirdetést - a dolognak a közvetítő részét - és rá akar szabadítani a Bibliájára, ami voltaképpen idézetgyűjtemény Bibliából és egyéb forrásokból, igen kevés egyéni értelmezéssel, vagy a hétköznapi hallgató teljes ignorálásával. Dehát az Ön vallása-egyháza csak a már amúgy is beavatottaknak van szánva .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:07 | Sorszám: 216
Köszönöm kedves Mpd!
Különben nem ma kezdtem a fórumozást, és tudom, hogy milyen ellenállást válthat ki a laikusokban egy új valami, amit még tanulmányozni sem hajladóak ráadásul...
mpd
  Válasz | 2011. december 17. 16:04 | Sorszám: 215
Muszáj volt mán megtámogassalak, mer nagyon rádmásztak...
Én meg utálnám, ha elüldöznének innen. Egy fórum, saját, különbejáratú, déli fekvésű vallásalapítóval, az azért mégiscsak kuriózum.
Há'nem? De!
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:02 | Sorszám: 214
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:01 | Sorszám: 213
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:01 | Sorszám: 212
Aki pl. a Bibliával kapcsolatban szándékozik tanulmányokat folytatni, vagy egyáltalán megérteni azt, az gondolom, hogy a Bibliát el kell olvassa ahhoz, mert máshogy az nem működik... Önök felé ez nem így szokás, kedves Gyöngy?
mpd
  Válasz | 2011. december 17. 15:59 | Sorszám: 211
Lássuk be: Klausz új vallása nem akar kinyírni senkit egyelőre. Ez máris több, mint amit bármelyik vallás eddig fölmutatott.
mpd
  Válasz | 2011. december 17. 15:57 | Sorszám: 210


Ez kurrrrrvajó duma....
Grat!
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 15:54 | Sorszám: 209
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 15:53 | Sorszám: 208
Ha Ön tényleg teológus kedves Keresztkém, akkor a korábbi megnyilvánulásai alapján csak azt a következtetést tudom levonni, hogy vagy nagyon alacsony a teológiai képzés színvonala ahol Ön végzett, vagy elfelejtette már az ott elsajátított exotérikus magyarázatokat. De azt azért nem árt figyelembe vennie, hogy nem tanítják a teológusok számára a misztériumok kozmikus vonatkozásait, ami az Ön számára hülyeségnek tünik.

Szeretettel
Klaus

mpd
  Válasz | 2011. december 17. 15:48 | Sorszám: 207
Eszembe sincs.
Egyszerűen csak toleráncs vagyok. És semmivel se tartom rosszabbnak az asztrológiai alapokat, mint a zsidrákok eredetmítoszára alapozott vallásunkat.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 15:44 | Sorszám: 206
Ezek szerint te szépen, lelkiismeretesen végigolvastad. Hát őszintén irigyellek érte, hogy ennyi időd van!
mpd
  Válasz | 2011. december 17. 15:39 | Sorszám: 205
Beláthatod, Klausz, hogy itten egyedül egy ateista fogja pártodat.....
Úgyhogy böcsüjjé' meg.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 17. 15:28 | Sorszám: 204
kedves Klaus!

Boldogan és a legnagyobb nyugalommal MEGHAGYOM ÖNT abban a totális tévmeggyőződédében, hogy én, keresztkem vagyok a "beteg", aki rápojektálopm "bajomat" Önre.
A sok szuperbutasága mellett ez az egy pluszba' már nem oszt és nem szoroz.
És "magánblogjába" meg nem azért nem szállok be-sem névvel sem anélkül-- mert bármitől is félnék, hanem azért mert HÜLYESÉGEKKEL NEM FOGLALKOZOM! Elég volt itt ennyi is, még sok is.
Szeretettel:
keresztkem

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 15:26 | Sorszám: 203
... ahogyan Önnek sem a megérttetés . Tessék már belátni, hogy nem mndenki tud 20 évet rászánni az életéből, hogy ezeken a linkeken átrágja magát. Ennél világosabban nem tudom elmondani. Nem mindenki időmilliomos, mint az Ön csodálói.
vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 15:25 | Sorszám: 202
Klausz féle I.G.E tízparancsolata
1. ha nem tanulmányozta az általam írottakat, a véleménye inkorrekt
2 ha tanulmányozta, de nem elég tüzetesen a véleménye inkorrekt
3 ha tüzetesen áttanulmányozta de nem változtatta meg eddigi álláspontját, a véleménye inkorrekt
4. ha nem követi az I.G-E részleteit figyelemmel a véleménye inkorrekt sőt csapnivalóan inkorrekt
5 Ha kellőképen tanulmányozta az általam írottakat és nem kapott pozitív kisugárzást, önben van a hiba
6.7.8.9.10 az első 5 pont ismétlése.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 15:11 | Sorszám: 201
Mivel az eddigi megnyilatkozásai azt tükrözik, hogy nem tanulmányozta eddig az általam ajánlott linkeket, így a véleménye nem korrekt, sőt. Olvasgassa kérem az ITT található írásaimat, de gondolom, hogy Önnek itt nem a megértés a célja...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 15:09 | Sorszám: 200
... és rendszeresen ignorálod . Legalábbis annak a közegnek az íratlan szabályait, amelyben mozogni akarsz. Az ezzel kiváltott indulatokat azonban sem megérteni, sem kezelni nem tudod, szándékodban sem áll.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 15:04 | Sorszám: 199
Egy egyházalapítónak helyes etikai tanításokat is sugallnia kell, hiszen vannak alapvető együttélési és társalgási szabályok, amiket egy valamire való vallásalapító nem ignorálhat. Te természetesen megteheted.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 15:01 | Sorszám: 198
Abban igaza van, hogy ez az alfórum a "Vallás, Filozófia" címet viseli, tehát ilyen témákkal foglalkozni itt nem eltévelyedés. Az azonban, hogy valaki úgy akarjon vallást alapítani, hogy a hívek a szöveggyűjteményéből hámozzák ki, mit is akar közvetíteni nekik, a vallások történetében is unikum. Amennyire emlékszem, sem Pál, sem Péter nem azzal kezdte, hogy nnna, olvassátok el az evangéliumokat! Mindketten hirdették azt, még azt is tudták, mikor milyen fokozatra kapcsolhatnak a hirdetéskor.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 14:56 | Sorszám: 197
Nem szoktam megköszönni. De már hülyéztek le, sőt ennél gonoszabbat is állítottak rólam burkoltan. Én viszont nem vagyok vallásalapító, csak fórumozó, aki beszélgetni szokott, és ehhez találhat beszélgetőtársakat, ha elegendően érdeklődik valami iránt, vagy a tárgy iránt, ami érdekli, érdeklődést kelt föl.

Egy vallásalapítónak egy átlag fórumozónál nagyobb lelkierővel kell bírnia, és világosan közérthetően adni elő a mondandóját. Netán nem linkekkel, hanem élőszóban, fáradságot nem kímélve.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 14:49 | Sorszám: 196
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=forum&f=10
Vallás – filozófia

Csak eltévedhettél ezek szerint.

Tisztelet a te szádból furán hangzik...
Egy "Vallás – filozófia" fórumon megfelelő hangnemben illik társalogni. Ne igyekezzél egy magántulajdont lezülleszteni.

vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 14:42 | Sorszám: 195
Te tévedtél el, de nagyon. Ez nem vallásfórum, hanem polgári vitafórum, de elsősorban magántulajdon!!!!
( ha mást nem is de legalább ezt tartsd tiszteletben!)
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 14:40 | Sorszám: 194
Megköszönné kedves Gyöngy, ha valaki Önt lehülyézné?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola