Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Lehel
  Válasz | 2011. december 26. 17:49 | Sorszám: 493
Igen. Egyszerűen leperegnek róla.
Itt alant is azt írja, hogy ha egy ember mondani kezdi az általa vélt igazságot, akkor annak,ha nem egyezik az ő igazságával,bizony:

"be kell húzni egyet".

Ez bizony erőszakra való felbujtás,a cionizmus jeligéje: a cél (mások eltiprása)szentesíti az eszközt, azaz a korlátlan erőszakukat.
Nyilvánvaló, Jézus tanaihoz ennek a hamis
pró(vo)kátornak semmi, de semmi köze.
Állítson bármit is magárol, nem lehet más, mint egy ostoba alak.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 26. 17:45 | Sorszám: 492
Az igazak mindössze 99-en vannak, és rejtezkednek.
alexander
  Válasz | 2011. december 26. 17:07 | Sorszám: 491
Megfigyeltem, hogy Jézus leleplezi a hamisat, elsősorban is a farizeus szindrómában szenvedőket...a szemünk előtt hullott le a lepel egy maszkról...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 26. 16:50 | Sorszám: 490
Kedves Gyöngy!

1.) Keresztényi/keresztyéni szeretettel köszönöm meg mostani válaszát(is).
2.) Viszont "régesrégi ismerős"-ével csak részben értek egyet.
a.) annyiban egyetértek Vele (igy ismeretlenül is), hogy KEZDEMÉNYEZŐLEG(!) nem kell a hülyének a fejéhez vágni, hogy hülye, mer' attól csak még hülyébb lesz.Tehát az ő kétségbeejtő helyzetén mintsem változtat "ez" a kimondott igazság.
b.) Ám HA Ő KEZDEMÉNYEZI(!) az általa vélt "igazságmondást" --a TÖK-hülyeségével, amiről persze az illető nem tud, hisz' annyira korlátolt-- akkor oszt' be kell húzni neki egyet, mert másban-másokban is szellemi kárt tesz."Ez"--szerintem--egy keresztény férfiembernek erkölcsi kötelessége ugyanúgy, mint ahogyan mondjuk egy elhagyott későéji utcán kötelessége MEGVÉDENI egy megtámadott hölgyet--márcsak lovagiassági okoból is.
AZ ÉN ERKÖLCSI MÉRCÉM EZT DIKTÁLJA, s a gyerekeimnek is ezt tanítom.
Keresztényi/keresztyéni szerettel:
keresztkém

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 26. 12:50 | Sorszám: 489
Kedves keresztkem!

Egy régesrégi ismerősöm szerint "az igazság nem arra való, hogy lépten-nyomon embertársaink fejéhez vagdossuk".

Karácsonyi szívvel

Gyöngy

Lehel
  Válasz | 2011. december 26. 10:45 | Sorszám: 488
Ne felejtse a kleresztény elé tenni, hogy "judeo"...és minden a helyére kerül !
Kérem !
Lehel
  Válasz | 2011. december 26. 10:42 | Sorszám: 487
Vagy a tisztulás ideje.
Lehel
  Válasz | 2011. december 26. 10:41 | Sorszám: 486
Egy ilyen gondolatvilágú alakra nem szabad gyermekeket bízni
keresztkem
  Válasz | 2011. december 26. 10:39 | Sorszám: 485
Kedves Gyöngy!
Én, mint katolikus NEM HÁBORÚZOM SENKIVEL!De!
A HÜLYÉKNEK A SZEMÜKBE MONDOM, HOGY HÜLYÉK! Ezt kivánja a keresztény igazságérzet.És engem holmi alexander NEM TERRORIZÁLHAT--semmilyen értelemben, mer "ahhoz" ő túl kicsi, hogy úgy mondjam: SZELLEMI TÖRPE!
Ez evilági emberi tisztességem ügye, s a vallásomhoz semmi köze a dolognak.
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 26. 10:37 | Sorszám: 484
Van, aki* szerint Krisztus szétszakított testének tagjai együtt alkotják az egyetemes (katolikus) egyházat.

*) http://www.parokia.hu/hir/mutat/2256/

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 26. 10:26 | Sorszám: 483


Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 26. 10:21 | Sorszám: 482
Az első szakadás előtt mindenki katolikus volt ...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 26. 10:11 | Sorszám: 481
... amikor katolikusok közt tör ki vallásháború ... ez már tényleg "végidő" lehet.
Lehel
  Válasz | 2011. december 26. 10:06 | Sorszám: 480
Jézus az emberi élethez adott útmutatást, Újszövetséget kötve a szeretet és erkölcs kérdésében.

Az sem véletlen, hogy éppen a "Szent Földre" született le, hiszen már akkor is ott történtek a legnagyobb emberi barbárságok, pedig "megkaptátok a törvényt, de be nem tartottátok" mondta Jézus.
Trágár és a szentség szellemétől teljesen idegen az Ön riasztó szóhasználata,ami a hamisság jele.

Ön - talán a bolodgsága érdekében - igen rövid emlékezetű lehet, hiszen elfeljeti,hogy a fideszen át olyanokat emel piedesztára,amely alapítója a véreskezűrasszistaMenachemBegin,SimonPerez akik köztörvényes úton nyertek választásokat a Likuddal,akik a szélsőséges Jiszráél Béténu mozgalomhoz köt szövetség, és akik tagjai a nagy nyilvánosság előtt kijelentették: felvásárolják Magyarországot.
Így csak a barmokról lehet beszélni, amit Önök szó nélkül eltűrnek, SŐT !
Engem ez a kapcsolat emberi méltóságomban is mélyen sért és akik a Parlamentben /kormányon ülve erről cinkosan hallgatnak, megfeledkeznek, azokat csak árulóknak tudom nevezni.Biztos vagyok b enne, hogy azok nem a felvásároltakkal fognak sorsközösséget alkotni ( ami már gyermekeik névválasztásából is kiderül, ha valaki odafigyel egy picit ).
Önnek lehet jó véleménye ezekről, de mások jogát kétségbe vonni tisztesség dolgában Önnek ezért sincs joga,sem alapja előttünk Jézushívű keresztények előtt, akiknek a Szent Korona Alkotmánya az irányadó és annak védelme a kötelező...
Ja, hogy Önt a politika itt már nem érdekli, -ha a számonkérésre kerül sor- ez már maga a kettős mérce,ami ugye ellentétes az ÚR parancsaival is.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 26. 10:04 | Sorszám: 479
Ez így igaz! Jézus születése és keresztre feszítése egyaránt egy kozmikus misztérium volt.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 26. 10:03 | Sorszám: 478
Idézet:
Jézus megszületése, egyáltalán a MEGTESTESÜLÉS CSODÁJA NEM(!) POLITIKAI ESEMÉNY ÉS NEM POLITIKAI KÉRDÉS!

Ez így igaz! [url= http://klausmatefi.forumprofi.de/vallas-ezoteria-forum-f11/jezus-szueletese-es-kereszthalala-t7.html]Jézus születése és keresztre feszítése[/url] egyaránt egy kozmikus misztérium volt.

Ehhez tartozó egyéb támák:

Betlehemi csillag

Jézus születésével és kínhalálával kapcsolatos teóriák

Jézus testi és lelki fogamzása

Sárkányvér és Krisztus vére

Jézus vagy Immánuel?

A kereszt tisztelete kozmikus eredetű

alexander
  Válasz | 2011. december 26. 09:30 | Sorszám: 477
Bemutatkoztál. Elhúnyt Édesanyám nevében is kikérem magamnak állati indulatait. Szégyene vagy nemzetünknek.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 26. 09:16 | Sorszám: 476
Azt veszek a számra, akit nekem jólesik.Én nem tiltok meg önnek semmit--a hülyeségeit sem--így hát ön sem tilthat meg nekem semmit.Jézus nevét pedig úgy és annyiszor veszen a számra ,ahogyan nekem jólesik.És tegezze a jó k..va édesanyját!
keresztkém
alexander
  Válasz | 2011. december 26. 09:12 | Sorszám: 475
Te ne merd Jézus nevét szádra venni!
Kioktatni bárkit, mert Te vagy a megtestesült meghasonlás Jézus igéje szerint.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 26. 08:48 | Sorszám: 474
Jézus megszületése, egyáltalán a MEGTESTESÜLÉS CSODÁJA NEM(!) POLITIKAI ESEMÉNY ÉS NEM POLITIKAI KÉRDÉS!
Bár nyilván sokan "azt" igyekeznek belőle csinálni....
Maga Jézus soha és semmikor NEM IGÉRT SENKIKNEK SEMMIKOR FÉNYES PALOTÁKAT, ZSIROS JÓLÉTET, KOLBÁSZBÓL FONT KERITÉST stb....
Persze a katolikus Egyház megveszekedett ellenségei éppen a Pápai Ház, a Vatikán "dúsgazdagságára" "fényes külsőségeire" hivatkozva olvassák a fejére UGYANEZT. És éppen azoknak persze, akik pedig leginkább hirdetik a szegény, de boldog jézusi hit lehetőségét és szükségessgét.EZ NYILVÁN FELÜLETES ÉS ROSSZINDULATÚ beállitás, hoszen leprásokat és AIDS-eseket is fogad a Pápa mindég--Karácsonykor, Húsvétkor és minden szerdán--és nemcsak fogad, de segit is rajtuk, már amennyire tud és lehet.Gondoljunk Kalkuttai Teréz Anyára, Nirmála nővérre, a sok sok missziós katolikus orvosra, akik a Világ rengeteg helyén a "fényes" római, szent péter bazilikai éjféli misék idejével egyidejűleg haldoklók ágya mellett fogják a kezét a súlyos betegeknek, és vigasszal látják el őket.S ENNEK SEMMI KÖZE SEMMILYEN POLITIKÁHOZ.Dr.Orbán Viktor és felesége TUDJÁK, LÁTJÁK ezt, s ilyesmikért "hajolnak rá" a Szentatya kezére annak gyűrűjét megcsókolva alázattal. Én is "ezt" tenném!
Úgyhogy bunkó és tahó-paraszt dolog a "zsideszezés", s akik ilyesmit mondanak-írnak, azok ostobaságukban tulajdonképp NEM TUDJÁK MILYEN MARHASÁGOKAT HADOVÁLNAK ÖSSZEVISSZA--olyannyira buták, szegények.
keresztkem
alexander
  Válasz | 2011. december 26. 08:26 | Sorszám: 473
Herődes gyilkos attakjai keresik a Megváltót...

és a jónép még azt sem tudja, hogy megszületett...

Gazdánk sehol, a ZSIDESZ kétértelmű politikája elszigetel bennünket!
Élet-halál perceiben, mit kíván a Kórmány?
Bilderberges Martonyi már szólt...hogy megyünk az EU-s levesbe!
Orbán csak annyit mondott, hogy elszánt,,,
No, és velünk mi lesz?
Megtudhatunk valamit arról, hogy milyen sorsot, vagy balsorsot szántak nekünk?
Nagyon baljós ez a nagy hallgatás...Orbán úr, nem kiváncsi a jónép véleményére...
Fénytelen és disztelen Karácsony, jelképezi a nemzet lélekhalálát. Bizalomvesztett és fáradt emberek tömegeit láttam. Haldoklik a remény...ünnepén a FÉNY...

keresztkem
  Válasz | 2011. december 26. 08:03 | Sorszám: 472
Penig aztat ugyi mán' tínleg nehíz alulmúlni, ami bennem "felfogóképességileg" legalúl tocsorog....
keresztkém
Békáscity
  Válasz | 2011. december 26. 05:23 | Sorszám: 471
Kísértet lengi be Europát ... - milyen aktuális !
prepegyit
  Válasz | 2011. december 26. 00:04 | Sorszám: 470
még te beszélsz topikcímről és böfögésről? moslék lehelet..
Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 22:04 | Sorszám: 469
Köszönöm.
Ismerek más referenciákat is mint Ti...
Jézusról szóló topikhoz meglehetősen méltatlan a gúnyolódásod.
Akiből Karácsonykor is ez böfög ki, azt igazán sajnálom

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola