Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
mpd
  Válasz | 2011. december 20. 14:14 | Sorszám: 393
Na és az anabaptisták Münsterben?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 13:53 | Sorszám: 392
Eztet én, református, kikérem magamnak! Nálunk semmi ilyen nincs. (Anglikánéknál is csak a római katolikusokat üldözték, és egész rövid ideig.)
mpd
  Válasz | 2011. december 20. 13:48 | Sorszám: 391
Ne szépítsük: elüldöztétek!!!!
Inkvizítorok vagytok.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 13:12 | Sorszám: 390
a) Kényes dolgokat kezdtünk feszegetni

b) dagikacsa jobban méltányolja egy másik fórumon

keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 11:32 | Sorszám: 389
Ezt én NEM IGY GONDOLOM--egyrészt.
Másrészt NEM IGY tapasztalom--Istennek hála.
És az ÉN DOLGAIMBAN mégiscsak az ÉN VÉLEMÉNYEM A FONTOS, s nem a másé.
keresztkem
mpd
  Válasz | 2011. december 20. 11:01 | Sorszám: 388
Ááááá nem ér!!!!
Így itthagyni bennünket, mint Szent Pál az oláhokat...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 10:46 | Sorszám: 387
Ön sem válaszolt most nekem. Ahhoz egyéb körülmények egybeesésére is szükség van, hogy egy könyv ilyen hatással legyen egy emberre. Egyszer már leírtam, hogy sokáig nem voltam hívő (ha úgy tetszik, haragban voltam Istennel ), amikor fizikából a Maxwell-egyenleteket tanultuk. Ez volt az a pont, amikor rácsodálkoztam Isten szépérzékére (ezt most bővebben nem fogom kifejteni, mert csak hulladékidőim vannak a fórumozásra), és véglegesen meggyőződtem a létezéséről, tulajdonképpen ez tett fogékonnyá egyéb vallási kérdések felőli gondolkodásra is. Nos, ennek a belső fordulópontnak a megvallását hiányolom az Ön leírásából.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 10:46 | Sorszám: 386
Egy rövid időre fel kell hagyjak a misszionáriusi tevékenységemmel ezen a fórumon, egyéb elfoglaltság miatt.

Mindenkinek előre is kellemes napfordulót kívánok, és akik az i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézus születésnapját a hét végén ünneplik, azoknak pedig boldog ünnepeket!

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 10:29 | Sorszám: 385
Nem a vers volt a lényeg kedves Gyöngy, hanem az eddigi inkorrekt reakciói a bejegyzéseimre. Így nem sok esélye van vallási tanokat védelmeznie szerintem senkinek...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 10:15 | Sorszám: 384
..http://www.youtube.com/watch?v=azbU-lvRHOc
Akkor tegyük azzá!
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 10:14 | Sorszám: 383
Szegény keresztkem nem tehet róla, hogy nem én idéztem be szó szerint azt a Weöres-verset, amely sokszor jut eszembe, amikor Ön "kioszt" bennünket, így kérem, emiatt ne bántsa.
mpd
  Válasz | 2011. december 20. 09:55 | Sorszám: 382
Ez nem zenei rovat Proff!
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 09:47 | Sorszám: 381
Esetleg egy újszövetségi idézetet is mellékelhetne hozzá...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 09:41 | Sorszám: 380
Dixi et salvavi animam meam.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 09:39 | Sorszám: 379
Helyesbítés:

Öntől (sajnos mivel a gépem nem tud hosszú ö és ü betűt produkálni, így néha lemarad a bemásolás)

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 09:36 | Sorszám: 378
Ne kívánja kedves Kereszkém, hogy csokorba szedjem az eddigi szemtelen bejegyzéseit. Hittant tanít, és ennyire tud ködösíteni?

Többször megkértem, hogy a bejegyzéseimre vagy konstruktív módon reagáljon, vagy inkább sehogy. Az első az elmaradt...

Hozzá kell tegyem, hogy nem szívtam mellre az említett izzadmányait, de elvártam volna Öntöl, hogy teológiát végzett létére többet tudjon felmutatni vallási kérdésekben.

keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 09:29 | Sorszám: 377
Sajnos Kegyednek problémái vannak, jelesül: "súlyos problémái vannak" az IRODALMI MŰFAJOK disztingválása terén.Hiszen.
Amit korábban írtam "AZT" IGENIS NEM FELEJTETTEM EL, ÉS A LEGSZIGORÚBBAN FENNTARTOM!!! MONDOM: FENNTARTOM!
A "pikáns" jelzők azonban--mint tudható a stílustanból-- hozzátartoznak(!) a persziflázs és az irodalmi szkeccs műfaji attribútum-készletéhez--ezeket úgy tetszik nem igazán volt szerencséje megismerni, mondjuk Szabó Dezső-től.Úgyhogy "feledékenységről" szó nincs! Sőt!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 09:18 | Sorszám: 376
Ön az elméleteimet eddig konstruktív megvitatás helyett értelmetlen és alaptalan baromságnak nevezte kedves Keresztkem, engemet pedig elmebetegnek. Feledékeny nagyon, pedig még csak 65 éves...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 09:06 | Sorszám: 375
EZ GONDOLATRENDŐRSÉG! A kommunizmusban az ÁVO-nál volt szokásos az ilyesmi.
Ön "kiolvassa" azt a hozzászólásaimból, ami nincs is bennük--hiszen a föntiek szerint- Kegyed "bizonyos" abban a tévföltételezésében, hogy én "zavarni igyekszem" stb.stb.Holott!
NEKEM "AZ" A VÉLEMÉNYEM--amiket leirtam--az Ön agyrémeiről! Hogy ezt Ön "szándékos zavarásnak" érzi? Én is "annak" érzem az Ön tév-gondolatait. Mivel azonban én nem(!) óhajtom korlátozni Önt a "hülyeségterjesztésben", akkor Ön miért és milyen alapon akar engem korlátozni abban, hogy elmondjam "azokról" az ökörségekről a véleményemet--még ha Ön "zavarkeltésnek" érzi is a véleményalkotásomat?
Ez kommunista attitüd! TIPIKUS KÉTFÉLE MÉRCE: egy a sajátmaga számára, egy meg azoknak, akik nem mondanak jót a --nevezzük így--"nézeteiről".
Sajnos EZ AZ IGAZSÁG, még ha "ez" nem is túl kellemes Önnek.S ha magába néz--komolyan--rájön: igazat mondok, "módszertanilag" "ismeretelméletileg" legalábbis.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 08:40 | Sorszám: 374
Akkor viszont csak szándékosan zavarni igyekezett eddig a tevékenységemet abból a célból, hogy a keresők előtt megpróbáljon nevetségessé tenni, kedves Keresztkem...

Miért jó ez Önnek?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 08:37 | Sorszám: 373
Ezzel kapcsolatosan eltérőek általában az elképzelések, de igazolni szerintem senki nem fogja tudni a sajátját.

Az viszont tény, hogy a lélek halhatatlanságát semmi nem tudja alátámasztani, illetve bizonyítani.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 08:32 | Sorszám: 372
A kutatásaim megkezdését kedves Gyöngy, Teres Ágoston "Biblia és asztronómia" című igen figyelemre méltó könyvének az elolvasása váltotta ki és motiválta mindvégig. Erről olvashat a weblapom bevezető rovatában is.
A későbbiekben személyesen is leveleztem vele egy tanulmányommal kapcsolatosan.
Mindig is vonzódtam a rejtett dolgok (misztériumok) mibenlétének a megismerése után. A hitem csak azután rendült meg a Katolikus Egyházban, miután rájöttem a bibliai vallások misztériumainak kozmikus hátterére, nevezetesen, hogy az "Atya szeretete" úgymond a kifejezetten negatív szellemi hatású kozmikus keresztből áradna...:


Speyer Dóm, Németország (saját fotó)


Megfeledkezett viszont reagálni kedves Gyöngy a 366. bejegyzésemben írottakra...

mpd
  Válasz | 2011. december 20. 08:13 | Sorszám: 371
Helyes, helyes!!!!
A lélek - már, ugye, az is kérdés, mit nevezünk annak, de talán az "elme" vagy a "tudat" elég jó közelítés - kötődik a testhez.
Én azt mondom, annak a terméke, de itt nyilvánvalóan vita lesz köztünk.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 08:12 | Sorszám: 370
"..Ön akar engemet a saját topicjaimban arról meggyőzni, hogy az elméleteim helytelenek. "
Kedves Klausz!
Ez tévedés! NEM AKAROM, ÉS NEM IS AKARTAM, és ezt már le is írtam Önnek vagy harmincszor!Csak éppen figyelmen kívül tetszik hagyni, mintha nem írtam volna le!
Még egyszer utoljára leirom: NEM AKAROM ÉS NEM IS AKARTAM ÖNT SEMMIRŐL(!) "MEGGYŐZNI".
Csak éppen ahhoz ragaszkodom--de ahhoz nagyon(!)--hogy Ön se akarjon.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 08:06 | Sorszám: 369
Természetesen JOGA VAN kedves Keresztkem abban hinnie, amit jónak lát. Kétségbe vontam ezt valaha is?

Ön akar engemet a saját topicjaimban arról meggyőzni, hogy az elméleteim helytelenek. Ehhez viszont ellenbizonyításra lenne szüksége a durva minősítgetései helyett, de arra eddig képtelen volt teológiát tanult létére...

Én igyekszem igazolni az állításaimat, így elvárhatom azt, hogy amennyiben kritizálni akar valaki, az támassza is alá a véleményét...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola