Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 13:21 | Sorszám: 318
Idézet:
Nem vetek én Önnek semmit a szemére, az áttekinthetetlenségén, ellentmondásosságán kívül.

Ha valaki homályos szemüvegen keresztül vizsgálja a világot, az csak homályos képet alkothat róla, kedves Gyöngy.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:51 | Sorszám: 317
Én Jézus születését február 10-én ünneplem, mint ahogy a téli napfordulót se mondjuk november elején...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 19. 12:48 | Sorszám: 316
Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánok Önnek ás Kedves Családjának.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:46 | Sorszám: 315
Nem hallott még olyan gazdag emberekről kedves Gyöngy, akik lemondtak a KÖZJÓ érdekében a vagyonukról, és a későbbiekben pedig szentté avatták őket? Az egész Katolikus Egyház története tele van ilyen személyekkel.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:42 | Sorszám: 314
Remélem, kedves Gyöngy.

Az IGE kapuja nyitva áll MINDENKI előtt, feltéve, ha az áhított magasztos célt tekinti majd hite tárgyának.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 12:38 | Sorszám: 313
Nem vetek én Önnek semmit a szemére, az áttekinthetetlenségén, ellentmondásosságán kívül.

Egyébként más a közös jövője, mondjuk, az IMF irányítói csoportjának, és más a közös jövője a magyar hajléktalanoknak. Még az Ön vallása szerint sem lehet őket közös karámba terelni, közös útra hajtani.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:35 | Sorszám: 312
Az más kérdés, hogy mivel eltérő vallásetikai sugallatokhoz tartják magukat, a laikusnak esetleg erről nem ez a véleménye.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 12:35 | Sorszám: 311
Az Önében is szép számmal lesznek majd, az emberi természet sokféleségét ismerve.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:33 | Sorszám: 310
Minden vallás hívő tömegében vannak olyanok sokan szerintem.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:21 | Sorszám: 309
Ha az állatöv (Zodiákus) jegyeire gondolsz, azok valójában nem azonosak a csillagképekkel, hiszen az asztológia szerint a Kos 0° a tavaszpont. De tényleg nincsen szándékomban egyáltalán se megvédeni, se pedig támadni az asztrológiát. Az IGE istenképe nem az asztológiára bazíroz, viszont az istenhívő vallások kozmikus misztériumainak a vizsgálata semmiképpen nem lehet kifejezetten haszontalan szerintem az egyetlen valóságos Istennek (FVSzV-nak) a megismerésében.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2011. december 19. 12:13 | Sorszám: 308
A farizeusok közt is akadt intelligens, értelmes és mélyen hívő. Mondjuk Annás és Kajafás is ilyen lehetett...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:10 | Sorszám: 307
Esetleg ha lenne egy-két értelmes gondolata is néha Keresztkém...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:07 | Sorszám: 306
Természetesen tisztában vagyok azzal kedves Gyöngy, hogy az istenhívő vallások körében nincsen nagy sikere a kutatási eredményeimnek, és a tevékenységemnek, de ez még nem azt jelenti, hogy fel kellene ezzel hagyjak. Vallásszabadság van szerencsére (még), így miden vallási irányzatnak joga van szerintem működni. Még azt sem vetheti a szememre, hogy más vallások misztériumaival és vallásetikai sugallataival is foglalkozom, hiszen ez részemről mitológiakutatói tevékenység keretében folyik részben, és különben sem az IGE tartja fontosnak a "pogányok" megtérítését, vagy esetleges kiirtását, hanem inkább az ábrahámita vallások...

Én nem tagadom Isten (FVSzV) tényét, de inkább az istenhit helyett a többség által olyan régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hit elményítését és annak ápolását tartom szükségesebbnek és közhasznosabbnak. Lehet, hogy Ön ezt máshogy látja, de természetesen joga van hozzá, amit én tiszteletben tartok, de elvárnám ugyanezt fordítva is.

A "végidőket" éljük az összes ábrahámit vallás szerint, én viszont ezt inkább egy kozmikus korszakváltásnak nevezném, ami természetesen nem okozhatta, okozhatja se a "holtak feltámadását", se pedig "Jézus újraeljövetelét". Ez az én egyéni véleményem, amit számomra egyértelműen igazoltak a kutatási eredményeim is. Lehet rajta vitatkozni, megkérdőjelezni, akár tagadni is...

mpd
  Válasz | 2011. december 19. 11:45 | Sorszám: 305
(Nem arra gondoltam. BÁRMILYEN hatásra gondoltam. Voltaképpen csillagképek nincsenek is, csak az ember fantáziájában. A csillagképeket alkotó csillagoknak nulla közük van egymáshoz, csak éppen a Földről olyannak látszanak, mint egy nyilas pl. Holott egyik csillag százezer, a másik hárommillió stb. fényévre van tőlünk.)
keresztkem
  Válasz | 2011. december 19. 11:42 | Sorszám: 304
Kedves Klaus!

"ÚGY ÁLTALÁBAN" igaz, amit itt ír, ám nem feltételek és határok nélkül. Vannak "ab start" BAROMSÁGOK--sajnos az Önéi ilyenek--amelyeknek már a SZAGA IS BŰZLIK 500 km-ről! Ennélfogva megismerésük kisérletébe BELE SEM SZABAD KEZDENI! EZ ÖKÖLSZABÁLY! Amit Kegyed vagy nem ismer, vagy nem akar ismerni, vagy "úgy csinál" mintha nem ismerné ezt az ökölszabályt. Bizony EZ "IGY" VAN, S NEM MÁSKÉNT!!!
keresztkem

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 11:28 | Sorszám: 303
Nem kétlem, hogy a szombatnapot megtartotta .
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 11:27 | Sorszám: 302
Végidőkről beszélt Ön, amelyek ön szerint mostanra esnek, ehhez pedig illusztrációként a kereszteslovagokat hozta. Én adtam egy közelebbi, és elevenebb, máig ható illusztrációt.

Ön hittérítői munkássága alatt az enyémnél jóval keményebb ellenérvekkel és példákkal is fog találkozni (már ha kényelemszeretete ellenére ilyesmibe fog - nem szellemi kényelemszeretetről beszélek ). Ez most csak egy könnyed edzés .

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:59 | Sorszám: 301
Meg vagyok arról győződve, hogy az öreg Rothschild egy intelligens, értelmes és mélyen hívő ember volt.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:52 | Sorszám: 300
Ön keverte bele a témába szegény Rothschildot, pedig nem róla volt szó...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:50 | Sorszám: 299
Ezek röviden a bibliai vallások misztériumainak a kozmikus vonatkozásai. A feltárásukban és megértésükben nélkülözhetetlen az ősi asztrológia figyelembevétele, hiszen az akkoriban úgymond királyi tudományként kezelt, ma pedig áltudománynak nyilvánított asztrológia volt az összes istenhívő vallás misztériumának a fundamentuma annak ellenére, hogy az ezzel való foglalatosságot egyes vallások szigorúan tiltották.

Bibliai vallások és az asztrológia

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 10:47 | Sorszám: 298
Meggyőződésem, hogy egy-egy tézisét közérthetőbben és rövidebben is ki lehetne fejteni. Ahogyan Ön megvédte Nathan Rotschild magatartását, mintegy vallási parancsnak való engedelmességként feltüntetve.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:35 | Sorszám: 297
Helyesebben illene
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:33 | Sorszám: 296
Vannak dolgok, amiket képtelenség 2-3 mondatban összefoglalni. Az általam említettek kifejezetten elvont dolgok, amit kellő ismeretek, vagy magyarázatok nélkül nem érthet meg a kereső.
Éppen Ön kifogásolta korábban kedves Gyöngy, hogy miért nem fejtem ki a vélemenyemet részletesebben itt a fórumom, linkek alkalmazása helyett.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 10:28 | Sorszám: 295
Az egy is elegendően hosszú ahhoz, hogy elhallgattasson.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 10:24 | Sorszám: 294
Nekem soha nem volt még szándékomban senki hitét, vagy véleményét úgy illetni, mint ahogy azt Ön teszi kedves Keresztkém annak ellenére, hogy fogalma sincsen arról, hogy mit kritizál alaptalanul...

Ha valamihez nem ért az ember, vagy nem kutatott még abban az irányban, akkor helyesebb, ha inkább hallgat, vagy kérdez...
Intelligens és értelmes vitapartnereknél ez így illik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola