Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 25. 21:07 | Sorszám: 468
Hadd ne cáfoljam Önt . (Különben is rettegek Öntől ...)
prepegyit
  Válasz | 2011. december 25. 20:41 | Sorszám: 467
Neked még keresztkéménél is kisebb felfogóképességed van, komcsi!
Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 18:10 | Sorszám: 466
Számodra nyilván ez lehet a csúcs,hogy nem tudsz másra sem gondolni...jól beléd verték
Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 18:07 | Sorszám: 465
"...Az álnokság titkot terem,

Hajlong óvatos-kényesen,

Mindenre vak, érdekre nem,

S bilinccsé lesz értelmeden."


W.Blake már 250 évvel ezelőtt ismerte ezt a veszélyes típust.
Azóta is titkok mögé bújik, mi erről is felismerhetjük

prepegyit
  Válasz | 2011. december 25. 16:41 | Sorszám: 464
Naja, átlátszó vagy mint a kommunista kiáltvány..
keresztkem
  Válasz | 2011. december 25. 16:07 | Sorszám: 463
Bizon-bizon. Sok-sok antúl nagyobb bűnöm es vagyon.
Csak Klaus, a nagy szűztiszta tudós kapkodhassa a fejét annyi álnok gonoszság láttán, mint ami belőlem árad....ugye.
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 25. 13:49 | Sorszám: 462
Klaus kedves, önnek az előző hozzászólások közül csak ezzel van gondja? Amíg rájön a megoldásra, addig is szép ünnepet Önnek .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 25. 13:18 | Sorszám: 461
Idézet:
Nem kivánok önnek semmit.Le van sz..va!

Hittant tanít a gyermekeknek...

Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 13:08 | Sorszám: 460
Hol rejtegetnék bármit is ?
prepegyit
  Válasz | 2011. december 25. 12:28 | Sorszám: 459
És rajtad sincs ruha..
Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 12:15 | Sorszám: 458
Lehullván a fátyol, íme, a király meztelen
Lehel
  Válasz | 2011. december 25. 11:53 | Sorszám: 457
" Le van sz..va! "
Ez telve vagyon a "jóindulattól",amiből nem kérek.
Ugye nem kell ezen Szent esti megnyilatkozása után semmi kommentár az Ön keresztény voltához ?!
Én elhatárolódom.
alma
  Válasz | 2011. december 24. 23:39 | Sorszám: 456
keresztkem
  Válasz | 2011. december 24. 23:28 | Sorszám: 455
Tisztelt Uram!
Irása rosszindulati alapon fölböfögött BUTASÁGHALMAZ!
Önnel egyszersmindenkorra befejeztem--keressen magához való hülyéket!
Nem kivánok önnek semmit.Le van sz..va!
keresztkém
Lehel
  Válasz | 2011. december 24. 12:15 | Sorszám: 454
Tisztelt Uram !
-Megértem, hogy Ön mellé többen is állnak, hiszen sokan érdekeltek a Jézushit félrevitelébe (KDNP), amely hit nem fogad el sem kiváltságokat, sem kirekesztést.
A mai katasztrófális állapot pontosan ezen két szempont által vezérelt kontraszelekció és a képességgel felruházottak restsége miatt következett be.

Mivel sorait olvasva nem csak elmém, de érzületeim is tiltakoznak álláspontja esetleges elfogadása miatt, így csak remélem, lesz az Úrnak olyan kegyes perce, amelyben rávezeti Önt és szelleme pártolóit az igazi békét eredményező hitre és bánásmódra, ahol nem az érdek, hanem az érdem fogja vezérelni társait.
Ezt az áldást kérve kívánok áldott ünnepet !

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 24. 12:14 | Sorszám: 453
Attila, Álmos és a Turul
alexander
  Válasz | 2011. december 24. 10:50 | Sorszám: 452
Szeretném felhívni a figyelmedet a legenda mágus vonatkozásaira, amely az ókor legjelntősebb csillagászatát jelzi, másrészt a magyar, tudás népét, ami tudvalevő, hogy kizárólag magóg-magyar népre visz, továbbá a középkori Nagyváradi hagyományra, amely magáénak tudta a szent-királyok által, a betlehemi mágusokat, akiket csúcsos süveggel ábrázoltak és ajándékaik is az ősi magyar 3masság szerintiek, arany, tömjén és mirha.
Lám az igazság szívósan fennmarad a HÁTTÉRHATALOM hagyományírtása ellenére, amelynek annyi érték áldozatul esett.
Jézus kötödése, nyilvánvalóan a pártusi kultúrához organikus, a zsidók miután nem emmánuelként tekintenek Jézusra, nem tekintik magukénak és messiásnak, így ők nem is várják vissza.
Jézus és tanitványai eredeti türténetét átalakították, ennek ellentmondásai a mai napig tettenérhetők Jahwe és Jézus Atyja vonatkozásában. Ez bizony lényeges a hívő ember számára.
Jézus visszavárása, az igazság és itélet reménye miatt érdekes, amelyet életben tart a globalizáció elleni érzület...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 24. 09:51 | Sorszám: 451
Keresztkémmel képtelenség vitatkozni, ugyanis vagy nem ért a témához, vagy nem akar nyilatkozni, viszont lelkesen, minden konstruktív tartalmat mellőzve locsog, illetve minősítget...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 24. 09:47 | Sorszám: 450
“Jézus visszajöveteléneknem volt köze értelemszerűen az i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézushoz.
alexander
  Válasz | 2011. december 24. 06:31 | Sorszám: 449
Jézus visszajövetele hasonló a csodaszarvas legenda alapmotívumával. aminek az a lényege, hogy amikor feltűnik, akkor figyelmezteti az ott élő magyarokat, hogy vissza kell menniük a Kárpát-medencei Őshazába.
Kevéssé ismert, hogy ennek a nagyon régi legendának tübb változata is ismert, de mindig szarvas népekről beszélnek, ellhallgatva, hogy ez a legenda a magyarsághoz tartozik.
Karácsony ünnepe a magyarok ősi ünnepeként terjedt el a kereszténység átvételével, Jézus a babiloni és pártus kultúrkörhöz kötödvén a magyar ősvallás főpapja is Melkizedekkel Boldogasszonnyal. Nem véletlen, hogy Nagyváradon a középkorban a bibliai háromkirályokat, a magyar szentkirályok képeivel ábrázolták...
Jézus tanítványai visszatértek keletre, de erről nem szól már az emlékezetkieséses judeo-krisztiánus agymosás...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 23. 22:54 | Sorszám: 448
".Innentől Ön hiába fárad nekünk szeretetről, jézusi értékek elismeréséről, képviseletéről, de még Nemzetről is irkálni."
Természetesen Ön ezt gondolhatja-hiheti rólam a fentiekben leírtak szerint "így". ÁMDE ÉN TUDOM, MERT TAPASZTALOM, hogy TÉVED! Hálaistennek téved, s én ezért vagyok nyugodt--igen: NAGYON NYUGODT--feladataim ezirányú misszióm teljesítésében.Teszem a "dolgomat" immár hosszú évek sőt, évtizedek óta "így" a magam módján a magam elképzelése szerint RENDITHETETLENŰL, mint mérnök, mint tanár, mint mérnöktanár, mint hitoktató, mint a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége alapitótagja, és a KDNP tagja, nem utolsósorban pedig igaz és megbecsült katolikus. És hogy helyesen teszem
ezt mndenyirányú SIKEREIM BIZONYITJÁK.És nekem "ez" elég: TELJESSÉGGEL ELÉG.
Megjegyzem: nem Ön az első ilyen "károgó varnyú" az én közelségemben--sok volt, túlsok is az életemben "ilyen" "madár", mint Kiskegyed---és én egyikükre sem halgattam--Önre sem, másra sem, s nem is fogok soha, semmikor--NEM HAGYOM MAGAM PROVOKÁLNI!. JÓL TETTEM MINDEZT! NAGYON-NAGYON JÓL!Eredményeim és sikereim bizonyitják mindezt.
keresztkém
Lehel
  Válasz | 2011. december 23. 21:41 | Sorszám: 447
Igen. Ezt Látom Uram.
Innentől Ön hiába fárad nekünk szeretetről, jézusi értékek elismeréséről, képviseletéről, de még Nemzetről is irkálni.
Ön megtarthatja titkát(ami számomra kétséges), de azért ne várjon el sem tiszteletet, sem megbecsülést...sajnálom.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 23. 20:17 | Sorszám: 446
"..továbbra sem tud megjelölni olyan dokumentumot "

"Továbbra sem tud"--ez egy dolog.
Továbbra sem AKAR--EZ EGY MÁSIK(!!!) dolog.
Ha nem érzékeli a KÉT DOLOG KÖZÖTTI különbséget, azt őszintén sajnálom.Pedig van!
Erről van tehát szó, s nem arról amiről Ön ír.
keresztkem

Lehel
  Válasz | 2011. december 23. 18:06 | Sorszám: 445
Kedves Keresztkem !
Igazán sajnálom, hogy továbbra sem tud megjelölni olyan dokumentumot (amire támaszkodva Ön bizton tudhatja hogy "nem úgy van" ) ami alapján Önnek X. Leo Pápával kapcsolatban - az általam megjelölttől eltérő - véleménye lehet .
A mai időkben sem értem, hogy miért engedte a tévedhetetlen Szentszék sürgetve éreztetni magát, és miért olyan világi múlttal rendelkező embert tett különleges, szakrális alkalmasságot IS követelő vezető helyre, akit a zsidóság támadni (esetleg zsarolni ) tud, ezzel az Ön szerint gyarapodó nyájat bizonytalanságba, netán tragédiába fogja sodorni.
Aggályos számomra, hogy miután már nem csak Jézussal, de a világi hatalommal is túlzott restséget tanúsító szakrális vezető nem hogy nem határolódik el a népirtásba keveredő világi "keresztényektől", még Maga is szorgalmazni kegyeskedik a rabigát jelentő kamatos világpénzt , ezzel élesítve, világméretűvé fokozva a konfliktust a keresztények és más világvallás hívői között ?!
keresztkem
  Válasz | 2011. december 23. 16:52 | Sorszám: 444
"..Ha ön is így tudta, akkor miként tagadja azokat ?"
Kedves Lehel!
Az, hogy én valamiről tudom, hogy "azt a dolgot" MÁS EMBEREK "úgy tudják--ahogy", AZ NEM(!) AZT JELENTI, hogy én is "így" tudom--amint az általam idézet mondat tanúsága szerint feltételezni tetszik: TÉVESEN. Az csak annyyit jelent: tudom hogy valakik--mások, nem én(!)--"úgy" tudják, ahogy, és amivel én mélységesen nem értek egyet.Tehát a TAGADÁSOM ÉS AZ ELLENVETÉSEM--módszertanilag, gondolkodásmetodológiailag, hogy azt ne mondjam: HERMENEUTIKAILAG--teljesen adekvát és jogosult.Legföljebb Ön:
1.) Nem érti mit tagadok, vagy:
2.) Érti a tagadásomat, ám nem ért azzal egyet.
Akármelyik "változat" is áll fönn Önnél--a fenti kettő közül-- semmi kifogásom ellene, ám nem óhajtok vitatkozni ezekről a dolgokról.
Jelen válaszom tehát nem egyéb, mint MÓDSZERTANI ÚTMUTATÓ!
Üdv.:
ketresztkém

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola