Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (18. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 11:03 | Sorszám: 118
"A hit egyik, ismeretelméleti értelmében kijelentések, elméletek olyan elfogadását (vagy tagadását) jelenti, melyek közvetlen és azonnali igazolása semmilyen módon – sem érzékileg, ill. tágabb értelemben tapasztalatilag, sem logikailag – nem lehetséges. Az elfogadás tehát a teljes „racionális” bizonyítás hiányában, esetleg – de nem feltétlenül – annak ellenére történik.

A hitnek ezen értelmezése a filozófia és a pszichológia számára is problémát, vizsgálati területet jelent. A hit egy másik – a fentitől nem független, de azzal nem is teljesen egybeeső – értelmezésben vallásos hitet jelöl."
(wiki)

"A hit fogalma alatt vallásos értelemben a hitnek azt a jelentését, fogalmát, formáját nevezzük, amikor valaki egy vallás tanítását igaznak fogadja el, abban hisz."
(wiki)

"Faith is confidence or trust in a person or thing, or a belief that is not based on proof.[1] In religion, faith is a belief in a transcendent reality, a religious teacher, a set of teachings or a Supreme Being.[citation needed] Informal usage of faith can be quite broad, and the word is often used as a substitute for "hope", "trust" or "belief"."
(wiki/Faith)

(Egyelőre jegyzetelek.)

mpd
  Válasz | 2011. december 16. 11:00 | Sorszám: 117
""Az iszlám a férfiak számára 72 szűzet ígér, ha a mennybe jutnak.""

Na sose leszek iszlámhívő!!!
Sehol egy huri, csak szüzek?!

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 10:32 | Sorszám: 116
Hinni bármiben hihet az ember, hiszen ezt a szabad akaratunk biztosítja a számunkra. A hit motiválólag hat az egyénre, nélküle képtelenség lenne a hétköznapok nehézségeivel megbirkóznunk.
Az emberi hit saját belső indíttatásból ered. A valamibe vetett reményünk realizálódásának a vágya pl. az egyéni hitünk, amire hatással lehet külső sugallat, befolyásolás, szuggeszció. Ha ennek a reményünknek nincsen semmi reális alapja, akkor nem vethetjük azt más szemére, nem vonhatunk másokat felelősségre azért, ha nem teljesedik be, mivel saját magunkat áltattuk olyan hiú, alaptalan reménnyel, ami eleve arra volt ítélve, hogy ne válhasson valóra. Tehát a hitünk tárgya irreális volt.

Erre egy extrém példa: valaki azt reméli, hogy a víz alatt tízenöt percig túl tudja élni megfelelő lélegeztető segédeszközök alkalmazása nélkül. Ez egy irreális elképzelés és eleve kivitelezhetetlen. Ennek ellenére, ha mégis olyan helyzetbe hozza magát, aminek ez lenne az alapfeltétele, úgy a következményei nem mást terhelnek, hanem kizárólagosan csak őt.

A hitnek számtalan formája, tárgya lehetséges, és az lehet reális illetve irreális. Hihet valaki pl. egy lottó főnyereményben, ami reálisnak mondható még akkor is, ha nagyon kicsi rá az esély, mivel bekövetkezhet. Ezzel szemben lehet a hit tárgya abszolút irreális is, ami helyett célszerűbb reálisabbat választani a magunk számára, mivel lehetetlen, nonszensz dolgokban hinni ÉRTELMETLENSÉG... Ha pedig rájövünk erre, akkor a továbbiakban már eleve nem lehet számunkra az erő forrása.

A hit az egy adottság, ami erőt kölcsönöz a tulajdonosának, függetlenül a hite tárgyától. Így lehet ennek a tárgya Viracocha, a dalali Láma, vagy akár a sarki pék lánya is... Nem véletlenül a legtalálékonyabb vallásalapítók ha a politikai, világi céljaikat a hit köntösébe rejtik, akkor lényegesen nagyobb sikerre számíthatnak annak realizálódása terén.

Felmerülhet a jogos kérdés, hogy érdemes-e olyan dologban hinni, ami soha meg nem valósulhat?


Az elhitetni azt jelenti, hogy valakivel, valakikkel elfogadtatni egy reményt. Egy remény alapja mint már jeleztem, lehet teljesíthetetlen (irreális) és teljesíthető (reális) is. Mert egy remény reális, az még nem jelenti azt feltétlenül, hogy be is fog teljesedni, hiszen a külső tényezők hatása döntő lehet ezen a téren a végeredményre nézve.

Ha egy teljesíthetetlen (irreális) reményt próbál valaki bárkivel teljesíthetőként elfogadtatni valamilyen indíttatásból, úgy tudva, vagy tudatlanul, akarva, vagy akaratlanul dezinformál és az esetleges következményekért (legyen az anyagi kár, személyi sérülés, vagy egyéb más) vállalnia kell a felelősséget.

Erre szintén egy extrém példát említenék. Egyes vallások a soha be nem váltható túlvilági ígéretek reményében olyan tettre motiválhatják a hívőiket, aminek helyrehozhatatlan a következménye. Az iszlám a férfiak számára 72 szűzet ígér, ha a mennybe jutnak. Lehet ennél nagyobb jutalma egy egészséges férfinek? Egyik módja a mennybe jutásnak a mártírhalál, amit pl. az ellenség ellen elkövetett öngyilkos akciókon keresztül is ki lehet érdemelni.

Szóval láthatjuk, hogy hatalmas eltérés van a hinni és elhitetni igék jelentésében.


Az elhinni ige az elhitetninek a következménye. Valaki, vagy valakik által elhitetésre szánt információt készpénznek, igaznak könyvelünk el, azaz elhisszük, készpénznek vesszük azt. Az elhitetésre szánt információ lehet megalapozott és megalapozatlan, valós és valótlan. A megalapozatlan és valótlan információ elhitetése, azaz dezinformálás történhet tudva, vagy tudatlanul, akarva, vagy akaratlanul.

Az ember jól felfogott érdeke, hogy ne vegyen készpénznek valótlanságokat, mivel az által maga is hajlamossá válhat azok elhitetésére, azaz mások dezinformálására.

john batky
  Válasz | 2011. december 16. 10:03 | Sorszám: 115
.."szerintem célszerű az embernek reális alapokra építeni a hitét"..
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 08:31 | Sorszám: 114
Folytatás:


Ezzel szemben:


Lukács evangéliuma
4,5 Ezután felvitte az ördög (*Jézust), megmutatta neki egy szempillantás alatt a földkerekség minden országát, felvitte: Késői kéziratok hozzáteszik: egy magas hegyre
4,6 és ezt mondta neki: "Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom.


Ezek szerint lehet valami köze a kínhalált halt Jézusnak az alábbi idézethez?


Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 08:21 | Sorszám: 113
Idézet:
SenKyse írta:
Aki hiszi, hogy JÉZUS A KRISZTUS, az SOHA nem fog bedőlni neked,

Mindenkinek jogában áll azt hinni, amit jónak lát, hiszen ez a legalapvetőbb emberi jog. Ezt a jogot leginkább a térítő ábrahámita vallások (keresztény, iszlám) ignorálták, a bolsevista eredetű „kommunista“ elnyomó terrorrendszerrel egyetemben.

De ha már a hitről teszel említést, szerintem célszerű az embernek reális alapokra építeni a hitét, amiről ITT bővebben írok.

Miért van az vajon, hogy egy vallás tiltja a laikusok számára a misztériumainak a kutatását?
Szerintem tiltani lehet a rosszat, és pl. a valóság megismerésére irányuló törekvést is sajnálatos módon...

Jézus a számomra az emberiség példaképe, akinek az emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó tanításai egy kivétellel (Lukács evangélium 14,26, amihez szerintem Jézusnak nem volt köze) magasztosak és feltétlenül követésre méltóak.

Jézusról utólagosan derítette ki a Katolikus Egyház, hogy Isten. Az i.sz. 451-ben megtartott Khalkhedoni zsinat óta tarják csak Jézust a Szentháromság második személyének ami szerintem nonszensz ötlet, ugyanis Isten egy és oszthatalan, főleg nem emberi személy... Feltehetőleg erre azért volt szükségük, hogy az Ószövetség által prezentál, sok esetben kíméletlen, kegyetlen és véreskezű Isten rehabilitálva legyen az Atya személyében.

Isten természetesen csak egy van, amit én helyesen Folyamatosan Változó Szellemi Valónak (FVSzV-nak)nevezek. Ez az Isten az összes létező szellemi hatásnak a forrása, amiből az következik, hogy nem létezhet se Jóisten, se pedig Sátán, mert az értelemszerűen a dualizmust eredményezné...

Jézus megalkotta (sajnos az eredeti tanításait nem ismerhetjük, mivel egy sorst sem írt le azokból saját kezűleg, hanem a kereszténység alapjait valójában az a Pál rakta le, aki soha nem látta Jézus, viszont a Szanhedrin megbízásából a legádázabb üldözője volt Jézus követőinek) a számunkra az egyetlen helyes és feltétel nélkül követésre érdemes emberi etikai kódexet, tehát nyugodtan elismerhetjük az emberiség egyetlen Messiásának.
De nem azért, mert az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15), véresáldozat (páskabárány) gyanánt (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) keresztre feszíttették...


Csakhogy célszerű a tisztánlátás érdekében behatóbban megvizsgálni azt, hogy a „végidőkre“, azaz napjainkra kit jelzett előre a Pál-féle kereszténység számára a Jelenések könyve:


Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

12,1 A napba öltözött asszony
Ekkor nagy jel tűnt fel az égen: egy asszony a napba öltözve, és a lába alatt a hold, a fején pedig tizenkét csillagból álló korona;
12,2 várandós volt, és vajúdva, szüléstől gyötrődve kiáltozott.
12,3 Feltűnt egy másik jel is az égen: íme, egy hatalmas tűzvörös sárkány, amelynek hét feje és tíz szarva volt, és a hét fején hét diadém;
12,4 farka magával sodorta az ég csillagainak egyharmadát, és ledobta a földre. És a sárkány odaállt a szülni készülő asszony elé, hogy amikor szül, felfalja a gyermekét.
12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,

12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.

12,13 A sárkány harca a földön
Amikor látta a sárkány, hogy levettetett a földre, üldözőbe vette az asszonyt, aki a fiúgyermeket szülte;


Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!"


Ki ez a gyermek valójában, aki úgymond Isten felkentjeként kellett megszülessen?

Ha elfogadnánk a Pál-féle kereszténység dualista elméletét, ami szerint a Jóisten ellentéte a Sátán (”a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak”), akkor minden további nélkül meg kellene állapítsuk azt, hogy ez a gyermek a Sátán inkarnációja, akit a Napbaöltözött Asszony (Fekete Madonna) szült meg 1999.08.11-én, amikorra II. János Pál pápa az “Úrral való találkozásra” hívta fel Európának a figyelmét:

Idézet:
Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata (1998/4)
(628-629. old.) Az újraegyesített Németországban tett apostoli látogatása során II. János Pál pápa Berlinben, 1996 június 23-án, vasárnap délben az úrangyala elimádkozásakor jelentette be az Európával foglalkozó különleges püspöki szinódus összehívását.

Csak az új evangelizálás, az Úrral való újabb találkozás élesztheti fel a reményt.

Lehetővé kell tenni, hogy a földrész nagy lelki erői mindenütt kibontakozhassanak, és megteremtsék a valódi vallási, társadalmi és gazdasági újjászületés korszakának feltételeit. Ez lesz az új evangelizálás gyümölcse.

Európa történelme, az emmauszi tanítványokhoz hasonlóan, az Úrral való találkozás felé halad.
Reménységünk oka nem saját képességeinkbe vetett bizalom, hanem a feltámadt Krisztus ígérete!


Sőt azt is konstatálnunk kellene, hogy a kozmikus Krisztus (nem Jézus!) ereje és hatalma ettől a Sátántól származik a Jelenések könyve szerint:


Jelenések könyve
12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: “Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.

Lehet ehhez bármi köze a bűntelen lelki adottsággal született, és i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézusnak?

Szerintem az égvilágon semmi…

Az IGE istenképe nem dualista elképzelésen nyugszik, hiszen az általunk propagált egyetlen valóságos Isten (FVSzv) az összes létező szellemi hatásnak a kútfője értelemszerűen. De helyes-e vajon egy olyan Istent imádni, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, és rádásul a Jelenések könyve szerint az erejét és hatalmát a ”levetetett hatalmas sárkány, az ősi kígyó” adja, ”akit ördögnek és Sátánnak hívnak”?…

Mint tudjuk, az Újszövetség is utal arra, hogy Jézus országa úgymond nem evilági:


János evangéliuma
18,36 Jézus így felelt: "Az én országom nem e világból való:

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 08:12 | Sorszám: 112
A háborúban nyíltan kiállnak a felek egymással szemben, Keresztkém viszont erre képtelen...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 08:09 | Sorszám: 111
Az eddigi irományiból az tűnik ki kedves Keresztkem, hogy a saját betegségét szeretné másokra ráruházni. Ha valóban rendelkezne teológiai végzettséggel, és korrekt ember lenne, akkor a teológia témákban felmerült kérdéseket, kételyeket, problémákat nem így kezelné. Ön esetleg csak egy „szovjet típusú“ teológus lehet, aki a máshogy gondolkodókat azonnal bolondnak igyekszik beállítani, sőt akár bolondokházába is záratná mindannyit, hogy megszabaduljon a konkurenciától. Ez valóban betegség lehet Önnél, de feltehetőleg nem testi, hanem személyiségbeli.

Ne tessék elfelejteni, hogy már nem a sötét középkorban élünk, és rádásul 12 évvel a „holtak feltámadása“ és „Jézus második eljövetel“ után... Igy bizony vannak időszerű teológiai tárgyú témák, amelyekről lehet és kell konstruktív módon vitázni, de nem úgy, ahogy azt Ön teszi...

„Keresztkem“ álnév mögé rejtőzve ezt teheti, de vajon nyilvánosságra merné-e hozni a polgári nevét egy saját fénykép kíséretében, hogy fémjelezve legyenek a sok esetben értéktelen és alantas, teológiai ismeretek hiányát tükröző gondolatai?

Szemlátomást az a kifejezett célja, hogy alaptalan személyeskedő vitákba züllessze (még ehhez se ért eléggé,,,) az általam tárgyalt témákat, de nem veszem fel a kesztyűt kedves Keresztkém, és azt is kijelenthetem, hogy nem tudok haragudni egyáltalán Önre, hanem inkább azt kívánom Önnek, hogy vegyen néha mély lélegzetet az éltető friss levegőből is, hiszen így élni nem lehet egészséges és könnyű:

Kép

Ha van kedve, szeretettel várom a saját fórumomon is, ahol fényképpel és polgári névvel lehet csak regisztrálni annak érdekében, hogy a fórumozók tartsák magukat az alapvető társalgási szabályokhoz:

Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum

Remélem, hogy elfogadja a meghívásdomat, hiszen az elméleteimet ott helyben lenne alkalma "megcáfolni", sőt akár ehhez rendelkezésére bocsátanék egy saját alfórumot, moderátori jogkörrel. Hát lehet ennél nagylelkűbb ajánlat a részemről?

Szeretettel
Klaus

mpd
  Válasz | 2011. december 16. 08:03 | Sorszám: 110
Ejha! Sőt, tyűha!
Ez mán vallásháború! Homoiuizon!
keresztkem
  Válasz | 2011. december 16. 07:54 | Sorszám: 109
Továbbá.Teljesen nyilvánvaló, hogy Ön SABLONOKKAL "DOLGOZIK"! Ha a hamis sablonjait valakire nem tudja "ráhúzni"--esetünkben én rám--akkor "meg van lőve"! Ami annyit tesz, "ennekokából", tehát a merev és hamis SABLONJAI MIATT: abszolút valóságidegen marhaságokat, valótlanságokat ír és képzeleg.Még szerencse, hogy elmebaja okán MINDEBBŐL NEM ÉRT SEMMIT.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. december 15. 22:33 | Sorszám: 108
Kedves Klaus!

Nem akarok és nem is akartam sem "meggyőzni" sem "legyőzni" soha senkit.Ilyen szándékaim nincsenek, nem voltak és nem is lesznek.
De hogy Ön ilyesmikben gondolkozik--velem kapcsolatban--az mutatja leginkább a számomra "azt", hogy mennyire NEM ÉRT ENGEM! Aminthogy a teológiai végzettségem valóságosságát sem érti, pedig diplomám van erről--mert nem is értheti.Hiszen abban a hótt-butaságokkal terhelt Világban, melyben Ön gondolkozik, fantáziál és él, NEM IS ÉRTHETI! "Ez" törvényszerű.
Azt sem érti, hogy engem a legkevésbé sem zavar az Ön baromsága.És azt sem, hogy ilyen "ökörségekbe" nem követem Önt--még egy idézet elolvasásának erejéig sem(!)--és mások sem követik.Persze Ön beteg, és mert beteg, Önnek mindent szabad, Önnek minden megbocsátható--még az ilyen idétlen és gusztustalan idétlen--alanti-- gúnyrajz is.
Ugye Jézus mondja: "Atyám, bocsáss meg neki, mert nem tudja mit cselekszik!" Én is pont ugyanezt mondom Ön felé, s nem mást.
keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 15. 10:52 | Sorszám: 107
Szerintem Ön kedves Keresztkem csak így lenne képes meggyőzni az embereket a vélt igazáról:

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 15. 10:25 | Sorszám: 106
Az eddigi megnyilvánulásai nem vallanak arra kedves Keresztkém, hogy egy kicsit is értene a teológiához. Az előző bejegyzésemet (103.) viszont máris kielemezhetné, ha úgy érzi, hogy stimmel az állítása.

Nem tudok Önre haragudni, mert nem azt nézem ebben az esetben, hogy mit ír, hanem azt, hogy ki írja...

keresztkem
  Válasz | 2011. december 15. 10:00 | Sorszám: 105
Kedves Klaus!

1.) Engem nem "küldött" sehonnan senki--bármennyire is hihetetlen.Saját lelkiismeretem okán írok és írtam MINDENT.
2.) Teológiát az Egri Szemináriumban végeztem--professzoraim: Dr.Dolhai Lajos, Dr.Deli Lajos és sokan mások voltak ott-- bár alapképzettségem okl. villamosmérnök, aminek diplomáját a Budapesti Műegyetemen szereztem--2-t is.

Szórakoztató és mélységesen röhögésre ingerlő is lenne-lehetne a számomra a Kiskegyed töménytelen "vallásügyi" baromsága, ha nem tudnám, hogy Ön szegény súlyos elmebeteg.Igy szomorú vagyok és imádkozom Önért.
Szeretettel:
keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 15. 08:55 | Sorszám: 104
Helyesbítés:

Idézet:
Aki hiszi, hogy JÉZUS A KRISZTUS, az SOHA nem fog bedőlni neked
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 15. 08:46 | Sorszám: 103
Idézet:
Aki hiszi, hogy JÉZUS A KRISZTUS, az SOHA nem fog bedAki hiszi, hogy JÉZUS A KRISZTUS, az SOHA nem fog bedőlni neked, bedőlni neked,

Mindenkinek jogában áll azt hinni, amit jónak lát, hiszen ez a legalapvetőbb emberi jog. Ezt a jogot leginkább a térítő ábrahámita vallások (keresztény, iszlám) ignorálták, a bolsevista eredetű „kommunista“ elnyomó terrorrendszerrel egyetemben.

De ha már a hitről teszel említést, szerintem célszerű az embernek reális alapokra építeni a hitét, amiről ITT bővebben írok.

Miért van az vajon, hogy egy vallás tiltja a laikusok számára a misztériumainak a kutatását?
Szerintem tiltani lehet a rosszat, és pl. a valóság megismerésére irányuló törekvést is sajnálatos módon...

Jézus a számomra az emberiség példaképe, akinek az emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó tanításai egy kivétellel (Lukács evangélium 14,26, amihez szerintem Jézusnak nem volt köze) magasztosak és feltétlenül követésre méltóak.

Jézusról utólagosan derítette ki a Katolikus Egyház, hogy Isten. Az i.sz. 451-ben megtartott Khalkhedoni zsinat óta tarják csak Jézust a Szentháromság második személyének ami szerintem nonszensz ötlet, ugyanis Isten egy és oszthatalan, főleg nem emberi személy... Feltehetőleg erre azért volt szükségük, hogy az Ószövetség által prezentál, sok esetben kíméletlen, kegyetlen és véreskezű Isten rehabilitálva legyen az Atya személyében.

Isten természetesen csak egy van, amit én helyesen Folyamatosan Változó Szellemi Valónak (FVSzV-nak)nevezek. Ez az Isten az összes létező szellemi hatásnak a forrása, amiből az következik, hogy nem létezhet se Jóisten, se pedig Sátán, mert az értelemszerűen a dualizmust eredményezné...

Jézus megalkotta (sajnos az eredeti tanításait nem ismerhetjük, mivel egy sorst sem írt le azokból saját kezűleg, hanem a kereszténység alapjait valójában az a Pál rakta le, aki soha nem látta Jézus, viszont a Szanhedrin megbízásából a legádázabb üldözője volt Jézus követőinek) a számunkra az egyetlen helyes és feltétel nélkül követésre érdemes emberi etikai kódexet, tehát nyugodtan elismerhetjük az emberiség egyetlen Messiásának.
De nem azért, mert az első szövetség alatt elkövetett bűnök váltságáért" (Pál levele a zsidókhoz 9,15), véresáldozat (páskabárány) gyanánt (Pál levele a zsidókhoz 9,22-24) keresztre feszíttették...


Csakhogy célszerű a tisztánlátás érdekében behatóbban megvizsgálni azt, hogy a „végidőkre“, azaz napjainkra kit jelzett előre a Pál-féle kereszténység számára a Jelenések könyve:


Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

12,1 A napba öltözött asszony
Ekkor nagy jel tűnt fel az égen: egy asszony a napba öltözve, és a lába alatt a hold, a fején pedig tizenkét csillagból álló korona;
12,2 várandós volt, és vajúdva, szüléstől gyötrődve kiáltozott.
12,3 Feltűnt egy másik jel is az égen: íme, egy hatalmas tűzvörös sárkány, amelynek hét feje és tíz szarva volt, és a hét fején hét diadém;
12,4 farka magával sodorta az ég csillagainak egyharmadát, és ledobta a földre. És a sárkány odaállt a szülni készülő asszony elé, hogy amikor szül, felfalja a gyermekét.
12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,

12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.

12,13 A sárkány harca a földön
Amikor látta a sárkány, hogy levettetett a földre, üldözőbe vette az asszonyt, aki a fiúgyermeket szülte;


Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!"


Ki ez a gyermek valójában, aki úgymond Isten felkentjeként kellett megszülessen?

Ha elfogadnánk a Pál-féle kereszténység dualista elméletét, ami szerint a Jóisten ellentéte a Sátán (”a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak”), akkor minden további nélkül meg kellene állapítsuk azt, hogy ez a gyermek a Sátán inkarnációja, akit a Napbaöltözött Asszony (Fekete Madonna) szült meg 1999.08.11-én, amikorra II. János Pál pápa az “Úrral való találkozásra” hívta fel Európának a figyelmét:

Idézet:
Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata (1998/4)
(628-629. old.) Az újraegyesített Németországban tett apostoli látogatása során II. János Pál pápa Berlinben, 1996 június 23-án, vasárnap délben az úrangyala elimádkozásakor jelentette be az Európával foglalkozó különleges püspöki szinódus összehívását.

Csak az új evangelizálás, az Úrral való újabb találkozás élesztheti fel a reményt.

Lehetővé kell tenni, hogy a földrész nagy lelki erői mindenütt kibontakozhassanak, és megteremtsék a valódi vallási, társadalmi és gazdasági újjászületés korszakának feltételeit. Ez lesz az új evangelizálás gyümölcse.

Európa történelme, az emmauszi tanítványokhoz hasonlóan, az Úrral való találkozás felé halad.
Reménységünk oka nem saját képességeinkbe vetett bizalom, hanem a feltámadt Krisztus ígérete!


Sőt azt is konstatálnunk kellene, hogy a kozmikus Krisztus (nem Jézus!) ereje és hatalma ettől a Sátántól származik a Jelenések könyve szerint:


Jelenések könyve
12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: “Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.


Lehet ehhez bármi köze a bűntelen lelki adottsággal született, és i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett Názáreti Jézusnak?

Szerintem az égvilágon semmi…

Az IGE istenképe nem dualista elképzelésen nyugszik, hiszen az általunk propagált egyetlen valóságos Isten (FVSzv) az összes létező szellemi hatásnak a kútfője értelemszerűen. De helyes-e vajon egy olyan Istent imádni, ami az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége, és rádásul a Jelenések könyve szerint az erejét és hatalmát a ”levetetett hatalmas sárkány, az ősi kígyó” adja, ”akit ördögnek és Sátánnak hívnak”?…

Mint tudjuk az Újszövetség is utal arra, hogy Jézus országa úgymond nem evilági:


János evangéliuma
18,36 Jézus így felelt: "Az én országom nem e világból való:


Ezzel szemben:


Lukács evangéliuma
4,5 Ezután felvitte az ördög (*Jézust), megmutatta neki egy szempillantás alatt a földkerekség minden országát, felvitte: Késői kéziratok hozzáteszik: egy magas hegyre
4,6 és ezt mondta neki: "Neked adom mindezt a hatalmat és dicsőséget, mert nekem adatott, és annak adom, akinek akarom.


Ezek szerint lehet valami köze a kínhalált halt Jézusnak az alábbi idézethez?


Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 15. 08:26 | Sorszám: 102
Eljön . Ahogy eljött a pénzkivarázslás nagymestereinek, a szcientológusoknak is az ideje. Az ő "lelki támasz" nélkül maradt híveikre Ön bizton számíthat.
mpd
  Válasz | 2011. december 15. 07:50 | Sorszám: 101
Ajjaj.
Ha tudom, hogy jelenlétem a fórumon ennyire reménytelenül súlyos állapotba taszít...
Igen sajnállak.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 14. 21:46 | Sorszám: 100
Ha állna a tevékenységem mögött bármilyen szervezet, akkor értelemszerűen támogatásban is részesülnék... Természetesen bízom abban, hogy eljön egyszer ennek is az ideje.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 14. 21:34 | Sorszám: 99
A “Nincs magasztosabb vallás az igazságnál” a benaresi Maharaja mottója, amit a Teozófiai Társulat is magáévá tett. Nekem semmi közöm nincsen se hozzájuk, se pedig egyéb titkos társaságokhoz, kedves SenKyse, de nagyon jó jelmondatnak tartom.

Egy mélyen vallásos katolikus családból származom, magam is gyakorló hívő voltam. Közel húsz éve kutatom a bibliai vallások és titkos társaságok misztériumait, és ugye 12 évvel a "holtak feltámadása", illetve "Jézus második eljövetele" után a kereső ember reális alapokon nyugvó hit után vágyakozik. A véleményem szerint nincsen magasztosabb dolog annál, mint a többség által áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hitet elmélyíteni és ápolni.

Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 14. 21:08 | Sorszám: 98
Ez nagyon szép, de, sajnos, nem tapasztalat.
SenKyse
  Válasz | 2011. december 14. 20:59 | Sorszám: 97
„mpd Válasz | 2011. december 14. 13:52 | Sorszám: 93
Dehát mi itt az értelmetlen?
Az összes vallás az. Klauszé semmivel se értelmetlenebb bármelyik másiknál.”
………………
– ilyet szól mpd / Ishmael forumozó.. Ez kb. Lenin véleménye.
És támogatja, aki be akarja tiltani az anyanyelvet. Úgy látszik a keresztényellenesség még fontosabb számára, mint az édes, titkos anyanyelvünk. Hm.

Klaus:
Az agyát munkaidőben szerteszéjjel fórumozó, magát Szent László királyunknál nagyobbra
tartó mpd /Ishmael, a talpnyalóival, akikkel nagyszerűen össze tudnak fogni a

keresztényellenességben – TÁMOGATNAK téged, kedvetlen Klaus.
Miért nem értékeled? Hm? ??????

Aki hiszi, hogy JÉZUS A KRISZTUS, az SOHA nem fog bedőlni neked, nektek,
mpd és udvaroncainak, a newtáltosoknak és a leninistáknak – erről tegyél le.

Miért veted meg őket? Miért kell „dagikacskát” hozni ide, más keresztényellenes fórumról, mikor már itt is elég Krisztus-ellenes lett – már szinte mindenki elment, vagy ritkán ír, aki még fontosnak tartja az anyanyelvét, a hitét.
Ügyesek vagytok.

Szépen felállíthatjátok a zsidók messiásának sátrát, trónját – na, nem a Bakonyban, mert miért pont ott? hanem mpd udvarán.
És te lehetsz Klaus, az udvari asztrológus….
Ennél szebb, boldogabb, igazságosabb jövőt…

Na, szia. Igyekeztem olyat írni, hogy ne legyen kedved átvinni más fórumra.
-kyse

Az Igazság nem vallás - ahogy szoktad volt idézni Blavatsky asszonyt.
A vallás az Igazság keresése. Krisztus keresése és követése, ha valaki keresztény.
Elég Jézus kedves tanítványát, János evangélistát olvasni, és megérthető, hogy kell keresni.

A képen (30+) Blavatsky asszony, amint vallásnak nézi az igazságot.
Csak saját felelősségre megnyitni, mert nagyon – nagyon nézi. http://www.theosociety.org/pasadena/hpb-tm/hpbtm-c1.jpg

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 14. 17:26 | Sorszám: 96
Különben mélységesen együtt tudok érezni Keresztkemmel, hiszen gondoljunk csak bele a helyzetébe. Nemrégóta tevékenykedik ezen a fórumon, feltehetőleg hitvédelmi megbízatással a tarsolyában, és azt kellett idővel konstatálnia, hogy az itt közöltekhez képtelen kellő előképzettség és ismeretek hiányában konstruktív módon hozzászóljon, illetve vitába bocsátkozzon.

Mi maradt tehát a számára?

Az alábbi megnyilatkozások:

Idézet:
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=10&t=000264
Ajánlott linkek

keresztkem 2011. november 17. 21:04 | Sorszám: 163
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 17. 15:46 | Sorszám: 159
Kedves Klaus!
1.) Örülök, ha nem okoztam csalódást.
2.) Csak "azt" adhattam Önnek e témáról, ami bennem a "dologról" a LÉNYEG!
3.) Önt nézném hülyének--meg persze önmagamaz is-- ha megjátszanám azt, hogy "értelmes dolognak" vélem azt a hülyeséghalmazt, amiket kérdezni tetszik.
4.) Gyermeteg-infantilis szamárságokat tetszik ugyanis mondani és írni, ergo: normális tehát, "nem elmebeteg" embernek nem szabad(-na) önmagát ennyire leépíteni!
Szeretettel üdvözli :
keresztkem


keresztkem 2011. november 18. 17:07 | Sorszám: 165
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 18. 16:46 | Sorszám: 164
Ennyi hóttbaromságot akarva se lehetne kitanálni és összehordani, amit itten össze tetszett söprögetni.
Szeretettel:
keresztkem


keresztkem 2011. november 19. 08:23 | Sorszám: 170
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 19. 08:05 | Sorszám: 167
"..de a vallások misztériumaihoz semmi fogalma nincsen."

EZ ISTENNEK HÁLA: VALÓBAN "IGY" VAN ÉS NEM MÁSKÉNT.És boldog vagyok azzal, hogy "így" van.
És arra hogy:
"Kérdezzen inkább szorgalmasan, .." az a válaszom, hogy:
HOGY TETSZIK LENNE?--ez ugye "kérdezés", nemde?
Sok szeretettel kívánok Önnek mielőbbi gyógyulást.
keresztkem


keresztkem 2011. november 20. 12:10 | Sorszám: 186
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 20. 10:03 | Sorszám: 183
"..Miért tartja hülyeségnek azt a kérdést? "

Sajnos arra itt és most nem nagyon van lehetőség, hogy teljességében és részletesen kifejtsem.
Egy tömör, de általam sejtetten,az Ön számára nem kielégitő magyarázatot azért megadok. Azután, mondom nagyon valószínű, hogy nem fogja Önt kielégíteni a válaszom.
Nos, kérdése azért TÖMÉNY BUTASÁG, MERT INDULATI ALAPON, HIBÁS, ÉRZELM) IRÁNYULTSÁGÚ PREMISSZÁK ÁLTAL HASZNÁLT, az Ön számára "magátólértetődő", de alapővetősen hibás és valóságidegen fogalmi-argumentációk fölhasználásával van föltéve a kérdése. Aminek ilyetén mivoltáról Önnek sejtelme nincs, és MAGÁTÓLÉRTETŐDŐEN HASZNÁL OLTÁRI NAGY BAROMSÁGOKAT, hibás fogalmakat.Nos, ezért.
Szeretettel:
keresztkem


keresztkem 2011. november 22. 15:52 | Sorszám: 192
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 22. 07:30 | Sorszám: 191
A "ködösítés meg a locsogás" az Ön "műfaja"--kedves Klaus--NEM AZ ENYÉM!Mert ön--sajnos--csak azt hiszi, hogy az "igazságot deríti föl", valójában azonban ködösit és locsog, mint egy falusi vénasszony.Ráadásul nincs is tudatában mindennek, olyannyira primitiv--ezért én imándkozom Önért, mást nem tehetek.
A locsogást meg SEBESEN TESSÉK BEFEJEZNI, mert az Ön hadova dumájából mely akkora baromságokat "közöl", hogyha beadnák egy hortobágyi szürkemarhának attól megvész-ne, már minden normális embernek elege van--kedves Klaus--úgyhogy azt TÉNLEG jobb ha abbahagyja--Ön és NEM MÁS. Az IGÉ-t meg az ilyen hóttbaromságokat meg jobb ha lehúzza a klozettba'--oda való.Pfúj!
Keresztényi szeretettel ajánlom mindezt.
Keresztkem


keresztkem 2011. november 23. 06:33 | Sorszám: 194
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 22. 16:55 | Sorszám: 193
Irásait meg természetesen OLVASATLANÚL "ad acta" teszem.És inkább mégis imádkozom Önért úgy, ahogyan mi római katolikusok szoktuk.EZ ÖNNÉL SOKKAL NAGYOBB HATALOM! NYUGODJÉK MEG KÉREM: VELÜNK SZEMBEN ÖN CSAK VESZTES LEHET! Ez 1000%-tól BIZTOSABB!!!
Keresztényi szeretettel:
keresztkem


keresztkem 2011. november 23. 11:15 | Sorszám: 197
Előzmény: Klaus Matefi 2011. november 23. 07:16 | Sorszám: 195
Az pedig hogy "valami" Ön szerint nálam úgymond: "nem vall konstruktív hozzáállásra" egyenesen a DICSÉRET EREJÉVEL TÖLT EL! Mert én valóban ennyi hóttmarhasággal kapcsolatban IGENIS NEM(!) akarok "konstruktív" lenni, s ha ez sikerül, akkor elértem a célomat.
Keresztény szeretettel:
keresztkem


Ha mindenképpen megvan győződve arról kedves Keresztkem, hogy a magyarázataim úgymond “hóttmarhaságok“, akkor feltételezem, hogy azokat képes konstruktív eszmecsere keretén belül meg is cáfolni, és a feltett kérdésekre ugyanilyen módon válaszolni... Az olvasók inkább arra lennének feltehetőleg kíváncsiak, mint az ezekhez hasonló szégyenletes megnyilvánulásaira.

onogur
  Válasz | 2011. december 14. 14:40 | Sorszám: 95
Nem a vallás értelmetlen, hanem egy szemellenzős, dogmatikus vadbarommal leállni vitatkozni.
Klaus legalább értelmes ember és nyitott, vitaképes.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 14. 14:21 | Sorszám: 94
Ezt legföljebb az ítéli meg úgy, aki már híve valamelyik vallásnak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola