Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 07:58 | Sorszám: 368
Klausz kedves, nem tudom, hogy Ön miért érezte szükségét annak, hogy hátat fordítson a hívő katolikus Klausznak, és amíg ezt meg nem tudom, addig nehezen fogadhatom el bármilyen érvelését az istenhívő vallások ellen. És kérem, ne linket adjon valamely szöveggyűjteményéhez, ahol esetleg elrejtve megtalálom az indoklást . A módszer ugyanis, nevezetesen az asztrológiai értelmezés, a materialisták számára nem elfogadott, az istenhívők pedig jobbára elutasítják. Olyan érzésem van, hogy valami nagyon komoly trauma késztette Önt az egyházával való szakításra, és a vallásos tanítások kétségbe vonására.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 20. 07:55 | Sorszám: 367
Kedves Klaus!
Én KATOLIKUS VAGYOK. IZIG VÉRIG. Minden ízem, minden porcikám helyesli, kívánja és hirdetni akarja a katolicizmus MINDEN TANITÁSÁT.
Lelki spirituális téren nincs szükségem(!) semmilyen más nézetre, eszmerendszerre "szellemi machinációra", csakis és kizárólag a katolicizmusra. Azt jónak, helyesnekm üdvösnek látom, 65 évet betöltött életem MINDEN MÁSODPERCE "EZT"--és CSAK EZT(!!!)--igazolja életem minden mai momentumában is. SZÁMOMRA--lelki értelemben--a KATOLICIZMUSON KIVÜL MINDEN FÖLÖSLEGES ÉS FŐLEG: OKTALAN!
Lehet "ezen" "kiakadni", szörnyűlködni, megbotránykozni, engem lenézni, megalázni, hülyének tartani stb...stb. "EZ" akkor is "így" van és--főleg-- "így" is marad utolsó leheletemig minden részletében, sőt: egyre inkább "így"! Miért van ez így?
Azért, mert helyességét számomra MINDEN BIZONYITJA, INDOKOLJA ÉS IGAZOLJA.
Szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 07:51 | Sorszám: 366
Mindig indokolni, kedves Gyöngy. A kritika addig alaptalan, amíg az nincsen alátámasztva.

Képzelje csak el, ha én is azt tenném mint pl. Keresztkém, hogy minden alap és bizonyítás nélkül kritizálnám az istenhívő vallásokat...

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 20. 07:35 | Sorszám: 365
A hasonlatok csak hasonlatok, így többé-kevésbé bicegnek. Az Ön előző érvelése pedig önmagának mond ellent.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 07:31 | Sorszám: 364
Idézet:
(Mint mondtam már, az emberi élet - a lélek működési lehetősége - nem lehet egyszeri, mert nagy pazarlás lenne.)

A FVSzV nincsen szűkében kedves Gyöngy az eltérő szellemi hatásainak, így minden újszülött számára másféle lelki adottságot tud biztosítani. Komolytalan elképzelésnek tartom a lélek halhatatlanságának még az ötletét is, hiszen ami egyszer létrejön az el is pusztul, illetve átalakul a természet törvényeinek az értelmében. Az emberi lélek (leképezett "kozmikus program") a test halálát követően képtelen lenne visszaalakulni isteni szellemi hatássá, de eleve alkalmatlan lenne egy újszülött számára a lélek leképezésére, hiszen a már korábban meglévő lélek az nem azonos a lelket leképezni tudó folyamatosan változó szellemi hatással, hanem annak úgymond a "tükörképe". Egy mágnesszallagra rögzített élő zenét a szallagról képtelenség újra élő zenévé visszaalakítani.

Azt is megértem, hogy az istenhívő vallások védelmezői miért nem engedhetnek ezekben a dolgokban, hiszen ha egy kicsit is megtennék, saját hitük alaptalanságát igazolnák ez által...

Az IGE nem helyesli a be nem váltható hiú remények sugallását.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 21:16 | Sorszám: 363
"Az Ószövétségben több helyen található, mások kiirtására irányuló "isteni felszólításnak" se lenne értelme, ha JHVH mindenható lenne, hiszen megtehetné azt abban az esetben saját maga is… "

A lelkiismeretnek viszont sokat segít, ha a tettek indoklásául az isteni parancsra lehet hivatkozni .

(Mint mondtam már, az emberi élet - a lélek működési lehetősége - nem lehet egyszeri, mert nagy pazarlás lenne.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 20:05 | Sorszám: 362
Mivel nem ismerjük az ősokot, így az IGE ezt kiküszöbölve a saját istenképének az Istenét (Folyamatosan Változó Szellemi Valót) az általa ismeretlen ősok transzmutációjaként tartja nyilván, ami értelemszerűen minden létező szellemi hatásnak a kútfője, és mindent áthat. Mivel szerintünk a Földön mindent ez a FVSzV teremtett (most persze nem az atomrakétára, vagy a computerre gondolok… , így nemcsak a jót tulajdonítjuk neki, hanem a rosszat is, hiszen mindennek megvan a maga ellentéte a természetben, ezért fura lenne idealizált, irrealista Jóistenné redukálnuk a FVSzV-t, amikor nem az, és mellé egy dualizmust jelentő Sátánt kreálnunk.

A FVSzV a Földünkön egy étkezési láncolatot alkotott, aminek a keretén belül a teremtmények a túlélésük érdekében egymást kénytelenek felfalni. Nem olyan régen még az ember is ki volt ennek téve, ma viszont már az ember veszélyezteti a természetet. A teremtés tervszerű, logikus, csodálatos, de egyben kegyetlen is. Ez a teremtő és folyamatosan változó szellemi hatás nem lehet személy, mint ahogy azt az egyes istenhívő vallások beállítják, hanem szerintünk az anyagi mozgásokból adódó hatások összessége (nem szabad elfelejteni, hogy az ősok ismeretlen, tehát azt megnevezni enyhén szólva alaptalan hozzáállás lenne), ami egy kifejezetten komplex hatás. Ez az istenfogalom szerintem kielégíti a tudományos definíció kritériumát is, ellentétben az eddig ismert istenhivő vallások istenfogalmaival.

A változó isteni szellemi hatások leginkább az eltérő lelki adottságokban mérhetőek le, amelyek születési adottságok, és értelemszerűen a FVSzV akkori minőségi állapotának a függvényei. Erre nagyon szemléletesen rámutat tulajdonképpen az ősi asztrológiára bazírozó bibliai vallások misztériuma is, hiszen ez Jézus születését a Shem ha-Mephoras-nak egy olyan kozmikus forrásához utalta, ami az asztrológia szerint pozitív szellemi hatású, a keresztre feszítését pedig egy olyanhoz, ami negatív, ezzel is burkoltan igazolva azt, hogy Isten valójában az összes létező szellemi hatásnak a forrása. Ez az Isten folyamatosan kapcsolatban van minden teremtményével. A különböző isteni szellemi hatásokat a születési adottság függvényében érzékeli az ember az élete folyamán, de a gyermek- és öregkorban, illetve legyengült fizikai és pszichikai állapotban ez leginkább észlelhető.

Az IGE szerint az emberi élet sajnos egyszeri és megismételhetetlen, a születés pillanatában, a FVSzV által leképezett lélek ("kozmikus program") a test halálakor megszűnik, mint ahogy pl. egy mágnesszallagra felvett élő zene másolata is, ha azt megsemmisítik. Semmi nem igazolja az ellenkezőjét.

Ha Isten személy lenne, és olyan Isten, mint ahogy azt a bibliai vallások elképzelik, akkor nem a teremtményeivel valósíttatná meg a saját akaratát (helyesebben a vallási elképzeléseket), hanem saját maga… Ha pedig valaki ellene szegülne, akkor annak nyugodtan kiolthatná az életét. Mint tudjuk szó sincsen erről… Gonosztevők ugyanúgy megöregedhetnek akár gazdagon, jómódban, kényelemben, mint az, aki igyekezett minél több jócselekedetre.

Az Ószövétségben több helyen található, mások kiirtására irányuló "isteni felszólításnak" se lenne értelme, ha JHVH mindenható lenne, hiszen megtehetné azt abban az esetben saját maga is…

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 17:16 | Sorszám: 361
Ha lesz időm, belenézek, így nem tudom megítélni, hogy az, amire részben neveltetésem, részben saját tapasztalataim, töprengéseim révén jutottam, miben és hogyan egyezik meg az Ön által említett szakirodalomban fellelhetőkkel.

Minthogy az Atya mennynek és földnek teremtője, tehát a világegyetem ura, teremtő ereje, mindenbe jelen lévő, és minden mozgás forrása, sőt maga a mozgás is, megvannak a törvényei, hiszen nem szerencsejátékos, mint tudjuk . Ha ezek a mozgások az ember kárára történnek, akkor az ember negatív hatásként éli meg, akár szellemi, akár másféle. Ilyenkor két eset lehetséges:

a) az ember megpróbálja kifürkészni, miért történt úgy, ahogy történt, és rábukkanván a megoldásra, megpróbál alkalmazkodni a felfedezéséhez

b) megharagszik Istenre és kiküszöböli a tudatából (legalábbis megpróbálja).

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 17:05 | Sorszám: 360
Lefordítva Ön szerint a Krisztus fogalom a Shem ha-Mephoras-ra ("Isten 72 szellemére"), "Isten kimondhatatlan nevére" utal. Ebben egyet tudok érteni Önnel, kedves Gyöngy.

Ön szerint ez az Isten csak a pozitív szellemi hatásoknak a forrása?

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 17:02 | Sorszám: 359
Volt .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 17:00 | Sorszám: 358
Van kedve kedves Gyöngy a 351-ben feltett kérdésemre válaszolni?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 16:58 | Sorszám: 357
Az Atya emberi "szikráját" . Aki egyszerre hordozta magában isteni mivoltát, és élte meg az emberi létet, felülkerekedve annak hívságain, gyengeségein, vétkein. Aki ember létében új lehetőséget tárt fel a földi halandók számára, új irányt szabott az emberek egymáshoz való viszonyának, újjáteremtette az ember és az Atya közti "érintkezési csatornát": léte és feltámadása vezetett el az atyai Lélek kitöltetéséhez, az atyai szándékok világméretű megértetéséhez, Bábel visszavételéhez.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 16:57 | Sorszám: 356
Esetleg beiktathatna az előadásaiba egy kis bibliai ezotériát, biztosan érdekelné a gyerekeket. Főleg most karácsony környékén lesznek egyre kíváncsiabbak az ismeretekre vágyó fiatalok.

Ha szüksége van ebben segítségre, keressen meg bizalommal, kedves Keresztkem e-mail-ben.

A weblapomon megtalálja az e-mail címemet.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 16:47 | Sorszám: 355
keresztkemet teszi felelőssé az én asszociációimért ? Ne tegye! Ő csak fölfedte, mi jut eszembe olyankor, amikor az Ön felfedezéseinek felsőbbrendűségével "szembesíti" az itteni nagyérdeműt. (Mindig megfeledkezem róla, hogy Ön nem köztünk él, így nem várható el Öntől, hogy a mi időnként bárdolatlan humorunkat, kétségeinket, ellen- és rokonszenveinket értse.)
keresztkem
  Válasz | 2011. december 19. 16:46 | Sorszám: 354
Hááát! Lehet, hogy a "felszínen" az Ön számára nem vagyok "túlságosan paposan kenetteljes"--ámde valóban, "valóságosan" sem vagyok "az".Ez igaz. Meg az is igaz, hogy okl.villamosmérnökként, majd mérnöktanárként kerestem, s keresem a kenyeremet magam és családom számára--mindmáig.A teológusi végzettségemet csak arra használom, hogy hittanórákat adok óraadóként a legkülönbözőbb iskolákban--alap-, és középfokon.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 16:30 | Sorszám: 353
A versike miatt voltam újra kíváncsi, mert valahogy azok a kifejezések egy teológus szájából nem hangzanak magasztosan...

Gondolom, hogy nem ma végezhetett kedves Keresztkem, mivel nem sok nyomát sikerült eddig fellelnem az ott esetlegesen elsajátított ismereteinek.

keresztkem
  Válasz | 2011. december 19. 16:24 | Sorszám: 352
Már egy ízben megírtam, hogy az Egri Szemináriumban.(Eger.Foglár u.8.)
Amikor én oda jártam a rektor Dr.Mikolai Vince professzor úr, a dogmatika professzora Dr.Dolhai Lajos , a biblikumé Dr.Deli Lajos voltak, az Apologetiká-é( Fundamentális Teológia) az akkor fiatal Dr.Kiss Gábor. A Liturgiá-t és az Aszketiká-t Dr.Csizmadia István, a Morális-t Dr.Gonda Imre, a filozófiát Mikolai Vince, az egyházi ének-zenét Szabó Béla József tanította. Ezenkivül tanultunk még Homiletiká-t, Pedagógiá-t és Pasztoralis-t.Nagyjából egészében ennyi.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 16:23 | Sorszám: 351
Idézet:
...és mindkét gyülekezetben a Krisztussal való közösséget élem meg.

Annyit azért még megmerészelnék kérdezni kedves Gyöngy, hogy Ön a Krisztus fogalom alatt pontosan mit ért?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 16:19 | Sorszám: 350
Köszönöm a válaszát kedves Gyöngy, remélem nem voltam tolakodó. Azért kérdeztem meg kölünben, mert a 270. bejegyzésében azt említette, hogy eretnek...

Én a felfedezéseim óta nem tartom magamat katolikus hívőnek, de semmilyen más vallási irányzatnak nem voltam se a tagja, se pedig a szimpatizánsa.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 16:07 | Sorszám: 349
Nézze, ezt azért nem gondolom fontosnak, mert Ön a kereszténységet támadja azzal, hogy csak és kizárólag a vadhajtásaira igyekszik irányítani a figyelmet, és fontosabbnak tarja a kereszténység tényeinek kétségbe vonását, mint egyéb vallásokét. Ez nem is kárhoztatható voltaképpen akkor, ha azt vesszük figyelembe, hogy Ön globális egyházat akar létrehozni, tehát egy másik globális egyház komoly konkurencia lehet.

Hogy azonban kíváncsiságát kielégítsem, el kell mondanom hogy én nem voltam mindig hívő református - noha egész életemben református voltam, és a gondolkodásmódomat ma is elsősorban a református közösséghez való tartozásom szabja meg. A katolicizmussal komolyabban akkor hozott össze a sorsom, amikor a magyarországi anglikán egyház gyülekezetével és akkori papjával majd 10 éve megismerkedtem, énekeltem kórusukban, és beleszerettem az egyházzenéjükbe. Ettől azonban nem lettem katolikussá, csak anglikánná, de azt is református módon , és mindkettőben a keresztényi gondolkodást becsülöm, és mindkét gyülekezetben a Krisztussal való közösséget élem meg.

(Azért arra kíváncsi lennék, hogy amikor nem hívő katolikus volt, akkor melyik egyháznak volt híve? Mert írásaiból, érdeklődéséből nem az egykori katolikus elkötelezettség sugárzik.)

TEFU
  Válasz | 2011. december 19. 16:00 | Sorszám: 348
Szóval ez a Viola egy büdös libsi. Nappapa már 19-ben küzdött az eszméért.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 15:59 | Sorszám: 347
Úgy néz ki, hogy mégis hadititok...
TEFU
  Válasz | 2011. december 19. 15:56 | Sorszám: 346
"A kereszténység egy nagyon tág fogalom."

Egy kereszténynek nem az! Csak az ilyen mátéfi félék próbálják relativizálni.
Mert tág a ti gazemberségetek!

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 15:47 | Sorszám: 345
Milyen vallási irányzathoz tartozónak vallja magát?
Gondolom, hogy ez azért nem hadititok?...

A kereszténység egy nagyon tág fogalom.
Én évtizedekig hívő római katolikus voltam.
És Ön?

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 19. 15:43 | Sorszám: 344
Klausz, drágám, amikor nekem azt mondja valaki, szép vagyok, hát nagyon jól esik - és elkezdek gyanakodni .

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola