Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 18:57 | Sorszám: 243
Megígérem, ha egyszer úgy áll az IGE, hogy "templom"építésre is futja már, akkor az IGE tanait is szónokok fogják hirdetni.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 18:50 | Sorszám: 242
Megértem kedves Gyöngy a hozzállását, de ha tanulmányozná azt, hogy eddig hányan próbálkoztak ezzel sikertelenül, akkor engemet is meg kell értsen. Különben annyit azért megjegyeznék, hogy képtelenség Jézus életének a tényleges kozmikus misztériumát megérteni, a születésének és halálának a konstelláció nélkül. Ez a kettő magáért beszél!

Az, hogy a keresztény hívőt ez nem érdekli, az egy dolog, de a kereső embert szerintem feltétlenül. Én nem a keresztény topicokban reklámozom eleve a tanaimat. Tiszteletben tartom mindenkinek a hitét és véleményét, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a vallásszabadságnak az egyik legfontosabb ismérve, a valláskritika szabadsága. Ha ez korlátozva van, akkor többé nem eshet szó vallásszabadságról sem.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 18:37 | Sorszám: 241
Valamint: a "fűtetlen templom" gyülekezete nem puszán közönség - közösség. Látják egymást, látják egymásról, hogy mennyire érintik meg a többieket a hallottak, mi jutott el belőle a lelkükig, látják a lelkészt, aki vagy sugározza az általa elmondottakat vagy csak nyomja a szöveget.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 18:34 | Sorszám: 240
"közel két évezred alatt nem sikerült rajtam kivül még senkinek megfejtenie Jézus születésének és kereszthalálának a pontos dátumát"

Minden tiszteletem mellett megállapítom, hogy ez nem is fontos. A keresztények számára létének, születésének, életének, tanításainak, kereszthalálának ténye lényeges hitünk szempontjából. A Lélek kitöltetése érdekes, nem az, hogy melyik vasárnap, vagy pénteken történt, hiszen a Lélek kitöltetésével Isten mintegy "visszavette" a Bábel lerontásakor történteket, "globálissá" nyilvánította az egyházat.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 18:17 | Sorszám: 239
A mai rohanó világban az átlagembernek kevés az ideje, de azt is leginkább a TV, vagy a computer előtt tölti. Ezért rendkívül hasznosak a vallásfórumok, hiszen megszámlálhatatlan ember részt vehet KONSTRUKTÍV jellegű vallási vitákon.

Mint ahogy a Biblia megtalálható az interneten, ugyanez a helyzet az egyes vallási irányzatok tanításaival is, így érthetetlen, hogy ez miért ne lenne szintén alkalmas az IGE számára is

Természetesen alkalmazok a tevékenységem során ismétléseket, hiszen ilyen hatalmas és átfogó anyagnál ez érthető is. Ilyen ismétlés pl. az "i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézus". Ezt azért használom így, mivel közel két évezred alatt nem sikerült rajtam kivül még senkinek megfejtenie Jézus születésének és kereszthalálának a pontos dátumát, tehát az ismétléssel igyekszem felhívni a figyelmet a kutatási eredményeimre is, ami érthető hozzáállás egy mitológikutató részéről.

A "fűtetlen templomnak" semmi jelentősége nem volt a mondókámban, kizárólagosan arra akartam utalni, hogy otthon kényelmesebb és egyszerűbb bárkinek vallási ismereteket elsajátítania.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 17:47 | Sorszám: 238
Pont ezt magyarázom hozzászólások hosszú sora óta: még kiforgatni való sincs. (Bár az nagyon mélyen érinthette, hogy túl sok ismétlést találtam gyűjteményeiben, és ezt szóvá is mertem tenni, ezzel valószínűleg a módszerének lényegét tártam föl beavatatlanul. Rendben is lenne, de akkor a "fűtetlen templomokban, szinte mindig ugyanazt hallgatva" állításból csak a fűtetlenség elmarasztalása marad. Valamint az ezen állításra adott válaszom szembeszökő ignorálása .)
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:42 | Sorszám: 237
Helyesbítés:

Gyöngy

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:40 | Sorszám: 236
Van Ön szerint értelme kedves Gyögy úgy párbeszédet folytatni valakivel, hogy a partner egyértelmű dolgokat is kiforgat?
Ennek semmi köze a konstruktív vitához...
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 17:29 | Sorszám: 235
Az eredeti mondanivalót még nem sikerült feltárnia előttem. Persze, ha rám bízza, hogy a különféle topic-jaiból kihámozzak a magam számára valamit, akkor az más dolog, de annak én leszek a prófétája (a magam számára, ahogyan Ön a magáéra !) Béke Önnel!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 17:27 | Sorszám: 234
Uram, bizonyára az idegennyelvű környezet, amelyben él, akadályozza abban, hogy megértse, más vidékeken eltérőek lehetnek a nyelvi szokások a mainstream-étől.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:24 | Sorszám: 233
Pontosabban így szeretné beállítani, kiforgatva az eredetei mondanivalót.

Azt hiszem kedves Gyöngy, hogy nem pazarolom Önre tovább a drága időmet. Béke Önnel!

vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 17:19 | Sorszám: 232
Ez a válasz?

(Miért? Ki használt felszólítót? )

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 17:18 | Sorszám: 231
"hisz én a keresők kényelmére céloztam, nem a sajátomra. "

Pedig a módszerből sugárzik . (Milyen nagyvonalúan átsiklott azon észrevételemen, hogy bizony rengeteg érthetetlen és értelmetlen ismétlés van az Ön "prédikációiban".)

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:17 | Sorszám: 230
"Honnan gondolja, hogy a templomban mindig ugyanazt hallgassák a népek?"

Miért kellett volna ebben a mondatban felszólító módot használni?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:13 | Sorszám: 229
Idézet:
Ja, ha Önnek a saját kényelme a fontosabb ...

Ebből a mondatból se éppen a jószándék sugárzik kedves Gyöngy, hisz én a keresők kényelmére céloztam, nem a sajátomra.

Az IGE különbenis egy kifejezetten emberközpontú egyház tervezete, így mi nem tartunk szükségesnek önsanyargatást, és ehhez hasonló dolgokat.

vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 17:11 | Sorszám: 228
gyengébbek kedvéért :a "hallgassák" az a "hallgatják" (nem felszólító) eredetije. Székelyföldön ma is használatos.
vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 17:05 | Sorszám: 227
Honnan gondolja? Oda is jár?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 17:01 | Sorszám: 226
ugyanazt hallgatják
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 17:01 | Sorszám: 225
Ja, ha Önnek a saját kényelme a fontosabb ...

Ami meg a a "szinte ugyanazt hallgatva" kijelentést illeti, az Ön topicjai-ban mennyivel különb a "szinte mindenütt ugyanazt olvasva" ? (Egyébként ez az Ön egyházi ügyekben való bizonyos járatlanságát illeti, én még ugyanarról az igéről sem hallottam két egyforma prédikációt. Hogy az egyházi évben mindig ugyanazokon a szakaszokon esünk át? Igen, csakhogy akár az ünnepek is az időben egyedi jelentést hordoznak, tartalmi egyezésük ellenére. A kereszténység nagyon dinamikus vallás.)

vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 16:58 | Sorszám: 224
Honnan gondolja, hogy a templomban mindig ugyanazt hallgassák a népek?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:49 | Sorszám: 223
Idézet:
és az igét nem linkeken keresztül hirdette

A mai technikai fejlettség jóvoltából kellemesebb szerintem az "igét" otthon, computer előtt tanulmányozni, az 1% hozzájárulástól mentesen, mint esetleg fűtetlen templomokban, szinte mindig ugyanazt hallgatva.

vanna7
  Válasz | 2011. december 17. 16:47 | Sorszám: 222
"és elriasztani a keresőket"

..hát azért ez túlzás, 2006 óta még egy elriadt keresőt sem láttam , igaz csak e fórumról tudok beszélni...

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 16:41 | Sorszám: 221
"Melyik topic olvasását ajánlaná a számomra, kedves Gyöngy?"

Ezt hogyan érti? Én mondjam meg, hogy melyik topic lenne mintaértékű ehhez az Ön számára? Az Ön saját topic-jai közül, vagy a fórumon egyáltalán? Minthogy - mpd kartács helyes észrevételezése szerint - más vallásalapítónk nincs, ilyent nem tudok ajánlani.

(Tényleg eszem ágában sincs senkit elüldözni, bármennyire is szeretne Ön vallásának mártírjává is válni rögvest, legalább így, virtuálisan , de az egyházmarketingje nagyon rossz. Ez viszont hozzátartozik az igazsághoz.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 17. 16:33 | Sorszám: 220
Melyik topic olvasását ajánlaná a számomra, kedves Gyöngy?

Azt azért nem árt leszögezni, hogy Ön és még néhányan nem megérteni akarják az írásaimat, hanem azokat mindenáron kritizálni, és elriasztani a keresőket. Ugye ez azért hozzá tartozik az igazsághoz.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 17. 16:27 | Sorszám: 219
Sosem kerültem iskolát , de az Ön oktatási módszerei sok kívánnivalót hagynak maguk után, nem akarom ismételni, hogy miket. Ön se nagyon olvas más személyt önmagán kívül, hogyan várhatja el ezt azoktól, akiket meg akar győzni? Ne rám koncentráljon, meg a sérelmeire, hanem a saját mondanivalójára, annak megfelelő kifejtésére. Persze, csak ha híveket akar szerezni, ha nem, hát nem. Nem erőszak!

(Luther talált olyan pártfogókat, akik megóvták a korabeli romlott egyházi struktúrák bosszújától, de mindez azért történhetett így, mert mélyen és igazán hitt Istenben, az egyház megújulási képességében és az igét nem linkeken keresztül hirdette .)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola