Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (16. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 16:31 | Sorszám: 168
Még valami: az asztrológiában milyen szerepe van az elemzést végző személynek, sajátos adottságainak, képességeinek? Elég az eljárás ismerete és helyes alkalmazása vagy az elemző személyisége is nagyban számít? Gondolom, egy asztrológiai elemzésben egyfajta helyes eljárás van, de javíts ki, ha tévednék.

A matematikából hozva példát: lehet olyan probléma, amit az okos gyerek fél perc alatt 5 sorban megold egy nemtriviális gondolatmenettel, míg a butábbik vért izzadva ugyanazt az eredményt kapja 5 oldalas konvencionális megoldása révén. Az eredmény ugyanaz, bár az eljárás és a befektetett munka mennyisége más és más.

john batky
  Válasz | 2011. december 16. 16:25 | Sorszám: 167
Ezeket a "bizonyos egyéneket" lehet valamilyen módon kvalifikálni? Az asztrológia mi alapján tesz különbséget különböző emberek között? Meg lehet ezt tömören és érthetően egy laikus számára fogalmazni?

Úgy képzelem, hogy egy olyan (leg)hatékony(abb)nak mondott módszer, mint az asztrológia, erre nézve sem elégszik meg homályos válasszal.

vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 15:35 | Sorszám: 166
Nekem nem is kell, elég ha ránézek a csillagokra és látom h. hülye vagy vagy sem

eredmény +

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 15:21 | Sorszám: 165
Ezek szerint nem tudod azt, hogy mit jelent a horoszkóp kifejtése...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 15:19 | Sorszám: 164
Az asztrológia szerintem nem tud valójában történelmi eseményeket megjósolni. Több, a XX. század elején kiadott asztrológiai előrejelzést tanulmányoztam híres asztrológusoktól. Kijelenthetem, hogy nem stimmeltek... Az más kérdés, ha pl. egy titkos társaság komikus programhoz állítja hozzá a tevékenységét...

Az asztrológia kizárólag bizonyos egyének születését tudja előre jelezni, mint ahogy pl. ezt Nostradamus is tette az 1999.06.11-én realizálódott, napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus kereszttel kapcsolatosan.

vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 14:55 | Sorszám: 163
Idézet:
Soha nem foglalkoztam horoszkóp kifejéssel, és ezután sem fogok. Az asztrológiával kizárólagosan a vallások és titkos társaságok misztériumainak a kozmikus kapcsolatfeltárása miatt ismerkedtem meg.

szerintem is így van , csak lopják a nickedet
http://asztromokus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3930

vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 14:49 | Sorszám: 162
Nem a módja, hanem az eszköze, miután megerősödött, politikai és háttértámogatói vannak...

Sajnos ez van...vagy nem erősödik meg az egyházad és bukta
Vagy megerősödik, és erős bukta.

john batky
  Válasz | 2011. december 16. 14:42 | Sorszám: 161
Ez a válasz számomra valamelyest megnyugtató.

Mindamellett ha az asztrológia minden lényegi eseményt, nagyon fontos történést "megjósol", márpedig alaphipotézis, hogy az IGE megjelenése a világban szintén az, akkor Rád és az IGE-re történő megállapításokat is kell tartalmaznia. Mind a "feltalálónak", az esetlegesen rá vonatkozó körülményeknek, mind az IGE megjelenésének és jövőbeli sorsának szerepelnie illene a lehetséges predikciókban. Itt már nem pusztán szerencséről van szó, hanem mégiscsak valamiféle kiválasztottságról, ha más nem jött rá.

Mondjuk ez kicsit felülírja a gyarlóságot, de az igazság igazság.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 14:30 | Sorszám: 160
Egy szerencsés mitológiakutatónak és egy átlagos, de kitartó gyarló embernek tartom magamat, aki rájött arra, hogy egyedül és kizárólagosan csak a Jézusnak tulajdonítható pozitív és magasztos, az emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó etikai kódex garantálhatja a túlnyomó többség által olyan régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőt, de nem istenhittel kombinálva, amit a történelmi tapasztalatok is világosan igazolnak.
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 13:58 | Sorszám: 159
Az eredeti találóbb volt
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 13:51 | Sorszám: 158
+156,157: OK, értem.

Akkor az első kérdést újra:

"Szerinted Te próféta vagy, kiválasztott, esetleg úttörő, de abszolút el nem ismert, üldözött -ám követendő- tudós?"

Kinek tartod Magad? Nem értek ugyan a jövendölésekhez vagy megfejtéseikhez, de logikus és méltó is lenne, ha az előrejelzésekben szerepelne az az ember is -mondjuk Te-, aki egyedüliként és elsőként tárta fel az emberiséget oly régóta kínzó nagy és végső titkokat. Ha kényelmetlen súlyt rakok rád ezzel, kerüld ki ismét a választ.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:45 | Sorszám: 157
Helyesbítés:

kifejtéssel

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:44 | Sorszám: 156
Soha nem foglalkoztam horoszkóp kifejéssel, és ezután sem fogok. Az asztrológiával kizárólagosan a vallások és titkos társaságok misztériumainak a kozmikus kapcsolatfeltárása miatt ismerkedtem meg.
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 13:41 | Sorszám: 155
Most ez nem humor, frocli vagy szekálás, hanem egészen komolyan kérdem:

Szerinted Te próféta vagy, kiválasztott, esetleg úttörő, de abszolút el nem ismert, üldözött -ám követendő- tudós? Elfelejtettem már, írtad-e, hogy az asztrológiai elemzések saját magadról mit mondanak, persze, ha nem indiszkréció, amit kérdezek.

john batky
  Válasz | 2011. december 16. 13:35 | Sorszám: 154
Lehetsz az igekötő.
john batky
  Válasz | 2011. december 16. 13:32 | Sorszám: 153
!
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:19 | Sorszám: 152
Jogod van hozzá, magánügy.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:17 | Sorszám: 151
Ezek szerint azt állítod, hogy minden vallás terjesztésének csak az lehet a módja?
mpd
  Válasz | 2011. december 16. 13:14 | Sorszám: 150
Köszönöm, de én már csak megvagyok vallás meg egyház nélkül. Persze, ha mindjárt valami funkciót ajánlanál....
vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 13:08 | Sorszám: 149
..egyelőre....
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:06 | Sorszám: 148
Idézet:
Hát ilyen vallás nincs.

Ajánlom figyelmedbe az Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezetét.

vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 13:05 | Sorszám: 147
Azt elfeledtem mondani, hogy mindezt én is a csillagok állásából olvastam ki....
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 16. 13:03 | Sorszám: 146
Mindenkinek a saját jól felfogott érdeke. Az IGE nem így akarja az embereket meggyőzni:

mpd
  Válasz | 2011. december 16. 13:01 | Sorszám: 145
""Ha a hit tárgya pozitív, az emberiség kollektív érdekeit szolgálják""

Hát ilyen vallás nincs.

vanna7
  Válasz | 2011. december 16. 12:58 | Sorszám: 144
Csak ne legyen kötelező....

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola