Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (21. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 12. 07:49 | Sorszám: 43
Helyesbítés:

A "bölcsek kövéről" bővebben ITT.

keresztkem
  Válasz | 2011. december 12. 07:48 | Sorszám: 42
Én pedig "hinném"!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 12. 07:46 | Sorszám: 41
Nem hinném, hogy az ilyen irányú végzettség kellő és elégséges ismeretekkel párosulna. Arra feltétlenül elég, hogy a laikusoknak valaki prédikálni tudjon, de ugye hogyis néz az ki, amikor vak vezet világtalant?…A teológiát tanultak mindenki számára hozzáférhető ismeretekhez jutnak. Mint tudjuk, a vallási misztériumokba viszont csak egy szűk kör volt minden időben beavatva…

Idézet:
Alphonse Louis Constant (Eliphas Levi): A nagy misztérium
(79.old.) A katolikus hit a tömegek körében egy titkon keresztül kap bebocsátást, amit maga a pápa sem ismer!
http://stjosef.at/morallexikon/astrolog.htm
Lexikon der christlichen Moral
Astrologie
Karl Hörmann
LChM 1969, Sp. 52 f
Unannehmbar und unerlaubt ist jedoch die aus den Sternen geschöpfte gewisse Voraussage von Dingen, ... ... ... od. diesselbe Grenzüberschreitung enthält wie sonstiges sittl. unerlaubtes Forschen nach Geheimwissen (divinatio). Augustinus (De contin. 14, PL 40,358), Thomas v. A. (S.Th. 2,2 q.95 a.5), das kirchl. Lehramt (D 1364 [717 d]) wenden sich gegen eine solche Art von A.
--A Keresztény Morál Lexikona
Asztrológia
Karl Hörmann
LChM 1969, Sp. 52 f
Elfogadhatatlan és tilos azonban a csillagokból merített bizonyos dolgokat előre megmondani, ... ... ... vagy ugyanaz a határokon túlmenés található, mint más erkölcsileg tiltott kutatás a titkos ismeretek után (divinatio). Augustinus (De contin. 14, PL 40,358), Aquinói Tamás (S.Th. 2,2 q.95 a.5), az egyházi tanok hivatala (D 1364 [717 d]) ellene fordul az ilyen fajta asztrológiának.--
http://stjosef.at/morallexikon/geheimwi.htm
Lexikon der christlichen Moral
Geheimwissen
Karl Hörmann
LChM 1969, Sp. 449 f
Immerhin ist es mögl., daß sich der Mensch an dämonische Mächte wendet und mit ihrer Hilfe ein sittl. unzulässiges Forschen nach G. (lat. divinatio) treiben will (vgl. Okkultismus). Solches Tun wird im AT als ein Greuel vor dem Herrn bezeichnet (Dtn 18,10-12).
--Titkos ismeretek
A Keresztény Morál Lexikona
LChM 1969, Sp. 449 f
Mindamellett lehetséges, hogy az ember a démoni erők oldalára fordul és a segítségükkel egy erkölcsileg megengedhetetlen kutatást akar folytatni a titkos ismeretek (latin: divinatio) után (összehasonlítva okkultizmus). Ilyen cselekedet az Ószövetségben a Úr előtt, mint egy irtózat (borzalom, szörnyűség) van megjelölve (Mózes V. 18,10-12).
http://regi.zsido.com/zstsz05/06hetlevelezo_b.htm http://www.zsido.com/konyvek/zsido_tudomanyok_hetvegi_szeminariuma_3_/maimonidesz_a_birak_konyve_a_kiralyok_torvenyei_a_messias_torvenyei_
Zsidó Tudományok Szabadegyeteme [2]
A Messiás a középkori zsidó filozófia fényében
Továbbá, senki ne tegyen erőfeszítéseket, hogy meghatározzon egy bizonyos időpontot a Megváltó eljövetelére. Bölcseink is így tanítják [Talmud, Szánhedrin 97b.]: "Fulladjanak meg, kik az idők végét jósolják meg." Inkább mindenki várjon rá és higgyen ezen általános gondolatokban, mint azokat korábban elmagyaráztuk.

Jüdische Almanach: (Alchimie)
(S.156) Diese Tat ("Geheimnis der Geheimnisse" - "Stein der Weisen") wird Messiás-Gesalbte der Gerechten genannt und darf nicht einem Am-ha-Aarez (Unwissenden) mitgeteilt werden.
--Ez a tett ("a titkok titka" - "a bölcsek köve") lesz az igazak felkent messiásának nevezve és nem szabad egy mitsem sejtővel közölni.—


A "a bölcsek kövéről" bővebben ITT.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 12. 07:21 | Sorszám: 40
A ködben közlekedőknek célszerű óvatosabban vezetniük, hiszen a látótávolság ilyen esetben minimális...
keresztkem
  Válasz | 2011. december 12. 05:43 | Sorszám: 39
Az Ön által itt idézett--és általam korábban írott--nézetemet, véleményemet SZILÁRDAN ÉS RENDITHETETLENŰL FÖNNTARTOM! Mondhat itt akárki akármit! Az az igazság amit ott írtam, s nem azért "az", mert én írtam, hanem azért mert azt az ÉLET IGAZOLTA ÉS FÉNYESEN IGAZOLJA nap, mint nap, ma is és mindég. Legföljebb azok, akik ide "irkálnak" ezekről az "igazolásokról" nem tudnak.Ám ez az ő bajuk, s nem az igazságé.
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 11. 20:30 | Sorszám: 38
Aham. És mennyivel vagy előrébb, ha tisztán látod a ködöt ?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 19:56 | Sorszám: 37
Ki gondolta volna, hogy Loyolai Ignác misztikus víziói szinkronban voltak a Shem ha-Mephorash-nak (“Isten 72 szellemének” a kozmikus forrásaival?

Vagy, hogy pl. a Rózsakeresztes Rend misztériumának valójában semmi köze nem lehetett az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézushoz...

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 19:43 | Sorszám: 36
Tisztánlátást, kedves Rendes Kis.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 11. 19:24 | Sorszám: 35
Node, ugyan mit várhat az ember alaptalan tanok alapos kutatásától ?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 18:56 | Sorszám: 34
Ez így van. Se a teológia nem számíthat tudománynak, se pedig az asztrológia, de ugyanez a helyzet pl. a “történelemtudománnyal” is, ami hibás időszámításra, hibás kronológiákra bazírozik, és ráadásul a politika szélkakasaként működött minden időben…
Más a helyzet a mitológiakutatással. Ha az egyes vallási misztériumok a tudománytalannak tartott asztrológiára épültek, attól még ezeknek a feltárása tudománynak számít.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 11. 18:44 | Sorszám: 33
Nagy mókamester az Öreg !
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 11. 18:28 | Sorszám: 32
Isten útjai viszont igen talányosak néha , gondoltad volna, hogy Klaus elővéteti velem az evangéliumokat ?
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 11. 17:01 | Sorszám: 31
A teológia reménytelen tudomány, az asztrológia nem tudomány.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 17:01 | Sorszám: 30
A jeruzsálemi Siratófalnál (Kotel-nél) az Ószövetségben hívők a messiásuknak, Immánuelnek az eljöveteléért szoktak imádkozni. 1999.08.11-e óta szorgalmasan látogatják a Nyugati falat a világ vezető politikusai a pápákkal és más egyházi vezetőkkel egyetemben:

Link
Kép

Kép

Link
Kép

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 16:36 | Sorszám: 29
Idézet:
...hittudománybéli-teológiai SZAKKÉRDÉSBEN...

Nem túlzás egy kicsit a tudomány szó emlegetése?

A bibliai vallások misztériumainak kozmikus alapjait tudománytalannak tartja, de a valamibe vetett hitett tudományosnakm, kedves Keresztkém...
Kicsit elfogultnak tűnik a véleménye a számomra.

Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 11. 16:15 | Sorszám: 28
A teológia ab ovo reménytelen vállalkozás, mivel Jézus az örömhírt a kicsinyeknek és nem a teológiai doktoroknak adta.
Lehel
  Válasz | 2011. december 11. 15:47 | Sorszám: 27
" Viszont nekem SZILÁRD MEGGYŐZŐDÉSEM AZ, HOGY A TEOLÓGIÁRÓL CSAK OLYAN EMBER NYILATKOZATA HITELTÉRDEMLŐ, és egyáltalán komolyan vehető,aki teológiát hivatalos teológiai diszciplinaként egyetemen vagy főiskolán--vizsgakötelezettség mellett(!)--4-5 évig, 8-10 szemeszteren át tanult "
keresztkem
  Válasz | 2011. december 11. 14:42 | Sorszám: 26
Sajnos NEM ÉRTEM(!) mit tetszik írni.
keresztkem
Lehel
  Válasz | 2011. december 11. 13:49 | Sorszám: 25
Bár olvastam róla, de egyet is értek az alábbiakkal :"Tanulj meg beszélni a szíveddel, az Úr ezúton üzen"
"Az újszülöttaz Úr küldötte."
Az egyetemei 3-6 éve teljesen más célt szolgál, mint Jézus hagyatékét, aminek védelmére a RK egyháznak nincsen figyelme.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 11. 12:29 | Sorszám: 24
Szó nincs arról, hogy én bármit bárkinek MEGTILTANÉK vagy egyáltalában, hogy én abban a meggyőződésben élnék, hogy bárkinek bármit megtiltHATok.
Arról azonban igenis szó van, hogy megállapitom--amint ahogyan más is megállapthat bármit--hogy véleményem szerint kinek mikor HITELTÉRDEMLŐ és SÚLLYAL-TARTALOMMAL rendelkező a véleménye, vagy egy-egy megállapitása--a TEOLÓGIA SZAKTERÜLETÉN. Tehát.
Tájékozatlanúl és link módon lehet ugyan nézetekkel és véleményekkel dobálózni, ÁMDE "AZ" A DOBÁLÓDZÁS ANNYIT IS ÉR! Én ennyit és csak ennyit mondok ÉS NEM MÁST!
Másrészt: hívőnek lenni szép, igaz, és követendő dolog, de egy dolog az, hogy valaki HIVŐ és egy másik dolog, hogy hittudománybéli-teológiai SZAKKÉRDÉSBEN kinyilatkoztat az illető megfellebezhetetlen "igazságot"--ellentmondást nem tűrő imperativ stilusban.Ráadásul Napnál nyilvánvalóbban és világosabban a teológiatudománybéli elemi hamisságot igazságként "kihirdetni" nagyon távoli dolog a szelid és odaadó, szeretetteljes hittől.
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 11. 10:33 | Sorszám: 23
"János 18.36.

Jézus így válaszolt: "Az én országom nem ebből a világból való. Ha ebből a világból volna országom, harcra kelnének szolgáim, hogy ne kerüljek a zsidók kezére. De az én országom nem innen való."

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 11. 09:38 | Sorszám: 22
Az i.sz. 25 április elsején keresztre feszíttetett anya szülte, hús-vér Názáreti Jézus értelemszerűen nem jöhet vissza többé, hiszen sajnos az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen. Ettől függetlenül természetesen bárkinek jogában áll hinni ebben. A Bibliában találsz egyértelmű utalásokat arra nézve, hogy kit várt eddig a Pál-féle kereszténység:

Idézet:

Zsoltárok
2,1 Isten és felkentje diadalmaskodik
Miért tombolnak a népek, milyen hiábavalóságot terveznek a nemzetek?
2,2 Összegyűlnek a föld királyai, a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és felkentje ellen:
2,3 Dobjuk le magunkról bilincseiket, tépjük le köteleiket!
2,4 A mennyben lakozó kineveti, az Úr kigúnyolja őket.
2,5 Majd így szól hozzájuk haragjában, izzó haragjában így rémíti meg őket:
2,6 Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!
2,7 Kihirdetem az Úr végzését. Ezt mondta nekem: Az én fiam vagy! Fiammá fogadtalak ma téged!
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!"

Jelenések könyve
2,26 Aki győz, és megtartja mindvégig az én cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányok felett,
2,27 hogy legeltesse őket vasvesszővel, törje őket össze, mint a cserépedényeket;

12,1 A napba öltözött asszony
Ekkor nagy jel tűnt fel az égen: egy asszony a napba öltözve, és a lába alatt a hold, a fején pedig tizenkét csillagból álló korona;
12,2 várandós volt, és vajúdva, szüléstől gyötrődve kiáltozott.
12,3 Feltűnt egy másik jel is az égen: íme, egy hatalmas tűzvörös sárkány, amelynek hét feje és tíz szarva volt, és a hét fején hét diadém;
12,4 farka magával sodorta az ég csillagainak egyharmadát, és ledobta a földre. És a sárkány odaállt a szülni készülő asszony elé, hogy amikor szül, felfalja a gyermekét.
12,5 Az asszony fiúgyermeket szült, aki vasvesszővel legeltet minden népet. A gyermek elragadtatott az Istenhez, az ő trónusához,

12,9 És levettetett a hatalmas sárkány, az ősi kígyó, akit ördögnek és Sátánnak hívnak, aki megtéveszti az egész földkerekséget; levettetett a földre, és vele együtt angyalai is levettettek.
12,10 Hallottam, hogy egy hatalmas hang megszólal a mennyben: "Most lett a mi Istenünké az üdvösség, az erő és a királyság, a hatalom pedig az ő Krisztusáé, mert levettetett testvéreink vádlója, aki a mi Istenünk színe előtt éjjel és nappal vádolta őket.

12,13 A sárkány harca a földön
Amikor látta a sárkány, hogy levettetett a földre, üldözőbe vette az asszonyt, aki a fiúgyermeket szülte;

http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/200705/messias_vita
2007. 05. 25. (XI/21)
Messiás-vita
A csodarabbi titkos pünkösdi hagyatéka
Kaduri azt állította, hogy 2003-ban személyesen találkozott a már most Izraelben élő messiással, és közeli rokonainak a következőket mondta el róla: "Nem mondja magáról, hogy »én vagyok a Messiás, adjátok át nekem a vezetést«, sokkal inkább a nép fogja rávenni arra, hogy vezesse őket, miután bizonyos jelek meggyőzik őket arról, hogy ő a Messiás."
Kaduri rabbi halála előtt azt is kifejtette, hogy a Messiás közeli eljövetele "megmenti Jeruzsálemet az iszlámtól és a kereszténységtől, amelyek el akarják venni a várost a zsidó nemzettől - de ez nem fog nekik sikerülni, és egymás ellen fognak harcolni". Kaduri eme utolsó állítása nyomán egyes keresztény kritikusai felvetették, vajon nem egy "hamis Krisztusról" beszélt-e a rabbi, akinek eljövetele megelőzi majd Jézus Krisztus visszajövetelét. "Sok jó ember számára nehéz megérteni a Messiás személyét" - írta Kaduri.


Azt hiszem, hogy a vastagon írott mondat valóban sokakra érvényes...

Immánuel születése és a II. János Pál pápa által beharangozott Európának a találkozása az Úrral, egybeesett:


Idézet:
Távlatok- A Magyar Jezsuiták Folyóirata (1998/4)
(628-629. old.) Az újraegyesített Németországban tett apostoli látogatása során II. János Pál pápa Berlinben, 1996 június 23-án, vasárnap délben az úrangyala elimádkozásakor jelentette be az Európával foglalkozó különleges püspöki szinódus összehívását.

Csak az új evangelizálás, az Úrral való újabb találkozás élesztheti fel a reményt.

Lehetővé kell tenni, hogy a földrész nagy lelki erői mindenütt kibontakozhassanak, és megteremtsék a valódi vallási, társadalmi és gazdasági újjászületés korszakának feltételeit. Ez lesz az új evangelizálás gyümölcse.

Európa történelme, az emmauszi tanítványokhoz hasonlóan, az Úrral való találkozás felé halad.
Reménységünk oka nem saját képességeinkbe vetett bizalom, hanem a feltámadt Krisztus ígérete!


mpd
  Válasz | 2011. december 10. 22:57 | Sorszám: 21
Jézus apánk, ha el is jövendett másodszor, bizonyára pillanatok alatt úgy döntött, a világ jelenlegi állapotát látva, hogy mégiscsak jobb volt neki a sziklasírban.
Ez most nem éppen az ő ideje.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 10. 22:29 | Sorszám: 20
Amennyire emlékszem, a vasárnapi iskolában se mondták soha, hogy ehhez elméleti felkészültség szükséges, sőt, az istentiszteleteken a pl. teológiailag teljesen képzetlen Péter és Pál munkásságából szoktak felolvasni.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 10. 22:25 | Sorszám: 19
Nem vagyok és nem akarok lenni hittudós. Csak hívő vagyok, mindenféle elméleti felkészültség nélkül. Ezt is meg tetszik tiltani?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola