Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már... (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Lehel
  Válasz | 2011. december 23. 16:02 | Sorszám: 443
kelljen
Lehel
  Válasz | 2011. december 23. 16:01 | Sorszám: 442
HUUHHH !
" amit írni kegyeskedett e témában, azt Ön nélkül is tudtam, s Ön nélkül sem renditett meg vélekedéseimben--" "
"amiket a föntiekben írt: TÉNYÁLLITÁSAI VALÓTLANOK, HAMISAK- "

Ha ön is így tudta, akkor miként tagadja azokat ?

Tisztelt Keresztkem !
Önmagammal, világképemmel kapcsolatos minimális elvárásom, hogy sem logikai, sem pedig érzelmi disszonanciát ne keljen elviselnem.
Hogy ez Önből miért hiányzik és miért tesz két egymás utáni mondatában egymást kizáró két állítást, ennek titkát már Önre bízom.
Ha "túl magas a hegy" szinrdóma lépett fel Önnél, bocsásson meg tudálékoskodásomért és kérem éljen Ön is Albert Schweitzer jeligéje szeerint: a boldogsághoz két dolog kell: jó egészség és rövid emlékezet.
Áldott Karácsonyt kívánok Önnek és Kedves Családjának !

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 23. 08:18 | Sorszám: 441
A pápai tévedhetetlenség…
keresztkem
  Válasz | 2011. december 22. 22:11 | Sorszám: 440
Kedves Lehel!
Azt hiszem maradhatunk annyiban, hogy NEM ÉRTÜNK EGYET.S ha Isten megsegit, nem is fogunk.Nincs ezzel semmi baj, mert meg van--gondolom--azoknak a tábora, akikkel Ön bizton egyetért,s az én "táborom" is meg van--hálaistennek.Viszont.
Az, amiről Ön szerénységemmel vitatkozni vagy értekezni óhajt, az a mi köreinkben NEM VITATÉMA. Ennélfogva én így, Karácsony szent ünnepének közeledtén inkább elkerülném ezt a --sejtésem szerint sehova nem vezető disputát.
Mi katolikusok vagyunk a Világon annyian ahányan vagyunk--számunk gyarapszik.S nekünk ez elég.
Nézete nem zavar, és főként NEM BEFOLYÁSOL egy tapodtat
sem. Mondjuk úgy:amit írni kegyeskedett e témában, azt Ön nélkül is tudtam, s Ön nélkül sem renditett meg vélekedéseimben--"ezekről a dolgokról"-- egy centire sem.
Opponáló nézetem lényege azokkal a dolgokkal kapcsolatban, amiket a föntiekben írt: TÉNYÁLLITÁSAI VALÓTLANOK, HAMISAK--bár nyilván Ön igazaknak véli ezeket--MINDHIÁBA.
De "IGEN", de "NEM", de "IGEN", de "NEM" tipusú huzavonáknak viszont semmi értelme--ennyiben esetleg még egyet is érthetünk.
Viszont azt, hogy Ön Jézus tanitásának "platformján áll" azt EGYSZERŰEN NEM HISZEM, bár feltételezem, hogy Ön ezt "komolyan gondolja, ill. vélelmezi"--Önmagáról.Ám állitom: AKKOR SEM IGAZ! S ennek ellenkezőjéről nem tud meggyőzni. De ha meg is akarna győzni, "ez" most már akkor sem menne, mert én családommal és "házamnépével" Karácsonyra készülök, s az ilyen tipusú "szellemi maszturbációk" végképp kivül állnak Jézuskaváró szokásaimon--szokásainkon és hitemen-hitünkön.
Egyebekben áldott ünnepeket kivánok:
keresztkém
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 22. 20:14 | Sorszám: 439
Szívesen, nincs mit.
Csak 1 dolog kötelező: azt tenni, amit a lelkiismereted diktál.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 22. 20:12 | Sorszám: 438
Bocs, igazad van: elfogadékonyságot kellett volna írnom !
Lehel
  Válasz | 2011. december 22. 20:11 | Sorszám: 437
Minden bizonnyal Neked van igazad kedves Randes Kis. köszönöm a helyesbítést !
Gondolom az O-Magyar kiegyezésnek nincs köze a kinyilatkoztatások kötelező elfogadásához
Lehel
  Válasz | 2011. december 22. 20:04 | Sorszám: 436
Kedves Keresztkem !

" A RÓMAI PÁPA--HIT ÉS EKÖLCS DOLGAIBAN, EX CHATEDRA SZÓLVÁN--VALÓBAN--TÉVEDHETETLEN! "

Én maradok Jézus tanításának hitelességénél.

Tessék már hiteles okiratokban utánnézni, kit választottak 1513.-ban pápává ( kik is voltak Bakócz Tamás ellenlábasai ?), aki X. Leo nevet vette fel ?

Kérem legyen szíves megosztani velünk ,mit talált !

Hogy erkölcsöt mikor és mitől képviselt volna ez a dinasztia, arról nyilván más a véleményünk...

A vagyonnal és a hittel övezett bizalommal kötelezettség is járna kedves Uram !
( világiasabban: azt mondja a róka, felelősséggel tartozol az iránt, akit megszelídítettél )

"2.) A SZENTSZÉKI TANITÓHIVATAL--VALÓBAN--"NEM EMBERI INTÉZMÉNY"."
Igen, ezt akarják beadni nekünk ezek a kufárok, hogy ők a kiválasztottak ...

mpd
  Válasz | 2011. december 22. 15:24 | Sorszám: 435
Jaja. Heles a bőgés.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 22. 14:51 | Sorszám: 434
"..Én magam nagyon intencionálisan közelítek ehhez."
Nem aztat méltóztatott kifejezni inkább netán, hogy: "Én magam nagyon intencionális ápproximációval konvergálok ezen tangenciális orientációkho'"?
keresztkém
mpd
  Válasz | 2011. december 22. 08:23 | Sorszám: 433
a szimpátia vagy antipátia sem elhanyagolható tényező az akceptanciában.

Az mán bizonyos. Én magam nagyon intencionálisan közelítek ehhez.

keresztkem
  Válasz | 2011. december 22. 08:14 | Sorszám: 432
Na'ja!
keresztkém
Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 22. 07:53 | Sorszám: 431
A megfelelő forma segíti a tartalom célbajuttatását.

És, a szimpátia vagy antipátia sem elhanyagolható tényező az akceptanciában.

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 22. 07:45 | Sorszám: 430
Kedves keresztkem!

Tuttam !

Önnek is áldott, boldog ünnepeket kedves családja körében ! (Igazán.)

Gyöngy

Gyöngy
  Válasz | 2011. december 22. 07:42 | Sorszám: 429
Ezt a szőrszálhasogatást!
keresztkem
  Válasz | 2011. december 22. 07:42 | Sorszám: 428
Kedves Gyöngy!

Ne tessék se nagyképűségnek se eredetieskedésnek se önzésnek venni, de engem "itt" nem igazán érdekelnek sem a helyesírási szabályok, sem az indulatosságaim sem a "nem tetszésem" valaki(k)nek, sem semmi egyéb.Engedtessék meg nekem itt, hogy hibáimmal-gyarlóságaimmal sőt, bűneimmel együtt "az legyek" aki valójában vagyok: esendő, küzdő, tökéletlen ember--aki azonban őszintén törekszik a jóra, nem utolsósorban Isten
szeretete és szűntelen tisztelete révén.A magam módján és a vallásom meghatározta szabályok és rendszer szerint.És nem igazán zavar, hogy útálnak itt engem, de minimum: nem vagyok szimpatikus.Én akkor is keresztényi/keresztyéni módon SZERETEK ITT MINDEN EMBERT, s hogy mi ennek "reakciója", vagy van-e, nincs-e egyáltalán reakciója, "AZ" ENGEM NEM ÉRDEKEL! Nem várok senkitől--főleg itt--SEMMIT!ÉS ANNYIT IROK EZENTÚL IS NAGYBETŰKKEL, AMENNYIT JÓNAK ÉRZEK, ÉS FÜTYÜLÖK MINDEN HELYESIRÁSI SZABÁLYRA ÉS KOBVENCIÓRA--EZUTÁN IS.
Áldott és békés-meghitt Karácsonykívánással:
keresztkém

mpd
  Válasz | 2011. december 22. 07:20 | Sorszám: 427
Még van hátra 9 nap!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 20:20 | Sorszám: 426
Rendes Kistől könnyebben. Először is indulatmentesen ír, másodszor is csak ott használ nagybetűt, ahol a helyesírás megkívánja.
keresztkem
  Válasz | 2011. december 21. 19:59 | Sorszám: 425
Jelesül a 65-ös és a 405-ös sz. hozzászólásaimban mondottam volt ugyanazt.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. december 21. 19:54 | Sorszám: 424
Kedves Rendes Kis!

Ugyanezt(!!!) írtam én is KÉT IZBEN pontosan--mármint a Szentatyák tévedhetetlenségével ill. a tévedhetetlenség "peremföltételeivel" kapcsolatban. Remélem Öntől elfogadják azt, amit tőlem--ezek szerint--nem.Igaz én gondosan kerülöm a szimpátiavonzó mondatokat és megfogalmazásokat.Ami annyit tesz: nem töröm magam annak az érdekében "hülyére", hogy szimpatikusnak és kedvesnek tartsanak.
keresztkem

Rendes Kis
  Válasz | 2011. december 21. 19:42 | Sorszám: 423
1. Nem Medichi, hanem Medici.

2. A pápák csak 1870 óta tévedhetetlenek. HA:
- hit és erkölcs kérdésében,
- a világegyház püspökeivel egységben,
- ünnepélyes formában
- a tévedhetetlenség igényével (ex cathedra Petri) nyilatkozik.

(Az eltelt 141 évben a pápák mindössze 3 alkalommal nyilatkoztak ilyen igénnyel).

keresztkem
  Válasz | 2011. december 21. 13:04 | Sorszám: 422
No ja'! Én mán csak toom'.
keresztkém
mpd
  Válasz | 2011. december 21. 13:01 | Sorszám: 421
Borzasztó lehet ilyen tökéletesnek lenni....
keresztkem
  Válasz | 2011. december 21. 12:56 | Sorszám: 420
Nem vagyok "űber..izé" oszt' mégis mindig jól.Ez mán "így" van.
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 21. 12:42 | Sorszám: 419
Az Übermensch demokráciája !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola