Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A MAGYAR ZSIDÓSÁG TÖRTÉNETE
józan ész
  Válasz | 2005. január 23. 01:08 | Sorszám: 88
Ha ez némi segítséget nyújt Kevin Alan Brook: The Jews of Khazaria (New Jersey, Jerusalem) a VI fejezetben (the Conversation) arab utazókra hivatkozva írja, hogy a környező birodalmakból, Bizáncból, Perzsiából, Bagdadból a Kazár birodalomba menekültek a zsidó telepesek főleg egy (most nem emlékszem a nevére) rabbi un. schechter-levelétől (amely fennmaradt) indíttatva, hogy "ott keressenek menedéket a bálványimádók atrociátsai elől és tényleg a VIII - IX.sz. folyamán sokan vándoroltak oda benősültek, a kagán udvarában terjesztették Mózes törvényeit. Közben Cirill és Metód ellátogatott a Kazár Kagán udvarába és ott az ismert anekdota-szerű párbeszédet folytatták a helybéli rabbikkal (amiből szerintem bizonyára egy szó sem igaz, de bele van szerkesztve a Konstantin élete c. kódexbe). 740-ben Bulán kagán és a nemes főurak felvették a zsidó hitet (al Masudi közlése), miközben a kazárok a bolgár és hun törzsekéhez hasonló sámánhitet gyakorolták. Sajnos azonban vlsz ebből sem lehet minden igaz, mert Bulan bek volt és nem kagán. Viszont tény - ezt én teszem hozzá - hogy a 70-es években Gotland szigetén találtak olyan pénzérmét egy viking sírban, amelynek egyik oldalán arabul, másikon pedig héberül volt kiverve az "egy az Isten" felirat
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 01:07 | Sorszám: 87
Az elobb olvastam angolul es nemeytul is!!Kezdetben a gyapot iparban voltak majd a Maximillian csaszar idejen megkaptak a magyarorszagi banyajogokat is,mert a csaszar sereget ellattak..Akkor kerultek Thurzo banya groffal rokonsagba...Nagybatyam Karl Vocelka ebben jobb usd be a keresodbe...
Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 01:05 | Sorszám: 86
Neked van igazad. http://www.hetek.hu/index.php?cikk=36591

Sváb volt. Asszem a Szerencsés Imre volt az, az viszont biztos.

Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 01:05 | Sorszám: 85
Nehez ez az ember ,en csak egy szar torteneszi diplomaval rendelkezo kalandozo Ritter vagyok de a venam kek es erzekeny vagyok!!Akik itt a gondolan jarnak biztos erzik hogy nem csak egy becsi ugynok vagyok ))
Mercurius
  Válasz | 2005. január 23. 01:04 | Sorszám: 84
Plusz a bányákat Zápolya Imre játszotta át a Fuggereknek, mivel bazi nagy tőkehiány volt és Mátyás halála után egy mai szemmel neoliberálisnak nevezhető reformra kényszerült a kincstár.
onogur
  Válasz | 2005. január 23. 01:02 | Sorszám: 83
Remélem a rabbi.hu-t elfogadod hiteles forrásnak!

"A zsidó nemcsak a Tórát őrizte Európa történetében. A zsidó – sajátos kultúrájának köszönhetően, - tudományt csinált, gyógyított, nemzetközi árú- és pénzkereskedelmet folytatott. A zsidó ott volt, és tőkét szerzett, amikor egykori hazájához, a Szentföldhöz tartott a keresztes háború. Mert még mindig hitt a kereszténység morális céljaiban. Személyes sérelmei dacára – hitt. És hinni fog évszázadokkal később, amikor a zsidó Fuggerek szereznek pénzt a napoleoni háborúk leveréséhez.
http://www.rabbi.hu/resp/judaizmus.htm

Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 01:01 | Sorszám: 82
A Fuggerek nem? ???? Ez úgy meglepett, mint az előbb az atamán.. Biztos valami más Fuggerekről beszélsz.
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:58 | Sorszám: 81
Szolok!!!!!!Zsidok!!!!!Ha nekem nem hiszel akkor baj van!!!
kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:57 | Sorszám: 80
Ezt hidd el, felfogtam.

De azért a 4 kérdésböl ha valamire tudsz, válaszolj lécci.

kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:55 | Sorszám: 79
Még ez is lehet. Bár ebböl a szövegrészböl nem veszem ki, hogy a Fuggereket nevezi zsidónak.

Aki lát adatot rá, hogy a Fuggerek zsidók, szóljon.

kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:53 | Sorszám: 78
Két nacionalista megérti egymást, ha nem is ért egyet. Zsabotinszki pl. nem dicsérte Petljura pogromjait, de mégis vele akart inkább megegyezni, nem a vörösökkel. De ez az egyedüli, ami hasonlit bármiféle együttmüködésre.
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:52 | Sorszám: 77
Mar irtam!!A Fuggerek nem Nagy Lajost penzeltek!!
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:51 | Sorszám: 76
tudom mikor elt )
onogur
  Válasz | 2005. január 23. 00:49 | Sorszám: 75
"Én nem látom, hogy zsidó család lett volna."

Akkor Krúdy Gyula tévedett volna?

" - A zsidók! - szólalt meg a háttérben András deák, aki hónapok óta nem lévén Pozsonyban: még nem vette észre, hogy a királyné kedve a zsidók iránt megváltozott, miután éppen az augsburgi Fugger adogatott pénzkölcsönöket Ferdinándnak, abban a reménységben, hogy a sovány cseh királyság, a csupa veszekedéseket profitírozó ausztriai főhercegség, valamint az üres dudájú spanyolországi fejedelemség mellé egykor megszerzendi a dúsgazdag magyar koronát is."
http://mek2.niif.hu/00700/00757/00757.htm

kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:49 | Sorszám: 74
"Herr Kaleb!!kifelejtette a legnagyobb zsido behatolast Magyarorszagra )A Fugger fele behatolast,amikor a Thurzo csaladba nosult egyik zsido fattyu, es a vegen a kormocbanyai aranypenzverde is az o tulajdonukba kerult!!" -írod.

A Fuggerek nemet zsido csalad. - írod.

66 alatti forrásom meg mást ír. Szeretnélek megkérni:

1. Támaszd már alá, hogy a közhiedelemmel ellentétben a Fugger az zsidó család.

2. Magyarázd már el, mi köze a Fuggereknek a Nagy Lajos korabeli zsidó hitelezökhöz? (Egyébként hitelt felvenni akkor sem volt kötelezö.)

3. Mond már meg, hogy a velencei követ jelentését hol olvashatnám el.

Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 00:45 | Sorszám: 73
Huh, elő kéne venni mondjuk a Csendes Dont (angolul van meg , képzeld Hát Petljura a körül élt.
kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:42 | Sorszám: 72
Régi szép idök.

De azért a Károlyi Gyula kormánynak volt zsidó tagja, meg a helyi zsidó vezetés támogatta is a szegedi kormányt. Voltak is bizonyos feszültségek az antiszemita tisztek és eme befolyásos zsidó kör között. A szegedi korszakról van 1-2 emlékirat, abból kiderül. (Én egy sor könyvet olvastam erröl a korról, és nem tudom megmondani, melyikböl veszem. De eredeti forrásból.)

Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 00:41 | Sorszám: 71
Na azért. Mert annyira meglepődtem, hogy utánanézni is elfelejtettem. Már kezdetem elhinni.. ha nekünk is volt kettő,a Béci meg a Matyi Node ukrán atamán... Akkor viszont nem értem azt a beírást. Zsabotinszky dicsérte Petljurát, nem fordítva.
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:40 | Sorszám: 70
Az adataimat az agyamban orzom torteneszi diplomam van igaz csak Lipcsei,DDR meg a Honecker idejebol.
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:39 | Sorszám: 69
Nagy Lajos idejebol a Dozse kovetet irtam!!!Ne vigyel kisertesbe hogy azt mondjam idiota vagy!!A Fuggereket Thurzok korabol emlitettem ezek meg a kesobbi kozepkorban voltak,Nagy Lajos utan ugy 280 evvel ))
Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:37 | Sorszám: 68
A hetmann a kozaksag vezetojet tartalmazza,de kozaknak kell lennie!!Ha ataman,akkor is a kozakok vezetoje de nem kozak..A kozakok a don mellol kepletesen atadjak a hettmani jogart es a szablyat a kovetkezo ukran vezernek 1934 ota elotte ezt nem tettek,hisz szilaj fajta mint en...
kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:37 | Sorszám: 67
Zsabotinszki volt zsidó. Petljura kozák ellenforradalmi vezetö.
kaleb
  Válasz | 2005. január 23. 00:35 | Sorszám: 66
Én nem látom, hogy zsidó család lett volna. Forrásom: http://65.1911encyclopedia.org/F/FU/FUGGER.htm

Ugyanakkor azt látom, hogy Nagy Lajos idején még csak szövögettek Augsburgban, kb. 100 évvel késöbb lettek bankárok. Itt tehát némi idözavar van. Te milyen forrásból veszed adataid?

Ritter
  Válasz | 2005. január 23. 00:35 | Sorszám: 65
Zsido vot az annya valaga es nem Petljura ataman!!!
Flammarion
  Válasz | 2005. január 23. 00:29 | Sorszám: 64
Persze, csak ma hallottam a hetmán szót ,mert Juscsenkónak átadtáka jogart a kozákok. Elírás, kedvesem, de kösz. Nem is tudtam, hogy zsidó volt Petljura, de kaleb ezt mondta.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola