Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!! (17. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
terra
  Válasz | 2006. október 17. 22:43 | Sorszám: 762
Bodrogi egy őskomcsi, az elvtársi vadászkompánai tagja.
Én sem tudom elképzelni, amint egy ünnepségen szaval.

Tényledg, mit akart vajon előadni Bodrogi, mielőtt lemondta a szereplést?

tiszavirág
  Válasz | 2006. október 17. 22:22 | Sorszám: 761
Nekem a Bánó-Bodrogi beszélgetéstől is hányingerem volt a ma reggeli pártkeltében.
Mindketten álságosan keseregtek azon, hogy milyen nagyon borzasztó, hogy nem ünnepelnek "együtt" a pártok, mikor 1956-ban mindenkinek egyszerre dobbant a szíve...

Bodrogi nagyon igyekezett semleges lenni, de minden mondatával az ellenzéknek ártott, és arra is nagyon rájátszott, hogy Törőcsikkel és Garassal együtt azért mondták le a szereplésüket, mert félnek attól, hogy méltatatlan helyzetbe kerülnek.

(Mire gondolhatott?! Qrcsánynyal mutatkozni méltatlan... )

Bánó ugyan 7 éves volt 1956-ban, de így utólag nagyon nagy forradalmárnak látta akkori magát. , annyira belemelegedett a végére a szerencsétlen, hogy amikor arra emlékeztek, hogy Sinkovits Imre milyen szépen szavalta a Nemzeti dalt a nagy ünnepségeken, neki szegezte a kérdést Bodroginak, hogy ő most mit szavalna az 1956-os ünnepségen?

Én azt hittem, hogy a röhögéstől beesem a fürdőkádba!
Bodrogi, amint egy ünnepségen "szaval".

Bodrogiban is megállt az ütő, pár másodpercig csend volt, de azután nem hazudott.
Közölte, hogy ő nem tud szavalni.
Ezt azt hiszem Bánón kívül mindenki tudja.

Hiányzik az a jó Sinkovits Imre!

terra
  Válasz | 2006. október 17. 22:01 | Sorszám: 760
Ez nálunk, Abszurdisztánban így van, de szerencsére vannak a civilizált világban demokratikus országok, médiumok, amelyeknek ez nem ennyire evidens.

Én egyre jobban reménykedem abban, hogy nálunk sem sokáig lesz az...

mandala
  Válasz | 2006. október 17. 21:55 | Sorszám: 759
Na és, szerintetek, érdekli ezt a 'nagyhatalom'? ...
"Majd utólag fizetjük a büntetést!"...
terra
  Válasz | 2006. október 17. 21:48 | Sorszám: 758
Jogszerűen nem lehet eltávolítani a tüntetőket. Ezt kénytelen-kelletlen még Dávid Ibolyának is el kellett ismernie a ma reggeli Napkeltében.

Pedig Bánó milyen alázatos reménykedéssel figyelte a Nagyasszony ajkait, hátha kiötöl valami furmányos megoldást...

Mimi
  Válasz | 2006. október 17. 21:24 | Sorszám: 757
Hozzátenném amikor kiadták október 25-ig a helyfoglalásra az engedélyt akkor is tudták, hogy lesz október 23-a vagy talán nem tudták?? Persze lehethogy most csakúgy értetlenkedem de akkor sem akarom megérteni miért nem tudták az engedély kiadásánál mit akar a kormány kérem szépen.
mezeiegér
  Válasz | 2006. október 17. 20:58 | Sorszám: 756
Jogász ismerősöm szerint, és jómagam jogi ismeretei szerint is teljesen illegális, sőt alkotmányellenes lenne egy ilyen ultimátum.

Éppen ezért, noha eddig én is éppe eleget szídtam a szélsőjobbot a kormányellenes tüntetések hitelének rontásáért, most nem tudok egyetérteni veled ebben.

Mégpedig azért nem mert itt most arról lenne szó hogy a hatalom szembeköpi az alkotmányt is. Szerinted az a helyes megoldás hogy "Na jó, igaz hogy alkotmányellenesen jár el a rendőrség, de mi nem tiltakozunk, nehogy túl radikálisak legyünk." ?

Tudomásom szerint ilyen helyzetekben az általános megoldás a helyszín megosztása a két csoport között. De amennyire tudom, ebbe a kormány nem ment bele, nekik az egész Kossuth-tér kellett.

Macisajt
  Válasz | 2006. október 17. 19:19 | Sorszám: 755
"Ez legális megoldás?"


Nem tudom megítélni.
Mivel a rendőrség erről az "ultimátumról" eddig nem nyilatkozott, csupán grespik meg az egyik "szervező", az meg finoman szólva is egyoldalú tájékoztatás...


Viszont.A probléma változatlan.
És ilyen agyhalottakkal,akik ilyeneket nyilatkoznak "„A tévéostrom játékszer volt ahhoz képest, ami most lesz” – én is azt mondom, nem is kell és nincs is miről tárgyalni.

Tárgyaltak velük,megkérték, felszólitották őket, más példa is van elöttük (pl.a Fidesznek is van engedélye, még 23-ra,ettől függetlenül szépen békésen elmennek az Astoriához rendezvényezni),de ők majd megmutatják...
ahogy szokták a híblokádtól az MTV "ostromáig" annyiszor.


Nahát.

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. október 17. 17:26 | Sorszám: 754
Meddig is van engedélyük a Kossuth téri tüntetőknek?

Idézet:

Ultimátumot kaptak a Kossuth tériek

Huszadikán éjjel egyig kaptak ultimátumot a Kossuth tériek a rendőrségtől a helyszín elhagyására, tudtuk meg. „A tévéostrom játékszer volt ahhoz képest, ami most lesz” – mondta egyikük arra, mi lesz, ha eltávolítják őket.


Ez legális megoldás?

Macisajt
  Válasz | 2006. október 17. 16:44 | Sorszám: 753
Nézd, jogállamban nincs más megoldás mint a legális megoldás.
Ha van pöcsétes papír arról hogy november 1-től mondjuk folytathatják,azt érvényes késöbb is.

Engem aztán hiába gyötörsz, kérdezd azokat akik a BRFK-nál tárgyaltak.


Viszont csak halkan kkérdem: az a pár tucat,aki novemberben és utána akár tüntetni szeretne a Kossuth-téren.
Ugyan miért zavarnák el őket onnan?

Nahát

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. október 17. 16:30 | Sorszám: 752
Garanciát kérdeztem, nem legális megoldást.
Rendes Kis
  Válasz | 2006. október 17. 16:27 | Sorszám: 751
Egyfelől, az ünnep elött teret tényleg ki kéne takarítani és a sörsátrakat és egyéb érdekesszerü képződményeket onnan eltüntetni.

Hol van az megírva, hogy csak öltönyben-nyakkendőben-zöldpázsiton lehet ünnepelni ? ... "Mi" (a nép) most sátoros ünnepet akarunk tartani !

Macisajt
  Válasz | 2006. október 17. 16:17 | Sorszám: 750
"Mi a garancia arra, hogy ha kiteszik a lábukat a térről a tüntetők, utána az mszp nem foglalja le azt egy évre? S ezen a címen nem engedik őket vissza?"


Ha jól tudom,tegnap és ma is voltak a BRFK-n, tárgyalni.
Bizonyosan van/lett volna erre is legális megoldás...

No de, mint mondtam- én még egy épeszü, hasznos cselekedetet
beleértve legalább saját maguk számára hasznos cselekedetet még nem láttam...

Macisajt
  Válasz | 2006. október 17. 16:09 | Sorszám: 749
". Molnáréknak joguk van ott lenni és megígérték, hogy az állami ünnepség alatt csendben maradnak - szerintem az ígéretet be is fogják tartani."


Ugyan kérem...
Egyfelől, az ünnep elött teret tényleg ki kéne takarítani és a sörsátrakat és egyéb érdekesszerü képződményeket onnan eltüntetni.

Másfelől, láttál te már radikáljobboldaltól hosszú évek óta EGY , AKÁR EGY ÉPESZÜ CSELEKEDETET,AMIVEL NE AZ ELVIEKBEN SAJÁT OLDALUKNAK ÁRTOTTAK VOLNA??????
Mert én nem emlékszem,de hátha...


Mindenesetre ,itt a finomhangolásuk:

Oszlatná a kormány a Kossuth teret 23-án
2006-10-17. 14:06:46

Gonda László és Takács András, a Kossuth tériek vezetői arról értesítettek bennünket, hogy a BRFK-val folytatott tárgyalások nem vezettek eredményre. A kormány kitart amellett, hogy a tüntetőknek okóber 19-én 24 óráig távozniuk kell, mert zavarják a biztonságukat.

"Édesapám szélsőjobboldali szimpatizáns, dzsentroid, aki '56-ot máig forradalomként emlegeti."
Ezt Gyurcsány Ferenc nyilatkozta a Magyar Nemzetnek 1988-ban. És most ő akar minket elparancsolni a Kossuth térről.

Október 23-án mindenkit várunk. Ne hagyjuk magunkat!

A rendőri brutalitás ellen a dél-koreai diákok által kitalált, ott jól bevált, békés módszert fogjuk alkalmazni. A tüntetők egyszerűen sorban lefekszenek a földre, karjukat egymásba fonják, lábukat is beakasztják, és ezzel egy nagyon nehezen felbontható emberszőnyeget alkotnak. Ebben a helyzetben akadályozzuk meg, hogy az Apró-klán üdvöskéje által vezetett, hazug kormány meggyalázza a Kossuth teret, ahol ötven évvel ezelőtt sok száz ember vére folyt.

Aki ebben az alakzatban részt kíván venni, öltözzön melegen. Szeretettel várjuk azokat is, akik jelenlétükkel kívánnak demonstrálni a Gyurcsány-kormány aljasságai ellen, melyek közül csak az egyik lenne nemzeti ünnepünk bemocskolása.

Kérjük olvasóinkat, küldjék tovább ezt a felhívást e-mailben azoknak, akiket szintén szeretnének meghívni. Pártállásra való tekintet nélkül mindenkit várunk erre a békés tiltakozó akcióra. Provokátorokat nem tűrünk soraink közt.

Kuruc.info

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. október 17. 15:57 | Sorszám: 748
Onogurovics elvti!
Ez már fenn van a fideszfrakcio.hu-n?

Idézet:

"Magyarország nemzetközi hírének, külföldi megítélésének ma az árt a leginkább, hogy egy hatalmához mániákusan ragaszkodó beteges hazudozó birtokolja a miniszterelnöki posztot" - reagált Szijjártó Péter Nyakó István pár perccel korábbi közleményére. "Ma Magyarországon politikai és morális válság van, amelyet Gyurcsány Ferenc okozott. Gyurcsány Ferenc szerepvállalása az 1956-os megemlékezéseken súlyos tehertételt jelent. A Fidesz továbbra is fontosnak tartja, hogy Gyurcsány Ferenc semmilyen nyilvános megemlékező rendezvényen ne szólaljon fel, mert felszólalása nyílt provokáció 1956 szellemiségével és a magyar emberekkel szemben" - áll a Fidesz szóvivőjének közleményében.



http://index.hu/politika/belfold/elkurtuk2/
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. október 17. 15:42 | Sorszám: 747
államfők és kormányfők előtt, a nemzetközi média élő közvetítésében.

Hát ez az.
Nem kell semmi konfliktus.
Ennek - mármint az állam- és kormányfők, valamint a média jelenléte - igazán nagy PR értéke van. Valaki csak megkérdezi, hogy mi a fenét csinál az a sok zászlós ember a téren.

terra
  Válasz | 2006. október 17. 15:34 | Sorszám: 746
"Ez a pojáca direkt keresi a konfliktusokat, ez az éltető közege."

Így igaz, bár én a "direkt" szó helyett inkább a "kényszeres" szót használnám. Ezért írtam már hónapokkal ezelőtt a "pszichiátriai" topicban, hogy Gyurcsány bukása kódolva van a személyiségében és minél tovább tartanak ki mellette a baloldali pártok, annál valószínűbb, hogy őket is rántja magával.

onogur
  Válasz | 2006. október 17. 15:32 | Sorszám: 745
Hát ez az. Jó, hogy felsorolta ezt a sok manifeszt elmebeteget.
Rendes Kis
  Válasz | 2006. október 17. 15:30 | Sorszám: 744
2'55"-től:

"Milyen társaságba keveredett Schmitt Pál ? ... Előttem Tőkés László beszélt ott, utánam Makovecz Imre, Papp Lajos, Melocco Miklós, ..."

onogur
  Válasz | 2006. október 17. 15:30 | Sorszám: 743
Ez a pojáca direkt keresi a konfliktusokat, ez az éltető közege.
Más, normális (???) bolsevik azt tette volna, mint a D-209, beszédet mond az Operaházban, vagy máshol, szűk környezetben, oszt annyi.
Nos, ha konfliktus kell, akkor lesz is, államfők és kormányfők előtt, a nemzetközi média élő közvetítésében.
mpd
  Válasz | 2006. október 17. 15:29 | Sorszám: 742
Te jó ég...
Senki se mondta neki, hogy azok ott anti-Midászok?!
Rendes Kis
  Válasz | 2006. október 17. 15:25 | Sorszám: 741
Szerintem ilyen hülyeséget a fideszfrakcio.hu-n nem olvashatni.

Vasárnap Schmitt Pál arra az - önmagának föltett - kérdésre, hogy hogyan fordulhatott elő, hogy ő a másik színpadon is föllépett, ezt válaszolta:

"Az üzenet a lényegben az kb. ugyanaz" !

... http://fideszfrakcio.hu/index.php?CikkID=65694

gajo
  Válasz | 2006. október 17. 15:19 | Sorszám: 740
"és október 23-án is ott fognak ordibálni,az ország legnagyobb dicsőségére"

És ki előtt dicsőül meg az ország? Esetleg ki előtt nem dicsőül?:rollejes:

terra
  Válasz | 2006. október 17. 15:16 | Sorszám: 739
Nem értek egyet. Molnáréknak joguk van ott lenni és megígérték, hogy az állami ünnepség alatt csendben maradnak - szerintem az ígéretet be is fogják tartani.

Ha most elhagyják a teret, nem fogják őket visszaengedni, majd kitalálnak valami mondvacsinált ürügyet.

Rendes Kis
  Válasz | 2006. október 17. 15:13 | Sorszám: 738
Abból márpedig nem esznek ! ...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola