Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!! (34. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 21:15 | Sorszám: 288
Szerintem árt.
Az m1 esti híradőjában láttam, hogy Demszky Gyurcsánnyal mutatkozott, pedig nem lett volna muszáj. Értelmes ember nem megy önként betegesen hazug politikus közelébe.
Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 24. 21:12 | Sorszám: 287
A Kossuth-tériek már Demszky távozását is követelik. Vajon ez árt Demszkynek, vagy használ?...
urga
  Válasz | 2006. szeptember 24. 20:58 | Sorszám: 286
Mi, hazánk sorsa iránt felelősséget érző értelmiségiek az utóbbi napokban Magyarországon kialakult helyzettel kapcsolatban az alábbi nyilatkozatot tesszük:
A vasárnap napvilágra került miniszterelnöki beszéd új, eleddig nem látott helyzetet teremtett hazánkban. Az elementáris erejű felháborodás és a kiszolgáltatottság felett érzett kétségbeesés békés demonstrálók tízezreit vezérli estéről-estére az utcára. A nép tűrőképességének határára érkezett.

Az utcai demonstrálókkal szolidaritást vállalunk és magunk is követeljük a hazug, országunkat a tönk szélére juttató, ezért bűnös, kormány távozását. A mind erkölcsi, mind politikai értelemben bukottnak tekinthető miniszterelnök lemondatására minden alkotmányos és törvény által nem tiltott eszköz igénybevételét hazánk elemi érdekének tekintünk.

Ugyanakkor a jogos és alkotmányos keretek között zajló tiltakozásokhoz kapcsolódó, néhány száz fős csoport erőszakos cselekedeteitől elhatároljuk magunkat, de leszögezzük, hogy azok bekövetkeztéért elsősorban a jelenlegi miniszterelnök, a tűzre olajat öntő provokatív nyilatkozatai, illetve a kormányzat rendőrségének bűnös tehetetlensége okolható.

Megértjük a népharagot, de mint demokraták az erőszak minden formáját szigorúan elítéljük. Minden további, esetleg éppen a bukni készülő kormányzat által szított erőszakos cselekmény az illegitimmé vált hatalom malmára hajtaná a vizet, ezért nyomatékosan arra kérünk mindenkit, hogy a továbbiakban tartózkodjon mindenfajta erőszaktól. Senki ne hagyja magát provokálni, sőt minden tiltakozó személyes kötelességének érezze a rend fenntartását.
Ami ma hazánk utcáin, terein történik, pártok feletti, egyre erősödő spontán népmozgalom. A nép esténként nemcsak a jelenlegi kormányzat, hanem az azt leváltani képtelen politikai elit felett is ítéletet mond. Ahova jutottunk, nem csak morális válság, de a rendszerváltás csődje is. Tizenhat esztendő parlamentáris demokráciája bizonyult képtelennek arra, hogy polgárainak elfogadható létfeltételeket teremtsen. Az emberek nem hisznek már abban, hogy a jelenlegi helyzet alkotmányjogi eszközökkel, illetve az önkormányzati választások voksaival alapvetően megváltoztatható. Minden jel arra mutat, hogy a többszörösen kifosztott és arcul köpött nemzet megalázottjai és megnyomorítottjai mindaddig a tereken maradnak, amíg a jelenlegi kormány le nem mond. Felszólítunk mindenkit, akiben van erő és elszánás, csatlakozzék a tiltakozókhoz és segítsen megőrizni a demonstrációk 56 szelleméhez méltó tisztaságát és méltóságát!

Minden felelős magyar értelmiségit arra kérünk, hogy csatlakozzék nyilatkozatunkhoz.
A jelenlegi kritikus helyzet megoldásának egyetlen kulcsa pillanatnyilag maga az ország miniszterelnöke. Milliók várják dicstelen pályafutásának első és utolsó hiteles mondatát: -Kormányom nevében benyújtom lemondásomat .-
Balázs Fecó, Bitskey Tibor, Császár Angéla, Eperjes Károly, Fábry Sándor, Horkai György, Grosics Gyula, Gyarmati Dezső, Kárpáti György, Kemény Győző (Bojtorján), Konrád János, Mészöly Kálmán, Pataki Attila (Edda), Raksányi Gellért, Sudár Attila

forrás: www.kossuthter.com

urga
  Válasz | 2006. szeptember 24. 20:32 | Sorszám: 285
Kossuth téri petíció

2006. szeptember 21. csütörtök 15:56:53

“Mi Kossuth téri tüntetők, mint a Magyar Köztársaság polgárai saját akaratunkból vagyunk itt, semmilyen párt, vagy szervezet nem kért erre minket. Ittlétünknek egyetlen oka van, hogy az ország-világ bebizonyosodott, a legutóbbi országgyűlési választások győztes pártjai és annak miniszterelnök-jelöltje tudatosan, előre megfontolt szándékkal, aljas hatalmi érdekből eltitkolt közérdekű adatokat, ezzel megtévesztette a a választó polgárokat. Egyszóval, csalással került hatalomra.
Egy magára adó, a demokrácia értékeit féltő és védő állampolgárnak kötelesség fellépni a csalás formájában megvalósított politikai erőszak ellen, amire Alaptörvényünk második paragrafusa, harmadik bekezdése fel is jogosít minket, amely kimondja: “A társadalom egyetlen szervezetének, egyetlen állami szervnek, vagy állampolgárának a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére, vagy gyakorlására, illetőleg kizárolagos birtoklására. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult, és egyben köteles fellépni.”

Mi csak ezen jogainkat gyakoroljuk! Ezért felszólítjuk Gyurcsány Ferencet, hogy mondjon le miniszterelnöki tisztségéről! Felháborítónak tartjuk, azt a politikai sandaságot részéről, amellyel megpróbálja útszéli stílusban előadott “beismerő vallomását” pozitív tettként beállítani, és a közös felleősség mögé bújva elbagatellizálni előző és mostani kormánya felelősségét. Elfogadhatatlan számunkra, hogy látszat személycserével - a konstruktív bizalmatlansági intézmény eszközével- hatalmon maradjanak azok a pártok és képviselői, akik személyes haszonszerzés, agy nemtörődömség okán részesei és haszonélvezői annak a csaláspolitikának, amely révén hatalomra kerültek. A petíció aláírói felkérik a köztársaság elnököt, hogy amennyiben Gyurcsány Ferenc mégsem mondana le, úgy éljen jogkörével, oszlassa fel a Parlamentet, és írjon ki új választásokat. Továbbá felkérik a nemzeti, keresztény politikai erőket, különösen a parlamenti képviselettel rendelkező pártokat, hogy minden törvényes parlamentáris és politikai eszközt vegyenek igénybe a csalással hatalomra került kormány megbuktatására.

Közfelkiáltással elfogadva, Budapest, Kossuth tér, 2006. szeptember 18.”

Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 18:42 | Sorszám: 284
Zárt frakcióülés volt. Még az újságírókat is kizárták. Szerintem valamelyik párttársa volt, de nem inkább hatalmi játszmát (ki lesz a következő pártelnök?) gyanítok a háttérben.
Másik szálba belinkeltem, hogy Szilire gyanakodnak, de ő tagad. Amúgy sem könnyű egy velejéig hazug pártformációban tevékenykedő bűnszövetkezet kártyáiba belelátni.
Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 24. 18:39 | Sorszám: 283
09.24. 17:11 Néhány ezren a Kossuth téren

Vasárnap délután öt órára pár ezres tömeg gyűlt össze a Kossuth téren, ahol egymást érik a szónoklatok és a közös éneklések. Több szónok is amnesztiát követelt minden, a budapesti zavargások alatt elfogott embernek. Az egyik szónok az MTI tudósítójának kérdésére azt mondta, a rendbontások alatt előállított, vagy azóta is fogva tartott emberek nem vandálok, hanem forradalmárok, tehát jogtalanul tartja őket fogva a rendőrség.

------------------

Hát ez egyre "szebb" lesz...

bernulli
  Válasz | 2006. szeptember 24. 17:07 | Sorszám: 282
Teljesen egyetértek a téma indítójával.
Olvassunk közben egy lélekemelő klasszikust, Kodálytól a Zrínyi szózatát. Ahogy 1954-ben A török áfiumból kiválogatta ezeket a (sanos) örökérvényű sorokat:
Zrínyi szózata

Sárdis városa megvételekor egy vitéz magára Krőzus királyra akadván meg akarja vala ölni. A király fia, ki egész életében néma vala, látván veszedelmét atyjának, megszólala mondván: Ne bántsd a királyt! Vajon nem hasonló-e az én mostani felkiáltásom édes nemzetem tehozzád. Látok egy rettenetes sárkányt, mely méreggel, dühösséggel teli, elragadja s ölében viseli a magyar koronát. Én, csaknem mint egy néma felkiáltok, ha kiáltásommal elűzhetném ezt a dühös sárkányt, kiáltván: Ne bántsd a magyart! Szegény magyar nemzet! Szegény, annyira jutott-e ügyed, hogy senki ne is kiáltson fel utolsó veszedelmeden, hogy senkinek ne keseredjék meg szíve romlásodon. Hogy senki utolsó, halállal való küszködéseden egy biztató szót ne mondjon? Egyedül én vagyok-e őrállód, vigyázód, ki megjelentem veszedelmedet? Nehéz ugyan e hívatal nékem, de ha az Isten hazámhoz való szeretetet rám tette, ímé kiáltok, ímé üvöltök, Hallj meg engem élő magyar! Ihon a veszedelem, ihon az emésztő tűz. Magyarok! Ti néktek szólok: Ez a rettenetes sárkány a török, már Váradot, Jenőt tőlünk elvette, sok ezer magyar lelket rabságra vitt. Erdélyt, koronánknak legszebb boglárát felprédálta, fejedelmét eltiporta, nemzetünket, országunkat gázolja, mint egy vadkan a szépen plántált szőlőt! Elfussunk? Nincs hová! Sehol másutt Magyarországot meg nem találjuk. Senki a maga országából ki nem mégyen, hogy minket helyheztessen belé. Az mi nemes szabadságunk az ég alatt sehol nincs, hanem Pannóniában. A nagyvilágon e kívül nincsen számodra hely. Itt győznöd vagy halnod kell! De miért kelljen elvesznünk, avagy kétségbe esnünk, míg csontjainkban velő, ereinkben vér, míg Isten mennyországban bizodalmunk lehet, míg karunkban kopját, markunkban szablyát szoríthatunk. Ne bántsd a magyart! Teljesek a históriák nemzetünk dicsőségével, teli a világ azoknak emlékezetivel, és Európának egy szeglete sincs, aki a mi eleinkről becsülettel ne szólna: Ne bántsd a magyart! De meg kell vallanunk: csúfsága lettünk a nemzeteknek és magunknak, Ellenségünknek pedig, valahonnan jön ránk, prédájává. Miért? Vitézségünk romlásáért, a részegségért, tunyaságért, az egymás gyűlölésért és ezer ilyen vétkünkért. Csak jobbítsuk meg magunkat, szabjunk más rendet dolgainknak, Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók! Ne bántsd a magyart! Most, ha valami csak megrezzenik is a török részéről, futunk ide s tova, vizeken által, havasokon által, Ki imide, ki amoda. Minden remédiumunk csak a másoktól való segítségkoldulás, Nincs magunknak népünk, kivel szembe szállhassunk a veszedelemnek, Nincs egy emberünk, a’ kit hová tehetnénk. Boldog Isten, mely hitványság! S mi vagyunk a magyarok? De bár azoknak ne mondjuk magunkat, ha Váradot vissza nem vesszük, Erdélyt elvesztjük. Ne is hadakozzunk bár azután, hanem fussunk ki az országból! Úgy hallom, Brazíliában elég puszta ország vagyon, kérjünk spanyol királytól egy tartományt, csináljunk egy kolóniát, legyünk parasztok! De ha ki bízik Istenében, szereti hazáját, vagyon egy csepp magyar vér benne, kiáltson fel az égbe Istenhez, énekelje velem ez Debóra énekét! Kik szabad akaratból adtátok magatokat a veszedelemre, áldjátok az Urat! Új hadakat választa az Úr, és Ő forgatá fel az ellenség kapuit. Ne bántsd a magyart! Így vesszenek el, Uram, minden ellenségid. Akik pedig téged szeretnek, mint a nap az ő feltámadásában, Úgy tündököljenek! Ámen!

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 24. 12:36 | Sorszám: 281
Értem. De az előző hozzászólásomban épp azt kifogásoltad, hogy szerintem Gyurcsány áll a dolgok hátterében. Tehát, akkor azt feltételezed, hogy GyF rosszakarója volt, mondjuk egy párttársa, vagy egy szadeszes.
Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 24. 12:33 | Sorszám: 280
Én nem állítok, hanem feltételezek. Ennek megfelelően válaszolj. HA Orbánék hozták nyílvánosságra, AKKOR van igaza Lendvainak. HA nem ők voltak, akkor NINCS, és a legocsmányabb HAZUGSÁGGAL állunk szemben. Érted?

"OV leszarja már a tavaszi választások elvesztése után ezt a teljes politikai bagázst Gyurcsánnyal, Kunczéval, Ebolával, Csurkával, Jobbikkal, sőt a szövetségeseivel együtt, de a hajót (Magyarország) nem bírja elhagyni, mert felelősséget érez érte."

Te teljesen elfogult vagy.

Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 11:35 | Sorszám: 279
Október másodikán már okosabbak leszünk.
Szerintem a 80-90%-os médiatúlsúly ellenére a kormány vesztett többet, lényegesen többet a zavargásokkal. Most már az eredeti probléma lenne a kisebb rossz Gyurcsányéknak: érvényesül a 20% pontos fidesz-előny.
oggi
  Válasz | 2006. szeptember 24. 11:28 | Sorszám: 278
Nahát, te teljesen megzakkantál.
pascal
  Válasz | 2006. szeptember 24. 11:18 | Sorszám: 277
Pontosan így látom én is.

Ezúttal az ÖSSZES közvéleménykutató kb. 20%pontos Fidesz-előnyt mért 2 héttel a választás előtt, a fókuszban a Gyurcsány-csomag állt, nap mint nap tüntetések, tiltakozások (diákok, gyógyszerészek, orvosok, rendőrök, nagycsaládosok, stb. stb.), Tarlós jött fel:

- ebből tarolás lett volna a választáson. És utána mekkorát ütött volna a kazetta (HA a Fidesznek birtokában lett VOLNA).

Ebben a helyzetben (eyébként 2002-höz, vagy némileg 2006-hoz hasonlóan (de akár 2004-et is mondhatnám) az MSZP-SZDSZ bármit megpróbálhat, NINCS vesztenivalója. Ismerjük a viselkedésüket ilyen szempontból.
Most csak annyi volt a különbség, hogy
1. A korábi helyzetekben soha nem volt ilyen brutális különbség
2. amúgy is forrongott már a levegő

Simán elképzelhető tehát, hogy az MSZP-Gyurcsányi ezúttal ennyire durva beavatkozásra szánta el magát. És szinte teljesen kizárható, hogy a Fidesz állt volna a kiszivárogtatás mögött.

(Az persze a LEGSZOMORÚBB, hogy egyáltalán GONDOLHATJA azt a kormányoldal, hogy egyáltalán MEGFORDULHATOTT A FEJÜKBEN, hogy egy ilyen felvétel napvilágra kerülésével, tízezres, országosan százezres tömegek utcára vonulásával stb. valójában akár JAVÍTHATNAK is a helyzetükön!! Márpedig ez a helyzet. Na: ez az AGYRÉM! Minden normális demokráciában ez KO lenne, -10, -15, -20%, azonnal kormánybukta, stb. stb. De itt... )

mezeiegér
  Válasz | 2006. szeptember 24. 11:03 | Sorszám: 276
Hogy a Fidesz nem tudott róla, arra szvsz már önmagában elég bizonyíték a meglepettségük, hogy az első nap nem is reagáltak, nem tudták hogy mit tegyenek.

A politikai racionalitás is ellene szól. Ilyen óriási kockázat csak olyasvalakinek érheti meg akinek már nincs vesztenivalója. A Fidesznek nagyon is sok vesztenivalója volt, egyföldcsuszamlásszerű biztos győzelem az önkormányzati választásokon. Ilyen helyzetben épeszű ember nem kockáztat.

Akinek viszont már nem volt semmi vesztenivalója, emellett egyátalán nem volt meglepve a dolog kiderülésekor, és azonnal higgadtan és magabiztosan reagált, az Gyurcsány.


A Fidesznek ha birtokába is került volna ez a felvétel, és fel is akarta volna használni ezt egy kormánybukatásra, akkor csak is október 1.-e után érte volna meg neki nyilvánosságra hozni, amikor a győzelem már biztos legitimációt jelent az előrehozott választások kiköveteléséhez.
Vagy legkorábban október 28.-án csütörtökön, hogy a ballib médiának ne legyen ideje lereagálni a dolgot, és az emberek még az első sokk hatása alatt menjenek el szavazni.

Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:59 | Sorszám: 275
Értem. Gyurcsány annyira vérbunkó módon hazudott, hogy takarodnia kell a közéletből ... kinek is, hát persze, hogy Orbánnak!
Cizellálnád, kérlek, ezt a gondolatmenetet, hogy fölkapaszkodhassak a magasságaiba?
Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:56 | Sorszám: 274
Orbánék tavasszal is elszúrtak egy simának látszó győzelmet. A Medgyessy-Gyurcsány-féle két félciklus annyira sz*r volt, hogy még a médiaellenszél ellenére is nyerni kellett volna. Ehhez viszont nem lett volna szabad hibázniuk.

A kazettát nem a jobboldal hozta nyilvánoságra (szerintem Gyurcsány és a titkosszolgálat legfontosabb dolga az volt, hogy megtudja, ki szivárogtatott - talán már tudja is).

Gyanúsan sok rendőr, határőr és katona ostromolta a tévé székházát - ez nem nagyon történhetett volna meg kormánytámogatás és titkosszolgálati háttérjátszmák nélkül.
Szerintem Gyurcsány utolsó vergődését látjuk a hatalom megtartásáért.

tiszavirág
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:39 | Sorszám: 273
Baromság. OV egészen biztosan nem tudott ennek a rohadéknak a kazettájáról. Azt a kazettát vagy a pártbeli ellenfelei hozták nyilvánosságra, mert nem akarták, hogy pártelnök is legyen, vagy egy őrült elme; Gyurcsány alias Néró, vagy a közelében egy tanácsadó, aki elég meredeken gondolkodó ( 19-re lapot kér típus) kriminálpszichológus.

OV leszarja már a tavaszi választások elvesztése után ezt a teljes politikai bagázst Gyurcsánnyal, Kunczéval, Ebolával, Csurkával, Jobbikkal, sőt a szövetségeseivel együtt, de a hajót (Magyarország) nem bírja elhagyni, mert felelősséget érez érte.

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:24 | Sorszám: 272
Nem látom értelmét annak, hogy a választások előtt nyílvánosságra hozzon a jobboldal egy ilyen felvételt, és hatalmas tömegdemonstrációkkal induljon a kormány ellen.

Mivel gondoltam Orbán Viktor vezette Fidesz nem annyira ostoba, hogy egy sima győzelmet elszúrjon, nem gondolhattam másra, minthogy a felvételt Gyurcsány hozta nyílvánosságra. A történtek fényében neki és Demszkynek használ.

Ez esetben azonban világos, hogy a zavargásokat is tudatosan idézte elő a kormány. Ha tévedtem - lásd a másik topicot - akkor az események mögött a Fidesz áll, akkor Orbán balul sikerülő akcióját látjuk. Ekkor sajnálatos módon igaz, amit Lendvai elvtársnő mondott, hogy "Orbán utolsó rohamát látjuk a hatalomért"...

GM
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:20 | Sorszám: 271
B...meg! Te láttad ezt az egészet egyáltalán? Mert én igen, végig. Ez kb. öt órás folyamatos közvetítés volt, amiből ennyit tudtak kiragadni. Mondom: öt órából. de még ezek a kiragadások többsége is nevetséges például:

"Forradalmi hangulat van, talán hallják Önök is"

Ezzel mi a baj? Ez például még az "ostrom" celőtt hangzott el, ha jól rémlik, de ha nem, akkor sem jelent semmit.

Vagy: "könyörtelenül nekimentek a tömegnek", "habozás nélkül bevetik a gázsprayt"

Hát ez tényleg borzasztó! Ezt kellett volna írni: "kedvesen nekimentek a tömegnek", "habozás után bevetik a gázsprayt" - nem?

Nem folytatom. Te szerintem nem láttad ezt. Bárki kiollózhatna néhány ellenkező értelmű mondatot is, amivel a "rendörpártiságát" bizonyítaná. Nevetséges az egész...

Dana Ida
  Válasz | 2006. szeptember 24. 10:10 | Sorszám: 270


Forradalmárok egymás közt.

Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 06:43 | Sorszám: 269
#229
"Pártunk és kormányunk nem akart egy becsatornázott, bejáratott, hagyományosan békésen lezajlódó fideszes nagygyűlést. Most egye meg amit főzött! A mait is, a holnapit is, meg az azutániakat is!"

Én viszont azt látom, hogy a normális emberek békésen az utcára mennek, amikor a Gyurcsány nevű közjogi alávalóság cinikusan a képükbe hazudik és olyan komoly dolgokkal fenyegetőzik, mint a Bokrosénál is nagyobb népnyúzó csomag. Lelkesen tanítja a diktatorikus emlőkön nevelkedett Gyurcsánynak és ideiglenes kormánypártoknak, hogy mit jelent a demokrácia, amit Gyurcsányék szemmel látjatóan nem értenek.
A tömeg valóban nem tudja garantálni a biztonságot, mert a rendőrök egy része fölöslegesen bátornak érzi magát, amikor békés tüntetőkkel áll szemben, de végtelenül beszari, amikor priuszos bűnözőkkel kerül szembe.

Tappancs
  Válasz | 2006. szeptember 24. 06:30 | Sorszám: 268
Miért takarodjék?

Nem látom a Köztársaság téren és a Gizella utcai székház előtt az mszp-szdsz bűnszövetkezettel rokonszenvezők tüntetését és követeléseit:

list]

  • hazudjunk többet!
  • jobban is el tudjuk k*rni!
  • eladjuk a műkorundgyárunkat és az adriai nyaralónkat és befizetjük a Gyurcsány-csomagba
  • dupla árat fizetünk a gázért és villyanyért, mint a jobboldalra szavazók
  • ér nekünk annyit a láglelkű Gyurcsány, hogy mi ballibek fizessük ki azt a járulékemelést, ami a csomagban van
  • mi, balos nyugdíjasok feleakkora nyugdíjat kérünk és követelünk.
  • a mi vezetőink k*rták el, de mi nem b*sztuk el a választást az urnáknál, mi kifizetjük a saját zsebünkből ezt a csekély 1600 milliárdot
  • vezetőink visszafizetik az államkasszába az "übegzsebükből" a korrupciós pénzeket és összecsórt fontokat
  • ...
    [/list]
  • Tappancs
      Válasz | 2006. szeptember 24. 06:19 | Sorszám: 267
    "Ebben a helyzetben a jobboldal legnagyobb helyzete, ha a fenti szadeszhazugságot kontraproduktívvá teszi. Vagyis megmutatja, hogy valójában az egész balhét tudatosan idézte elő Gyurcsány .
    _____________________________________________
    Balhén mit értesz?
    Ha azt, hogy elk*rták és hazudtak, azt a hanganyag bizonyítja - Gyurcsány hangján, cáfolhatatlanul.

    Ha a zavargásokat érted a balhén, azt Gyurcsány azokat Gyurcsány nem tudatosan idézte elő (ő maga is félt a párizsi típusú lázadásoktól) hanem felelőtlenül.

    A nemzeti oldalon nem úgy múködik a dolog, hogy vannak a tányek és a médiahenger átértelmezi és visszájáta fordítja. Akkor sem így működnének, ha a mi oldalunkon lenne a sajtótúlsúly.

    Macisajt
      Válasz | 2006. szeptember 24. 04:25 | Sorszám: 266
    "Szerintem nem ugyanazt a közvetítést láttuk. Én semmilyen elfogultságot nem láttam. egy ember tudósított, aki a tömeg minden rezdülését közvetítette. "

    Aha.
    Nos, idézek néhány példát ebből :


    „Forradalmi hangulat van, talán hallják Önök is” – adta meg az alaphangot Császár.
    A rendőrök „könyörtelenül nekimentek a tömegnek”, „habozás nélkül bevetik a gázsprayt”.

    Hányan vannak a "fiatalok" „Tíz-tizenegyezren vagyunk itt”
    „Ez itt már nem a politikáról szól, hanem tényleg a fiatalok azok, akik követelik a szabad sajtót.”

    A bűncselekményt éppen elkövetők szinte hősként jelennek meg „a bátrabbak elől”, „olyan, mint egy faltörő kos”, „elkeseredett fiatalok”, a tömeg „beveszi” az MTV-t.

    Győzelmi jelentés á lá Császár:
    „Amit a Kossuth téren Wittner Mária mondott, hogy forradalom van, valóra vált. Wittner Mária október 23-ra akarta az igazi rendszerváltozást, de úgy látszik a tömeg nem bírta kivárni, és inkább a média szabadságát követelve ezt a megoldást választotta.”
    „ez olyan, mint ’56”.

    Mikor az agyhalottak rátámadnak a rendőrökre,megszólal
    Császár Attila,a tömeg „csalódott a rendőrségben”
    „a hangulatot le lehetne csillapítani, ha valaki kiállna az ablakba, mint a rendszerváltáskor”.
    (Macisajt megjegyzés: még jó hogy nem javasolta Horváth Balázs exhumálását)

    „Háború van” – summázza éjfél körül a riporter a bűncselekményeket. Szavai a ballib nézőben félelmet, a mérsékelt jobbosokban zavart kelthettek, míg a radikálisokat mobilizálhatták.
    Néha elmotyogja „nyilvánvaló, hogy ez senkinek sem jó, sem egyik, sem másik félnek” , egy égő rendőrautó láttán „Úristen, abban élő emberek vannak!”.

    Nos, Császár összetévesztette az újságírást a propagandával. És az elfogult szurkolást a szakmai tárgyilagossággal.

    Mint mondtam, a Hír tévé elszalaszott egy történelmi esélyt, hogy kimásszon abból a bozótból,ahová a ballib/hiszterolib elötte beszoritotta.
    Hogy "stílúsosan" fogalmazzzak: ezt elkúrta.
    Kár volt elötte évekig gréczizsoltokat,csuhajildikókat
    stb. esténként a Hír tévébe meghívni,bizonyításképpen a párttatlan ,kiegyensúlyozott tájékoztatásra, ha aztán egy ilyen eseménykor előjött a B-közép...

    Nahát.

    Macisajt
      Válasz | 2006. szeptember 24. 04:05 | Sorszám: 265
    "És valóban: a kormány a pártok nem dönthetik meg, de az emberek, igen, azok a szerencsétlenek ott a téren, azok igen. Nem az értelmiségi fanyalgás fogja megoldani a helyzetet."

    Ez speciel egy nettó (és káros marhaság).
    Ezt a gyurcsanizmust akárhány tízezer a téren most tüntető paradox módon csak megerősitheti...
    ha az MTV miatt és a téren levő "bizottság"alakjai miatt
    jövő vasárnap nem sikerül Demszkigrádon elhajtani demokratikus választásokon a 16 éves MSZP/SZDSZ maffiát...


    No de, fő az hogy ilyenek rázzák a rácsaikat:

    "Molnár Tamás elmondta: vasárnap a tervek szerint polgári engedetlenségi mozgalmat indítanak, kedden pedig „a gazdák ellepik az utakat"."


    Időközben az is kiderült,a gazdák kedden NEM lepik el az utakat...

    Nahát

    urga
      Válasz | 2006. szeptember 23. 23:45 | Sorszám: 264
    Nos, az SZDSZ talán finomabban manőverezik, de nem tétlenkednek ők sem, tudják, hogy Gyurcsánnyal együtt bukhatnak ők is.
    http://index.hu/velemeny/olvir/jesz060922/

    Időzóna: CET
    A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
     

             előző téma   következő téma
    Ugrás:

    Email a webmesternek | Gondola