Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!! (21. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 17:01 | Sorszám: 613
A hírtv politikacsinálóként lépett fel, ami nem új, hiszen ezért hozták létre, azaz a jobboldal politikai céljainak szolgálatáért, a média kiegyensúlyozásáért, de akkor miért nincs meg a megfelelő koordináció egy ilyen fontos ügyben a jobboldal vezetői és ezen -- ne haragudj, de másképp nem nevezem, nevezhetem őket, hiszen ugyanannyira tartom őket, mint a másik oldal hasonló kiszolgálóit -- zsoldosaik között?
A farok csóválja a kutyát?!

Más.
Mint már írtam korábban is, számos békés tüntetés volt vidéken, Szekszárdon 800-an imádkoztak békésen, csendesen, méltóságteljesen, de a HírTV az idétlen forradalmárait nyomatta éjjel-nappal.

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 29. 17:00 | Sorszám: 612
Menjünk vissza az elejére. Nem akarok párot alapítani, ez a többi hozzászólásomból világosan kiderül. S neked se azt válaszoltam, hogy párt alapítása szándékomban állna; ezt terra ajánlotta nekem, de nem fogadtam el.

Ezt írtam:

Idézet:
"Valakit vagy azért támogatsz, mert arra méltónak találod, vagy mert egyéb konkrét okod van rá, valaminek az elérését lehetővé teszi.

Ha viszont nincs olyan, aki mögé szívesen beállnál, hát megpróbálsz "csinálni" magadnak. Ez is logikus.

Ami nem logikus: támogatni a szart mindhalálig."


Értsd úgy, hogy az utolsó mondat ellentétét fogalmazom meg. Legyen szó akár pártról, kisebb értelmiségi csoportosulásról, vagy akár más pártokra való odahatásról, a "csinálás" elemi törekvés, és az egyedül üdvözítő az említett helyzetben, még akkor is, ha csak a környezetedben keltesz némi zavart, és nem alapítasz semmit. Ennek ellentéte tudniillik a sodródás, az, hogy nem teszel semmit, meg sem próbálod, csak követed a párt által kreált komunikációs csapásokat, és legfeljebb magadban morogsz. Már ha...

morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 16:53 | Sorszám: 611
Csurka ugyan "nem kellett", de Patrubány, Budaházy, Ekrem Kemál, ifj. Hegedüs, Szűrös már igen.

Ha cinikus lennék, azt mondanám, hogy jobb lett volna a Csurka...

Két felelős van a jobboldalról, hiszen a kormány felelőssége világos:

A HírTV, amely szinte hajtotta az embereket az utcára, holott, ennek akkor nem voltak meg a feltételei.
Ha ennyire politikacsinálók akarnak lenni, akkor interjúk helyett eztán szervezzenek tüntetéseket, mi több, költözzenek ki a Kossuth térre, még velük is méltóságteljesebb lenne a banzáj, mint Budaházyval.

A másik, a szalonképes jobbos szervezet hiánya, amely megfelelő mederbe terelhette volna az ügyet.

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 29. 16:44 | Sorszám: 610
"Márpedig egy mérsékelt szervezetek által vezérelt békés tüntetés, ami Gyurcsány hazugságaira és a megszorító csomagra lett volna kihegyezve, igencsak méltóságteljes és ijesztő tudott volna lenni a kormány számára, és hógojóként hízott volna napról napra."


Ahogy mondod.
Csakhogy erre esély nem volt.
Mire békés,mérsékelt tömegszervezetek,rendezvények egyáltalán szóba kerülhettek volna, már "gondoskodtak"
a megfelelő hangulatról...


De ha gondolod, idézz nekem az elmúlt 8 évből olyan eseteket(na jó,egyet legalább),mikor a rendőrség ily módon értelmezte volna a gyülekezési törvényt mint most hogy "választási kampányidőszakban nem kell a tüntetést bejelenteni",mint ahogy tette a hétfői spontánékkal..
(bezzeg a tegnap a Markó utcában tüntető agyhalottakat úgy
zavarták szét/terelték mint a pinty, "na oszoljunk emberek,míg szépen vagyunk",brekeghettek azok amit akartak erről az új szabályról.lábuk nem érte a földet...


Mondják, kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni.
No,a folyóba talán tényleg nem,de a radikáljobb provokátorai vagy "csak" egyszerüen elmebetegjei beleléptették a jobboldalt ugyanabba a bűzös trágyaleves pocsolyába,mint a 2002-es "nagysikerü" hídblokád és kapcsolt eseményei is voltak...
Aminek a következményei az akkori őszi önkormányzati választásokon is lecsapodtak...

És az sem véletlen,hogy a szereplők,akkor is,most is,és a tilos rádió elött is szinte ugyanazok...


Nahát.

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 29. 16:14 | Sorszám: 609
Sőt!
Rögtön vasárnap este megjelent Csurka és beszédet mondott...volna.
Csak hát a tömeg beléfojtotta a szót, spontánul jött a skandálás: NEM-KELL-CSUR-KA!!!
mezeiegér
  Válasz | 2006. szeptember 29. 16:04 | Sorszám: 608
Idézet:
Ez ugyanis már akkor boritékolható volt,már mikor vasárnap este spontánul gyülekezni kezdtek a másnapi "szervezők" és "forradalmárok".

Azt nem akarod megérteni hogy a legelején a dolog még igenis spontán volt, és SMS láncon terjedt.

Budaházy meg hasonlók a tüntetés első 20 órájában még NEM voltak nyeregben.

Ebben az első 20 órában az igenis spontán tömeg még olyan volt mint az a bizonyos fej nélküli óriás, egy Hyde-park, még akármilyen irányba elmehetett volna a dolog attól függően hogy ki ér oda először megszervezni a kihangosítást és a rendezést.

Márpedig egy mérsékelt szervezetek által vezérelt békés tüntetés, ami Gyurcsány hazugságaira és a megszorító csomagra lett volna kihegyezve, igencsak méltóságteljes és ijesztő tudott volna lenni a kormány számára, és hógojóként hízott volna napról napra.

mezeiegér
  Válasz | 2006. szeptember 29. 15:37 | Sorszám: 607
Idézet:
a HírTV jóformán kiküldte az embereket az utcára, amivel nem is lett volna baj (!), ha meg vannak szervezve(!), vannak céljaik, vezetőik, de ott Ekrem Kemál György és Budaházy várta őket, a kormánysajtó legnagyobb örömére

Ez szvsz betudható egyszerű koordinálatlanságnak. Ahogy te is mondod, önmagában a tömeg akár jó is lehetett volna ha megfelelő emberek álnak az élére.

Azt pedig nem a HírTV tiszte tudni hogy az összes mérsékelt szervezet távol fog maradni. Az ember nem közelíthet meg mindent abból az alapállásból hogy "úgyis elcsesződik ez is".

A második észrevételed pedig: Hétfőn napközben ottjártam a Kossuth téren, és Ekrem Kemál meg hasonlók nem várták a tömeget, hanem egyszerűen élére álltak a spontán és szervezetlen tömegnek. Ebben sajnos kétség kívül része van annak is hogy a mérsékelt szervezetek, mint polgári körök, MAGOSZ, HÖOK, különféle szakszervezetek, Nagycsaládosok Országos Egyesülete, meg hasonlók nem álltak az élére, hanem tétovázva hagyták hogy a szélsőségesek sajátítsák ki a dolgot.

Márpedig egy szervezetlen és irányítás nélküli tömeg olyan mint egy fej nélküli óriás. Aki először ér oda és tesz fel egy fejet a nyakára, az irányítja.

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 29. 15:37 | Sorszám: 606
Te válogatás nélkül beszopsz mindent?
Rendőrségi közlemény szerint a símaszkos felszólaló NEM Budaházy volt.
Mondjuk egy 40-es IQ-jú néző erre azonnal rájött, hiszen ha Budaházy lett volna, akkor símaszk nélkül beszél és amikor elhagyja a mikrofon környékét, akkor vette volna fel a símaszkot.
Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 29. 15:28 | Sorszám: 605
"Beszélgettétek már a HírTV-t itt.
Nos, vasárnap este/éjjel a HírTV jóformán csaknem felhívást tett közzé, hogy mindenki menjen ki a térre/utcára.
A hétfő éjjeli Császár Attila-féle kommentár pedig ismert."


Tudom.
Én is írtam már erről, sőt a Hír tévé "fideszességéről"is írtam ,emlékeim szerint Mallow kartácsnak.Lásd 580.
Ezek inkább ilyen legendák.

Fritzről konkrétan lemaradtam, bár lehet hogy őt is a HÉV kapta el- végtére is majd négy éve a legradikálisabb
jobboldali politológusnak számit, más kérdés hogy
a 2006-os kampányban az ő buzditásait is ignorálta a Fidesz.


Valaki egyszer megkérdezte,hogy én mit csináltam volna az MTV elött Császár Attila helyében.
Valami olyasmit válaszoltam akkor,és ezt ma is tartom:
ha megláttam volna torockait,budaházyt és szabadcsapatait-ott vagy bárhol- akkor max.nagytotálban felraktam volna a kamerát egy magas fára és utána rögtön eliszkoltam volna onnan...


Mert a többi boritékolható.
Mint ahogy az is, a pétrétei -féle hirtelen engedékeny rendőrségnek hogyan jutott eszébe,hogy ezeknek még tüntetés bejelentési kötelezettség sem kell,három nappal elötte...
torockai,a "forradalmi" felbújtó,aki szabadcsapatait vezette az MTV elé azzal a peticióval,amit MÁSNAP baló györgy röhögve olvasott fel és mutatott a kamerába ,vígan grasszál , mint a símaszkban le-lecsapó budaházy...


Nahát

ath
  Válasz | 2006. szeptember 29. 14:40 | Sorszám: 604
Idézet:
csaknem felhívást tett közzé, hogy mindenki menjen ki a térre/utcára.

Ballib/hiszterolib brossúraszöveg. Célja, hogy be lehessen tiltani vagy legalább is meg lehessen félemlíteni az egyetlen TV-t ebben a hazug médiatengerben, amelyik tette a dolgát vasárnap este. A közvetítés olyan volt, mint amilyen a helyzet. Drámai.

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 29. 14:14 | Sorszám: 603
Én azt nem tudhatom.
Én csak a szombati számokat vásárolom.
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2006. szeptember 29. 14:12 | Sorszám: 602
De a jobbikosokról nyilván Orbán közvetlen parancsára nem irattatott MN-es korában...
onogur
  Válasz | 2006. szeptember 29. 13:54 | Sorszám: 601
Hát elég baj, hogy Te egy médiumot csak úgy tudsz elképzelni, hogy a főszerkesztő asztalán áll egy piros bakelit-telefon, oszt a pátbizoccság félóránként leszól, hogy mi mehet ki az éterbe és miről kell hallgatni.
Szóval Liszkay nem az a figura, akit dróton lehet rángatni, hál'Istennek.
morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 13:46 | Sorszám: 600
Beszélgettétek már a HírTV-t itt.
Nos, vasárnap este/éjjel a HírTV jóformán csaknem felhívást tett közzé, hogy mindenki menjen ki a térre/utcára.
A hétfő éjjeli Császár Attila-féle kommentár pedig ismert.

Namost én nem gondolom, hogy a balhé a Fidesznek érdekében állt, hisz nyilvánvalóan úgy kellett neki, mint púp a hátára, DE akkor hogyan lehetséges ez, hogy egy -- elvileg -- fideszesként, Fidesz-TV-ként elkönyvelt intézmény ennyire elszabadulhatott?
Ahol Fritz Tamás jóformán lázadásra buzdított az első nap, vasárnap este?
Ki irányítja a HírTV-t?
Nem volt ez spontán, hanem a HírTV jóformán kiküldte az embereket az utcára, amivel nem is lett volna baj (!), ha meg vannak szervezve(!), vannak céljaik, vezetőik, de ott Ekrem Kemál György és Budaházy várta őket, a kormánysajtó legnagyobb örömére

szalma
  Válasz | 2006. szeptember 29. 13:42 | Sorszám: 599
Macisajt, te a túloldalon vagy már, a libsi-komcsi táborban.
Sajnos.
Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 29. 13:23 | Sorszám: 598
Mégegyszer mondom: értem a felvetett problémát.
Az létező, valós.
De ne kend ennyire dühödten Szűrösre, kár rá kihegyezni.
Nem Szűrös tehet arról hogy ez az ügy lyukra futott.

Ez ugyanis már akkor boritékolható volt,már mikor vasárnap este spontánul gyülekezni kezdtek a másnapi "szervezők" és "forradalmárok".

És tetőzött hétfő és kedd éjszaka.
Onnantól kezdve meg a TELJES JOBBOLDAL kármentéses , defenzív kényszerpályán van.


Az agyhalott radikáljobb pitbullok,provokátorok vagy a "sima" csöcselék a JOBBOLDALNAK szept 17-okt. 1 okozta károkat igazából csak okt 2. után tudjuk majd teljes egészében felmérni.
Abban szegény Szürősnek minimálszerepe van,ha egyáltalán.
Én pl. még Schmitt Pál jószándékú megjelenését vasárnap a Kossuth-téren is ártalmasabbnak ítélem nálánál.


Nahát

morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 13:07 | Sorszám: 597
Nem azzal van a baj, hogy fölszólalt, hanem, hogy azonnal bevették valami nemzeti megmentő bizottságba.., amely a "nép nevében" nyilatkozott egetverő baromságokat, és ennek révén persze a média nevetségessé tette az egész ügyet.

Nagyon nagy baj, hogy nincs egy rohadt jobboldali civil szervezet, amely demonstrációkat, kulturált tiltakozásokat szervezhetne, amikor arra szükség van, ugyanakkor a Fidesz nem állhat csatasorba.

Mert ennek a helyzetnek a jövőben is az lesz a következménye, hogy Ekrem Kemál György, Budaházy és Szűrös viszik majd a prímet méltóságteljes tiltakozások helyett.

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:55 | Sorszám: 596
Istenkém, bár csak annyi baja lenne momentán a jobboldalnak, hogy Szűrös Mátyás (teljesen kulturáltan mellesleg)
felszólalt a Kossuth-téren..

Azok pl.akik torockai, budaházy etc.nyomán eszetlen pitbullként berohantak az MTV gondosan előkésziett csapdájába (és még szavuk sem lehet,ők maguk mondták hogy ez a "forradalom"és "saját" médiájuk közvetítette)- inkább hallgatták volna napestig CD-ről Szűröst...akár.


Nahát

morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:48 | Sorszám: 595
Pozsgai más, bár őt sem látom szívesen.

Szűrösről annyit, hogy Kádár moszkvai és k-berlini nagykövete ne akarjon engem megváltani a különféle bizottságai élén, ne beszéljen a nevemben, ne dörgölődzön az általam favorizált oldalhoz ez a hiteltelen tetü.
H
a párszor megnyilatkozik, az oké, de rinocéroszbőr kell ahhoz, hogy ilyen háttérrel valaki az élvonalban tülekedjék.
Annyira meg nem nagy ász, hogy a múltja, az MSZP pártkádereinek 99%-ánál mocskosabb múltja elnézhető legyen és ne legyen gyomorforgató és röhejes, amikor a szenilis Wittner ölelgeti

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:37 | Sorszám: 594
"Nem is annyira radikáljobbról van itt szó, hanem holdkórosokról.
A legnagyobb tragédia az, hogy ez a közeg (itteni és "téren lévő" képviselői egyaránt) nem tartozik a Fideszhez, gyűlöli a Fideszt,"


Nem véletlen,hogy ezt a mohácsi manifeszt elmebeteget három helyen találhatod meg:

A kurucinfon.
A Szabad Nép Szabadsgában
És a mai Népszagában: http://www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=article.asp&nID=826682

És azzal vitatkoznék,hogy nem radikáljobbról van szó, hanem pusztán "holdkórosokról".
Az például ,amit zsinka művel,hogy a XVI.kerületben "összefogtunk" jelleggel a közös jobboldali listán indul...
majd ugyanő MIÉP-es "főpolgármester-jelöltként" visz el néhány százalékot garantált lúzerként a levesbe(és lehet hogy éppen ezek fognak hiányozni demszki leváltásához)..nos ez bizony tudatos ....


Szűrössel meg őszintén szólva nem értem mi a bajod.
Én sem rajongok érte, de ettől még nem értem felindulásodat.
Egy visszavonult politikus,akárcsak Pozsgay (akit szintén a hiszterolib futtatott anno lyukra, a négyigenes népszavazás falovával, néhány száz szavazaton múllott hogy nem Pozsgay lett a köztársasági elnök hanem a lemutyizott Göncz,megkockáztatom, az ország így sokkal rosszabbul járt), szóval Szűrös tudtommal nem horngyula vagy h.kovács,gáljé,lendvaiildikó vagy szekeres,hogy a millirádos szociáldemokratává avanzsált kapolyiról már ne is...néha megszólal.

Akkor meg mi vele ennyire a bajod?


Nahát

morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:14 | Sorszám: 593
Martonyit komcsizzátok, Szűröst megtapsoljátok.
Röhej.
morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:12 | Sorszám: 592
Nem is a hulligánokról beszéltem és nem is azt tartom igazán nagy szégyennek.

Hanem azt, hogy az önjelölt forradalmárok nemzeti megmentő bizottsága képes volt Kádár moszkvai és k-berlini nagykövetét benni maga közé.
Sem Wittner, sem Tőkés, sem Melocco nem mondta, hogy ezt ne!
Sem Wittnernek, sem Kelemennek nem volt annyi esze vagy tisztessége, hogy belássa, hogy ott nem magánemberek, hanem súlyos károkat okoznak pártjuknak, közvetve az egész jobboldalnak.

Jó, tudom, a volt moszkvai nagykövetet először Orbán használta, csalétekül a "kádári kisembernek", de kesztyűs kézzel nyúlt hozzá és azon nyomban dobta, amint ráakadt a szalonképesebb Pozsgaira.

Az volt a megdöbbentő, hogy ezeknek az embereknek, akik a jobboldal tekintélyes értelmiségi embereinek számítanak, szükségük volt a volt moszkvai nagykövetre és nem fordultak el undorral tőlük.
Milyen alapon mondhat ezek után egy Melocco vagy egy Wittner egy Szilire bármit?

mpd
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:08 | Sorszám: 591
A jelek szerint Martonyi télleg komcsi volt.
onogur
  Válasz | 2006. szeptember 29. 12:01 | Sorszám: 590
Hát ha a Fidesz tartja értük a hátát, akkor meg is érdemli.
Általában a világon bárhol ha néhány szélsőbal anarchista beveri a mekdonác kirakatait, akkor nem mutogatnak ujjal a szociáldemokrata pártra. És a szélsőjobb vandalizmus miatt sem kell elhatárolódnia az Európai Néppárt tagjainak.
morse
  Válasz | 2006. szeptember 29. 11:57 | Sorszám: 589
Nem is annyira radikáljobbról van itt szó, hanem holdkórosokról.
A legnagyobb tragédia az, hogy ez a közeg (itteni és "téren lévő" képviselői egyaránt) nem tartozik a Fideszhez, gyűlöli a Fideszt, mégis a Fidesznek kell tartania értük a hátát.

A "forradalmárkodásaikért", az eszelős Izrael- és USA-fóbiájukért, azért, hogy Martonyi "komcsi", míg Szűrös a nagy népi-nemzeti, akit szégyenszemre odahívtak a térre és nem volt senki, aki eltakarította volna azt a vén bolsit onnan.
Mert Pozsgai még megmagyarázható, de Szűrös, a volt moszkvai nagykövet...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola