Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!! (23. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Molnár Tamás és társai ezt is elszúrják!!!
Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:12 | Sorszám: 563
"Ne haragudj, de ez már teljes képtelenség.
Ez már beteges rettegés a ballib/hiszterolibtől. Nem kéne rájuk figyelni, hozzájuk igazodni folyton."


Tényleg?

http://www.gondola.hu/cikkek/50456

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:10 | Sorszám: 562
"Annak azért nem örülök, hogy Macisajt kezd mindent öncenzúrával kezelni, és kizárólag az "árt vagy használ a Fidesznek" szemüvegen át nézni, de hát ez van."


Ez speciel nem pontos.
Sőt.
Egyfelől,bár semmi közöm a Fideszhez , attól még tény, hogy a hazai politikai palettán az EGYETLEN MOMENTÁN LÉTEZŐ DEMOKRATIKUS ALTERNATÍVA,"EZEK" LEGYŐZÉSÉRE.
Így aztán sok választás nincs,ezt kell szavazatmaximálizálni,hogy csúnya szóval éljek...

De ettől még szerinted az hogy a Hír tévé egy nagynézettségü, mérsékelt jobboldali,hiteles hazai CNN-é vállhatott volna -ehelyett császárian elkúrta és csatlakozott a vállalhatatlan MTV elötti B-középhez,
és lehet hogy ez okot/alapot ad a kinyírására,ez pusztán a FIDESZNEK ÁRT(ott)?

Meg lennék lepve...


Nahát

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:07 | Sorszám: 561
"Pártalapításra is remek most az alkalom, úgyhogy rajta!"

Mármint a téren? Te meghibbantál?

"Miért nem megy ki több értelmes ember, aki értelmes célokról beszélne?"

Azért, mert értelmetlen emberek baromságaihoz nem csatlakozik, és nem kompromittálja magát azzal, hogy a miépaták közé keveredik.

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:05 | Sorszám: 560
Nem én ülök fordítva a lovon, hanem te. A Fidesznek le kell vonnia a következtetéseket a választási vereségből. Nyugaton ilyen "sikerszéria" után elképzelhetetlen lenne a változatlanság. A vezetésnek vállalnia kell a felelősséget, nem pedig mindent ugyan úgy folytatnia, és újabb vereséget kitermelnie.

A Fidesz vakvágányon van, ha kritikátlanul támogatod a működését, ahelyett hogy a vészfék meghúzásának módján gondolkodnál, annak rossz vége lesz. És ahogy én tudom, nincs is minden úgy a pártban, mint a választások előtt, és sokakban van akarat a változásra. Az ő felelősségük, hogy a párt egységet megőrizve cseréljék le a vezetést, ill. a válatozások után se töredezzen nagyon a jobboldal.

De mint mondtam ha lenne pozitív haszna annak, hogy egy választáson a Fideszt válasszam, a változatlanság dacára megtenném. De értsd meg, ha nincs haszon, akkor a szavazással azokat támogatod, akik miatt nincs. Akkor is, ha azért nincs, mert képtelenek megszerezni a hatalmat, és akkor is, ha a hatalom birtokában cselekednének rosszul.

"Nem akarok diktatúrában élni és nem akarom, hogy egy gátlástalan, erkölcstelen kisebbség kirabolja és megnyomorítsa a hazámat."

Igen? És egy Fideszes válaszrási vereség ezen hogy segít?

"Na és hol tartasz a pártcsinálásban?"

Sehol, mert nem tartom magamat megfelelőnek a pártcsinálásra. Előbb ahhoz valami le kéne tennem valamit az asztalra.

mpd
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:04 | Sorszám: 559
Ne haragudj, de ez már teljes képtelenség.
Ez már beteges rettegés a ballib/hiszterolibtől. Nem kéne rájuk figyelni, hozzájuk igazodni folyton.
Úgyis azt írnak, amit akarnak, ha nem történik semmi, akkor is.
Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:03 | Sorszám: 558
Hogyne.
Majd ha a Hír tévét kinyírja a ballib/hiszterolib kéjjel , a saját császári hülyeségét könyörtelenül kihasználva,majd menj és dobáld meg kockakovekkel az ORTT-t és hivatkozz hogy a CNN is...

Így sikerült a radikáljobb agyhalottainak anno a Pannon rádiót is "sikeresen" kinyíratni.


Felőlem őrjöngj tovább.
Magadban.

estebany
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:02 | Sorszám: 557
Sajna, de ezidőszerint a CNN hazájában nem létezik médiatörvény sem ORTT sem és kúratórium sem
Így aztán az esetlegesen a tűzvonalban elkövetett riporteri baklövésekért bőven elégséges penitencia a ténymegállapítás és elhatárolódás, végső esetben talán a bakizó ideiglenes kivonása a tűzvonalból.
Igaz, a CNN nem áll egyetlen ellenzéki hírműsorként a mainstream média állandó kereszttüzében. De nem ez az egyetlen különbség!
Annak azért nem örülök, hogy Macisajt kezd mindent öncenzúrával kezelni, és kizárólag az "árt vagy használ a Fidesznek" szemüvegen át nézni, de hát ez van.
Cakpakk
  Válasz | 2006. szeptember 28. 15:02 | Sorszám: 556
Mallow,

uj pártot felépíteni az olyan mennyiségü pénz amit el sem tudunk képzelni. Nézd meg milyen pénzek folynak be a szadeszhez, szal ha létre akarsz hozni pl egy kisebb pártot ami a szadesz ellen ágál legalább nagyságrendileg azonos mennyiségü pénzt kell összegrundolni. Jelen körülmények között kizártnak tartom.

Ez igy van a cégeknél is. Hiába van egy jo terméked ami akár egy nagyvállalat hasonlo cuccával felveszi a versenyt ha a tökétek között nagyságrendi künlönbségek vannak alkalmatlan vagy a versenyre amig hasonlo tökére nem teszel szert.

Még egy tapasztalat a nagyvállalti világból, ha egy üzlet beindul akkor ált hirtelen (1-3 év) duzzad fel az "apparátus" létszáma a sokszorásra. Utána rendszerint éveknek kell eltelnie amig a vallalat szinte vergödik vagy nagyon lassan növekszik keresi a megfelelö termékvonalat küzd a belsö feszültségekkel. Ha addig tevékenysége és a piaci bizalom életben tartja akkor kibirja a folytonos átszervezéseket és belharcokat. Ha nem, összeomlik.

terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:59 | Sorszám: 555
Már a Hírtévét is "radikálozod"? Én hajnalig néztem a műsort és semmi kivetnivalót nem találtam benne. Nem biztos, hogy ha te lettél volna a riporter és a képedbe fújták volna a könnygázt, továbbá percenként kellett volna mikrofonostól, operatőröstől helyet változtatni, hogy valaki ne üsse be a fejedet egy kővel és a rendőrök se fújjanak le gázzal, ugyanakkor tudj valamit mutatni és mondani is a nézőknek, akkor nem hiszem, hogy jobban csináltad volna. A Hírtévé munkatársának mellesleg a karját is eltörték.

Azzal vádolják a Hírtévét, hogy úgy kommentálta az eseményeket, mintha háboró lett volna. Szerintük mi volt ott akkor éjjel? Az a rendőr mit mondana vajon, aki majdnem benne égett a vízágyús autóban? Nem habos tortával dobáltak ott, hanem kővel és benzines palackkal és szerencsétlenebb esetben sokan meg is halhattak volna. Pontosan úgy, mint egy háborúban. Az áldozatok hozzátartozóit szerintem meglehetősen hidegen hagyta volna az események minősítése.

terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:52 | Sorszám: 554
A Kossuth térre - ami most olyan, mint egy magyar Hyde Park - az megy ki, aki akar. Az beszél, aki akar. Te is kimehetsz és beszélhetsz (voltál már?) Tudomásom szerint a radikálisok senkit nem akadályoznak meg benne, hogy szóljon a tömeghez, sőt a feltételeket is biztosítják hozzá.

Pártalapításra is remek most az alkalom, úgyhogy rajta! Bárki alapíthat pártot, szerezhet rögtön néhány ezer szimpatizánst, ha jól beszél.

Miért nem megy ki több értelmes ember, aki értelmes célokról beszélne? Hol van az értelmiség nem korrumpált része?

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:41 | Sorszám: 553
Te szerencsétlen kádárkomcsi, legalább néznél külföldi hírműsorokat!
Gondolod, hogy amikor a CNN riportere kerül tűzvonalba, akkor nem mond olyanokat, amik utólag ( politológusok elemzéseinek köszönhetően ) vállalhatatlanokká válnak?
Szerinted egy élesben közvetítő riporter esetleges helytelen helyzetértelmezése elegendő ahhoz, hogy betiltsanak egy országos tévécsatornát?
Hülye vagy fiam, elégtelen, leülhetsz.
Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:39 | Sorszám: 552
Ahogy már mpd-nek elmondtam: azzal többet ártani a tömegnek és az országnak, hogy torockai-szerű alakok viszik a vezéri szerepet, nem lehetett. Nem tudja ő mitől megvédeni a tömeget, éppen ő és társai jelentik a problémát. Eredetileg erről szólt ez a topic...
Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:32 | Sorszám: 551
Más.Hír tévé esete.

Csak a vak nem látta,hogy a Hír tévé az MTV elötti közvetitésével akkora magas labdát adott a ballib/hiszterolibnek,mint ide Lachháza...

Meg is írtam még akkor -lásd 211 és 266. (le is anyáztak érte ,naná.)
És persze hogy vigyorogva, kéjjel le is csapták.
Még akkor is ha végül nem tiltják be,akkor is sikerült megfélelmiteniük , és lejáratniuk ezzel az ORTT
eljárással.

Kérdem én. Megérte?
Költői kérdés volt, a radikáljobb olyan mint a pitbull,
nemhogy három lépésre előre nem gondolkodik a tettei/cselekedetei/politikai mondatai következményeiről, hanem az első felkinált fadarabra azonnal megbízhatóan ugrik és szájzárral marcangolja...
Aztán csodálkozik,hogy az ellenfél de geczi...


Nahát

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 14:18 | Sorszám: 550
"Nem tudok életképes alternatívát mutatni neked. ÉS? Nem is állítottam, hogy lenne. De számomra Orbán bukott ember, és jelen pillanatában a Fidesz egy bukott párt, amellyel akkor teszek jót, ha segítek megbuktatni."


Világos.
Vagyis a teljes hazai több száz jobboldali pártból és politikusból nem tudsz egy életképes alternatívát mutatni /megnevezni - de fő az hogy addig is legalább a Fideszt,amelyik 2-2,5 millió közötti stabil támogatót szerzett magának verjük szét...

Értem.
Ahogy gondoltam, nem sokban különbözöl a debrecezenijózsef/dávidibolyatól lendvaiildikó-ig terjedő népes skálán...mind ezt szeretné...
(max abban hogy ők ajánljanak "alternatívákat", a sajátjukat persze..)


Jelzem,az MDF-et is hasonló "logika" alapján verték szét, úgy tettek neki jót , hogy radikálisokra meg liberálisokra meg isten tudja mikre bomlottak...nos,az elkúrt rendszerváltás után 1994-ben beleszaladtak egy kétharmados ballib/hiszterolib
győzelembe, és ha nincs Orbán,már 1998 óta max. csak néhány történelemkönyvben lennének benne (ha)...


Nahát.

terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 13:50 | Sorszám: 549
Egyetértünk. A Kossuth téren és más tüntetésen sem az a lényeg, hogy mindenki mindenben egyetértsen. Én ugyan a Kossuth téren még nem voltam, de részt vettem két másik városban is tünetéseken, ahol szintén vannak radikálisok, mérsékelt jobboldaliak, de még olyanok is, akik valamikor baloldali szavazók voltak, de megtelt a bocskoruk és fellázadtak. A felszólalók mondókája is igen változatos skálán mozgott a "Gyurcsány mondjon le" szövegtől (ebben nagyjából mindenki egyetért) az "alkotmányozó nemzetgyűlést követelünk"-ig. Az utóbbival ugyan sokan nem értenek egyet, de udvariasan meghallgatják azokat is, akiknek ez a véleménye.

Mert a demokrácia lényege valahol itt rejtőzik. Tisztelni kell egymást és egymás véleményének szabadságát. Ha ilyen szemszögből nézzük, akkor minden demokratának kötelessége, hogy védje Toroczkai és társainak szólásszabadságát akkor is, ha nem ért egyet azzal, amit mondanak.

Voltaire szavait ajánlom figyelmedbe:

[/i]"Nem értek egyet azzal, amit mond, de halálig védelmezem a jogát, hogy elmondhassa”. ...[/i]

estebany
  Válasz | 2006. szeptember 28. 13:43 | Sorszám: 548
Mallow kartács!
Felháborodásodat még csak-csak értem. érvelésedet és konklúzióidat azonban nem!
1. Mi lenne, ha valamely, a választásokon vesztes pártot "hívei", vagy csak egyszerűen a vesztes szavazók azonnal bukottnak minősítenének, és úgy vélekednének, hogy akkor tesznek jót, ha segítenének megbuktatni? (Gondolj más országokra és más oldalakra is!)
2. Még ha a jelenlegi jobboldal valóban árt is magának minden mozdulatával (szvsz a Kossuth téri álmodozók fellépése valóban kontraproduktív is, de ne feledd: ők civilek, és nem politikusok!), ebből sem következik, hogy a Fidesz bukoitt párt lenne, és az egész jobboldalt le kellene cserélni!
3. A jelenlegi "baloldal" már eddig is sokat, szinte minden megtehetőt megtett annak érdekében, hogy az ország demokratikus keretek között is csak a diktatúrákoz hasonló módon legyen üzemeltethető - kizsebelhető - eladósítható. Gondolod, hogyha csak egy pillanatra is ellenzék - parlamenti ellenzék nélül maradnának, visszafognák magukat, és nemkettőzött erővel folytatnák üzelmeiket? Ennyire nem lehetsz naiv!
4. Lehet, hogy Orbán bukott ember, és a Fidesz bukott párt, de mondsza: kik vannak akkor helyette? Tényleg komolyan gondolod, hogy Orbán mindenkit elnyomott, nehogy egy újabb, tehetségesebb jobboldali politikus álljon egy újabb, potensebb, Neked több örömöt hozó jobboldali parlamenti párt élére?

PS. A gondolának nincsenek zombiai, legfeljebb zombijai
Estebany

terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 13:36 | Sorszám: 547
No akkor vegyük szépen sorba. Az imént azt írtad, hogy:

"Nem tudok életképes alternatívát mutatni neked. ÉS? Nem is állítottam, hogy lenne. De számomra Orbán bukott ember, és jelen pillanatában a Fidesz egy bukott párt, amellyel akkor teszek jót, ha segítek megbuktatni.
(...)

Még olyan helyzetben sem képes erre, mint a mai, amikor mind az értelmiség, mind az átlagpolgárnak lenne oka, és méghozzá nem is kevés, hogy elforduljon az MSZP-től. De ezt ilyen jobboldal mellett nem teheti meg, ilyen történések mellett nem is fogja megtenni.

A Fideszre majd akkor szavazok, ha ezzel bármilyen cél elérhetővé válik, amit akarok. Például, ha fennálna az esélye, hogy szarráverik az MSZP-t, vagy valami egyéb jó dolog történik. ADDIG NEM, addig semmi értelme sincs, mer' mi a fasznak támogassak dilettáns alakokat, akik dilettanciát terjesztik. (Lásd a mostani HírTV-t, illetve a Gondola zombiait. Ez az "értelmiség" a szemétbe való, nem a közéletbe.)

Elárulnád, hogy a Fidesz hogyan verje szarrá az MSZP-t, ha nem szavaznak rá elegen, sőt meg akarják buktatni?
Miből gondolod, hogy az átlagpolgár és az értelmiség MSZP-től elfordulása a Fideszen múlik? Sokkal inkább fordítva áll a dolog. Amíg az átlagpolgárok passzívak és a fővárosban is csak néhány ezren hajlandóak demonstrálni a saját érdekeikért, amíg az értelmiség egyik része a hatalom talpát nylja, a másik (sokkal nagyobb) része kussol, addig egyetlen párt sem képes önmagában fordítani semmin egy ilyen mértékű baloldali hatalom-koncentráció és médiatúlsúly mellett.

"Pedig teljesen logikus. Valakit vagy azért támogatsz, mert arra méltónak találod, vagy mert egyéb konkrét okod van rá, valaminek az elérését lehetővé teszi."

Nekem például nyomós okom van. Nem akarok diktatúrában élni és nem akarom, hogy egy gátlástalan, erkölcstelen kisebbség kirabolja és megnyomorítsa a hazámat.

"Ha viszont nincs olyan, aki mögé szívesen beállnál, hát megpróbálsz "csinálni" magadnak. Ez is logikus."

Na és hol tartasz a pártcsinálásban? Beszélni, kritizálni könnyű, de ütőképes, normális pártot csinálni jóval nehezebb. Te például mit tudsz felmutatni? Elmentél már legalább egy tüntetésre? Részt veszel a helyi közéletben? Írsz cikkeket, felszólalasz rendezvényeken, vagy teszel e valamit azon kívül, hogy háborogsz? Ez itt a kérdés barátom.

mpd
  Válasz | 2006. szeptember 28. 13:04 | Sorszám: 546
""Számomra, és rengeteg ember számra világos, hogy a torockai-féle csapat vállalhatatlan""

Nem mondta senki, hogy "Torockait miniszterelnöknek!".
Nem is hiszem, hogy szavaznék rá vagy az általa vezetett formációra.
De ha azt mondod, hogy még az se vállalható, hogy ott egye a fene a Kossuth téren nap mint nap, akkor az már fóbia, és mint ilyen, kezelendő.

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:44 | Sorszám: 545
Ne vállald a Toroczkai-féle HVIM-t, ha nem tetszik.
Azonban fogadd el azt a tényt, hogy Toroczkai zabolázta meg a tömeget, számtalan felszólalásában védte meg a rendőröket és nyugtatta a tüntetőket.
A saját fülemmel hallottam, amikor felszólított mindenkit, hogy senki se közelítse meg a kordont, ne provokálják a rendőröket, elvégre ők is fáradtak és csak a törvényes rendet védik.
Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:38 | Sorszám: 544
Pedig teljesen logikus. Valakit vagy azért támogatsz, mert arra méltónak találod, vagy mert egyéb konkrét okod van rá, valaminek az elérését lehetővé teszi.

Ha viszont nincs olyan, aki mögé szívesen beállnál, hát megpróbálsz "csinálni" magadnak. Ez is logikus.

Ami nem logikus: támogatni a szart mindhalálig.

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:34 | Sorszám: 543
"Na kössz. rendes vagy.
Aszentségit, ez már tényleg túlzás azért, nem?
Na tudod mit? Fújd föl a nagyfene elitizmusodat."

mpd! Szerintem még a Fideszben is sokan látják, hogy a Kossuth-téri balhé ártalmas, és nem örömükben küldték oda Schmitt-et. És valójában egyáltalán nem tetszik nekik az a sok baromság, amit a téren előadnak, és nincsenek oda az exmiépes táborért sem.

Számomra, és rengeteg ember számra világos, hogy a torockai-féle csapat vállalhatatlan, te viszont még ezt sem akarod beismerni. És ez nyílván csak a jéghegy csúcsa.

terra
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:32 | Sorszám: 542
Fordítva ülsz a lovon. Egy hangyányi logika sincs abban, amit írsz.
onogur
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:29 | Sorszám: 541
Még a példád is erőltetett és rossz.

Ha Te egy rosszhiszemű jogcím nélküli lakásfoglalót havi százezer forinttal támogatsz, hogy az a törvénytelen állapotot fenn tudja tartani, akkor ne csodálkozz, ha a lakás kiebrudalt jogos tulajdonosa alkalomadtán lekever neked egy méretes pofont.

Mallow
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:29 | Sorszám: 540
Nem tudok életképes alternatívát mutatni neked. ÉS? Nem is állítottam, hogy lenne. De számomra Orbán bukott ember, és jelen pillanatában a Fidesz egy bukott párt, amellyel akkor teszek jót, ha segítek megbuktatni.

Csak reménykedem abban, hogy a Fidesz dilettáns kampánya, viselkedése ellenére Tarlós leveri Demszkyt, de a végső megoldás a jobboldal lecserélése.

Ez a jobboldal hatalomképtelen, minden mozdulatával árt magának, és teljesen alkalmatlan arra, hogy lényeges és jó belpolitikai változásokat kényszerítsen ki. Még olyan helyzetben sem képes erre, mint a mai, amikor mind az értelmiség, mind az átlagpolgárnak lenne oka, és méghozzá nem is kevés, hogy elforduljon az MSZP-től. De ezt ilyen jobboldal mellett nem teheti meg, ilyen történések mellett nem is fogja megtenni.

A Fideszre majd akkor szavazok, ha ezzel bármilyen cél elérhetővé válik, amit akarok. Például, ha fennálna az esélye, hogy szarráverik az MSZP-t, vagy valami egyéb jó dolog történik. ADDIG NEM, addig semmi értelme sincs, mer' mi a fasznak támogassak dilettáns alakokat, akik dilettanciát terjesztik. (Lásd a mostani HírTV-t, illetve a Gondola zombiait. Ez az "értelmiség" a szemétbe való, nem a közéletbe.)

Macisajt
  Válasz | 2006. szeptember 28. 12:07 | Sorszám: 539
Persze.
De ez is benne volt az 511.-ben.

Ha csurka MAGÁNEMBERKÉNT odaállitott volna egy temetésen az özvegyhez azzal hogy " részvétem a férjedért,igazán kár hogy leszúrták,de ő is hibás volt,minek hadonászott holtrészegen a kocsmában a bököjével" - nos, a rokonság még ott is valszeg lehányta volna...


No de hogy FELELŐS POLITIKUSKÉNT,PARLAMENTI PÁRT VEZETŐKEJÉNT, egyedüliként szinte így nyilatkozott ... na ez hatalmas kárt okozott a jobboldalnak ..mert persze Orbán "nem határolodótt eltőle eléggé" mondták később...


De sebaj.
Mint mondtam ,a radikáljobb szerepe kimerül a károkozásban.Haszon semmi...illetve a ballib/hiszterolib számára felbecsülhetetlen...


Nahát

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola