Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 05. 14:19 | Sorszám: 659
AZ ELSŐ HAT FORDULÓ MENETRENDJE

1. forduló - Július 27. Szombat 19.00 PMFC - FTC (Sport1)

2. forduló - 08. 04., vasárnap 16:30 Ferencvárosi Torna Club - Videoton FC (MTVA)

3. forduló - 08.10., szombat 21:00 Győri ETO FC - Ferencvárosi Torna Club (MTVA)

4. forduló 08.17., szombat 21:00 Ferencvárosi Torna Club - MTK Budapest (MTVA)

5. forduló 08.25., vasárnap 16:30 DVSC-TEVA - Ferencvárosi Torna Club (MTVA)

6. forduló 08.31., szombat 19:00 Ferencvárosi Torna Club - KTE-Phoenix Mecano (Sport1)

Nem kommentálnám, mert sok lenne benne az mlsz családfa említése...

mackó
  Válasz | 2013. július 05. 10:47 | Sorszám: 658
Barátom, pár év múlva ilyen lesz az ereszaljád:

profikám
  Válasz | 2013. július 05. 10:08 | Sorszám: 657
Barátaim, eftársak…

Mivel adódott a lehetőség, ezért éltem vele, és jól kifigyeltem a Fecskék fészekrakási módjának minden csínját - binját.
Tehát, egy, már az előző években megkezdett, de ahogy akkor írtam is erről sajnálatos fejlemények miatt abbamaradt fészek továbbépítéséhez láttak hozzá, amely számára a fundamentumot a falamon vezetett gázvezeték sarokban lévő kanyarulata adja.
Szavam nem felejtve, csak annyit szúrok itt közbe, hogy ha egyszer véletlenül még az én életemben egy új gázvezetékre lenne szükség, hát akkor annak egészen biztosan, hogy másik nyomvonalat fogunk keresni, mert az a régi már nem sérülhet…
No szóval.
Az öregek szépen megerősítették, a kívánatosra bővítették a félbe maradt fészek alapjait, és gyanítom, hogy a tojó gyorsan mégegyszer letojásozott…
Nos Ő szinte állandóan ott ül a fészekben, miközben a többiek szorgoskodnak, ha éppen nem azt teszik, akkor pedig virgonckodnak.
A munkamenet a következő.
A másik szülő, és a fiatalkák meghozzák a sarat a csőrükben, és van egy hely a falon, a fészekből könnyen elérhető helyen, ahová odatapasztják, ahonnan a fészkelő Fecske már könnyedén eléri.
És ez így megy, sár hoz, letesz, továbbrepül, másik kis Fecske szalmaszálat hoz, letesz fészekbe, és tovább röpül…
És, és hát most jön a lényeg, ami láttán majdnem lepadlóztam.
A fészekben ülő, építész Fecske, nem ám, ahogy esik, úgy puffan, és érkezési sorrendben azonnal válogatás nélkül beépít minden szálat a fészekbe, áááááááááááá, nem, de nem ám, dehogyis.
Nem.
Válogat, válogat a lelkem…-)
És mivel válogat, tehát gondolkodnia is kell, elképzelésének kell lennie arról amit készít, másra nem is tudok gondolni.
Mert vannak olyan száraz növényi szálkák, amit ha odaejtenek a többiek számára, hát nem használja fel egyből, hanem félreteszi kicsit, feltapasztja a falon gyűjtögetett sárba, és csak később, amikor néhány másik, a jelek szerint számára kívánatosabb elemet felhasznált, csak akkor nyúl ismét azért a korábban általa félrerakott szálacskáért…
Levegőt alig kaptam…-)
Ááááááááá hihetetlenek.
No ezt teszik már vagy egy hete, és mivel én rendre éppen az építkezésük alatt parkolok, ezért ezekben a napokban úgy is néz ki az autóm, (főleg motorháztető), hogy az egy klasszikus Vályogvetőcigányember autójának is a becsületére válhatna….-)
Éppen azért úgy láttam jónak, hogy ameddig szorgoskodnak, felületi kezelésen kívül nagyobb gondot nem is érdemes fordítanom az autómra….-)

Esztelen, csak ösztönös állat, és madárvilág?

Istentelen világ?

Ugyan…

No mentem, lassan, ha a kormányunk így folytatja, akkor a „rezsirabszolgálás” kitételemet el is hagyhatom, mert érvényét veszti, no áldás, további szép napot kívánok, áldás, békesség …-)

Lundqvist
  Válasz | 2013. július 05. 09:22 | Sorszám: 656
Kiesés, mi más? De minket az már ne érdekeljen, addigra legyünk túl a meccsen ellenük, utána felőlem falnak is futhatnak..
Esküszöm próbálom rávenni magam szurkoljak nekik is és minden magyar csapatnak a Nemzetközi kupákban... De nem megy... Fc Bunda már továbbment, Vidi szerintem izzadni fog...(Az idegenben kapott gól miatt) de tovább megy, Lokaki, Győr, majd kiderül
profikám
  Válasz | 2013. július 05. 08:08 | Sorszám: 655
Szervusz Barátom.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Végig olvastam a Fábry ínterjút…

És ez a vers, még csak azért is…


Wass Albert:

Üzenet haza

Üzenem az otthoni hegyeknek:
a csillagok járása változó.
És törvényei vannak a szeleknek,
esőnek, hónak, fellegeknek,
és nincs ború, örökkévaló.
A víz szalad, a kő marad,
a kő marad…

Üzenem a földnek: csak teremjen,
ha sáska is rágja le vetését,
ha vakond túrja is gyökeret.
A világ fölött őrködik a Rend,
s nem vész magja a nemes gabonának,
de híre sem lesz egykor a csalánnak.
A víz szalad, a kő marad,
a kő marad…

Üzenem az erdőnek: ne féljen,
ha csattog is a baltások hada.
Mert erősebb a baltánál a fa,
s a vérző csonkból virradó tavaszra,
Újra erdő sarjad győzedelmesen.
S még mindig lesznek fák, mikor a rozsda
a gyilkos vasat rég felfalta már
s a sújtó kéz is szent jóvátétellel
hasznos anyaggá vált a föld alatt…
A víz szalad, a kő marad,
a kő marad…

Üzenem a háznak, mely fölnevelt:
ha egyenlővé teszik is a földdel,
nemzedéknek őrváltásain
jönnek majd újra boldog építők,
és kiássák a fundamentumot,
s az erkölcs ősi hófehér kövére
emelnek falat, tetőt, templomot.

Jön ezer új Kőmíves Kelemen,
ki nem hamuval és nem embervérrel
köti meg a békesség falát,
de szentelt vízzel és búzakenyérrel,
és épít régi kőből új hazát.
Üzenem a háznak, mely fölnevelt:
a fundamentum Istentől való,
és IstentőI való az akarat,
mely újra építi a falakat.
A víz szalad, de a kő marad,
a kő marad…

És üzenem volt barátaimnak,
kik megtagadják ma nevemet:
ha fordul egyet újra a kerék,
én akkor is barátjok leszek,
és nem lesz bosszú, gyűlölet, harag.
Kezet nyújtunk egymásnak, és megyünk,
és leszünk Egy Cél és Egy Akarat:
a víz szalad, de a kő marad,
a kő marad…

És üzenem mindenkinek,
testvérnek, rokonnak, idegennek,
gonosznak, jónak,
hűségesnek és alávalónak,
annak, akit a fájás űz, és annak
kinek kezéhez vércseppek tapadnak:
vigyázzatok és imádkozzatok!
Valahol fenn a magas ég alatt
mozdulnak már lassan a csillagok,
s a víz szalad, és csak a kő marad,
a kő marad…

Maradnak az igazak és jók,
a tiszták és békességesek,
erdők, hegyek, tanok és emberek.
Jól gondolja meg, ki mit cselekszik!

Likasztják már fönn az égben a rostát,
s a csillagok tengelyét olajozzák
szorgalmas angyalok.
És lészen csillagfordulás megint,
és miként hirdeti a Biblia:
megméretik az embernek fia,
s ki mint vetett, azonképpen arat,
mert elfut a víz, és csak a kő marad,
de a kő marad.
(Bajorerdő 1948)

BAJORERDŐ 1948 hm...

És még annyit mindenképpen szeretnék Wass Alberttel kapcsolatban elmondani, hogy…
A falvaink, a városaink emberei, a honfitársaim, csak azért kezdtek el napjainkban különféle módon emléket állítani a tiszteletére, (ami az öv alatti humor jeles képviselőjét elmondása szerint már nagyon megviseli, sőt egyenesen unja, rendben, az Ő érzései, tiszteletben tartom) mert előbb nem tehették meg, mert Ő nem tartozott bele az elmúlt 65-évünk három T betűs kánonjába….
Őt a „vájt fülűek”, a „hordalékot”(emlékezet) őrzők ismerték csak sokáig, kevesek csak másfél két évtizede, a sokak, a tömegek pedig, csak a legutolsó néhány évben fedezték fel maguknak…
És olyan Ő sokak, sokunk számára, mint a legtisztább erdélyi hegyek, legtisztább vizű forrása, amely egyszer csak a felszínre tört, és utat talált hozzánk, sokunkhoz miközben az Isteni természet legtisztább hangján szól hozzánk…
Igen, utat talált a magyar lelkek sokaságához, olyan sokaságokhoz, amely sokaságok már szobor, emlékmű állítására is készek, és képesek.
Mert tőle, már sajnos nem kérhetünk autógrammot…

Ja és még valami volna itten...
Ő már csak az emberi lelkekkel tud, és nem különféle tévétársaságokkal exkluzív szerződéseket kötni, és aláírni...
Éppen ezért, bármikor rendelkezésre álló, könnyen elővehető konzerv magyarázatokra sincsen szüksége, ha egy kellemetlenkedően jogos visszakérdezés érkezik…

De ehh, sokkal inkább tovább a hitről, az üzenetről…


Wass Albert:

Előhang

Volt egyszer egy ember, az ő háza udvarán oszlopot épített az ő Istenének.

De az oszlopot nem márványból faragta, nem kőből építette, hanem ezer meg ezer apró csillámló homokszemcséből, és a homokszemcséket köddel kötötte össze.

És az emberek, akik arra járva látták, nevettek rajta és azt mondták: bolond.

De az oszlop csak épült, egyre épült, mert az ember hittel a szívében építette az ő Istenének.

És amikor az oszlop készen állott, az emberek még mindig nevettek és azt mondták: majd a legelső szél összedönti.

És jött az első szél: és nem döntötte össze.

És jött a második szél: és az sem döntötte össze.

És akárhány szél jött, egyik sem döntötte össze, hanem mindegyik szépen kikerülte az oszlopot, amely hittel épült.

És az emberek, akik ezt látták, csodálkozva összesúgtak és azt mondták: varázsló. És egy napon berohantak az udvarára, és ledöntötték az ő oszlopát.

És az ember nem szitkozódott és nem sírt, hanem kiment megint az ő udvarára és hittel a szívében kezdett új oszlopot építeni az ő Istenének.

És az oszlopot most sem faragta márványból, sem nem építette kőből, hanem megint sok-sok apró homokszemcséből, és a homokszemcséket köddel kötötte össze.

mackó
  Válasz | 2013. július 05. 08:06 | Sorszám: 654
Hajrá Fradi!
Azt a kezezést nem észrevenni művészet volt. Ellenben a mérkőzés roppant csalódás volt számomra, ezt a kutyaütő csapatot a Vidinek legalább 6 góllal kellett volna hazaküldenie. Nem hiszem, hogy nem lesz meg a továbbjutás, de egy erősebb csapat ellen mi lesz?
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 04. 21:15 | Sorszám: 653
A Vidistáknak meg elküldték a fideszes politikus vak komondorát, mert az első gól előtt kis híján lerakta Vinicius a lábára a labdát, de szerinte nem volt kéz... Jéézusomm... Gyurcsó viszont szépet tekert, ezt el kell ismernem.
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 04. 18:09 | Sorszám: 652
Nézem ezt a Bunda fc meccset.. Hát komolyan, Lanzafame nélkül ezek senkik Fogalmatlan játék.. Most lett 1-1 "kíváló Bunda támadás.." Ja öcsém.. A Montenegrói védők csak nem álltak meg hogy rúgd már be
mackó
  Válasz | 2013. július 04. 15:44 | Sorszám: 651
Orosz Pál nyilatkozata szerint egy gólerős, nem hazai csatár aláírás-közeli szerződtetése a láthatáron...
tutetem11
  Válasz | 2013. július 04. 11:26 | Sorszám: 650
lazításként inkább most z:-)
http://www.youtube.com/watch?v=0ytv-RQSWjw

Verhetetlen:-)

profikám
  Válasz | 2013. július 04. 09:20 | Sorszám: 649
Lazításként…
Ezek a Watts videók nagyon bitangok…-)
http://www.youtube.com/watch?v=qQHHElot2nc
profikám
  Válasz | 2013. július 04. 08:38 | Sorszám: 648
Ma csak Floyd, egyébként is régen volt már….
Ez a számuk pedig elárulhatom, bőven belefér az én sajátos zenei listám első tucatjába, bár tudom, hogy ennek a jelentősége...
http://www.youtube.com/watch?v=BGBM5vWiBLo
profikám
  Válasz | 2013. július 04. 08:26 | Sorszám: 647
Szervusz.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Elolvastam, a teljes írást pedig majd délután.
Nem titok, nem rejtettem véka alá sohasem, hogy a legtöbb esetben nem tudok azonosulni azzal, amit, és ahogyan Lázár képvisel, egyszerűen rendre meghaladja néhány cselekedete, és szereplése a tűrésküszöbömet.
És ha azt mondom, hogy ez a részemről cseppet sem tartozik a kormány, és a kormányerők „emberfő vadászat” kategóriájába, akkor nem kell bizonygatnom.
A Trafik.
Nem volt szükségem Fábry, az enyémre hajazó véleményére ahhoz, hogy a trafikhálózat létrehozásáról, annak formájáról, módjáról lesújtó álláspontom legyen.
Nagyon sok az ellentmondás ebben a történetben számomra.
Szerintem, ha ezeknek csak a fele igaz, már akkor is megérte volna az átértékelést, és egy teljesen új szereposztást a levezénylésben.
Nem értem, sohasem fogom megérteni azt, hogy miért hiszik azt visszatérően a politika szereplői, hogy, ha valaminek a szóbeli indoklása, a változtatás szükségességének magyarázata annyira nem esik egybe azzal, amit végül a valóság mutat, hogy majd azt a feledés „jótékony homálya” elfedi…
Nem fogja elfedni, teljesen sohasem fogja elfedni, mert az már csak olyan, hogy mindenből, de minden történésből, mindig lerakódik valami, egy kicsi "üledék" az emberek lelkében is, éppen úgy ahogyan a vizekben, a tavakban, a folyókban, a tengerekben is, a jó, és a rossz történésekből egyaránt.
Többre kellene már tényleg becsülni az embereket, többre.
Igenis minden ilyen történetnek előbb, vagy utóbb meg kell majd fizetni az árát, miközben biztos vagyok benne, hogy kicsi odafigyelés árán de akár legyen nagy odafigyelés árán, hiszen hitem szerint egy politikus erre szerződik, el is lehetne kerülni.
Dühítő, mert sok, apró-cseprő, marginálisnak látszó ügyecskékkel, egészében egy értékes munkát amortizálnak.
Kár, nagy kár ezekért.

mackó
  Válasz | 2013. július 04. 08:01 | Sorszám: 646
Hajrá Fradi!
Ebből a rövid gólösszefoglalóból semmi sem derül ki, én is érdeklődnék az új próbázókkal, valamint Valpoort játékával kapcsolatban...
tutetem11
  Válasz | 2013. július 04. 07:14 | Sorszám: 645
Egy kis lapszemle: http://hetivalasz.hu/itthon/az-oszodi-beszed-elindult-a-felmagasztosulas-utjan-65733/
tutetem11
  Válasz | 2013. július 04. 07:08 | Sorszám: 644
no comment...
profikám
  Válasz | 2013. július 03. 22:55 | Sorszám: 643
Karesz itt egy hír a kis olasz csapatodról…

Antonio Cassano a Parma együtteséhez szerződött: az olasz csatár a hírek szerint hároméves szerződést írt alá új klubjánál.
A klub közleménye szerint Cassano átigazolásának minden részletét nyilvánosságra hozzák pénteken, az Ennio Tardiniben tartott sajtótájékoztatón; egyelőre annyi bizonyos, hogy a 30 esztendős támadó immáron a Parma labdarúgója.
Cassano 35 alkalommal szerepelt karrierje során az olasz válogatottban, és 10 gólt szerzett. Megfordult a Roma, a Real Madrid, a Milan és az Inter együttesében is; utoljára a milánói kék-feketéknél futballozott, tavaly augusztus óta, ám márciusban Andrea Stramaccioni, az azóta menesztett vezetőedző kitette a csapatból, miután összeveszett vele az öltözőben.
Az olasz sajtó értesülései szerint Cassano egy csereügylet részeként került a Parmához, a szintén csatárként bevethető Ishak Belfodil az ellenkező utat járja be, és az Internél folytatja, ám ezt egyelőre nem erősítette meg a klub.

profikám
  Válasz | 2013. július 03. 22:35 | Sorszám: 642
Ránk férne már végre.
Karesz 71
  Válasz | 2013. július 03. 22:27 | Sorszám: 641
Üdv az Eftársaknak !!!!!!!!
kicsit eltűntem, de még élek.....
beköszönésképp, ezzel a kis nótával leteszem ismét a névjegyem.... egy kicsit aktivizálom magam...
http://www.youtube.com/watch?v=8s2pv1klI70

Győzedelmes Ferencvárost Kívánok Mindenkinek a követekező szezonra....

profikám
  Válasz | 2013. július 03. 22:01 | Sorszám: 640
Na közben már van egy rövid összefoglaló.
Hát az a 11-es…-) http://www.youtube.com/watch?v=dJoG2GMInA8&feature=player_embedded
profikám
  Válasz | 2013. július 03. 21:49 | Sorszám: 639
Azért ha lehetne kicsit részletesebben, esetleg személyre bontottabban, benyomások az új játékosokról, a régiek jelenlegi formájáról, szóval, most nehogy kéresd mán magad itten nékem he…-)
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 03. 21:42 | Sorszám: 638
Kis csapat kipipálva

Új hír: " Az elmúlt napokban a Ferencvárosi Torna Club edzéseit látogatta a 22 esztendős szerb próbajátékos, Mario Maslac. A belső védőként bevethető labdarúgó két edzőmérkőzésen, a Szekszárd, valamint a Vasas elleni felkészülési mérkőzésen is pályára lépett csapatunkban.

A játékos sérülés miatt ugyan nem tudta végigjátszani a szerdai, piros-kékek elleni edzőmérkőzést, ám ennek nincs köze ahhoz, hogy nem lesz az FTC játékosa. A szakmai stáb úgy ítélte meg, hogy Mario Maslac sem játéktudásban, sem személyiségi jegyeit tekintve nem alkalmas arra, hogy az előttünk álló szezonban a Ferencvárosi Torna Club számára erősítést jelentsen."

Jobb ez így és az indok is érthető!

profikám
  Válasz | 2013. július 03. 21:39 | Sorszám: 637
FTC-Vasas 4-1.
„Mészárlás”…
De rátaláltunk erre az eredményre…-)
tutetem11
  Válasz | 2013. július 03. 21:37 | Sorszám: 636
Üdv Urak! Ma esti hangulatom, egy kis Nirvana új értelmezésben.

https://www.youtube.com/watch?v=wsUQKw4ByVg&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DwsUQKw4ByVg&has_verified=1

Remélem bejön:-)

Ui.: A Vasas meccsről most nem nyilatkozok, könnyedén vertünk egy kis csapatot.:-):-)

profikám
  Válasz | 2013. július 03. 11:02 | Sorszám: 635
Taváres, az Ő „jelentése”, és a magyar demokráciaféltés….
Aha, na ja.
Teljesen életszerű, hogy egy művészeti tanulmányokban elmélyült portugál, egyszer csak gondol egyet, és megvilágosodik.
Látod magad előtt, el tudod képzelni Őt abban a pillanatban, a megvilágosodása szent pillanatában?
Látod?
Azt, amikor a fejére csap, ahogy egy igazi portugál demokratához illik, hogy…
-Hinnye, itt vannak ezek az ántidemokratikus Azorbánék, ezek mindig, de ha nem is mindig, hát minimum naphosszat azon törik a fejüket, hogy miképpen szabdalhatnák jól meg a demokráciát, miközben azt a konok ábrázatukat örökösen kelet felé fordítják.
Nosza ez az igazán nekem tetsző feladat, verescsillagom mióta vártam már egy ilyen lehetőségre, az önmegvalósításra a demokráciaféltésben, senki más, majd én, én, mint egy tőrőlmetszett alkotmányjogász, majd én jól megvizsgálom eztet az Ü alkotmányukat…

Látod ezt a képet, magad elé képzelted fiatal barátom…-) ?

Aha, teljesen életszerű.

Még véletlenül sem arról lehet, szó, hogy az itthonról kiszaladgáló, a 2010-es választási pofontól még mindig padlózó veresbegyek és mószerarankás kapcsolati tőkés híveik, a nemzetközi internacionalista küzdelmekbe illeszkedő, a EP illetékes pártcsaládja számára tökéletes kampánytémákkal házalnának, amely témák habosításán, a jelenlegi magyar kormány támadásán keresztül, kifogástalan támadási felület éreznek a másik nagy, a teljes európai néppárti, nemzeti, jobboldali pártcsaládokkal szemben?
Áááá dehogy, arról szó sem lehet, hogy a derék cociálistaliberálződek éceszgéberei szépen kidolgoztak erre a témára felfűzve egy a stratégiát, és kiosztották a szerepeket, imigyen…
Te Tavares fiam.
-Én?
Igen te, gyere csak ide.
Itt van ez az anyag, a szakértőink előkészítették olvasd, tanulmányozd át, az sem ártana, ha a hitelesség kedvéért kívülről betéve fújnád…
-De eftársak.
De eftársak, ez nekem „kinai” ezt a száraz jogi szöveget én nem értem, kérlek szépen benneteket, hogy..
Semmi de, és semmi hogy eftárs
Aztat nem is vártuk el tőled eftársunk hogy értsed, miért is kellene mindent értened eftárs, itt az ügy, érted az ügy a fontos..
És erre Téged nagyon alkalmatosnak, olyan igazi demokráciaféltősen alkalmatosnak találtunk eftársunk, és ha esetleg néha a nyilvános szerepléseiden még a fejedet is lágyan oldalra tudnád billenteni, tudod így, kicsit oldalvást, no hát az egyenesen művészivé tenné az alakításod…
No para „nopaszaran” menni fog eftársam…

Tehát ez a „demokráciaféltés”, nem internácionalista politikai érdek, függetlenül attól, hogy olvastad e é, vagy sem...
Áááááááá dehogy...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola