Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
mackó
  Válasz | 2013. június 26. 08:05 | Sorszám: 584
Idézek a Mesterünktől:
"Nem kapkodhatunk, de nem is kell kapkodnunk"
Bár csak sejtem (no jó, nagyon remélem), Ricardo hálójában fennakad egy-két Besic és Jenner kvalitású játékos.
mackó
  Válasz | 2013. június 26. 08:01 | Sorszám: 583
Hajrá Fradi!
Barátom, tudod, én nem nézek ilyen csatornákat, így aztán nem lehettem részese a tegnap esti délibábnak (szándékos képzavar). Biztos, hogy nem álmodtál?
Félretéve az élcelődést, szerintem most láttad utoljára e neves tematikus csatornán alább nevezett jogvédőket. Homokszem mindig minden gépezetbe belekerül.
profikám
  Válasz | 2013. június 26. 07:52 | Sorszám: 582
Bárhogy lesz, úgy lesz, a jövőt csak sejthetjük, de akkor is, csak a legjobb jó, jó barátomat idézhetem, hogy halálunkig, és még aztán is CSODÁLATOS FERENCVÁROS GYŐZEDELMESEN...-)
profikám
  Válasz | 2013. június 26. 07:47 | Sorszám: 581
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Nem fogjátok elhinni…

Ma reggel az ATV-ben egy amnestys nem, nem hisztis, Amnestys jogvédős hölgyemény naggggggggggggyon, nagggggggggggggyon kritikus hangon ostorozta a globális politikai, gazdasági, és pénzügyi hatalom, látható, és a tömegek által láthatatlan vezetői, amiért egy szűk érdekcsoport érdekeit erőltetik rá a világra.
Meleg szavakkal köszöntötte az ET tegnapi döntését, ami elmondása szerint nem is lehetett más, egy olyan rendkívül koncepciós, és elfogult jelentéssel szemben, mint amilyen a Tavares jelentés volt, és nem győzött hangot adni annak a véleményének, hogy Ők mindig is a parlamenti demokráciát, a népképviseletet részesítették előnyben, szemben néhány tucatnyi ember láthatatlan alkotmányon alapuló jogértelmezésével, és affektálásával…
Testvéreim egyik ámulatból a másikba estem, és mivel öregszem, a látásom is kopik, hát egészen közel mentem a képernyőhöz, hogy jól látok e, és ez tényleg az ATV-n zajló beszélgetés vala…-)
És nem volt ott semmi tévedés, ATV volt az, Rónai Egon, és Jeney Orsolya jogvédő maga…
És csak szaggatták az ingjeiket tovább…
Képzeljétek az USA és szövetségesei által elkövetett globális jogsértésekről, önkényes, erőszakos igazságosztásairól beszéltek….
Hát erre én már megütögettem a tévé oldalát, minden oldalról, de nem, nem a tévé hibbant meg, és a két teljesen objektív, független humánum csak mondta tovább…
Határon kívül rekedt magyar testvéreink jogos autonómia igényeiről kezdtek csacsogni, a különféle magyarverésekről, a szlovák állam teljesen európaiatlan, felvilágosulatlan viselkedéséről például a kettős állampolgárság kérdésében, miközben nem győztek a jogos emberi felháborodásuknak hangot adni…
És tovább is volt, és mondták még…
Uniós kettős mércékről, és még temérdek más, a világunk kereteit feszegető emberi jogi kérdésekről, de nem csak azokról, szót ejtettek olyan militáns, mikro szervezetekről is, akik jogvédelemnek álcázott akcióikkal csak és kizárólag gazdasági érdekeket szolgálnak ki, miközben rengeteg embertársunk, családok, és teljes régiókat tesznek tönkre gazdaságilag, és képzeljétek sok ilyen erőszakos kis szervezet felemlegetése között elhangzott a szájukból még a négymancs neve is…
És még mindig nem volt vége, elmondták, igaz kicsit szabadkozva, hogy ez már ugyan bulvár kategória, de hát a bulvár is a mindennapjaink része, és hát erre tekintettel, még egy magára sokat adó tematikus csatornának is figyelemmel kell lennie, hogy Juszt László, náluk, az ATV élő beszélgetős műsorában szolgáltatta vissza Kádár János eltűnt, és most megkerült koponyáját (azt a pechet, hogy erről élőben lemaradtam, mekkora flesh lehetett) a legméltóbb, egyenesen Moldova író úr kezeibe…
Azt pedig a Rónai Egon már tényleg csak hosszas szabadkozások után osztotta meg a közzel, hogy ma este újabb szenzációval fognak szolgálni, tehát érdemes lesz nézni őket, mert történelmi pillanatok lesznek azok a percek is, ugyanis a Kálmán Olga rendkívül időigényes, és fáradságos kutatómunkával felkutatta, „megtanálta”, (pont mint anno Lajosbátyám az Omegás házának az építkezésén) és be is fogja mutatni a hazudós gyurcsányi szakdolgozatát…
Öcccccccccccccséim, nekem erre tátva maradt a szám, csak dörzsöltem a szemem, ütögettem a fülem, miközben majdnem kiestem a fotelból…-)

No azt hiszem megártott nekem a tegnap esti atv-s üdvöskével Ungváry Rudolffal folytatott meddő próbálkozás, éppen itt az ideje, hogy zenére váltsak, le is porolok gyorsan egy régen hallgatott lemezt….-)

Lundqvist
  Válasz | 2013. június 25. 18:37 | Sorszám: 580
Mai hírek szerint megint vannak távozók.
Sváb és Klein nem fogadta el a klub új szerződését, mind 2 mehet.
Orosz pedig kölcsönbe megy.
Közben már 2 érkező szinte biztos: Kurucz és Valpoort érkező több mint valószínű.

Sváb szerintem el fog tűnni a süllyesztőben...

mackó
  Válasz | 2013. június 25. 10:55 | Sorszám: 579
Ennek a Teddynek egyetlen pozitív tulajdonsága van, de az se tudja feledtetni ő nagy zsiványságát. Hogy finoman beszéljek.
profikám
  Válasz | 2013. június 25. 09:12 | Sorszám: 578
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Csak ahogy szoktam, nézem, hallgatom a különféle reggeli műsorokat, a különféle adók között váltogatva.
Aztán a Magyarország Élőben ismétlésénél leragadtam a Hír tévénél, egyrészt, mert este teljesen lemaradtam róla, másrészt pedig engem érdeklő témákkal vezették fel a műsor legelejét.
És megérte.
Ebben a mái világunkat minden nehézséggel súlytó időkben olyan jó valami pozitív, valami lelkesítő jelenséggel, üzenettel, hírrel találkozni.
Az emberekben élő felebaráti szeretet jó érzéssel veszi tudomásul, ha egy embertársa sok évtizedes, heroikus küzdelme végül gyümölccsé érik.
Nem is létezhet annál szebb, magasztosabb velünk, ha hasonló történelmi jelentőségű eseményeket kortársként, fül, és szemtanúként élhetünk meg.
Egy ország izgult, szurkolt már azért, tegyük hozzá egyre fogyatkozó reménnyel, hogy ennek a mi Farkasházy Teddinknek sikerüljön végre sikerélményhez jutnia a humor területén…
És megtörtént a csoda barátaim, ez a mai nap innentől tiszta bódocccccság lehet sokunk számára, mert, mert…
Mert megtörtént, a Schiffer András igazi poénra vette, és ennek széles mosoly kíséretében hangot is adott, hogy a mi Teddink meghívta Őt a hétvégén tartott szárszói találkozójára….-)
Itt nálunk azonnal el is vonultak a sűrű sötét felhők, és verőfényes napsütés lett….-)

Most már csak a Havas „tanár” úr legendás depressziójával kell kezdenünk valamit…-)
Nem lesz ecccccerű feladat feleim ez sem, de hát a küzdelem, az nemesít….-)

mackó
  Válasz | 2013. június 24. 10:07 | Sorszám: 577
Most, hogy fedett lesz a stadionunk lelátói része, feltűnően elszaporodnak a környéken a hőlégballonok. Egy szemfüles vállalkozó a vízibicikli-bérlés mintájára megalapozhatja egzisztenciáját...
profikám
  Válasz | 2013. június 24. 09:59 | Sorszám: 576
Na ja...-)

Volt egy Bréma elleni hazai visszavágónk akkora teltházzal, hogy a kívül rekedt drukkereink egyszerűen a felüljárót használták páholynak, alig tudta onnan a rendőrség leterelgetni Őket…-)
Magasról tettek a közlekedési szabályokra, és a testi épségük sem izgatta azokat a fanokat…-)
Imádom a mieinket, elképesztően fanatikus egy népség vagyunk, és most szándékosan visszafogottan fogalmaztam…-)

mackó
  Válasz | 2013. június 24. 09:58 | Sorszám: 575
Senki sem lehet tökéletes...
profikám
  Válasz | 2013. június 24. 09:49 | Sorszám: 574
Azért volt, amivel ki tudott akasztani…-)
Például ha hokiban nagy néha bemutattak néhány NHL összefoglalót, és benn rekedt némi kis bunyó, akkor olyan lelkesülten tudta mondani, hogy ez ott a show része, bezzeg ha nálunk a Mile késztetést érzett, és hát valljuk be őszintén Ő rendre érzett is, főleg, hogy a több ezres csodálatos táborunktól is kapta az ösztökét ehhez ahogy illett…
„Üss Mile üss”….-)
No hát az idehaza elővezetve már borzasztó volt, hoki meccsektől idegen, nem kívánatos jelenség, ilyenkor azért neheztelni is tudtam rá…-)
mackó
  Válasz | 2013. június 24. 09:26 | Sorszám: 573
No igen, a Knézy. Mármint az öreg. Sokan nem szerették, én imádtam a közvetítéseit. Felkészült volt, egy-két kivételtől eltekintve szépen fogalmazott, "nem törte a magyart". Nem mellesleg tisztában volt a mindenkori szabályokkal, s szakértője volt nem egy sportágnak.
És ugye vicc is született Róla (Jó reggel, jó szurkolást...) Szegény fia (szakmailag) még árnyéknak is kevés.
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 24. 09:26 | Sorszám: 572
Ajánlok még a végén egy teljes motorgenerált a helyszínen végre hajtani :P
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 24. 09:21 | Sorszám: 571
Vitár Róbert nekem lehet hogy "már" kimaradt barátom..
Ehhez mondjuk hozzá tartozik gyerek koromban nem éppen rajongtam a téli sportokért.. (Miből nem lesz az Nhl-fan )

Szinte havonta egyszer megnézem a Grasshoppers-Fradit csak hogy hallhassam ahogy a Jenő "megőrül" Sajnos nem adatott meg nekem az életében találkozhassak vele...
ÉS ha mondjuk ő képezte volna a ma riportereit.. Na az bitang lett volna..

profikám
  Válasz | 2013. június 24. 09:18 | Sorszám: 570
Vil-lám….

Rendben Gabesz, de csak egy kitétellel, egy igazán szigorú kitétellel, hogy nem dönthetjük meg egyetlen egy, a kerékcserében legfogalmatlanabb F-I-es csapat kerékcsere rekordját sem…-)

mackó
  Válasz | 2013. június 24. 09:12 | Sorszám: 569
Profikám, ha gondolod, bevállalok egy kerékcserét a felüljárón. Ragasztással egybekötve...
profikám
  Válasz | 2013. június 24. 09:10 | Sorszám: 568
Barátom.
Csak most nézem…
Mekkora egy „Keresztelő János” vagy Te….-)

„Villámló szemű Tekintet”

Vi-llám-ló sze-mű Te-kin-teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeet?
Hát…..-)
Még az indiánok is pirulnának, pedig aztán Ők is otthon voltak a névadásban…-)

profikám
  Válasz | 2013. június 24. 08:54 | Sorszám: 567
Ennyi, és pont.
profikám
  Válasz | 2013. június 24. 08:48 | Sorszám: 566
Mai muzsikának pedig egy kis Corrs…
http://www.youtube.com/watch?v=QGnn1IcxuRo&list=RD02zYxYo2_YttI
mackó
  Válasz | 2013. június 24. 08:40 | Sorszám: 565
Hajrá Fradi!
Általában nem sok szót pazarlok a Jobbikra, egyelőre Magyarországon eddig egyetlen, a magyarságért küzdő radikális formáció a MIÉP volt (anno a családunkban megosztottuk a szavazatot a mérsékeltek és köztük). A Jobbik meg egy jottányit sem különbözik pl. az LMP-től. Egyetlen épkézláb mozzanata sincs tevékenységüknek, bohóckodás és színház a köbön. Az amúgy sem túl magas színvonalú képviselői magatartásukat kínjukban már nem tudják milyen mélyre leszállítani. Ami a legrosszabb: egy-két jóhiszemű lelkes ember van a frakcióban, de összességében totális szakértelem-hiányosok gyülekezete. Verik a mellüket, mint a gorillák a dzsungelben. És ezzel minden "szakértelmüket" leírtam.
Volt nálunk 2001 őszén a Villámló szemű Tekintet, illedelmesen meghallgattuk "előadását". Akkor még csak mozgalom voltak, de megrökönyödéssel hallgattuk a szinte ordibálós stílusú Orbán-gyűlöletét. Retorikájában már akkor is Orbán volt a hazaáruló, s nem tudta mire vélni, hogy a hallgatóság több mint fele elhagyta a termet, de a maradók sem a szimpátia miatt maradtak. Rá bő fél évre nem tudtam napirendre térni afelett, hogy tagja lett az Orbán-Makovecz fémjelezte polgári körnek. Valakiknek ez is érdekében állt...
profikám
  Válasz | 2013. június 24. 08:36 | Sorszám: 564
Szervusz.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Ohohohoho, azért ácsi.
Azokkal a „jó kis régi közvetítésekkel”…
Tény, hogy az idő képes némi nemesítésre, de azért…-)
Vitár Róbertre te például szerintem már nem is emlékezhetsz, pedig a télisportos közvetítései, hát öccccccccccccccsi….-)
Vitrayt igazság szerint nem lehetett nem elismerni, de én mégsem szerettem soha. Nem tudom, de én valahogy mindig olyan közömbösnek, már-már unottnak éreztem Őt, egyszer nem, akkor, amikor az Egérke úszását közvetítette, na ott, akkor éreztem, hogy közös, őszinte izgalmat, szurkolást élek át nézőként vele egyetemben.
Ki nem állhattam azt a hűvös, kimért, távolságtartó stílusát, amit úgy egyébként a magyar csapatok nemzetközi mérkőzésein, és a válogatott mérkőzésein is elővezetett.
A beszélgetős műsorait viszont kedveltem, ott, azokban a beszélgetésekben egészen emberien érdeklődőnek találtam.
Akit én nem kedveltem az éppen a Gulyás, aztán Komlósi, na Őt szó szerint ki nem állhattam, és a Palik, ők számomra olyanok voltak anno, mint ma például a Petur, vagy az igazi csehszlovák mondatokkal operáló Mezei …
És milyen érdekes, az utóbbi évtizedekben éppen ez az általam nem kedvel Komlósi nevelgeti a szpíker palánták egy jelentős részét.
Lehet, hogy éppen ezért hígult föl ennyire mára a mezőny?
Brrrrrrrr….-)
A JENŐ?
Ő is hibázott, Ő is bakizott, hát persze hogy….
De Ő?
Hogyan fogalmazzam meg azt, amit éreztem…
Ő egy olyan szpíker volt, akit sohasem éreztél közömbösnek, róla mindig az volt a benyomásom, hogy ott ül mellettem, azt mondja amit én is mondanék amit akkor én is éppen gondolok, (éppen mint szegény Sipi) és együtt szurkol, együtt éli meg a sport minden szépségét velem, akár egy szurkolótársam.
És mennyire megtudott sértődni egy-egy rosszabb teljesítményen, szereplésen, pont úgy, mint egy drukker, no akkor aztán olyan kritikai „epeömlésekre” tudta ragadtatni magát, hogy csak na….-)
Nem volt tökéletes ő sem, de minden általam is észlelt hiátusa ellenére annyira őszinte volt, hogy róla nem éreztem soha, hogy „rakná” magát.
De ezek csak természetes szubjektív szimpátiák, vagy antipátiák, nem személyes emberi kifogások, hogyan is lehetne az.
A sunyi, őszintétlen kis manipulátorokat viszont nagyon nem tisztelem, no azoktól lever a hideg verejték, az a tehetetlen düh, amit olyankor érzek, ha ezt a mentalitást tapasztalom, és vannak, és léteznek ezek a szpíkerek.
Neveket most szándékosan nem írok.
Szerintem egyébként létezik olyan objektívnak nevezhető mérce ami legendává tehet egy nyilvánosságban szereplőt.
Mégpedig egy, akár egyetlen egy, az idők folyamán mindenki által befogadott, használt, idézett, szinte szállóigévé nemesedő gondolat, egy mondat, akihez pedig több ilyen is köthető, az zseni, nincs mese.
És ki nem tudná ebben az országban, hogy kihez köthető a „Jó estét, jó szurkolást” beköszönés…, hogy csak egy példát hozzak, és, és Istenem, most ahogy leírtam ezt a mondatot, hallom is a hangját…

Lundqvist
  Válasz | 2013. június 23. 15:59 | Sorszám: 563
Most publikált hír szerint nem tartunk igényt Oroszra, és Jovanovicsra. Előbbi valószínűleg Pápára megy utóbbinál ajánlatra várunk.
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 23. 09:09 | Sorszám: 562
Barátom, Sokszor elgondolkozok, a jó kis régi közvetítéseken..
Egy Knézy(az öreg), egy Gulyás, egy Vitray... a maiakat megenné reggelire....
A régi Palik is..
De a maiak egy rakat f*s..
0a előkészület, tudatlanság amit poénnak állítanak be miközben szégyen... Pontatlanság...

Anno gyerekként a Knézyvel volt egy műsor, és megkérdezték tőle, mennyit készül 1-1 meccsre, és ő azt mondta legalább 24 órát de inkább 48at. Utána néz a játékosoknak, edzőnek, a pályafutásoknak, mindennek..
Na én ma ezt hiányolom...
Hajdú B nek vannak néha fellángolásai, de még ő is a régi iskolán tanult, de néha ő is pocsék, talán nálam az értékelhető a Méhes, és jégkorongban a Léderer, de ezzel kb vége a listának..


Konf. kupa: 1 meccset nem láttam belőle, és nem is nagyon érdekel

profikám
  Válasz | 2013. június 22. 22:35 | Sorszám: 561
„Kisknézy egyem a szíved”, hát…-)
Szerintem 11-est akart adni, és mivel első érintésből közvetlenül gól lett hát megadta
profikám
  Válasz | 2013. június 22. 22:01 | Sorszám: 560
Mellesleg egy olyan tüntetés, ahol sebesültek, és még haláleset is van, az cseppet sem vicces.
De a VB, és az Olimpia, közelsége ugye, vajh mikor lehetne még nagyobb figyelem, és még nagyobb érdekérvényesítési lehetőség bármilyen követeléshez?
Már azon csodálkoztam, hogy két ekkora rendezvényt így egymás után egyáltalán be mertek vállalni.
A gól pedig les volt szerintem, mert az oldalról beérkező labdára mozduló bármelyik középső támadó amaddig nem ér a labdához zavarhatja a kapust…
De majd a hozzáértőbbek…

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola