Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
mackó
  Válasz | 2013. június 28. 11:46 | Sorszám: 609
Én is néztem, igaz, csak a második félidőtől. Roppant unalmas mérkőzés volt, hiszen látványos megoldásokra, szépségdíjas gólokra számítottam. Ha már kibírtam a hosszabbítást, megnéztem a tizenegyes-párbajt is, ahol a hetedik körben a digó az égbe lőtte a labdát... Sajnáltam a fickót, ezen a mérkőzésen (az első félidőt nem láttam, nem tudom, hogy melyik csapat volt a jobb) nem érdemeltek vereséget az olaszok. A mutatott játék viszont kevés volt az elvárásomhoz, illetve a várakozásomhoz képest. Az olaszok különösebben nem nyújtottak mást, de a spanyolok mélyen a tudásuk alatt szerepeltek. Azt is lehet mondani, hogy az olaszok sikeresen bénították a spanyolokat.
profikám
  Válasz | 2013. június 28. 09:05 | Sorszám: 608
Én nem tudom, hogy ebben a kérdésben mit lehet még így utólag elérni, de a magam részéről, amit éppen most, már így utólag megtehettem, már meg is léptem.

Naná, hát persze, tudtam hogy építkezés lesz.
De a legőszintébben mondom, hogy látva a hosszú évek óta egymást követő, egymásra épülő fejlesztéseket itt, a falú közepén, (Iskola, Posta, Önkormányzat előtti tér, a Templom, a Főtér bútorzata, (padok, szobrok) parkosítása, virágosítása, az Óvoda, Bölcsőde épületének a felújítása, a Park, a padjaival, a sétányaival, a szökőkúttal, a temetőhöz vezető gyalogjárda, a Temető rendbetétele, és mindez párosulva a lakók, az emberek igényességével, erejükhöz mért igyekezetével.
Azzal, ahogyan itt lényegében mindenben az esztétika, és a harmónia irányába haladtak a fejlesztések, (gyönyörűség na) hát nyugodt voltam.
És akkor ma reggel, mint égből a villámcsapás.-(
És egyedül már biztosan nem vagyok az érzéseimmel, mert a ma reggeli közért találkozón mások is erős prüsszögésbe estek.

mackó
  Válasz | 2013. június 28. 08:14 | Sorszám: 607
Amint beteszi lábát a betelepült "civilizáció", azonnal rendezkedni kezd. Pedig ezek a falvak attól szépek és élhetőek, mert még most is megtartották évszázados formájukat, házaikat, amitől (no, meg az őslakosoktól) olyan a hangulat, amiért ott ragad az ember. De a betolakodó mégis saját arcára akarja fazonírozni, s nagy sajnálatomra előbb-utóbb sikerül is.
Egyetlen járható útja lenne megőrizni a varázst, de úgy látszik, Nálatok a "gondos gazdák" nem a dolgukat teszik.

Van egy versike, amely nem éppen erről a jelenségről szól, de átvitt értelemben mégis használható:

"Hej, mostan puszta ám igazán a puszta!
Mert az az ősz olyan gondatlan rossz gazda;
Amit a kikelet
És a nyár gyűjtöget,
Ez nagy könnyelműen mind elfecséreli,
A sok kincsnek a tél csak hűlt helyét leli."

De mint ahogy a természet megújul, úgy van remény a civil társadalom által okozott súlyos rombolás kijavítására is, de el kell ismerni, hogy nagyon nehéz feladat, ráadásul nem egy év kell hozzá...

profikám
  Válasz | 2013. június 28. 07:05 | Sorszám: 606
Spanyolország-Olaszország
Egyértelmű, hogy minden előzetes esélylatolgatásom ellenére az olaszoknak szurkoltam végig.
Nem hangyányit vagyok meglepődve…
És leginkább a Spanyolok visszafogott játéka miatt…
profikám
  Válasz | 2013. június 28. 06:58 | Sorszám: 605
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Végtelenül fel vagyok háborodva.
Itt nálunk Ürömön a Katolikus egyház hozzákezdett egy, a saját tulajdonában álló, frekventált, konkrétan az Ó falú mértani közepén elhelyezkedő ingatlanjának a beépítéséhez.
Ma fedeztem fel a felépítendő ház plakátját.
Már azt sem értem, hogy erre a léleksivárságról árulkodó homlokzattal ellátott építményre hogyan adhatta „áldását” az önkormányzat illetékes osztálya, még akkor sem találok számomra is elfogadható magyarázatot, ha nálunk „progresszív” veresbegyes a polgármester,
De hát pont Ő, a Polgármester hogyan hagyhatta jóvá ezt a …., aki ebben a faluban gyerekeskedett, itt nőtt fel, aki ellen itt egyébként a valódi politikai érdeket képviselőket leszámítva, alig berzenkedik létező többség, és most hagyománytisztelet ide, meg oda, hagyják, hagyja, hogy porig alázzák ezzel a gyufásdobozzal a történelmi főteret?
És az egyháznál?
Nem tudják, nem látják, hova, milyen környezetbe építkeznek?
Isten látja a lelkem, nem vagyok én a modern építészet ellensége, még az ilyen jellegtelen, de mások által praktikusnak mondott kockaházak ellensége sem, talán egy paneltengerben szemet sem szúrna, de itt, ebben az Isten, és emberközeliséget őrző térben, hát…
Szégyen, gyalázat.
Ez a különbejáratú véleményem.

mackó
  Válasz | 2013. június 27. 11:40 | Sorszám: 604
Nagyon örülök. Remek adottságokkal rendelkezik, gyors, s már most jobb a labdakezelése, mint Somának. Alapos nyári felkészüléssel Leo-Böde mellé kiválóan beépíthető. Szerintem +10 gól.
mackó
  Válasz | 2013. június 27. 11:34 | Sorszám: 603
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 27. 11:03 | Sorszám: 602
Valpoort a MIENK!!! http://ulloi129.hu/2013/06/27/itt-az-elso-mosoly-valpoort-alairt/?fb_source=pubv1
profikám
  Válasz | 2013. június 27. 10:14 | Sorszám: 601
Biztos láttátok már, de ebben az ínséges Fradi, és hazai foci mentes hetekben ez a remek filmecske a mi Böde Daninkról, egyenesen „Bödefalváról”, Madocsáról üdítőleg hathat….-)
„Bödefalva”, mert ott, szinte mindenki így, vagy úgy de rokona…-)

Arra a kérdésre, hogy „ismeri?”
-Hát persze…
-A keresztfiam, az unokatestvérem, az unokaöcsém……..-)

Ténnnnnleg, egyszer szerét ejthetnénk egy edzőmeccsnek Dani csapata, vagy a Nagy Madocsa ellen, nem volna gyenge…-) http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ASJWCHla5T4

profikám
  Válasz | 2013. június 27. 09:04 | Sorszám: 600
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Zajlik ez a konföderációs kupa.
A tegnap esti Brazil-Uruguay mérkőzés kapcsán, a foci szeretetén túl, még annyiban is érdekelt voltam, hogy minkét csapatnak szereznie kellett legalább egy gólt.
Ugyanis erre a várható opcióra fogadtunk, egy, a különféle pálinkákkal temérdek hősies küzdelmet, párharcot felvállaló embertársunk, függöny a szemen le, talajvesztés, majd padlózását egészen közelről átélő, konkrétan az utolsó bátran bevállalt kupicát kézbeadó, eddig még minden esetben a pálinkák győzelmét kihirdető méregzöld csapos, értelmiségi elnevezésén, pálinkapatikus barátommal….-)
Ebből a szempontból nézve a mérkőzést végeredményben elégedett lehetek, igaz nagy, túl nagy kockázatot nem vállaltunk, mert a hazaiak győzelmében tutira mentünk, ahhoz pedig ugye gól kell, és hát talán azért az Uruk, Forlan, Cavani, Suarez szentháromságától sem volt földől elrugaszkodott elvárás egy szem gólocska elvárása, nem is volt az, bár amikor az a „tizi” kimaradt…, de a meccstől nem voltam elájulva.
Ebben a fiatal Brazil válogatottban kétségtelenül vannak ügyes, focisták, sokat fejlődhetnek még a VB-ig, de…
A klasszikus brazil foci szintjéhez ez a játék, ezek a jelenlegi játékosok nem is mérhetőek.
Érdekes volt számomra, hogy a magyar focival szemben az utóbbi évtizedekben okkal, joggal oly kritikus közismerten brazilfan Hegyi Iván szemére az olaszok elleni, távolról nézve kétségtelenül látványos 4-2 –es eredmény hogyan úsztathatott mégis „brazil erődemonstrációt”…
Lehet, hogy nem egy mérkőzést néztünk?

Az olasz válogatott, de szerintem a teljes olasz foci minden EB szereplés, és az ott elért második hely ellenére is, korszakos válságot, visszaesést él át, és ez a brazilok ellen felálló csapatuk még nem is a lehető legerősebb felállásban játszott.

Hát én nem tudom, én nem ájuldoztam, ezen a szinten ennyi bántó hibát a játékban, és olyan luftot például, mint amit Dante elővezetett, én brazil játékostól még nem is láttam.
Jó, jó lehet azt mondani, hogy az csak egy kiragadott, ritkán, éppen ezen a meccsen előforduló rossz mozdulat volt, egy egyébként kiváló játékostól, de ezen a mérkőzésen a néhány valóban szép megmozdulás mellett, más játékosoktól is bántóan sok hasonló bakit láthattunk.
Akkor milyen „erődemonstráció”?
Egyébként szeretem a Brazil focit, szurkolok is nekik, de elnézve a belpolitikai forrongást az országban, és a világ labdarúgásának korábbi példáiból okulva, cseppet sem csodálkoznék azon, ha bizonyos körökben komoly érdek, és elvárás volna egy Selecao tornagyőzelemre, mert az talán még az utcán tűntető brazil lelkekre is nyugtató hatást gyakorolhatna, nem beszélve az éltető reményről a jövő évi hazai VB-t illetően.

A Spanyolok.

No igen a Spanyol válogatott, akik, még ha nem is voltak eddig igazán próbára téve, de Ők hozzák magukat.
Ha tetszik, akkor Ők valóban „erőt demonstrálnak” tehetik is, mert ehhez még mindig megvannak a játékosaik, és a játékuk is.
Ma még lesz egy Spanyol –Olasz, és hát tugggggggyuk jól, hogy a labda gömbölűűűűűű, de hát nem hangyányit volnék meglepődve, ha most, éppen most borulna a papírforma, és nem Brazil - Spanyol döntő lenne.
És hát ott, ott pedig majd figyelek, és egy esetleges spanyolok elleni mérkőzésen majd bizonyíthat ez a fiatal, talán idővel sokra hívatott Brazil válogatott.
Legyen bárhogyan is a vége, talán csak az én összeesküvések iránt fogékony, szerényen bebútorozott elmém szaladt már megint néhány gondolatommal előbb nagyon messzire…

De azzal a feltételezésemmel talán közel járok az igazsághoz, hogy a végeredményt illetően nem csak a brazil politikai, gazdasági, és pénzügyi potentátok, de a világ labdarúgásának vezérei is (főleg az a kis hasas bankókkal teli aktatáskákkal közlekedő kis svájci kopasz krapek) komoly versenyt fohászkodnak ezekben a napokban a futball iránti szenvedélyükről megismert brazil szurkolókkal, csak valami egészen más érdekektől vezérelten.
Nagyon, nagggggyon más érdekektől vezérelten, mint a drukkerek…

Lundqvist
  Válasz | 2013. június 27. 08:39 | Sorszám: 599
"Néhány órával azután, hogy őrizetbe vették a gyilkossági ügybe keveredett amerikaifutballistát, Aaron Hernandezt, azzal vádolták meg, hogy június 17-én éjszaka ő ölte meg 27 éves ismerősét, Odin Lloydot. A körülményekről nem túlzás azt állítani, hogy kivégzés lehetett: az áldozatot többször meglőtték, fejlövést is kapott. Ha Hernandez bűnös, élete végéig börtönben maradhat.

A New England Patriots 23 éves játékosát kilenc nappal a gyilkosság után, helyi idő szerint szerda reggel tartóztatták le massachusettsi otthonában. A sportolót váratlanul érte a rendőrök látogatása, félmeztelenül nyitott ajtót, így bilincselték meg a rendőrök, majd adtak rá egy pólót, és beültették a rendőrautóba."

Ki kell írnom magamból... Előre bocsájtom A Pats nekem az Nfl újpestje... De ez a srác egy üde színfoltja volt a csapatnak... Soha írd és mond SOHA nem hittem volna erre képes... A gyilkos fegyver nincs meg, a kamera felvételen 8-9 óra "véletlenül" eltűnt... De az még megvan ahogy belép egy fegyverrel a kezében az ajtón.... Egy köztéri kamerán pedig látszik hogy a fegyverrel a kezében száll be az autójába, amiben aztán egy hüvelyt is találtak a gyilkos fegyverből.... A vád: 1st degree Murder... Magyar jogban ez a szándékos emberölés.. És felindulásból elkövetett... És mivel ez nem a Magyar jogrend nem változtatnak a vádakon naponta. Ha bebizonyosodik bűnős életfogytiglant kaphat, ami ott nem szarozással 130 év börtönt jelent.. legalább... A Pats a letartoztatás pillanatában azonnali hatállyal kivágta a csapatból.. Védve a "Brandet" mert ez nem jó reklám... Emberileg nem tudom megérteni, de üzletileg indokolt döntés.. De hogy a srác karrierének annyi az biztos... Engem lesokkolt...

mackó
  Válasz | 2013. június 27. 08:34 | Sorszám: 598
Úgy látom, rossz pályát választottam. Kapus. Most az lennék. Igaz, nem mindegy, hogy egy raktártelepen, vagy az NHL-ben...
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 17:01 | Sorszám: 597
Profikám, az évszázad pofára esése

Brizgalovot kivásárolja a Flyers

Több mint 5 milliárd forintot fizet az NHL-csapat a kapusának azért, hogy elhagyja a játékoskeretet. Ez a liga történetének legrosszabb üzlete.

Valósággá vált, amit hetek óta pletykáltak Philadelphiában, ugyanis a Flyers Danny Briere után Ilja Brizgalovot is kivásárolja futó szerződéséből.

Az orosz kapus 2011. június 23-án írta alá kilenc évre szóló, 51 millió dollárt érő szerződését, amiből mindössze két esztendőt töltött ki. A kontraktus felbontásával a Philly 5,667 millió dollár helyet szabadít fel a fizetési sapka alatt a következő hét szezonban, ellenben ki kell fizetnie Brizgalovot, ami nem kevés pénzbe kerül. Az orosz hálóőr a szerződésből hátralévő összeg, azaz a 34,5 millió dollár kétharmadát kapja meg a következő 14 évben, pontosabban közel 23 millió dollárt.

Szakmai szempontból a játékos teljesítménye alapján a döntés abszolút reális, mert a cserestop előtt a Flyershez került Steve Mason sokkal jobb mutatókat produkált. Brizgalov az elmúlt két szezonban 99 mérkőzésen 52 győzelmet szerzett, 33 vereség és 10 döntetlen mellett, átlagosan 2,61 gólt kapott és mindössze 90,5%-kal védett. A playoffban még ezeket a mutatókat is sikerült alulmúlnia, 3,46-os kapott gólátlaggal és alig jobb 88%-os védési hatékonysággal. Ezzel szemben Mason 94,9%-os mutatóval védett és kevesebb mint kettő, egészen pontosan 1,9 volt a kapott gólátlaga.

Az eset jól mutatja, milyen súlyos árat kell fizetnie egy NHL-csapatnak az elhibázott szerződésekért. Az elemzők már a szerződés pillanatában értetlenül álltak az események előtt, a hitetlenkedőknek lett igazuk, Brizgalov nem ér ennyit. Brizgalov minden idők legdrágábban kivásárolt játékosa lett, mondhatni, soha nem kötött még NHL-csapat olyan rossz szerződést, mint a Flyers vele.

Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 14:26 | Sorszám: 596
Nem árt ha előrébb tartunk, mert a Hazai időjárást mostanában kiszámíthatatlan...
mackó
  Válasz | 2013. június 26. 14:07 | Sorszám: 595

Sűrűsödnek a hírek, közben meg elég szépen fejlődik a stadionunk. Állítólag kb. 2 héttel előrébb tartunk a határidőben előírt munkálatokban!
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 13:59 | Sorszám: 594
HA jól emlékszem, vele kapcsolatban mondta azt pali hogy nagyon közel van a megegyezés, és jött vele az ügynöke. Remélem legkésőbb holnap mosolyog egyet Pali.. De ha többet az sem baj )
mackó
  Válasz | 2013. június 26. 13:43 | Sorszám: 593
Közben Valpoort Magyarországra érkezett. Ricardo teszteli, de szerintem meg is akarja szerezni.
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 13:12 | Sorszám: 592
Felkészülési program
Június 29. – FTC-Szekszárd, 17:00, Puskás Ferenc Stadion
Július 3. – FTC-Vasas, 17:00, Puskás Ferenc Stadion
Július 6. – FTC-Raja Casablanca, Telki
Július 10. – FTC-Piast Gliwice, Telki
Július 13. – FTC-Arad, 17:00, Népliget
Július 16. – FTC-Leeds United, Muraszombat

Kis nyári programok :P
A Leeds meccs még nem 100%os mert még nincs aláírt szerződés. A többi az.

Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 09:45 | Sorszám: 591
Szerintem ő nem akar elmenni, de valamelyik zseni ügynök tele dumálta a fejét.. Visszagondolva azt mondogatták róla, "Ő tényleg Méregzöld" hát látszik mennyire... Aztán lehet a végén azt mondja mégis aláírok, de nem szeretném ha csak azért maradna mert nincs más...
profikám
  Válasz | 2013. június 26. 09:35 | Sorszám: 590
Számomra csalódás a döntése, de ha megy, akkor sok sikert kívánok neki máshol.
Azok közé tartoztam, akik akkor is kiálltak mellette, amikor még senki más nem látott benne semmi fantáziát, és szinte csak negatív kritika érte.
Nem probléma, nem fáj, csak egy újabb tanulság, talán többet gondoltam róla, mint...
Szerintem még várnia kellett volna, még maradhatott, küzdhetett volna nálunk itt a Fradiban a stabil helyért, ez hitem szerint sokkal jobban szolgálná a fejlődését, de az Ő élete, az Ő pályafutása…
profikám
  Válasz | 2013. június 26. 09:18 | Sorszám: 589
Nagyon remélem, mert az elmúlt években sok aggodalmunk volt miattuk, hogy végleg elmaradnak tőlünk.
Hihetetlenül szépek, különleges élmény csak csendben ülni a lépcsőn, és hosszú, hosszú perceken, akár órán át is nézni, csodálni Őket…-)
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 26. 09:15 | Sorszám: 588
Épp akartam kérdezni a fecskék felől )

Közben kiderült Svábnak 35%os fizuemelést ígértünk amit nem tartott elégnek...
Arról nincsenek infók mennyit kért volna...

Bízom Monizban, és a jó szemében )

mackó
  Válasz | 2013. június 26. 09:12 | Sorszám: 587
4 kis jószág, s milyen hűek, ha nem éri őket baj. Bár még messze az idő, mikor költöznek, de szülőhazájukba, szülőfészkükbe tavasszal vissza fognak jönni. Ők is tudják, hol van becsülete minden kis életnek...
profikám
  Válasz | 2013. június 26. 08:57 | Sorszám: 586
Ha érdekelne valaki, akkor elmondom, hogy…
Itt nálunk, a kapualjban ugye amint erről be is szoktam számolni, Fecskepár fészkel.
És hát nem kis örömünkre idén végre minden rendben volt körülöttük, négy bitangul aranyos kis Fecskével szaporodott a populáció, és a felmenőkben a négy csemete nevelgetése mellett még maradt annyi erőforrás, hogy hozzáláttak egy teljesen új fészek építéséhez, ugye, hogy ugye, mindig van remény, mindig van újrakezdés-)
No hiszen van is itt most hajnali ½ 5-kor olyan énekszó, csevely-ricsaj, hogy ébresztőórára már nincs is semmi szükség…-)

Nem Fecske ének, „csak” Pacsirta, de egyedülállóan zseniális zenekar előadásban…-) http://www.youtube.com/watch?v=cNAoLshcMsg

profikám
  Válasz | 2013. június 26. 08:17 | Sorszám: 585
Az emelkedett beszélgetésnek ma reggel élő adásban voltam nézője, és a leírtak természetesen csak a tudatalattim szatirikus kivetülései…-)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola