Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 03. 09:43 | Sorszám: 634
Barátom, Megmondom őszintén ezt a tavares jelentést nem olvastam el. Én inkább a gazdaságnak hiszek, mint egy akármennyire is "korrekt" de minimálisan is elfogult ellemzőnek...
Ha van ember aki tudja te tudhatod, nem csípem Viktort..

De a tegnapi beolvasása szép volt.
Szocik meg egyéb percemberek itthonról meg elmehetnek kapálni... Többet érünk velük...

Majd a nagy és okos Európa eldönti mi jó nekünk...


Fiaink ma a fémesekkel játszanak, remélem megruházzuk őket, de a fontos megint az senki nem sérüljön meg...

mackó
  Válasz | 2013. július 03. 09:37 | Sorszám: 633
Azt hiszem, tökéletes fogalmazás: gondolat nélküli mondatfoszlányok. Többet nem is érdemes fecsérelni rájuk...
profikám
  Válasz | 2013. július 03. 09:17 | Sorszám: 632
"Tegnap munka közben, amennyire módomban állt, odafigyeltem az EP - ben zajló eseményekre, (mondhatni leképeztem az átlag angol polgárt, amennyiben én is egy unalomig ismert „akciófilm” sokadik ismétlése mellett döntöttem, (az egyik kedvenc rádión kényszeríttet „szabadon választott” kötelező döntésre) szemben valami klasszikusabb előadással, így utólag bátran mondhatom, hogy nagy kár, nagyon nagy kár a dr. Boross két órájának az elmaradásáért)de nyilván csak „szőr mentén” tehettem…"


Úgy érzem, annyit hozzá kell tennem az átlag angol polgárt, az átlag angol tévénézőt (ez lemaradt, bocs) említő hasonlathoz, hogy…

Tehát az "ihletem" bölcsője....-)

"Hiába adott fantasztikus koncertet a hét végi Glastonbury Fesztiválon a Rolling Stones, a brit tévénézőknél mégsem sikerült győzelmet aratniuk.
A BBC 2-es csatornája ugyanis szombat este élőben közvetítette a Gördülő Kövek glastonbury-i debütálását, ám az estén a nézettségi versenyt a BBC 1-es csatornája nyerte, ahol a Die Hard című film már agyonismételt harmadik részét vetítették.
A brit televíziótársaság közel hétszázmillió forintot költött az élő koncertközvetítésre, és háromszáz munkatársuk dolgozott a helyszínen, ám a tévénézők a szombat esti főműsoridőben mégis inkább Bruce Willis kalandjait választották Jaggerék helyett."(bors)

Aki elsőre is értette, attól elnézést...-)

profikám
  Válasz | 2013. július 03. 08:31 | Sorszám: 631
Nyugtával dicsérjük a napot…-)
Na jó csak viccöltem, örülök én is, de nincs mese, győzelmekkel kell kezdeni, mert egy esetleges sikertelenség mindenkit kikezdhet, Őt is.
De most felhőtlenül örvendek e hírnek én is.-)
profikám
  Válasz | 2013. július 03. 08:24 | Sorszám: 630
Szervusztok.
Mindörökké MAGYARORSZÁG, és FERENCVÁROS!

Tegnap munka közben, amennyire módomban állt, odafigyeltem az EP - ben zajló eseményekre, (mondhatni leképeztem az átlag angol polgárt, amennyiben én is egy unalomig ismert „akciófilm” sokadik ismétlése mellett döntöttem, (az egyik kedvenc rádión kényszeríttet „szabadon választott” kötelező döntésre) szemben valami klasszikusabb előadással, így utólag bátran mondhatom, hogy nagy kár, nagyon nagy kár a dr. Boross két órájának az elmaradásáért) aki de nyilván csak „szőr mentén” tehettem…

Ezért nincs, nem is lehet azon semmi csodálkozni való, ha csak néhány, jobbára a honfitársaim által elmondott mondatfoszlány rögzült bennem, gondolatot nem írhattam, mert azt nem véltem felfedezni a mondókájukban, csak beszéltek, csak beszéltek…

Tehát nem idézetűen…

Bokros Lajos: Konzervatív jobboldali vagyok, a jobboldali gondolkodás legjobbika…

Göncz Kinga: Érdekes kedves Kinga, nekem éppen az ön felszólalása alatt volt egy, a téma iránt érdeklődő vevőm, (ugye milyen érdekesek ezek a véletlenek a névtelen levélíróval, és a személytelen vásárlóval) de azt, amit Ő mondott, én egy hölgyről, szemben önnel ahogy tette hazájáról, még reá, egy ismeretlenre hivatkozva sem írnám le ide…

Tabajdi Csaba, jajj fiam, te, te kreténebb vagy, mint a többi, mert már az sincs rendben, hogy a többiek dobálóznak a szavakkal, dobálóznak, de te még vissza is dobálod azokat, ejnye – bejnye fiam…

No de mit is mondott ez a derék „népnemzeti” atyafi….

Tabajdi Csaba: Magyar hazafi vagyok, és demokrata…

Na szóval ennyi, ezt a három felszólalót éreztem említésre méltónak, Ők adtak, hagytak némi nyomatékot a témában megfáradt elmémnek…


Róluk, most csak és kizárólag hármójukról annyit, hogy…
Mindig is lenyűgözve figyeltem a hozzájuk hasonló embertársaimat, akik karakánul, egyenesen bele a nyilvánosságba, minden kétség, és minden önértékelési zavartól mentesen, képesek nagy nyilvánosság előtt elmondani, „lefesteni” magukról az önképet.
Amely önképük, ha véletlenül mégsem esne egybe, ha mégsem látnám én, nem látnák többek, nem látnák sokaságok önazonosnak, az általam, többek, esetleg sokaságok által hosszú évek alatt, türelemmel, mintegy puzzle darabkákból összerakosgatott képpel, hát akkor azért csakis bennem, a többekben, a sokaságokban lehet a hiba…

Akkor ezért az érintettektől a magam részéről ezúton is elnézést kérek.

Ja és még annyit Tabajdi fiam, hogy örömmel tölt el, ha felfedezted magadnak Mark Twaint, talán ha valóban sokat olvasgatod is, és nem csak idézel tőle, akkor végül hasznodra fog válni, és jobb, és jobb ember válik belőled.

És végezetül e szerény szegletéből a nyilvánosságnak, még ha talán nem is jut el e remek hazafiakhoz, egy KLASSZIKUS.

Bár az Ő, e hármak hazafisága után, azok után, amit a hazafiság szerén elővezettek tegnap az EP-ben, már szinte gondot okoz értelmezni, hogy mit is akart üzenni e történelmi mű, klasszikussá nemesedett megálmodója, és nem kevésbé klasszikus előadója…

Istenem…, mái hazafiak?

Ellenségre már tényleg nincs szükségünk...
http://www.youtube.com/watch?v=M3DkDxwS6NA

mackó
  Válasz | 2013. július 03. 08:19 | Sorszám: 629

Nekem Ő a garancia.
mackó
  Válasz | 2013. július 03. 08:15 | Sorszám: 628
Felháborító!
Ha ezt mi tesszük, akkor most a harmadik osztályra készülnénk...
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 02. 21:33 | Sorszám: 627
http://ulloi129.hu/2013/07/02/itt-a-mosoly-2016-ig-a-mienk-ricardo/

Ennyii 8)
A szezon eddigi legnagyobb igatolása, Bocsi Valpoort )

Lundqvist
  Válasz | 2013. július 02. 19:46 | Sorszám: 626
Lerágott csont meg minden.. De várlázító az mlsz hozzá állása... http://ulloi129.hu/2013/07/02/tavaly-nyaron-megtudtam-hogy-gyanusitott-vagyok-lanzafame-lebuktatta-a-honvedot-es-az-mlsz-t/
Lundqvist
  Válasz | 2013. július 02. 08:18 | Sorszám: 625
Tuti megnyerem a lottó5-öst pár milliárddal mind a 3at hazahoznám a csapatba 8) Huszti szerintem max 4 év múlva jöhet haza hozzánk kimondottan levezetni..
Imire több esélyt látok, Gerzson meg majd hite szerint eldönti.
De ha hazajön nem kicsit fog robbanni a hír, és az eladott bérletek száma
mackó
  Válasz | 2013. július 02. 07:52 | Sorszám: 624
Hajrá Fradi!
Én s hasonlóan gondolom, de annak, hogy ez összejöjjön, kevesebb esélyt látok, mint egy lottónyereménynek...
Vizsgáljuk meg egyenként az esélyeket:

Gerzson
Ha felépül, talán 2 szezon van benne, amire azt lehet mondani, hogy teljes erőbedobással áll a futballhoz. Most úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy kérőre vár, maradni fog rosszabb feltételek mellett is. Hazajövetelének esélyét 5%-ra taksálom.

Imi:
Benne két-három jó szezon lehet még, s szerintem ezt még pénzszerzésre használja fel. Míg kelendő külhonban, nem hiszem, hogy hazajön, de nagyobb esélyt látok rá, mint Gerzson esetében. 10% lehetőséget látok.

Szabolcs:
Fut a szekere, a legkelendőbb magyarok egyike. Esély: 1%.

Összegzés: nem vezetem le a matematikai valószínűségszámítás idevonatkozó egyszerű képletével hármójuk egyidejű hazajövetelének esélyét, egyezzünk ki abban, hogy a lottó négyes nem sokkal rosszabb feltételekkel pályázik...

Lundqvist
  Válasz | 2013. július 01. 21:28 | Sorszám: 623
Szervusztok,

HA kérhetnék Karácsonyi ajándékot előre, az Gerzson lenne a Fradiba... De sajnos elég kevés esélyt látok rá hazajöjjön... Vagy ha már jön akkor csak erősen levezetni...
És mondjuk én személy szerint megkérném hogy egy Graz-i átszállással jöjjön, és egy Szabics Imit hozzon magával..
De a non+ultra az lenne ha a Grazi helyett egy Hannoveri át szállással jönne egy Husztival együtt 8) És persze asszonynak itt kell beleszólnia a férfiak dolgába.. Ahelyett hogy főzne mosna takarítana és strandra menne...( csak mert azt mondta nem merem beírni 8))

Szép álom lenne ha Huszti is jönne vele. 8)
Jó éjt Urak!!!!

profikám
  Válasz | 2013. július 01. 10:21 | Sorszám: 622
Szerintem, van rá esély.
Nyilván első opcióként az anyagiak miatt még megpróbál Angliában maradni, de szerintem sokkal jobban járna, ha mérleget vonna, lezárná a légiós pályafutását, és hazatérne, nekünk még nagyon sokat tudna segíteni, itthon még húzóembernek számíthatna.
Én továbbra is szívesen látnám nálunk Juhász Rolit, esetleg Debreceni Andrást a védelmünk tengelyében.
Lesz ahogy lesz, hazai szinten már most erősnek érzem a keretünket, hiszem, hogy jók leszünk.

De addig is amolyan emlékezet fényezőként nézzük a mi Varázslónkat, és a varázslatait…
http://www.youtube.com/watch?v=Rcgw7DQst88

mackó
  Válasz | 2013. július 01. 10:14 | Sorszám: 621
Egyébként meg egy órási jelenet volt még, amit nem tudok szó nélkül hagyni: David Luiz mentése a gólvonalról. Na, ilyen védő kellene a Fradiba is, a teljes bajnokságot lehozhatnánk kapott gól nélkül...
mackó
  Válasz | 2013. július 01. 09:53 | Sorszám: 620

Gerzsonéra is emlékszem, az a gól is "ült a szeren"...
Erről jut eszembe, szerintem Ő már nem jön haza hozzánk...
profikám
  Válasz | 2013. július 01. 08:31 | Sorszám: 619
És Fred első gólja?
Brazil „pókfoci”?
Naná, hiszen a vándorpókok hazájáról is beszélünk…-)

A spanyol védelem szerencsétlenkedését most hagynám, Iker Casillas pedig talán éppen „békát” fogott annál az esetnél…-)

Egyébként pókfociban, a mi Gerzsonunk is otthon tud lenni…-)

mackó
  Válasz | 2013. július 01. 08:13 | Sorszám: 618
Hajrá Fradi!
Kiküzdöttem ébrenléttel a mérkőzés kezdetét! Sőt, sikerült végignéznem, így aztán saját véleményem van a döntőről. Kijött a lépés a braziloknak, de ami a lényeg: teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Uruguay válogatottja elleni szenvedésük után alaposan megváltozott a játékuk minősége, olyan érzésem volt, hogy bárki lett volna az ellenfél, reggelire fölfaltak volna mindenkit. Pedig a regnáló Európa-bajnok és világbajnok állt velük szembe, s nem holmi edzőmérkőzésen gyűrték egymást a fakókkal.
A spanyoloknak meg át kell értelmezniük a játékot, már ha jövőre a címvédést komolyan gondolják
profikám
  Válasz | 2013. július 01. 06:54 | Sorszám: 617
Szép jó reggelt.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Nem sokat aludtam, de mindenképpen megérte virrasztanom.
Érdekes meccs, no nem minden idők legnagyobbik mérkőzése, de azért megjárós volt.
Egy rendkívüli módon koncentráltan, motiváltan játszó selecaó, és az „olaszformájukat” mára is átmentő armada.
Az armada, amely most komoly léket kapott Rió partjánál a helyi „Búvár Kundoktól”, de azért közel sem megsemmisítőt, véglegeset, ebből a szereplésből még újra csatarendbe lehet rendeződni.
A gyors, és szerencsés vezetőgól után olyan volt ez a brazil válogatott, (amilyennek én még nem is láttam) mint a náluk, és a dél-amerikai földrész vizeiben, folyóiban honos vöröshasú piráják, csíptek, rágtak, farigcsáltak, és megállás nélkül pezsegtek, egy percnyi nyugalmat nem hagytak a spanyoloknak…
A kontráik? A kontráik pedig veszélyesebbek voltak a legveszélyesebb dél-amerikai darazsak fullánkjainál is.
Ez így elnézve, most valóban „erődemonstrációt” jelentett, és egy évvel a VB előtt, a hispánokat, és a játékuk híveit leszámítva, szinte minden érintett fél számára a legjobb eredményt hozva egy spontán riói karnevált is generált…-)

profikám
  Válasz | 2013. június 30. 23:25 | Sorszám: 616
Próbázók jönnek, próbázók mennek.
Orosz Pali elmondott mindent, az idő nekünk dolgozik, kivárunk..
Moniz jó edző, éppen nekünk való, én is hiszek benne.
Hiszek a hozzáértésében, a szemében, az emberségében, hiszem, hogy jó érzékkel képes választani.
Ráadásul nem is esik nehezemre hinni benne, hiszen mást egyébként sem tehetek….-)
profikám
  Válasz | 2013. június 30. 23:03 | Sorszám: 615
Szervusz.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Én megszerettem, és erről elsősorban az Eurosport szenzációs közvetítései tehetnek.
De azt hiszem erről már beszéltem.

No igen, a dopping.
Most, hogy te is szóba hoztad, ezt, a kerékpársportot nagyon súlyosan érintő, rendkívül nagy károkat okozó problémát, amely olyan a sportág, egyáltalán a sport számára mint a fekete pestis.
Nos cseppet sem védve, vagy mosdatva a bringásokat, hát hiszen hogyan is tehetném, amikor legnagyobb sztárok buknak le sorozatban, illetve vannak beismerésben.
Csak.
Csak számomra ez is olyan képmutatásos, mint sok minden más e mái világunkban.
Én is, mint annyi sportrajongó figyelemmel követem a világ profi élsportját.
A komoly, a legnézettebb látványsportok, a legprofibb, a legtöbb pénzt termelő ligák versengését.
És igen, még az Észak „Ámerikai” szuper ligákat is, úgy mint NFL, NHL, NBA, Baseball, amely küzdelmek némelyikét az USA-ban szerényen, rendre csak mint világbajnokságokat szeretnek aposztrofálni. No azok, az ott zajló csonttörő, izomzatszaggató küzdelmek, és az iszonytató igénybevételt jelentő sorozatterhelésekkel elérhető csúcsteljesítmények gondolom a Norbi update szigorú betartásával érhetőek el, attól regenerálódnak oly hamar azoknak a hústornyoknak az izomzatai, gyógyulnak sebesen a sérülések, és tartható kordában az idegrendszer.
Aha, na ja, hát persze.
És az Olimpia?
Az ottani versenyszámok, az úszás, az atlétika, a súlyemelés, és a sort még hosszan sorolhatnám.
Az olimpiai eszme, hogy a részvétel a fontos?
Miről beszélünk, amikor már a legnagyobb „amatőr” versengésre is csak korlátozott számban, selejtezők árán juthatnak el a legjobbak?

És mi van velünk, hétköznapi emberekkel?

Például itt vagyok én, hogy ne csak a mások életét analizáljam.
Ma is csak este hat után értem haza, és most is éppen azon töröm a fejem, hogy milyen doppingolási módszert eszeljek ki annak érdekében, hogy képes legyek ébren maradni az éjféli meccsig, és ez még önmagában nem is elég, mert még a mérkőzés végig ébren is kellene maradnom, mondjuk ezért, már a két csapat játékosai tehetik a legtöbbet….-)
És most nem viccelődni akartam, cseppet sem.

Anélkül, hogy részleteiben kibontanám a rólunk, egyszerű, hétköznapi emberekről szóló gondolataimat, csak annyit, hogy nem gondoltál még arra, vajh azok, akiknek még egyáltalán munkahelye van ebben a mái világban, milyen kevesen engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy ne látszódjanak erősnek, hogy lemaradjanak, hogy tempót veszítsenek, hogy ne használjanak ehhez minden számukra fellelhető segítséget?

Ma már nem lehetsz beteg.
Táppénz?
Viccelsz?
Ha sikerül néhány napot lopni a regenerálódásra, esetleg némi pihenőre, kikapcsolásra…
Ááááááá, reménytelen.

Nincs mese, örökös teljesítménykényszerben élünk, és ebből a „mókuskerékből” alig van szabadulás.
Pont azt tesszük mi emberek magunkkal is, mint a környezetünkkel, a természettel, leraboljuk a saját erőforrásainkat.

Ez a tétel fokozottan igaz a sportolókra, a profi sportot választó igazi tehetségekre…
Hazugság, nincs, nem létezik a sportban olyan, hogy egyenlő feltételek, (gazdasági, orvosi háttér) a sportban sem létezik
Látni, hogy jó vagy valamiben, bitang jó, de mégsem lehetsz a legjobb, mert…
És akkor dönthetsz.
Az én minden tiszteletem is azoké, akik nem csábulnak el, de homokba nem dughatom a fejem.

tutetem11
  Válasz | 2013. június 30. 20:26 | Sorszám: 614
Üdv Urak.
Volt szerencsém látni a tegnapi meccset és maximálisan osztom Moniz mester gondolatait. Furcsa volt látni hogy komplett sort cseréltünk a szünetben és egy fiatalabb gyorsabb sor jött akiknek elvileg szét kellett volna zúzniuk a harmadosztályú ellent, de valahogy nem voltak túl meggyőzőek.
Kicsivel többet várnék a bizonyítás jegyében.
De van még idő kiforrni. Én hiszek a mesterben.
Amit tőle látok azt nem gyakran láttam eddig.
Lundqvist
  Válasz | 2013. június 30. 09:47 | Sorszám: 613
Tegnap a fiaink 4-1re nyertek. A kapott gól 11esből jött, a 4 gólunk pedig nem rossz, de ebből mondjuk 3at a védők hoztak össze..
Moniz félig meddig elégedett de a próbázok még nem győzték meg és többet vár tőlük.

Sajnos a kerékpár engem egy cseppet sem hat meg..
Túl sok a dopping...
Közben a Bayern egy jótékonysági meccsen 15-1re páholt el egy amatőr csapatot.

profikám
  Válasz | 2013. június 29. 17:51 | Sorszám: 612
Hiába, ez a 100. Tour, a „legek” versenye…-)
És rögtön a „legostobább” malőrrel indult…-)
profikám
  Válasz | 2013. június 29. 17:11 | Sorszám: 611
Hát ez….-)
Kiköltöztették „Ferihegyi úti gyorsforgalmi aluljárót Korzikára a célba, és rögtön akadt ott is egy fogalmatlan buszsofőr…-)
Ezt a szerencsétlenkedést…-)
profikám
  Válasz | 2013. június 29. 16:35 | Sorszám: 610
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.

Azért ebben a nyári holtszezonban mégis csak jó „elunatkozni” ezeken a párharcokon, és a döntőt pedig egyenesen várom…-)

Elrajtolt az idei Tour de France.
Tele „legekkel”, érdekességekkel már maga a verseny, és a közvetítés is.
100. rajt, először Korzika, temérdek Eurósportos újítás…
Anno, amikor a kerékpárverseny közvetítések magyar HANGJA elhunyt, tettem egy fogadalmat, hogy nem is nézek több bringás közvetítést, de ezt a fogadalmamat ma mégis megszegtem, talán éppen miatta, az emléke miatt.
Nem bántam meg, rendben van minden, a bringások tekernek, csodálatos a helyszín, és a rendezők ezt jó érzékkel láttatják is velünk, nézőkkel, és rendben vannak a szpíkerek is, csak hát a Sipi azért nagyon hiányzik…

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola