Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (19. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
mackó
  Válasz | 2013. április 03. 09:01 | Sorszám: 234
Nem mindenben vagyunk egyformák. Itt van mindjárt a Bayern, az egyetlen külföldi klubcsapat, amelyiknek szurkolni tudok.
mackó
  Válasz | 2013. április 03. 08:51 | Sorszám: 233
Sokan nem értik, hogy miért tiszteli Monizt sok Fradi érzelmű szurkoló Istenként. Ebből a gondolatmenetből is levezethető. Tökéletesen testesíti meg egy edző hozzáállását a Csapathoz, a taktikához, az elvégzendő munkához, s nem utolsó sorban a szurkolókhoz. Nem megfelelni vágyás hajtja, hanem tiszta szívéből azt csinálja és azt mondja, ami jó a Csapatnak, jó a magyar labdarúgásnak, jó a szurkolónak. Ezért kell nekünk Moniz és egy olyan vezetés, ami nem tűri a pirruszi győzelmeket, majdani haszonlesőket stb. És most úgy látom, tökéletesen egymásra talált a Fradi családján belül minden egyes szereplő.
mackó
  Válasz | 2013. április 03. 08:24 | Sorszám: 232
Hajrá Fradi!
a mészárlást is regisztráljuk:

Haladás-Ferencváros
2-3 Profikám
1-3 mackó
1-1 Tutetem11
x-x ElBandi
x-x Lundqvist
x-x Karesz71
x-x Halder/Turáni
x-x Góbé
1-4 Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
x-x Gulyaaa

profikám
  Válasz | 2013. április 03. 07:59 | Sorszám: 231
"Tehát esetünkben"

Ezzel szemben esetünkben...

profikám
  Válasz | 2013. április 03. 07:55 | Sorszám: 230
Az utóbbi években már alig fordult velem elő olyan eset, hogy egy bármilyen BL meccs miatt rángassam az „istrángot” csak azért, hogy a közvetítés kezdetére hazaérjek.
Tegnap este, a kicsi Juvém miatt most ez az eset is megesett.
Nagy élmény volt mondhatom.-(
Tudtam, hát persze, én is tudtam jól, hogy jók a bajorok, de a fejemben előzetesen lejátszott, egyetlen forgatókönyv szerint sem számítottam egy ennyire indiszponált Juventusra.
Naná, hogy a „bajor szakos” barátaimtól telefonon, már tegnap este megkaptam az „oltásokat”, de hát hasonló esetekben ez az alap, ez normális is…-)
Az viszont cseppet sem volt normális, hogy Conte, és Buffon is a Bőrgatyások esélyeit növelje…-(
Hihetetlen volt számomra, hogy éppen egy olasz edző meccsel ennyire rosszul egy rendelkezésére álló nem gyenge kerettel, és az a védekezés egy talján csapattól amit elővezettek, no hát az, és mindannak a védelmi romhalmaznak a legalján amivé lett tegnap este az "Öreghölgy", hát éppen Buffon, a világ egyik, ha, nem a legjobb kapusa pffff…-(
profikám
  Válasz | 2013. április 03. 07:36 | Sorszám: 229
Szervusz.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros!

Na most.
Amit leírok nagyon nagy szerénységgel teszem, és még akkor is kérlek, hogy kezeld a helyén.
Ha hiszed, ha nem hiszed, tegnap késő este, az én legjobb jó, jó barátom, jegemackó a telefonban, éppen hasonló kérdéseket feszegetett, és én, szinte szóról szóra ezeket a válaszokat, és indokokat találtam az eligazolásos „félelmeire” életszerűen gondolkodva megtalálni, mint amit Moniz mestertől ide idéztél, miközben nem olvastam ezt az Ő nyilatkozatát.
Tehát mi ebből a tanulság?
Az, hogy a labdarúgás tényleg nem egy bonyolult játék, de annyira nem az, hogy még egy hozzám hasonló, egyszerű gondolkodású hajdúsági kondás paraszt, is megértheti…-)
Főleg akkor, ha egy klub életében, egyszer csak, mint egy varázsütésre csiribi - csiribá, minden személyes, és tárgyi döntés a jövő, az építkezés, a minőségi előrelépés irányába mutat…-)
Tehát esetünkben most elmondhatjuk, hogy szerencsére nem varázslat, nem valamiféle szemfényvesztés, esetleg ábránd, vagy délibáb áldozatai vagyunk, nem.
Nem, mert az általunk,(akiknek az FTC sorsa fontos) a klub körül naponta megtapasztalható történései sokkal, de sokkal többet ígérnek.
Csak remélni tudom, hogy ez, mostantól már nagyon sokáig így is marad, és mégegyszer nem kerülünk olyan kényszerhelyzetbe, hogy ezen, számunkra, szurkolók, és szimpatizánsok számára nagyon pozitívan ható edzői elgondolásokat felül kelljen írni.

jegemac
  Válasz | 2013. április 02. 21:36 | Sorszám: 228
Gólfesztivál - Mészárlás!
Nyerünk!
Haladás : Ferencváros 1-4
Lundqvist
  Válasz | 2013. április 02. 20:51 | Sorszám: 227
Nicsenkora emlékeztem, de az évet nem tudtam volna. Monizt kérdezte egy focis portál Böde eladásáról. Válasz:

A következő idézet Ricardo Moniztól származik, aki arra a kérdésünkre válaszolt, hogy várható-e kulcsjátékosok távozása a Ferencvárostól:
"Nem hiszem, hogy ez problémát jelentene majd, Bödét senki nem fogja például megvásárolni, egyrészt mert nem fogom elfogadni az ajánlatot, másrészt mert még nem olyan jó, hogy őt megvegyék. Ki az a Böde és ki az a Ricardo Moniz? Ki az a Leonardo és ki az a Jenner, ért engem? Nyertünk valamit? Nem. Ők akkor mehetnek majd el, ha valamit majd megnyertünk, amikor már készen állnak arra, hogy az új klubjukba sztárként érkezzenek. Böde legfeljebb akkor fog elmenni, amikor például jövőre megnyertük a bajnokságot és az Európa Ligában a negyeddöntőig jutottunk. Ő Paksról érkezett, semmiféle nemzetközi tapasztalata nincsen, neki velünk kell maradnia és megrúgni a 25 gólját jövőre, akkor talán visszatérhetünk a témára, akkor talán ő, Somalia és Besic például elmehetnek, de addig…. ők még nem elég jók. Semmit nem tettünk le még az asztalra. Ötödikek vagyunk, ez semmi. Érthető? Besic jól teljesít, Böde elkezdett gólokat rugdosni, az újságok elkezdtek beszélni róluk, de nekünk meg kell őriznünk a szerénységünket és egyszerűnek kell maradjunk. Úgy, ahogy a szurkolóink."

"egyrészt mert nem fogom elfogadni az ajánlatot" Erre is számítottam

mackó
  Válasz | 2013. április 02. 12:22 | Sorszám: 226
code:

idény gólkirály klub gólok
_______________________________________________________________________________
1904 Pokorny József Ferencvárosi TC 16 gól
1908/1909 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 30 gól
1909/1910 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 18 gól
1910/1911 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 38 gól
1911/1912 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 34 gól
1912/1913 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 33 gól
1913/1914 Schlosser Imre Ferencvárosi TC 21 gól
1927/1928 Takács II József Ferencváros FC 31 gól
1928/1929 Takács II József Ferencváros FC 41 gól
1929/1930 Takács II József Ferencváros FC 40 gól
1931/1932 Takács II József Ferencváros FC 42 gól
1933/1934 Toldi Géza Ferencváros FC 27 gól
1935/1936 Sárosi György Ferencváros FC 36 gól
1939/1940 Sárosi György Ferencváros FC 23 gól
1940/1941 Sárosi György Ferencváros FC 29 gól
1948/1949 Deák Ferenc Ferencvárosi TC 59 gól
1957/1958 Friedmanszky Zoltán
és Molnár János közösen Ferencvárosi TC és MTK 16 gól
1959/1960 Albert Flórián Ferencvárosi TC 27 gól
1960/1961 Albert Flórián
és Tichy Lajos közösen Ferencvárosi TC és Budapesti Honvéd 21 gól
1965 Albert Flórián Ferencvárosi TC 27 gól
1980/1981 Nyilasi Tibor Ferencvárosi TC 30 gól
(Európai ezüst cipő)
1989/1990 Dzurják József Ferencvárosi TC 18 gól
1995/1996 Igor Nicsenko (ukrán) Ferencvárosi TC, Stadler FC 18 gól

mackó
  Válasz | 2013. április 02. 11:47 | Sorszám: 225
Pedig, Profikám a Te emlékezetedben bíztam... No, várok még egy kicsit, gondolkozzanak a többiek is...
profikám
  Válasz | 2013. április 02. 11:14 | Sorszám: 224
Kizárásos alapon csak tippelni tudnék, arra pedig, hogy pontosan utánanézzek most tényleg nincs időm.
Azt viszont tudom, hogy kitől, és mikor láttam utoljára hasonlóan nagy dugót a Stadionban, mint amilyen a Somália gólja volt…
Anno 1986, még a Doditól.
Ő is éppen ebbe a kapuba, és ballal(!!!!), igaz egy kicsit távolabbról, még a tizenhatoson kívülről, egy talán a Csöpike által mesterien visszagurított labdából.
Irtózatosan bitang nagy gól volt az.
A Tábor „vándor” fele a második félidőre még éppen csak hogy átért erre az oldalra, és akkor jött a 46. perc….
Mit mondjak.
Azt a hangrobbanást, amit az a gól kiváltott a Fradi táborából meg sem próbálom leírni…
Azzal a góllal vezettünk 2-1-re, de aztán jött a Döme…, és 2-3 lett a vége.
mackó
  Válasz | 2013. április 02. 10:23 | Sorszám: 223
Egy fontos eredményt nem említettem: tegye fel a kezét az, aki emlékszik arra, hogy mikor vezette a góllövőlistát Fradi-játékos!
mackó
  Válasz | 2013. április 02. 09:17 | Sorszám: 222
Húsvét után, locsolkodást követően én is leadom a tippem:

Haladás-Ferencváros
2-3 Profikám
1-3 mackó
1-1 Tutetem11
x-x ElBandi
x-x Lundqvist
x-x Karesz71
x-x Halder/Turáni
x-x Góbé
x-x Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
x-x Gulyaaa

profikám
  Válasz | 2013. április 02. 09:04 | Sorszám: 221
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros!

A Népstadionban, azóta nem voltam semmilyen rendezvényen, amióta elkészült a fedett lelátós rész.
Na most, mint anno régen, szombaton is azzal a tribünnel szemben foglaltam helyet.
És annak ellenére, hogy kevesen voltunk (kb. 3500 szurkoló) a stadionban, és a jelenlévők 95%-a is azon az oldalon ahol én, nos az-az új fedett lelátó úgy „ütötte” vissza a Tábor hangját, a közönség morajlását, olyan visszhanggal, hogy az mellett a Tihanyi testvére csak egy gyengécske kezdő lehet…-)
Mi lesz akkor, ha egy hangyányival többen leszünk?...-)
A meccsről egyébként Böde Dani elmondott mindent a szünetben, nem is tennék már az Ő véleményéhez sokkal többet hozzá, talán csak annyit, hogy igen, elégedetlen voltam, mert itt volt megint egy mérkőzés, amiben több volt, amikor még jobban ki lehetett volna szolgálni a mostanában már sokadik cudaridőt kifogó leghűségesebb szurkolóinkat.
De minden jó, ha a jó a vége, és hát Somália gólja sok mindenért kárpótlást jelentett.-)

Kareszkám.
A NAGY JUVENTUS, az én kis csapatom visszavágott az őszi vereségért az egyre kisebbnek látszó Inter ellen, éppen csak annyit kiadva magából a Bőrgatyások elleni párharc előtt, amennyi kellett a győzelmükhöz…-)
Viszont olyan jó, és fordulatokban gazdag mérkőzést, mint az aznap késő esti Torino – Napoli már régen láttam, igazi „gólviadal” volt, ha módodban áll, és felleled valahol azt a mérkőzést, hát nézd meg barátom, mert garantálom, hogy megéri…-)

Tutus.
A Veterán listán a bajnokság kezdete előtt a Hali elleni meccsünkre éppen ezt az általad írt 1-1-et tippoltam.
De most nem csak miattad, a te tippod miatt változtatok, nem, az, ott, már végleges.
De itt hetenként, figyelembe véve minden körülményt, időjárást, eltiltásokat, esetleges sérülést, vagy korábban sérült erők felépülését, formahanyatlást, vagy formajavulást, változtathatok.
Ezennel ezt most meg is teszem, ráadásul tőlem szokatlan módon már a hét elején.-)
Tehát a tippooooooom 2-3.

mackó
  Válasz | 2013. április 02. 08:54 | Sorszám: 220
Hajrá Fradi!

Tippek az elmúlt mérkőzésre:
3-0 Profikám
2-0 mackó
1-0 Tutetem11
x-x ElBandi
2-0 Lundqvist
3-1 Karesz71
3-1 Halder/Turáni
4-1 Góbé
2-1 Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
4-2 Gulyaaa

Sajnos telitalálat nem született, minden tippet leadó Barátunk 1 ponttal gyarapította saját eredményét. A forduló egyik hozama, hogy a 5. helyről a 4. helyre léptünk a tabellán.

code:

Helyezés Versenyző Pontszám
1 Lunqvist 14
2 Karesz71 13
3 Tutetem11 12
mackó 12
5 Jegemac 11
Profikám 11
Turáni 11
8 Góbé 9
9 ElBandi 5
10 Auróra 2
11 Gulyaaa 1
12 Onogur 1
13 Tankcsapda 0


tutetem11
  Válasz | 2013. április 01. 20:01 | Sorszám: 219
Üdv Urak.

Haladás-FTC 1-1

góbé
  Válasz | 2013. március 30. 22:23 | Sorszám: 218
FTC -EGER
4 _1!de ide nehezebb bejutni mint a pentagonba!nem érvényes,pedig ezt raktam délben,de kidobott a gép!!
Karesz 71
  Válasz | 2013. március 30. 11:24 | Sorszám: 217
Ferencvárosi - Eger
(szombat 18:30)

3-0 Profikám
2-0 mackó
1-0 Tutetem11
x-x ElBandi
2-0 Lundqvist
3-1 Karesz71
3-1 Halder/Turáni
x-x Góbé
2-1 Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
4-2 Gulyaaa

és persze, akivel nem beszélnék,vagy nem találkoznék ....
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánnék minden méregzöld barátomnak, ismerősömnek..... és sok locsolót.....

Profikám !!!!!

A "nagy" Juventus-t délután megesszük reggelire.....

Lundqvist
  Válasz | 2013. március 30. 10:35 | Sorszám: 216
Köszönöm barátom a jó kívánságot.
Aludtam 3 órát most és az úgy nézz ki jót tett
Íme a legutóbbi NHL-es szenvedésünk.. http://video.nhl.com/videocenter/console?hlg=20122013,2,495&lang=en

Viszont ez tényleg jó meccs volt http://video.nhl.com/videocenter/console?hlg=20122013,2,488&lang=en

Délután találkozunk barátom!

profikám
  Válasz | 2013. március 30. 10:00 | Sorszám: 215
Hívlak, beszélünk.
profikám
  Válasz | 2013. március 30. 09:54 | Sorszám: 214
Ferencvárosi - Eger
(szombat 18:30)

Jegemackó barátom személyes akadályoztatása miatt rám rótta a nemes feladatot, hogy az aktuális „mészárlást” tartalmazó tippjét elhelyezzem a sorban.
Ezennel a kérése teljesítve.

3-0 Profikám
2-0 mackó
x-x Tutetem11
x-x ElBandi
2-0 Lundqvist
x-x Karesz71
3-1 Halder/Turáni
x-x Góbé
2-1 Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
4-2 Gulyaaa

Lundqvist
  Válasz | 2013. március 30. 07:39 | Sorszám: 213
Barátom, 17,30ra a Puskásnál vagyok, kint találkozzunk vagy bent a stadionban?? 17,00 előtt nem tudok oda érni :P
És utálom a dáthát
Turáni
  Válasz | 2013. március 29. 13:22 | Sorszám: 212
Ferencvárosi - Eger
(szombat 18:30)
3-0 Profikám
2-0 mackó
x-x Tutetem11
x-x ElBandi
2-0 Lundqvist
x-x Karesz71
3-1 Halder/Turáni
x-x Góbé
x-x Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
4-2 Gulyaaa
mackó
  Válasz | 2013. március 29. 10:39 | Sorszám: 211
Én nem szégyellem bevallani, ha könnycsepp (nem is egy), hát könnycsepp az, nem szépítem, bár a pára szebben hangzik, na.
Az érzelmeim zömét le se tudom írni, úgy vagyok én azzal is, hogy csak belülről látom, de azt is csak homályosan. Tudod, a pára miatt...
Képzelet: Barátom, azt írd csak meg, még ha nem is adományozod itt közszemlére. A hajdúsági szív és elme egy külön műfaj, ráadásul érzelmekkel töltve igazi érték. Nagy az én képzelőerőm, de a saját élményeid Nálad jobban nem ismerheti senki. Sem a szemszög, sem az érzés, sem a tapasztalat nem lehet egyforma, s mint azt már megannyiszor tapasztaltuk, a magad módjában elővezetett fűszerrel készített szellemi étket a fél ország két kanállal falná...
profikám
  Válasz | 2013. március 29. 10:22 | Sorszám: 210
Nem könnyezünk, csak a szemünk párás kicsit Barátom…
Én még meg sem próbáltam megfogalmazni az érzéseimet, mert nem megy…
Amikor felkeveredtem ide a nagy Budapestre volt olyan időszaka az életemnek, hogy reggel a munkából a Szentélybe siettem, és késő délután, már majdnem este, onnan indultam újra munkába….
A nap közbülső részét, az edzéseket, az ismerkedéseket, a beszélgetéseket, a barátságok születését az élményeket képzeld hozzá….

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola