Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII. (23. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
gulyaaa
  Válasz | 2013. március 14. 13:19 | Sorszám: 134
Nekem azért ez a Jova féle poló ügy nagyon nem tetszik.Mi szüksége arra,hogy meghülyüljön,arra ott vagyunk mi.Ne vegyen fel ilyen polót,kezd már Balotelli szintre jutni,ezekkel a pózőrködéseivel,vicc.Védjen az a dolga.Szerencséje,hogy mostanában nincs rá nagy panasz.
mackó
  Válasz | 2013. március 14. 11:01 | Sorszám: 133
És majdnem elröhögte magát a Jenner-féle majomevést felemlítve.
Látszott rajta: kifizetjük a büntetést, az MLSZ meg menjen ahova akar.
Lundqvist
  Válasz | 2013. március 14. 10:08 | Sorszám: 132
http://ulloi129.wordpress.com/2013/03/14/orosz-pal-a-reggeli-startban-4/

Pali teljesen korrektül beszélt, és igaza van..
Főleg mikor közölte hogy a Fradi szektorokban nem volt semmi, míg a liláknál volt balhé...

profikám
  Válasz | 2013. március 14. 09:34 | Sorszám: 131
Aha...

Emlékeim szerint mindig is szeszélyes hölgy volt a március, április meg ugye egyenesen bolond lesz….-)

El Bandi
  Válasz | 2013. március 14. 09:31 | Sorszám: 130
Honvéd-Ferencváros
(Vasárnap, 16:30)

1-3 mackó
0-1 Profikám
x-x Tutetem11
2-2 ElBandi
1-2 Lundqvist
x-x Karesz71
1-3 Halder/Turáni
x-x Góbé
x-x Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
1-1 Gulyaaa

profikám
  Válasz | 2013. március 14. 09:27 | Sorszám: 129
„A Fradi szurkolók minden jegyet megvettek a Bp. Honvéd elleni meccsre”

Most nem volt nehéz…
Két szomszédvár történelmi csatája, volt olyan az utóbbi években amikor még soknak is bizonyult ennyi jegy, de most ismét más idők, jobb idők a régire hajazó idők járnak…
Van itt ez a sokat hangoztatott szándéka az MLSZ-nek, hogy legyenek minél többen a lelátókon, és amikor érdeklődés, és kereslet lenne, akkor itt vannak ezek a príma korlátok...-(
Vicc.

mackó
  Válasz | 2013. március 14. 09:25 | Sorszám: 128
Ha már március: gondoltad volna, hogy március idusán akár 20 cm-es hóval is kell még birkóznunk?
mackó
  Válasz | 2013. március 14. 09:16 | Sorszám: 127
Profikám, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a bíborosok eleve zártkapus meccset játszottak...

A viccet félretéve: Olvasom, hogy Levi még megütheti a bokáját, mert az ünneplés hevében magára húzott egy dózsásokat fricskázó pólót, aminek feliratát el sem olvasta. Szerintem készüljünk fel, hogy az elkövetkező 4 mérkőzésünkön nem Ő véd...
Azt a trutyit meg nyakig beásnám a kezdőkörbe a bajnokság végéig. Csakhogy legyen is oka a rettegésre.

profikám
  Válasz | 2013. március 14. 09:04 | Sorszám: 126
A mai muzsika... http://www.youtube.com/watch?v=wLYQG2LmMiU


„Nagyon boldog vagyok, hogy még egyszer megéltem érkezésed, Március! Az influenzán át gázolunk feléd, a tél dögvészén, a sötétség alvilági birodalmán át. Mint aki tárnából, bányalégbõl érkezik, sáros lábakkal és elfulladt tüdõvel megállok a napvilágon, kifújom magam és énekelni kezdek.
Ezt éneklem: üdvözöllek, Március! Idõbe telik, amíg az ember megtanulja, hogy lehet örülni egy naptári adatnak is. Március külön évszak, semmi köze a télhez, tavaszhoz. Külön világítása van. Még nincs növénye, csak a hóvirág, ez a minta érték nélkül. Már nincs bál, még nincs uszoda. Még fûtünk, de már felöltjük délelõtt az átmeneti kabátot. Ez még nem a szerelem hónapja, mint a május, s már nem a szövõdmények hónapja, mint a február. Nincs külön dallama, nincs nagy tétele. Ez a közzene.
Észreveszem, hogy néhány napja másként ébredek. Ilyesmit gondolok félálomban: mégis! Vagy: fel kell hívni! Vagy: hátha, megpróbálom! Egy hét elõtt még komoran hittem benne, hogy legokosabb, ha átadom magam végzetemnek, nem hívom fel, nem próbálom meg, belenyugszom. Közben történt valami. A külsõ világban még nincs nyoma. A természet, titkos mûhelyeiben, még dolgozik új alkotásain, nem árulja el titkait, világraszóló újdonságait. A díszletek még téliek. Csak a fény más, mely a kopott díszletekre hull. Szemem dörzsölöm, dideregve nézek körül, boldogan ásítok, ezt gondolom: Isten neki, még egyszer!
Csak színe van és illata. Ez még nem a virágok parfümje, nem is az a meleg, állati földszag, amely néhány hét múlva, nedves erjedéssel, fehér és bódító gõzökkel fejfájást okoz és õrültségekre késztet. Kis, üde illat ez, olyan, mintha szellõztetnének. Szimatolva járok, meggyfabottal. A téli ruhákat még nem tanácsos kámforba tenni. A téli szerelmeket még nem tanácsos elfelejteni. Minderre szükség lehet még. De már ilyesmit gondolok: "Talpra, magyar!" Egyáltalán, márciusban mindig Petõfit olvasom, néha hangosan is.
Dideregve és kíváncsian ülünk a fényben, az égre nézünk. Nem várunk semmi különösen jót. De örülünk, hogy kezdik.” (Márai Sándor Március)

profikám
  Válasz | 2013. március 14. 08:46 | Sorszám: 125
magyarázatot kellene adni, a híveken...
profikám
  Válasz | 2013. március 14. 08:40 | Sorszám: 124
Szervusz.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Na ja.
Elnézve a pápaválasztással, és a bejelentésével járó külsőségeket, a vandál füstölgéseket, az eredmény állásától függően egyszer feketében, máskor fehérben, hát a hivők bátran elrebeghetnének azért is egy imát, hogy az egyházuk nem tartozik sem a FIFA, sem az UEFA, de még az MLSZ ellenőrzése alá sem, nagyon örülhetnek, hogy kívül, felette állnak ezen szervezeteknek…
Mert egyébként elnézve azt az elvetemült füstölést, amit ezek a vatikáni pernahajderek e kivételes alkalmakkor elővezetnek mint a szertartás, mint a választás látványelemét, komoly büntetésre számíthatnának..
Első lépésben minimum három zártkapus rendezvény a Szent Péter Bazilika előtti térre, örökös eltiltás a Sixtus kápolnára, a pápa választó bíborosokat talán letöltendő börtönre nem ítélnék, de egy kötelező elterelő kezelést egészen biztosan előírnának számukra, és akkor a megemelt létszámú vatikáni őrségről, a „nemes” szövetségek által kijelölt emelt létszámú ellenőrökről, és a pénzbírságokról, mint mellékbüntetésről akkor még nem is beszéltünk…
Második lépésben nem kerülhetnék el az utólagos videó elemzést, amelyek kiértékelésekor a szövetségek fegyelmi bizoccccccsága elfogadható magyarázatot kellene a híveken látható temérdek, szeretlek Jézus, távozz tőlem gonosz pólók feliratai miatt…
Szinte már hallom is a keresztény testvéreim hálaadó imáit….-)

Jajjjj, jujjjj, és tessék milyen feledékeny vagyok, majd elfelejtettem a látványtól rettegők, mint például Vujity Tvrtko néven elhíresült, leánykori nevén Balogh Szilárd tévés, közszereplő lelki üdvéért, a szövetségek fegyelmibizocccccsága, ha csak az ítélet teljes szövegének apróbetűs indoklásban is, de a hívek számára kötelezően előírt még egy plusz engesztelő imát is…-)

mackó
  Válasz | 2013. március 14. 08:23 | Sorszám: 123
Lundqvist
  Válasz | 2013. március 13. 21:16 | Sorszám: 122
A Vatikán mától hivatalosan is FERENCVÁROS!!!!
Turáni
  Válasz | 2013. március 13. 20:40 | Sorszám: 121
Honvéd-Ferencváros
(Vasárnap, 16:30)

1-3 mackó
0-1 Profikám
x-x Tutetem11
x-x ElBandi
1-2 Lundqvist
x-x Karesz71
1-3 Halder/Turáni
x-x Góbé
x-x Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
1-1 Gulyaaa

mackó
  Válasz | 2013. március 13. 11:27 | Sorszám: 120
Profikám, megint kiöntötted elénk a tiszta szívedet, s csak kapkodjuk megint a lélegzetünket.
Ez a csiki-Csuki már lassan a védjegyed lesz, illene szabadalmi oltalom alá vétetni... Egyszer még sokat érhet.
profikám
  Válasz | 2013. március 13. 10:30 | Sorszám: 119
abból a jómódú családból jőve ahol felnövekedett…?
profikám
  Válasz | 2013. március 13. 10:27 | Sorszám: 118
Igen én látom, én hajlandó vagyok kritikus lenni magamhoz is, a számomra nagyon fontos közösségekhez is amibe tartozónak érzem magam, de akkor ezt elvárom irányomban, irányunkban önmagukkal szemben, másoktól is.
profikám
  Válasz | 2013. március 13. 10:21 | Sorszám: 117
Szervusz.
Mindörökké Magyarország és Ferencváros.

Nem, nem szeretnék már további rendszabályokat, és rendszabályozókat sem.
Egyszerűen csak úgy érzem, hogy a csapatunkat éltető pozitív nóták is képesek akkora hangerővel szólni, mint a mocskolódó, mindent, és mindenkit gyalázó rigmusok.
Én tudom, hogy egyénenként mindenkit nem lehet megváltoztatni, de például a Tábor, ahol előénekes van, ott szerintem nagyok a választási lehetőségek, hogy Hajrá Fradi, vagy a mocskolódás, például „cigányparasztozás” hangzik e.
Arról pedig, hogy egyes, magukat Fradistának tartó embernek látszó alakok mit engednek meg maguknak például a kispad környékén, hát kérdezd meg a Tutust, mert Ő végigszenvedi, el tudja mondani…

Nem, nem akarok több rendőrt látni, elegem van minden rendvédelmi, vagy közteres, vagy BKK – s egyenruhát viselő, hatalmat érző pöffeszkedő alak látványából.

Mint ahogy elegem van a túlszabályozásokból, a világ mái urai által életre hívott, általuk pénzelt, és csak a birodalmi érdekeikben megszólaló, azt kiszolgáló, ilyen-olyan civilszervezetekből, jogvédőkből is.
Mint például a tasz, helszinkibizocccccság, négymancs, simonvisentál, és így tovább, és így tovább, annyi még ezekből mint égen a csillag, akik aztán rendre módfelett elfogultan, szinte beintésre szólalnak meg, és gyakorolnak rendre egy irányba mutatóan nyomást, de a médiában, akik szintén megérnének egy misét, mint létező megannyi jogvédőként lehet eladni a felháborodásaikat…-(

Elegem van az ócska jogászokból is, akik idehaza elsíbolták a rendszerváltást, ezzel minimum két generáció lehetőségeit korlátozva.
Azoknak a szűk csoportjából van leginkább elegem közülük, akik saját kedvükre, egy senki más által le nem jegyzett, semmilyen legitim többség által nem támogatott, csupán saját kútfőből megálmodott, elképzelt alkotmányból akarják 2013-ban még mindig az életünket beszabályozni.

Elegem van azokból az ócska ombucmanokból is, akik szerint, egy már önmagára is veszélyes, de magáról gondoskodni biztosan képtelen, betegségeket, koszt, bűzt, fertőzéseket, mondjam ki, szart, húgyot, de már sok esetben húsevő férgeket is magában hordozó, azt a köztereinken, a közösségi járműveink szövetülésein szét terítő véglényeknek is több jogot követel, mint annak a polgárnak, aki néhány megállóval később gyanútlanul helyet foglal egy, az előzőekben leírt „egyed” által hátrahagyott ülőkén…-(
A róluk való gondoskodást azt nem engedi, mert jogaik vannak ugye, de akkor vegye ezeket a szerencsétlen embereket a hátára, és vigye haza őket, vagy az irodájába…
Igen én látom, én hajlandó vagyok kritikus lenni magamhoz is, a számomra nagyon fontos közösségekhez is amibe tartozónak érzem magam, de akkor ezt elvárom irányomban, irányunkban másoktól is.
Mert kezd nagyon elegem lenni abból, hogy irányunkban, egyszerű emberek irányában már mintha csak a követel oldal létezne…

Elegem van abból is, hogy az én adómból fenntartott, számomra mint állampolgár számára is elfogadottnak tartott szükséges rosszak, már szinte alig szolgáltatnak, szinte inkább csak kárt, gondot okoznak, sokszor már a józan ész, az emberség határaira sem figyelve büntetnek..
Mint autósnak elegem van abból, hogy ha egy autó tíz centiméterrel a szabályos parkolást meghaladó vonalcsíkon túlterjeszkedik, akkor azonnal, szenvtelenül, merem azt állítani, hogy szinte kéjjel szórják az 50 ezres büntetéseket, érdekli is az Őket, hogy sokakat egy ekkora vágás, ma már akár teljesen lehetetlenné is tehet a megélhetésében.

Elegem van abból is, hogy például mint a BKK teszi, úgy vesz lopóautókat, hogy azoknak vállaltan büntetniük kell kvóta szerint, mert azokból a bevételekből tudják magukat fenntartani.
Mint például tegnap este is az Oktogonon, meg már vagy egy hete. Az bezzeg nem érdekli Őket, hogy amíg vegzálják az autósokat, addig Ők képezik a legnagyobb forgalmi akadályokat járhatatlanná téve a környéket.

És ez mögött egy jómódú pufókarcú úrigyerek áll, akinek persze a városi közlekedés már gyerekkori szenvedélye, és állítólag még ért is hozzá, de akit az átmenetekre való odafigyelés, hogy az emberek más lehetőség után nézzenek, esetleg legyen erre idejük, az emberek elő problémái, na az láthatóan a legkevésbé sem érinti meg Őt, hát már hogyan is érinthetnék meg Őt, abból a családból jőve ahol felnövekedett…?

Elegem van abból is, hogy a hazánkat minden tájékozott honfitársam által tudottan, kiárusító, szétrabló fehérgallérost, de a joghézagok, a mindenre kapható ügyvédek, és bírák asszisztálásával a vádak alól rendre mindet, mint a ma született bárányt szabadon, dalolva felmentettként engedik el, és élhetik vidáman az életüket a lopott javakon.
Miközben egy ország alól árulták ki, szüntették meg, tették tönkre a munkahelyek millióit, késztették ezzel az emberek sokaságát kényszervállalkozásba, ezáltal pedig tudjuk jól különféle ügyeskedésbe, akik ha csak a legalapvetőbb, még normálisnak nevezhető emberi színvonalon akartak élni nem is tehettek mást, de még akkor sem, ha ez sokaknak okozott lelkiismereti problémát, akkor sem…

És elegem van a bankok törvényesnek mondott uzsorázásából is…
És még sok mindenből elegem van…

De nem, ezen a világon most eldöntötték, hogy a stadionok, és a szurkolók jelentik a legnagyobb problémák…
Hát én már nem akarok másoknak, főleg nem a rendre kettős mércét alkalmazóknak megfelelni, amikor azt mondom, hogy adjunk már magunkra, magunk miatt mi szurkolók.
A saját igényességünk, és emberségünk miatt…

Nem rendszerbe dolgozottan, csak úgy érzelemből még ennyi kívánkozott ki belőlem, oszt pont.

Más…

Tegnap nyertem a Csonti barátomtól a Barca tovvábbjutásán egy grillcsirkét, mert abban fogadtunk….-)
És ha már Barca, nem hagyhatom ki, hogy Ők ugye játsszák a tiki-takát…

A mi Fradikánk a Monizzal pedig a csiki-Csuki(csot)….-)

mackó
  Válasz | 2013. március 13. 08:32 | Sorszám: 116
Hajrá Fradi!
Mint azt már a helyszínen is megjegyeztük, "törvényszerűen" megkaptuk a büntetésünket. Én vártam büntetést, ráadásul a mértékét is ekkorára saccoltam. Viszont ez egy jottányit sem csökkenti az örömömet. (Egyébként is, az a plusz állóhelyi jegybevétel kb. fedezi a büntetést.)
Gondolkoztam a pirotechnika megjelenésén még a helyszínen:
nem egy-két felvillanás volt, hanem a gondosan megtervezett koreográfia része, ami balesetmentesen és roppan látványosan zajlott, a Szentély alsó karéján egyenletesen elosztva. Ez csakis hallgatólagos beleegyezés alapján jöhetett létre, előre kalkulálva a büntetés lehetőségét. Ezzel semmi gondom sincs, bevállalható.
A büntetés további indoklása meg egyszerűen rizsa, hablaty, nyögvenyelős cselekvési kényszer.
Nem szeretem a trágár beszédet. Nem szeretem az évtizedekre visszavezethető "hangzatos" rigmusokat. Nem szeretem a mutogatásokat. Ettől függetlenül kimegyek az ilyen meccsekre is, mindenféle félelem és iszonyodás nélkül, mert bizony, a derby hangulatához ez is hozzátartozik. Az Újpest- és a Fradi tábor évtizedek óta a szokványos "rasszista" rigmusokkal kedveskedik egymásnak, s szeretném látni azt a "rendezőt", aki ez ellen hatásosan fel tudna lépni. Szóval a büntetés elkerülhetetlen. Az MLSZ is jól tudja ezt. Éppen ezért álságos ezekre hivatkozni, ezeket megbüntetni. Vasárnap hihetetlen biztonsági intézkedések voltak, rengeteg rendőrrel pályán kívül, s belül. Én megpróbálkoznék egy enyhe nyomással: a rend és törvényesség betartásával megbízott Rendőrség miért nem képes ellátni úgy a feladatát, ahogy azt az MLSZ "megköveteli"? Nomármost vagy a követelés irreális, vagy csapnivaló a magyar Rendőrség. Tisztelet MLSZ: lehet választani.
profikám
  Válasz | 2013. március 12. 22:46 | Sorszám: 115
No ha jól látom, az MLSZ elővette a nádpálcát és suhogtak a körmösök…
A büntetésre számítani lehetett, a mértékét egy hangyányit elméretezettnek találom, főleg azt a zártkapura vonatkozó záradékát...
Annyit mindenképpen elmondhatunk, hogy a FIFÁ - hoz képest, az MLSZ illetékesei még igazán kreatívan megengedőnek bizonyultak.
Legalább nem akasztatnak…
Egyébként tudvalevő lehetett minden „piromán” értelmi szerző számára, hogy kétszeresen is a tűzzel játszanak….-)
Ugye a több száz „tűz” ára, és a kalkulálható szövetségi büntetés.
Remek szendvics, két nem csekély kiadás közé egy csodálatosan egyedülálló nagyon bitang, alig felejthető látványos, emlékezetes kulissza a jó öreg Szentélytől való elköszönéshez.
Az eredmény pedig igazi csiki - Csuki(cs)…-)
A látványt illetően csupán annyi hiányérzet maradt bennem, hogy a régi B-Közép által az Argentin VB után átvett, és meghonosított pénztárgépes szerpentineső elmaradt, speciel nekem, az még nagyon hiányzott…-)

Tehát semmi gond, megvolt a búcsú buli, kimulathattuk, kiünnepelhettük magunkat, megadtuk a módját, de aki „éjszaka úr, az nappal is legyen az”.
Most nekünk szurkolóknak szépen össze kellene kalapozni a büntetés árát, és a jövőre való tekintettel, amennyiben az MLSZ, és a nemzetközi szövetségek versenyrendszereiben szeretnénk tudni a csapatunkat, hát akkor néhány nagyon fontos döntést tényleg meg kellene végre hozni a szurkolás külsőségeit illetően, vagy nem, de akkor semmi sirám, mert az akkor olyan lesz számunkra mint széllel szemben vizelni…-(

Lehet dönteni, hogy ki mit szeretne, mit tart bátorságnak…
Kellő formát választani a csapat támogatásához sok szempontból szembenézve saját magunkkal is miközben megtartjuk a hangerőt, vagy még emelve is azt…
Vagy pedig marha nagy verbális bátorsággal tovább mocskolni mindenkit, ellenfelet, azok szurkolóit, játékvezetőket, vagy mint nagyon sokan megteszik, még a mi címeres mezünket viselő játékosokat, és felmenőiket is…
És nem a megfelelési kényszer miatt, nem, nagyon nem.
Magunk miatt, az emberség miatt, és a csapatunk miatt.
És nem szeretném én szentek kórusává alakítani a mi szurkolótáborunkat, nem én
Csak leírtam az opciókat, ahogyan én gondolom.
Aki ezért most majd a pokolba kíván, ám tegye, ha esetleg akadnak olyanok akik majd gyávának tartanak, ám tegyék, hiszen nem én számítok, hanem csakis az FTC, és hogy folytatódjon tovább a…

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer, hogy Budapest IX kerületében, a Franzstadtban, összedugta néhány polgár a fejét, és eldöntötték, hogy alapítanak egy clubot, amelynek pediglen a Ferencvárosi Torna Club nevet adják, és…...........

Szerintem sokan, nagyon sokan szeretnénk, ha az a réges-régen kezdődött történet, a legendás elődökhöz méltó módon íródnia általunk is tovább, tegyünk ezért, csak a mi döntésünkön áll…

Ennyit szerettem volna hevenyészetten ezzel a mai büntetésünkkel kapcsolatban elmondani.

Jó éjszakát kívánok, áldás, békesség.

Lundqvist
  Válasz | 2013. március 12. 18:44 | Sorszám: 114
A FEB az FTC – Újpest mérkőzésen történt súlyos rendezési hiányosságok, a hazai szurkolók által pirotechnikai eszközök bevitele, használata és bedobálása, sértő, rasszista tartalmú transzparensek bevitele, kihelyezése, továbbá különböző rendzavarásai miatt az FTC-t, mint visszaesőt, 2.000.000 forint pénzbüntetés megfizetésére, továbbá a soron következő hazai NB I-es bajnoki mérkőzés nézők nélkül, zárt sportlétesítményben történő megtartására kötelezi. Ez utóbbi büntetés végrehajtását a FEB 2013. június 30-ig felfüggeszti.

A FEB az Újpestet, mint visszaesőt, szurkolóinak pirotechnikai eszközök bevitele, használata és bedobálása, rasszista megnyilvánulásai és különböző rendbontásai miatt 1.000.000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

Súlytalan senkiházi mlsz.. Komolyan...

mackó
  Válasz | 2013. március 12. 15:19 | Sorszám: 113
Egy kis emlékeztető:
(Az UTE mérkőzés után Moniz váltotta Dömét.)
code:

Őszi eredmény/pont Ellenfél Tavaszi eredmény/pont
1-1 1 Kecskemét 2-2 1
0-0 1 Pécs 3-2 3
4-1 3 Pápa 3-0 3
1-2 0 UTE 2-1 3
Össz: 5 10


Mondanom sem kell, hogy most hol tarthatnánk...
mackó
  Válasz | 2013. március 12. 15:01 | Sorszám: 112
NB I: Kassai fújja a sípot a Honvéd-Fradin - bíróküldés
gulyaaa
  Válasz | 2013. március 12. 14:36 | Sorszám: 111
Honvéd-Ferencváros
(Vasárnap, 16:30)

1-3 mackó
0-1 Profikám
x-x Tutetem11
x-x ElBandi
1-2 Lundqvist
x-x Karesz71
x-x Halder/Turáni
x-x Góbé
x-x Jegemac
x-x Onogur
x-x Auróra
x-x Tankcsapda
1-1 Gulyaaa

gulyaaa
  Válasz | 2013. március 12. 14:30 | Sorszám: 110
Direkt volt,elterelő hadművelet.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola