Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. november 14. 10:45 | Sorszám: 755
A brutális rendőrökről(?) a jelvény, a brutalitást elváró mszp-s, és szdsz-es (liberális ) politikusokról az álarc hullt le.

remélem az ávh vezetőit el fogják meszelni a bíróságon.

gyaloggos
  Válasz | 2006. november 14. 10:28 | Sorszám: 754
Jó, tegyen úgy a FIDESZ, mintha!

Azt azonban remélem, tisztán látják, hogy egy Gyurcsányt nagyon messze el kell kerülni, nem tárgyalni vele!

gyaloggos
  Válasz | 2006. november 14. 10:25 | Sorszám: 753
Fidesz: "üljünk le tárgyalni"
2006. november 13., hétfő 13:34
Kinyomtatom Elküldöm Betűméret + -

Valóban együttműködésre van szükség, arra hogy őszintén és tisztán, egyenesen beszéljünk, üljünk le tárgyalni, vessük össze a terveinket - reagált a miniszterelnök indítványaira a Fidesz frakcióvezetője.

Navracsics Tibor szerint az elmúlt hétvége "váratlan fordulatot hozott", mivel két olyan javaslatot is tett a miniszterelnök, amelyet a Fidesz már korábban felvetett. Még szeptemberben javasolta Kósa Lajos, Debrecen fideszes polgármestere egy önkormányzati egyeztető fórum létrehozását. "Akkor elutasítottak minket" - emlékeztetett Navracsics

böszme
  Válasz | 2006. november 14. 09:53 | Sorszám: 752
Nehéz megmondani, hogy mi történt volna, de szerintem hamar szétesett volna az egész, mert ellenség nélkül egymásnak estek volna. Most már mindegy, mert az első sokk elmúlt, összekapták úgy-ahogy magukat, összezártak, de nem hiszem, hogy akkora az egyetértés, ezért én most már a Fidesz helyében nem adnék okot arra, hogy a Fidesszel foglalkozzanak, mert ha megfigyelitek, mindig a Fidesz ellen zárnak össze. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből...
mezeiegér
  Válasz | 2006. november 13. 22:18 | Sorszám: 751
Pontosan.

Nagyon rizikós.

Középtávon (2-3 év) ugyan a Gyurcsány-rezsim Európai elszigetelődéséhez és mkiközösítéséhez vezetett volna, rövid távon viszont teljhatalmat adott volna a kezükbe.

Hosszú távon pedig... ha a következő 2-3 év európai elszigeteltségébe nem bukik bele, akkor 2010-ben már 2/3-os, őáltaluk módosított új választási rendszer szerint választottunk volna.

Amit nyilván úgy alakítottak volna ki hogy nekik kedvezne.

kujtorgo
  Válasz | 2006. november 13. 21:38 | Sorszám: 750
Az egy éve tartó adószabályozási ámokfutást be lehetne már fejezni, a stabilitás is jogállami követelmény. (5 éves adótörvények, hatálybalépés előtt korrigált előírások, évközi adózási változtatások éves adókötelezettségekben is, alkotmányellenes szabályozás, kapkodás, összehangolatlanság stb.)
Tappancs
  Válasz | 2006. november 13. 20:57 | Sorszám: 749
1. Ha listás mandátumot adnak vissza, akkor azt a fidesz listáról kell feltölteni.
2. A fidesz nem adhat vissza kdnp-s mandátumot.
kujtorgo
  Válasz | 2006. november 13. 19:16 | Sorszám: 748
Sőt lett volna "ellenzék": az MDF, de akár új független frakciók is kialakíthatók lettek volna. Az más kérdés, hogy előre látva a végeredményt, egy abszolút MSZP többség (51-55 %) jó lett volna.
pascal
  Válasz | 2006. november 13. 16:44 | Sorszám: 747
Óriási taktikai baklövés lett volna visszaadni a mandátumot. Szerintem.

Egy normális országban egy ilyen radikális lépés persze nagyon komoly kiáltás lenne (persze egy normális országnak éppen az lenne az ismérve, hogy nem lenne szükség ilyesmire...), de gondolod, hogy itt ez működött volna? Szerintem SIMÁN KORMÁNYOZTAK VOLNA TOVÁBB ELLENZÉK NÉLKÜL, akár minden 2/3-os törvényt módosítva, teljes véleménymonopóliummal... gyakorlatilag megérkeztünk volna a diktatúrába.

böszme
  Válasz | 2006. november 13. 11:45 | Sorszám: 746
Én a legelején arra gondoltam, hogy legjobb lett volna visszaadni az összes mandátumot és nem vállalni felelősséget a továbbiakban, de ez most már késő, pedig amíg a Fidesz rajta tartja a lábát a féken, addig is csak annyi történik,. hogy lassabban megy lefelé ez a szekér, de megállni nem fog. Mindenkinek ajánlom olvasásra, tanulmányozásra:
Paul Watzlavick-John H.Weakland-Richard Fisch: Változás. A problémák keletkezésének és megoldásának elvei. Gondolat, Bp., 1990.

Aki még ezután is úgy látja, hogy csak a jelenlegi kormány vezetheti ki az országot a válságból, azzal nincs mit tenni.
Ha egy almának az egyik fele rothadt, azt hiába fordítjuk úgy, hogy ne látszodjon, attól továbbra is rothadt marad.
Okosabbat nem tudok )))

tiszavirág
  Válasz | 2006. november 10. 21:38 | Sorszám: 745
Nem szabad felülni Kis János javaslatának!!!

Jobb inkább a támadásokat abbahagyni és várni, hogy Qrcsányék a "reformok"-at megvalósítsák , minthogy leülni velük tárgyalni.

Miről?!

Qrcsányék a néppel állnak szemben nem a Fidesszel!

A következő választás 2010 májusban lesz, az emberek addig mindent és annak ellenkezőjét is elfelejtik.

A megnyert helyi önkormányzatokban kell nagyon erősen dolgozni mindenütt!!!

gyaloggos
  Válasz | 2006. november 10. 13:56 | Sorszám: 744
Navracsics kérdezi, hol bújkál GYurcsány Ferenc?

Hol, hol?

Hát észül a jövőre, a közeljövőre! Tegnap olvastam valahol, hogy befejezte a politikát, és mobiltelefonok értékesítésével akar foglalkozni!

Csak, nehogy úgy járjon, mint az MSZP az irodabérléssel!

Senki sem fogadta be!

Gyöngy
  Válasz | 2006. november 09. 16:06 | Sorszám: 743
Nincs a világnak olyan sajtóosztálya, amelyik össze tudná gyűjteni a fröcsögésüket. Egy ideig gyűjtöttem otthon Word-file-ba, de egyszer mérgemben kitörültem az egészet: semmi értelme szembesíteni őket magukkal, csak engem röhögnének ki érte .
faragopali
  Válasz | 2006. november 09. 13:15 | Sorszám: 742
Sziasztok.
Nem érdekel valakit pácolt keményfából kézzel faragott Nagy Magyarországos emléktárgy? Ismerek egy Székely faragót, aki ilyeneket csinál. Én már vettem tőle, és megkért hogy kérdezősködjek, nem e érdekel valakit. Kb A4-es lap nagyságú 2 cm vastag, és a felületére székely rovásírással névre szólóan azt vés bele, amit szeretnétek. A kb A4-es nagyságú Nagy Magyarországos faragott falap ára 3.000 Ft, ezen felül ha akartok rá valamit írni, akkor betűnként 50 Ft-ot kér. Nagyon szép, én már ki is raktam a szobám falára. Kitűnő karácsonyi ajándék is. Postai utánvéttel is tud küldeni. Ha valakit érdekel a dolog, és bővebb információt kér illetve képen is szeretné látni, az írjon e-mail-t a faragopali@citromail.hu -ra vagy hívja a 0670/282-7903-as vagy a 0630/661-7869-es telefonszámot. Kb. egy héten belül el is készül.
Sziasztok
faragopali
  Válasz | 2006. november 09. 13:15 | Sorszám: 741
Sziasztok.
Nem érdekel valakit pácolt keményfából kézzel faragott Nagy Magyarországos emléktárgy? Ismerek egy Székely faragót, aki ilyeneket csinál. Én már vettem tőle, és megkért hogy kérdezősködjek, nem e érdekel valakit. Kb A4-es lap nagyságú 2 cm vastag, és a felületére székely rovásírással névre szólóan azt vés bele, amit szeretnétek. A kb A4-es nagyságú Nagy Magyarországos faragott falap ára 3.000 Ft, ezen felül ha akartok rá valamit írni, akkor betűnként 50 Ft-ot kér. Nagyon szép, én már ki is raktam a szobám falára. Kitűnő karácsonyi ajándék is. Postai utánvéttel is tud küldeni. Ha valakit érdekel a dolog, és bővebb információt kér illetve képen is szeretné látni, az írjon e-mail-t a faragopali@citromail.hu -ra vagy hívja a 0670/282-7903-as vagy a 0630/661-7869-es telefonszámot. Kb. egy héten belül el is készül.
Sziasztok
tiszavirág
  Válasz | 2006. november 08. 18:57 | Sorszám: 740
Kedves Fidesz Sajtóosztály!

Ha én ott dolgoznék nálatok, bizony most összegyűjteném, hogy miket mondtak és írtak a ballibsik arról, hogy nem írtatok szószerinti jegyzőkönyveket.

Most a ballibsik akarják megszüntetni a jegyzőkönyvet (szószerintit készítettek eddig vajon?!. Érdemes lenne megnézni, hogy mit fröcsögtek annakidején és a tisztelt házban minden mondatukba bele kellene verni a fejüket. Lám csak ! Lám csak! Hú! Jajj!

tiszavirág
  Válasz | 2006. november 06. 00:41 | Sorszám: 739
Minden anyagra az jön elő, hogy:

"A lap nem jeleníthető meg.
A keresett lap jelenleg nem érhető el. Lehet, hogy a webhelyen technikai problémák léptek fel, vagy módosítania kell a böngésző beállításait."

Időszakos Állat
  Válasz | 2006. november 05. 22:36 | Sorszám: 738
Én azt tenném a Fidesz politikusai helyében, hogy amikor sikerült választást nyerni, az első adandó alkalommal beveretném a teljes MSZP- és SZDSZ-frakció fejét a rohamrendőrökkel, majd megdicsérném a rendőrség bátor és határozott fellépését és követelném a rendőrséget érő politikai támadások leállítását.

A parancsot kiadó rendőrkapitányt megjutalmaznám és előléptetném, a közrendőröknek pedig prémiumot ígérnék minden előállított kommunista után.

Tappancs
  Válasz | 2006. november 05. 17:54 | Sorszám: 737
"Egyébként aki olvasott ember látja, hogy többen vannak azok akik helyeslik a rendőrség fellépését"
Másnap már helyesbített a Néphazugság a fölcserélt számok miatt. Ennek ellenére az igazság nem attól függ, hogy hányan hangoztatják. ( Százmilliárd légy is tévedhet )
alexander
  Válasz | 2006. november 04. 11:23 | Sorszám: 736
Marosán politikai okból felhasználta József Attila újratemetését a világháború alatt, ez az ELVTÁRSAK stílusa

Szerintem elég volt Navrasics részvétele a temetésen, amely nem politikai rendezvény volt.

A búcsúztató beszédeknek elég szigorú kötelmei vannak, ezen túllépni illetlenség - ezért helyeslem, hogy nem szólalt meg az ellenzék.
Érdekelne viszont - hogy mit tudott mondani Hiller az állam képviseletében, ugyanis jellemző minden szava, amely nem a művészről szólt...és politikai üzenete volt...

karesz135
  Válasz | 2006. november 04. 11:12 | Sorszám: 735
Én ezt mondanám: www.enevjegy.radio.hu/karesz88
(Eddig több mint 2100 látogatás volt a weblapon.)
Ron
  Válasz | 2006. november 04. 08:38 | Sorszám: 734
Úgy vélem, kezeltetned kellene magad.
Ha eleged van, nem kell a fórumokat olvasni.
Ha nem tetszik, hogy hozzád szólnak, nem kell írni, pláne nem f*verésre felszólító sorokat.
tiszavirág
  Válasz | 2006. november 04. 03:11 | Sorszám: 733
Tom.
terra
  Válasz | 2006. november 03. 21:49 | Sorszám: 732
Botka szegedi polgármesterként mondott beszédet (Gregor Józsefet Szeged saját halottjának tekinti), Hiller pedig nem pártelnökként, hanem kultúrális miniszterként.
tiszavirág
  Válasz | 2006. november 03. 21:36 | Sorszám: 731
Így viszont csak a baloldal mondott beszédet.(Hiller, Botka)
Lehet úgy is gondolkodni, ahogy te javaslod, de lehet úgy is, hogy az én apukám volt olyan nagy ember, hogy a másik oldal is beszédet mond a sírjánál. Nem pártbeszédet, de például azt a cselekedetét Gregornak, hogy kiállt a Fidesz-gyűlésen és agitált a határontúliak kettős állampolgárságáért, a nemzet egyesítéséért, az igenis egy felemelő pillanat, azt érdemes egy nekrológban kiemelni, érte köszönetet mondani, hiszen nem igazán vannak ilyen cselekedetek manapság.

Szerintem jó lett volna.
Lehet azt emelkedetten is csinálni!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola