Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (40. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. szeptember 08. 13:10 | Sorszám: 55
Hát a nagyvárosok, és különösen Budapest esetében komolyan meggyengülhet a szadesz helyzete, és lopcsány ellen is fordulhatnak a maszopon belül.

"Legfeljebb még kevesebb pénzt kapnak a jobbos önkormányzatok."

Ez nekem pont fordítva jutott eszembe, ugyanis BP-en lehetne azzal kampányolni, hogy jobbos győzelem mellett a koala nem forrdulhat a város ellen, mert vissza akarják majd szerezni, és inkább csinálnak állami beruházásokat.

gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 08. 13:03 | Sorszám: 54
Csak majdnem a világ legrosszabb pénze a forint

2006. szeptember 8., péntek 8:16
A befektetők a nemzetközi piacokon figyelemmel kísért, a portfoliókban rendszeresen feltűnő devizák közül csak a dél-afrikai randdal, a török lírával és az izlandi koronával járhattak rosszabbul az elmúlt egy évben, mint a forinttal. A sokat emlegetett feltörekvő piaci országok többsége a globális gazdasági klímaváltozást megúszta kisebb eséssel, vagy éppen erősödéssel. A régióban mindkét korona és a zloty is erősödött egyéves távlatban. Sőt: a forint mindhárom konkurens devizával szemben történelmi mélyponton van.

Sajnos, roppant módon bővül ez a csokor!

onogur
  Válasz | 2006. szeptember 08. 12:49 | Sorszám: 53
Szerinted mi változik, ha egy önkormányzati választások alkalmával nem a ballib nyer?
Legfeljebb még kevesebb pénzt kapnak a jobbos önkormányzatok.
Na és?
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. szeptember 08. 12:36 | Sorszám: 52
Szerintem a kampány legfontosabb része, hogy végre tudatosítsák a választókban, hogy megint átverik, és kizsebelik őket, ha nem mennek el jól szavazni.
Fel kell lépni a beletörődés, és a közöny ellen.
gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 08. 10:21 | Sorszám: 51
Elküldve: 2006.09.08. 09:17 Hozzászólás témája:
Sorszám: 4229

--------------------------------------------------------------------------------

Akár a héten megbukhat Gyurcsány mentora - Olvasgasson Blair-nek szóló munkáspárti "búcsúleveleket"!
Medgyessy Péter sorsára jut a brit kormányfő?

2006. szeptember 7. 20:32

Egy brit munkáspárti képviselő szerint „akár a hét végéig” megbuktathatják Tony Blair kormányfőt, ha nem jelenti be „azonnal” távozásának időpontját ő maga. Blair helyzete egyre inkább tarthatatlanná válik pártján belül, a The Independent mai száma például a kormányfőnek címzett, távozását sürgető levelek közzétételével szórakoztatta olvasóit.

Nyílt politikai küzdelemmé vált Nagy-Britanniában Tony Blair kormányfő, a Munkáspárt vezetője, és ellenlábasa, Gordon Brown szembenállása. Az elltétek abból adódnak, hogy egy korábbi „genlemen’s agreement” értelmében Blairnek ebben a parlamenti ciklusban önként távoznia kell, és átadni a hatalmat Brownnak. Az (elsősorban George W. Bush melletti kritikátlan kiállása miatt) egyre népszerűtlenebbé váló kormányfő azonban mindeddig nem volt erre hajlandó, sőt még csak távozása időpontját sem akarja elárulni.


Szóval, Gyurcsány példaképe el-, megdőlt!

Nem mellékesen, Gyurcsány foggal-körömmel ragaszkodott ahhoz, magyar katonák is maradjan Irakban!
Ugyaúgy vakon követte Busht, mint Blair!

gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 07. 12:15 | Sorszám: 50
ÚJ MAGYARORSZÁG

Szeptember elsején megindultunk a Gyurcsány, MSZP, SZDSZ által elképzelt ÚJ MAGYARORSZÁG felé!

Kell ez nekünk?

Gyéressy Károly
  Válasz | 2006. szeptember 07. 12:01 | Sorszám: 49
A Fidesz helyében nem szaaztam volna meg Suchot.
A Fidesz helyében beszélnék néha a lényegről is: az államadósságról, a kamatszolgálat költségvetésbeli arányáról, az adókedvezményt nyert multik által vállalt feltételek teljesüléséről stb.
De valahol úgy rendezték, hogy ezekről senki ne beszéljen. Legyen két ellenséges párt, s a legfontosabb ügyekről mindegyik hallgasson.
Bátky János
  Válasz | 2006. szeptember 07. 07:51 | Sorszám: 48
Nekem szegény Szíjjártót illetően nincsenek különösebb elvárásaim. Néha az a jó, ha nem mondja el a véleményét, mert megijednék tőle.
tiszavirág
  Válasz | 2006. szeptember 07. 02:24 | Sorszám: 47
Szerda reggel a pártkeltében Szíjjártó és Mesterházy párbajt vezetett Aczélbandi.

Kedves Péter!

Elégedetlen voltam veled!

Nyomtad a szöveget mint a bolond, ugyanazt a mondatot elmondtad elölről, hátulról, középről, felülről és alulról, én aki kedvellek, már alig bírtam kivárni, hogy végre befejezd.

Ezerszer elugattam már, hogy ti nem folyadék vagytok, aminek be kell töltenie a tér minden zegét-zugát, hanem ha mikrofonközelbe kerültök, akkor a nem igazán túlképzett magyar választópolgár soraiból kellene magatok mellé állítani minél többet. Ráadásul! (ez volt a kedvenc szava Ádernek, jé hova tűnt?!) Ráadásul! (ő is mindig kétszer mondta. ) Éppen nyugdíjasokról szövegeltél. Tudod, hogy a 3 millió nyugdíjas közül milyen sokan vannak, akiknek rossz a hallása, nehéz a felfogása, rossz a megfigyelőképessége, ha elveszti a beszéd fonalát, már soha nem képes megtalálni?! Te elmondtál 20 többszörösen bővített mondatot a fogad alatt, a legtöbb nyögdíjasnak a legalsó ingerküszöbéig sem jutott el, hogy miről beszéltél.

Neked nem az Aczélbandit vagy a Mesterházyt kell meggyőznöd, az akkor sem menne, ha te lennél a világ legnagyobb szónoka. Csak a választópolgárig kellene eljutnod!!! Ez most nagyon nem sikerült!

Mesterházy benyögte; érdekes, hogy te aggódsz most a nyugdíjasok ingyen utazásáért, miközben elvettétek tőlük, na tudod mit?! naná, hogy a 19 ezret!

Ahogy Mesterházy befejezte, Aczélbandi azonnal elkezdte fosni a szót egy másik témával, lúgot innék rá, hogy azért tette, hogy nehogymán visszautasíthasd Mesterházyt, és bingó! ugyan reménykedtem benne, hogy vagy annyira fineszes, hogy észreveszed a trükköt, de sajnos nem. Vagy elfelejtetted a megjegyzést, vagy nem vetted észre bandika mesterkedését, vagy nem készültél ellenérvvel és nekik lett igazuk! Ott maradt a levegőben az a pavlovi hívószó, a 19ezer.

Hiába loholtál, hogy minden másodpercre jusson egy bővített mondatod, nem maradt a riport után a fránya nyugdíjasban csak egy szoci megjegyzés, elvettétek a 19 ezer forintot! Immáron ez a negyedik választás, amikor ugyanezt használják fel ellenetek! Nem unjátok még?! Mert én már nagyon unom.

Nézzetek már utána a tényszámoknak! Hátha fel lehet valamit használni ellenérvnek! Például mennyi volt az átlagnyugdíj 1998.július 1-én, 2002. július 1-én és 2006. július 1-én???!!!Milyen volt a %-os növekedés? Ezek az időpontok már elmúltak, tehát ki lehet hozni belőlük valamilyen használható információt! Jusson eszetekbe Churchill! "én csak abban a statisztikában hiszek, amit én hamisítottam meg!"

Nincs ott nálatok egy jó statisztikus, egy nyugdíj szakértő, aki nem hadovál, hanem érti is a dolgát?!

Nem tanítanak benneteket filozófusok, pszichológusok, retorikát nem tanultok?! Tanuljatok! Többre mennétek vele, mint ezer óriásplakáttal!

orosz_hussalata
  Válasz | 2006. szeptember 06. 21:58 | Sorszám: 46
"Radikálék" nyomhatnának jó nagy piros ALKALMATLAN, vagy TÖBBET NEM ISMÉTELHET feliratú pecsétet demszkáj plakátjaira.
kujtorgo
  Válasz | 2006. szeptember 06. 21:55 | Sorszám: 45
Elkezdődött a plakát-kampány. A főpolgármester úr "mi városunk" plakátja helyett kellene egy "az én városom, az én lakóhelyem: Budakeszi" feliratú is.
terra
  Válasz | 2006. szeptember 06. 18:15 | Sorszám: 44
"Például az új vállalkozások indítását figyelembe véve Magyarország a 87. helyre esett vissza a korábbi 80.-ról. Nálunk egy új vállalkozás beindítása átlagosan 38 napot vesz igénybe, míg a kelet-európai térségben az átlag 32 nap, az OECD-tagországokban 16,6 nap.

A régión belül - az egy főre jutó GNI arányában - Lengyelország után a legmagasabb átlagos költséggel Magyarországon lehet számolni egy cég indulásakor. Ez az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelem (GNI) - amit a Világbank mintegy 10 ezer dollárra becsül - 20,9 százaléka, miközben a régiós átlag 14,1 százalék, az OECD-átlag 5,3 százalék. Ugyanez a költség például Szlovákiában 4,8 százalék, Csehországban 8,9 százalék, Romániában 4,4 százalék, Lengyelországban alig valamivel több, 21,4 százalék.

Az általános gazdasági környezetet vizsgálva a térségben szinte minden ország megelőzi Magyarországot: Szlovákia a 36., Románia a 49., Csehország az 52., Bulgária az 54. helyen áll, Szlovénia a 61., csupán Lengyelország van hátrébb, a 75. helyen."

http://index.hu/gazdasag/vilag/vallal060906/

terra
  Válasz | 2006. szeptember 06. 18:04 | Sorszám: 43
Doing Business 2007: How to Reform finds that the top-10 reformers on the ease of doing business, in order, are Georgia, Romania, Mexico, China, Peru, France, Croatia, Guatemala, Ghana, and Tanzania. Thirteen other economies—Armenia, Australia, Bulgaria, Czech Republic, El Salvador, India, Israel, Latvia, Lithuania, Morocco, Nicaragua, Nigeria and Rwanda—had three or more reforms. Reformers simplified business regulations, strengthened property rights, eased tax burdens, increased access to credit, and reduced the cost of exporting and importing.

Doing Business 2007 also ranks 175 economies on the ease of doing business—covering 20 more economies than last year’s report. The top 30 economies in the world, in order, are Singapore, New Zealand, the United States, Canada, Hong Kong/China, the United Kingdom, Denmark, Australia, Norway, Ireland, Japan, Iceland, Sweden, Finland, Switzerland, Lithuania, Estonia, Thailand, Puerto Rico, Belgium, Germany, the Netherlands, Korea, Latvia, Malaysia, Israel, St. Lucia, Chile, South Africa and Austria.

gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 06. 17:22 | Sorszám: 42
Leminősítette Magyarországot a Világbank

2006. szeptember 6., szerda, 16:19|Utolsó módosítás: 2006. szeptember 6., szerda, 16:19

Hátrébb csúszott Magyarország a Világbank vállalkozói környzetet vizgsáló listáján. A lista - amelynek jelenleg a 66. helyén áll az ország - azt vizsgálja, hogy mennyire kedvez az ország a vállalkozások beindításához és működtetéséhez.

Magyarország a 66-ik helyre csúszott vissza azon a listán, amelyet a Világbank állított össze abból a szempontból, hogy az egyes országokban mennyire kedvező a környezet a vállalkozások számára. Magyarország tavaly még a 60-ik helyen állt a 175 országból álló listán, az idén viszont a vállalatok működését befolyásoló valamennyi almutató tekintetében is visszaesett.

Na, tessék! Egy év alatt 6 helyet estünk, csúsztunk, zuhantunk vissza!

gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 06. 16:54 | Sorszám: 41
Azt tudom, hogy annak idején, amikor a szlovákok megépítették Martfűn a Tisza Cipőgyárat, akkor azért esett a választás ama településre, mert az akkori ügyeletes zsenik az MSZMP-ben azt mondták, hogy közút, vasút, vízi út, mind egy helyen.

Mondanom sem kell, hogy a Tiszán egyetlen pár cipőt nem szállítottak soha, de egyéb árut, vagy nyersanyagot sem.

gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 06. 16:49 | Sorszám: 40
Nem tudom, hogy Martfűn van-e tiszta ivóvíz?

A környékén, 50 km-es körzetben kiváló, nagyon finom,ártézi víz fogyasztható.
/T.földvár, Cibakháza, K.szentmárton, Cserkeszőlő, stb...%

Lajos bácsi
  Válasz | 2006. szeptember 06. 16:02 | Sorszám: 39
Mert ahol nincs jó víz, ott söröt kell inni. Ilyen eccerű.
Bátky János
  Válasz | 2006. szeptember 06. 15:47 | Sorszám: 38
Nem örülnék, ha egy Fosters vagy Rolling Rock vagy bárki bevenné magát a Pilisbe...
onogur
  Válasz | 2006. szeptember 06. 15:44 | Sorszám: 37
Vajon miért van az, hogy Magyarországon kivétel nélkül csak olyan helyeken gyártanak söröt, ahol nincs tiszta ivóvíz?
Kőbánya?
Martfű?
Monor?
Bőcs?
Nagykanizsa?
Komárom?
Sopron?
Bátky János
  Válasz | 2006. szeptember 06. 15:25 | Sorszám: 36
Nekem NEM sok kell. Hanem elég. Ilyen egyszerű. Szigeteket vegyenek mások. "Nagy gazdagság, nagy szolgaság."
gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 06. 15:05 | Sorszám: 35
Hát, tudod, ebben az a szomorú, hogy az az összeg, melyet most viccből írtál, már nem is olyan nagyon hejjde!

Sőt.

Bátky János
  Válasz | 2006. szeptember 06. 15:01 | Sorszám: 34
Nekem nem adsz munkát? Úgy havi 4-500,000 nettó nekem megfelel, lásd, nincsenek túlzott igényeim.
gyaloggos
  Válasz | 2006. szeptember 06. 14:54 | Sorszám: 33
Szóval, amint mán mondtam Bátky olvtársnak, korábban is!

Martfűn palackozzák a KaiSert is, tehát a magyar munkavállalóknak adok munkát!

Tel.: 56 / 581-200 /Braun Union/

Bukszusprofit
  Válasz | 2006. szeptember 06. 14:54 | Sorszám: 32
Budapesti piacokon is árulnak "Friss tehéntejet". Jó drágán.
Bátky János
  Válasz | 2006. szeptember 06. 14:52 | Sorszám: 31
mindegy, hazai kollaboránsaik gyártják, akárkié is...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola