Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 08. 12:52 | Sorszám: 930
Figyelemre méltó ugyanakkor az a tény, hogy elsőként nem Kósa, hanem maga a pártelnök érvelt úgy – igaz, Kósa egy régebbi interjúját citálva –, hogy egy nagyváros polgármestere nem vállalhatja az ellenzéki párt vezetését.

Valaki segítene értelmezni ezt a logikai akrobatamutatványt?

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 12:36 | Sorszám: 929
Na, ja!

Ha "Elk Úr" felhagy a politizálással!

estebany
  Válasz | 2006. december 08. 12:24 | Sorszám: 928
Ez csak egy újabb verbális megosztási-lejáratási kisérlet, egy bordában szőtték a megbékülési igény hirtelen látványos növekedését sugalló cikkecskékkel-riportocskákkal, Kósástul-Pokornistul.

Azt majd tudni fogjuk, ha Elk Úr ténylegesen felhagy a látványpolitizálással, és akkor magam is azt fogom tanácsolni, hogy bojkott állj! De addig: bojkottálj.

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 12:15 | Sorszám: 927
Felhagy a Fidesz a Gyurcsány-bojkottal?
2006. 12. 07. 13.44

Úgy tűnik, a Fidesz és a KDNP feladta a miniszterelnökkel szembeni bojkottját. A parlamenti ülésteremből továbbra is kivonulnak ugyan, amikor a miniszterelnök beszél, de egyre több jel utal arra, hogy az ellenzéki frakciókban nem mindenki helyesli a kormányfő teljes elutasítását. A kérdés, hogy az együttműködési készség továbbterjed-e a Fideszben, vagy Orbán Viktor továbbra is az ellenállás politikáját folytatja a kooperáció helyett.

A Fidesz a múlt héten a kormány két tagjának interpellációra adott válaszát is elfogadta, amire rég nem volt példa a magyar parlamentben. Sőt, a fideszes Horváth János interpellációt is benyújtott a miniszterelnökhöz. Mivel az interpelláció a kormány, illetve a kormányfő és az ellenzék közötti párbeszéd intézményesített formája, ezért úgy tűnik, hogy az ellenzéki párt frakciója feladta azt az elhatározását, hogy nem áll szóba Gyurcsánnyal. Mindez akár arra is utalhat, hogy a Fidesz frakciója egyre inkább távolodik az orbáni keményvonaltól. A képviselőcsoport ugyanis annak ellenére áll szóba a kormányfővel, hogy Orbán Viktor az általa ősszel meghirdetett bojkott-politikát mind a mai napig nem fújta le.

Külön üzenetértéke lehet annak is, hogy az egyik miniszteri választ elfogadó honatya Pokorni Zoltán volt, akit a párton belül Orbán Viktorral szemben körvonalazódó liberális szárny vezéralakjaként tartanak számon, és aki az októberi önkormányzati választásokon a XII. kerületi polgármesterség elnyerésével sikeresen függetlenítette magát a pártelnöktől.

A miniszterelnök az elmúlt hetekben több olyan kezdeményezést tett, ami a kormány és ellenzék közötti párbeszéd és együttműködés intézményesítésére irányult. Az első ilyen az Önkormányzati Egyeztető Fórum megalapítására november végén tett javaslat volt.

A Fidesz és a KDNP önkormányzati politikusai – Kósa Lajos debreceni polgármester vezetésével – már akkor felhagytak a bojkottal, hiszen a megyei jogú városok ellenzéki vezetői elfogadták a miniszterelnök meghívását az egyeztetésre. A „párbeszédkényszer” ráadásul ragadós volt, mert a megyei közgyűlések fideszes elnökei is kedvet kaptak a beszélgetésre, és elmentek a találkozóra – annak ellenére, hogy őket meg sem hívták.

Kósát egyébként szintén a Fidesz belső ellenzékéhez sorolják, ráadásul egyre többször és egyre többen emlegetik Orbán lehetséges utódjaként, ám a cívis város önmagát szintén liberális jobboldaliként aposztrofáló polgármestere személyesen cáfolta, hogy indulni kívánna a pártelnöki posztért. Figyelemre méltó ugyanakkor az a tény, hogy elsőként nem Kósa, hanem maga a pártelnök érvelt úgy – igaz, Kósa egy régebbi interjúját citálva –, hogy egy nagyváros polgármestere nem vállalhatja az ellenzéki párt vezetését.

A miniszterelnöki legutóbb az Európai Parlament magyar képviselőit hívta tanácskozásra, ám a kezdeti pozitív reagálásokat hirtelen éles elutasítás követte. A fideszes és kereszténydemokrata EP-képviselők – szó szerinti Orbán-fordulatokban gazdag – közleményükben kijelentették, hogy Gyurcsányt nem tekintik demokratának, és nem tartják alkalmasnak Magyarország képviseletére, ezért nem hajlandóak szóba állni vele, és arra kérik, „hagyják ki őket” az ilyen kezdeményezésekből. Erre reagálva Gyurcsány kijelentette: továbbra is bízik abban, hogy a találkozóig jobb belátásra térnek a Fidesz és a KDNP képviselői, és részt vesznek a megbeszélésen. Erre alkalmat adhat, hogy a STOP információi szerint a miniszterelnök – főként Olajos Péter MDF-es EP-képviselő kérésére – új időpontot keres a találkozóra, valamikor jövő év januárjában. Az MSZP már az együttműködés intézményesített formájára is javaslatot tett a – lengyel mintára felállítandó – Magyar Klub ötletével.

A miniszterelnök időközben újabb találkozót kezdeményezett, amire az öt parlamenti párt elnökeit az illetékes bizottságok vezetőit, valamint a munkavállalók és a munkaadók képviselőit várja, hogy egyeztessenek a magyar munkaerőpiac megnyitásáról az újonnan csatlakozó Románia és Bulgária polgárai előtt. A Fidesz elnöke egyelőre nem közölte, hogy részt vesz-e a megbeszélésen.

STOP

atakám
  Válasz | 2006. december 08. 12:09 | Sorszám: 926
Ez a demokrácia, ha tagja vagy egy pártnak. Ha nem, mint oly' sokan, akkor könnyen megkaphatják, hogy minek pofáznak bele a dolgokba? Mi, elég, ha szavaznii megyünk meg egy pár utcai megmozdulásra és kész...
Mimi
  Válasz | 2006. december 08. 11:32 | Sorszám: 925
Ötletedet fokoznám azzal, hogy lehetne egy olyan üzenőfalat is létrehozni, ahová leírhatnánk párton belüli aggályainkat, sérelmeinket, problémáinkat egyenesen a vezérkarnak amit csakis ők olvashatnának egyenesben akadálytalanul eléjük lehetne tárni ami nyomasztja pl. az embereket vagy egyes tagokat, bizonyára van ilyen is. Egy olyan üzenőfalra gondolok, ami nyilvánosság előtt lezárt lenne azaz azt csakis a vezérkar olvashatná. Mert bizony vannak olyan emberek köztük magam is aki nem hajlandó egy sort sem írni levél formájában, mivel egyrészt ez elveimmel ütközik, másrészt úgy érzem menet közben levelem a tartalma végett nem kerülne illetékes kezébe, megbízni viszont bárkiben is amikor egy ember sorozatosan azaz állandóan falba ütközött ezután már nehezen megy. Vagy ha pl. valakit kikiáltanak „fekete seggűnek” /elnézést a kifejezésért/ és annak módjában sem áll megvédenie magát cuki helyzet de ez van, ne kelljen már végigjárni az internet világában a hivatalos pártbéli utat.
onogur
  Válasz | 2006. december 08. 10:56 | Sorszám: 924
Hol olvastad?
És különben is: mit számít? Elvégre a frakciófegyelem kötelező, hiába van egyeseknek más véleményük, a többség dönt.
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 09:58 | Sorszám: 923
Hát persze!
atakám
  Válasz | 2006. december 08. 09:36 | Sorszám: 922
Ezt nem nekem, hanem a frakció tagjainak kell tisztázni magukban. Ha nem kívánatos, akkor ezt lépten-nyomon ki is kell mutatni. És nem úgy, hogy a fele a frakciónak odajár a kormány közelébe sütkérezni...
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 09:17 | Sorszám: 921
Szóval, Gyurcsány személye abba a kategóriába tartozik, mely nem tűrhet megalkuvást!

Nem mellékesen, már írtam korábban: csak határozottan, következetesen, egységesen lehet eredményesen fellépni az effélékben!

A Gyárfásék elleni bojkott is hosszútávon lehet eredményes, bár már így is 2%-kal alacsonyabb a nézettségük, mint korábban, a bojkott előt volt! A Mokka megelőzte őket.

Következetességgel akár egy-egy rossz lépés, döntés is könnyeben magyaráztahó, mint a tingli-tangli!

Ezek pedig kifejezetten jó döntések!

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 09:06 | Sorszám: 920
Vannak dolgok, amelyekben nem szabad megalkudni!

Gyurcsány személye ilyen!

atakám
  Válasz | 2006. december 08. 07:58 | Sorszám: 919
Miért ne lennének? Pénz beszél-kutya ugat!A győzte megyei választás után egymást jobban eszik, mint a szocikat!Azt mondja az új elnök:szakmaiság, szakmaiság!MN-re nem fizetünk elő, marad a Népátszabó, meg a Népszaga... No, itt mifelénk a kdnp-sek egy része sem különb a Deákné vásznánál...
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 07. 14:50 | Sorszám: 918
Ja, még valami!

Nem Orbán Viktor gondolta meg magát!

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 07. 14:43 | Sorszám: 917
Most olvastam, hogy a FIDESZ frakciójában vannak, akik meg akarják szűntetni a Gyurcsány elleni bojkottot!

Nagyon remélem, a KDNP következetes marad!

Macisajt
  Válasz | 2006. december 07. 08:05 | Sorszám: 916
A hónap eddigi leglajasabb, leghazugabb mondata, a
tesco-gazdaságos kormányszóvivői irodából származik:

"A szóvivői iroda szerint a távhő díjáról nem a kormány, hanem a helyi önkormányzatok döntenek, és ezt a döntést a kabinetnek nem áll módjában befolyásolni."

Ez már csak a ráadás:

"Az eddig nyilvánosságra került elképzelésekből nyilvánvaló, hogy az egyes önkormányzatok más és más mértékben kívánják emelni a szolgáltatás díját. Éppen ezért félrevezető, szakmailag nem kellően megalapozott olyan internetes kalkulátort működtetni, ami ezt nem veszi figyelembe."


Nahát

Macisajt
  Válasz | 2006. december 07. 08:01 | Sorszám: 915
A dec. 12-re állitott "csapdát",a munkaerőpiac megnyitásáról szóló "egyeztetésre" való meghívást amiért előre örvendezik a Szabad Néptől a Népszagán át a Magyar Hírlapig a "média"...

szóval, egyszerüen ki lehet(ne) védeni egy ellentámadással és rendkivüli parlamenti vitanapot javasolni erről a kérdésről.

Mondván hogy, HATÁSTANULMÁNYOK NÉLKÜL(márpedig tudomnásom szerint ilyenek nem készültek) néhány politikus " mutyizása" helyett az állampolgároknak( a közvéleménynek) is jogában áll megtudni hogy választott képviselőik, pártjaik véleményétt/álláspontját ebben a fontos nemzeti kérdésben...
Ráadásul az érintett határon túli magyar szervezetek képviselőit is meghívnám, ezzel a gyurcsanyo ui-ék által kivéreztetett MÁÉRT-et is feltámasztva...

Na, egy ilyen Fidesz javaslatra mondjon nemet az MSZP/SZDSZ..

Nahát

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 07. 00:10 | Sorszám: 914
Én bizony működtetnék a Fidesz honlapon egy olyan rovatot(?), blogot (?), amelynek az lenne mondjuk a címe, hogy :

"Üzenőfüzet"

A sajtó osztály mindegyik munkatársa vállalna egy-egy médiumot, vagy egy-egy embert, amely/aki köztudomásúan állandóan és kitartóan szemét a Fidesszel szemben. A nap folyamán elhangzott csúsztatásokra, alaptalan vádaskodásokra, szemenszedett hazugságokra a Fidesz válaszát mindenki olvashatná az "Üzenőfüzet"-ben.

Így szerkeszteném:

2006.12.05.

Bánó András azt hazudta a mai Napkeltében a nézőknek, hogy Orbán Viktor azt jelentette ki Kósa Lajosról, hogy Kósa nem tudná a Fideszt vezetni.

Bánó András!
Ez egy szemenszedett hazugság!
Ilyet senki nem mondott!
(((Emlékeztek hogyan mondja ezt a mondatot flepkó?)))
Orbán Viktor azt mondta Kósáról, hogy jó pártvezető lenne, de egy Debrecen nagyságú város és egy országos párt vezetése együtt nem megy.
Ezt egyébként maga Kósa Lajos mondta, előbb, mint Orbán Viktor.

X.Y.

és így tovább.


2006.12.06.

stb.


Az összes beírást elő lehetne bármikor venni naptár működtetésével.

Jól tudnák használni maguk a fideszesek is az egész országban (de külföldön is), mert kivonatosan láthatnák, hogy milyen szemétségekre képesek a "büdöskomcsik és szadeszkretének" (copyright by "nemszadista" ) ellenük, használhatnák az újságírók széles e hazában, azok is, akik vidéki, eldugott újságokat működtetnek és fel tudnák használni a Fidesz üzeneteit a helyi lakosok tényszerű tájékoztatására, olvashatnák a szimpatizánsok a Fidesz válaszát is nemcsak a pitbullok szemétkedéseiről hallanának, lehetne statisztikát készíteni, kik azok akik a legtöbbször hazudnak, csúsztatnak, stb. stb.

Az "Üzenőfüzet" szerintem rövid úton az egyik legolvasottabb része lenne a Fidesz-honlapnak.

Mit szóltok hozzá?

Mallow
  Válasz | 2006. december 05. 18:52 | Sorszám: 913
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem az MSZP-tábor viselkedését. Az értelmiségi részét még csak-csak, de úgy az egészet nem.

Az előző válaszom annyiban jó, hogy az egyes pontjaidat "kicsorbítja".* Ha választ kellene adni, hogy mi a fenének tartanak ki az MSZP-mellett, és miért nem mennek át az MDF-hez, akkor persze elégtelen amit írtam.

Mi lehet a háttérben? Részben itt is igaz lehet az, hogy az Orbán-utálat miatt Orbán legnagyobb riválisára, tehát az ellenpártra szavaznak. Aztán biztosan érvényesül ugyanaz a logika, amelyik a jobboldalon: kis pártokra, "bizonytalan" alakulatokra nem szavaznak.

Másrészt, ahogy a jobboldalon is, a vezér kritikán felül áll. Orbán is azt csinál amit akar, a híveket nem érdekli, akkor is Fideszesek maradnak. A bizonytalanok ide-oda mozognak, de a többiek kitartanak bármi mellett. Minden hiba ellenére a vezér tökéletes, nem csinálhat rosszat, mindenről az ellen tehet stb.

Harmadrészt gondolhatják azt, hogy az MSZP jelenleg a "szükséges rosszat" cselekszi: kormányképes, most az előzményekhez képest felelősen cselekszik, tehát támogatni kell; míg a hozzá hazugságban és demoagógiában felérő ellenzék legfejlebb azt folytatná, amit Megyóék elkúrtak. Vagyis az általa kormányképesnek tartott és elfogadhatóbb oldalra szavaz, az MDF itt nem játszik.

Végül nem lehet tudni, hogy az MDF kivel kötne koalíciót. Itt a legtöbben úgy vélik, hogy az MDF a ballib oldalon van, de ettől még egy ballib szavazó gondolhatja másképp. És azt sem árt tudatosítani, hogy az MDF nem szocialistaként határozza meg magát, és az MDF-es szövegek nem feltétlenül nyerőek egy MSZP-snek. Ahogy már réggebben írtam: Orbánnal kapcsolatban kb. jól pozícionálják magukat a semlegesek és az MSZP szavazók megnyerésére, más szempontból azonban egyáltalán nincsenek középen, ami ugyanezt a csoportot taszíthatja.

Kb. ezek jutnak eszembe lehetséges okként. Hogy melyik milyen mértékben számít, azt nem tudom.

*(1. Az MSZP szavazó lehet hogy tud az előrejelzésekről, de nem gondolja, hogy a Fidesz esetén jobb lenne. (Miért? Ld. az előző válaszomat.)
2. Valóban azt gondolja, hogy OV még rosszabb lenne. (Miért? Ld. ugyanott.)
3. Ha tudat alatt mégis úgy véli, hogy OV alatt jobb lenne, akkor
3.1 OV-ék esetén nem a gazdasági lépéseket, hanem a Fidesz imázsát, egyéb kérdésekben képviselt álláspontját nem bírja.
3.2 Lásd amit Időszakos Állat 881-ben írt.
3.3 Orbánfóbia.)

onogur
  Válasz | 2006. december 05. 10:21 | Sorszám: 912
Az erdélyi Disputában írta valaki, még 2003-ban:

"Bravó, Kocsi Ilona!
De megérkezett Kocsi Ilona. Ő a Magyar Hírlap VIP-hiteles főszerkesztője, aki ebbéli minőségében a Postabank-botrány kirobbanásakor a postabankos ügyek kezelését átruházta helyettesére, így kívánván feloldani a kínos összeférhetetlenséget, a gyötrő erkölcsi dilemmákat így kívánván feloldani a feloldhatatlant.
Aztán Kocsi Ilona főszerkesztésével jelent meg a Magyar Hírlapban az a fejtegetés, hogy jót tenne a magyar közéletnek, ha likvidálnák Orbán Viktort és Kövér Lászlót, megjelent, hogy Orbán egyenlő Mussolinival, Hitlerrel, Sztálinnal hogy csak a leggusztább csemegék között válogassunk.
Bravó, Kocsi Ica!"

sokaduma
  Válasz | 2006. december 05. 10:15 | Sorszám: 911
OFF
Kérem, hogy tanuljátok már meg (akinek inge), hogy
%-kal
Ugyanis százalékkal, nem pedig százalékal.
Köszönöm.
ON
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 05. 03:02 | Sorszám: 910
Na ja. Csak reméltem, hogy azért Széles meg Gulyás ad annyit magára, hogy nem alkalmaz egy szélsőséges, komcsi kollaboráns kútmérgezőt...
Fla Mandulis
  Válasz | 2006. december 05. 02:08 | Sorszám: 909
Összegszerűen? Az adótitok.
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 05. 01:59 | Sorszám: 908
Mit keres Kocsi Ilona az Echo TV-ben?!?!?
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 04. 23:07 | Sorszám: 907
(((Bocs! A "Láttátok?"-ba kellett volna...)))
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 04. 23:04 | Sorszám: 906
Kocsi Ilona beszélgetett Csaba lászlóval és Heim Péterrel (Aegon Magyarország Kft vezérigazgató, fiatal krapek, egész értelmes, abszolút nem a szokásos ballib szakmunkás...) az Echo TV-ben.
Kocsi: -Önök bírják a vér látványát?- kérdezte.
A két ember elképedt, majd Loncika diadalittasan kifejtette Orbán véleményét, hogy a közgazdászok akkor érzik jól magukat, ha vért látnak (utalva a brutális megszorításokra ), nagyon várta a hűmeghámegborzasztót Kocsi, de a fiúk elgondolkoztak és Heim Orbánnak igazat adott. Jó volt látni a nő elképedt arcát!

Csaba László abszolút nem bízik Qrcsányék mostani ténykedésében.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola