Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
pascal
  Válasz | 2006. december 04. 20:19 | Sorszám: 880
Pontosan így van... és minél rosszabb, annál görcsösebben és indulatosabban ragaszkodnak A Párthoz...
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 20:04 | Sorszám: 879
Sajnos sok értelmiségi MSZP szavazót ismerek (identitás önmeghatározásuk: mindig is baloldali voltam). Egyse módosított véleményén, sőt, az összezárás folytán kevésbé rugalmas mostanában.
mezeiegér
  Válasz | 2006. december 04. 19:59 | Sorszám: 878
Idézet:
az egész egyszerűen nem tekinti a Fideszt kormányképesnek, és nem hiszi, hogy megoldást találnak az ország problémáira.

Mégeccer:

Ez azért nem válasz, mert aki így gondolkodik, az megtehetné hogy:

-nem megy el szavazni, otthon marad, bizonytalan lesz
vagy
-átváltozik MDF szavazóvá.

De mi az MSZP szavazókról beszélnük. Akik nem azt mondják hogy Gyurcsány Xar, de Orbán is xar, nem az MDF-re szavaznak, nem otthonmaradnak, hanem odamennek és odateszik az Xet Gyurcsány neve mellé.

Érted már a különbséget?

Számomra az a megdöbbentő hogy az MSZP szavazótábora nem csökkentette az öszödi beszéd nyilvánosságra kerülése.

Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 04. 15:16 | Sorszám: 877
Szokásos ballib módszer, vádold meg az ellenfeledet azzal, amit te követsz el.
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 04. 15:03 | Sorszám: 876
A 3,5 millió nyögdíjas cuppan rá délelőttönként az országgyűlési közvetítésekre. Szép szám.
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 04. 13:21 | Sorszám: 875
Amennyiben a beszéd tökös, és nem az ismert panelekből áll, akkor szóba kerül az az esti Híradóba is. Aztán meg lehet menni kifejteni a "beszélgetős" műsorokba.
onogur
  Válasz | 2006. december 04. 13:16 | Sorszám: 874
És akkor mi van? Ki néz hétközben délelőttönként parlamenti közvetítéseket?
orosz_hussalata
  Válasz | 2006. december 04. 13:12 | Sorszám: 873
Szerintem rendszeresen kéne akár a parlamentben (bár ott erre alig van mód) tökös beszédeket mondani, aminek témája a kúrcsányi alkalmatlanság*, illetve annak bemutatása kell legyen, hogy van más, működő, jobb út, hogy lehet, sőt kell ezt sokkal jobban művelni.

*Rá kell mutatni, hogy az unalomig ismert nadrágszíj "gazdaságpolitika" sosem működött, és mindíg csak nagyobb csőd lett a vége.

onogur
  Válasz | 2006. december 04. 13:11 | Sorszám: 872
Te hány éves vagy?
Mert én koromnál fogva nagyképűség nélkül állíthatom, hogy száz méterről, alkonyatkor, ellenszélben is megérzem a demagógiát.
Nem állítom, hogy a Fidesz demagógiamentes, de az viszont tény, hogy demagógia terén nem ellenfele a ballibnek, ezt a sportágat nagyon amatőr, BLSZ III. szinten míveli a kormánypártokhoz képest.
Mallow
  Válasz | 2006. december 04. 12:55 | Sorszám: 871
Az a gond, hogy közben Orbán lenyomta az új köztársaság egyik legdemagógabb kampányát, és nem "tudja" abbahagyni. Ezért nem érvényesül a gyakorlatban az általad vázolt logika.

Aki nincs meggyőződve arról, hogy Orbánék minimum hoznák az előző polgári kormány teljesítményét, netán a nehéz helyzetre való tekintettel még jobbak lennének, az egész egyszerűen nem tekinti a Fideszt kormányképesnek, és nem hiszi, hogy megoldást találnak az ország problémáira. Mert az ilyen ember a kampányból, a Fideszesek beszédeiből indul ki, ez meg legtöbbször tiszta demagógia.

mezeiegér
  Válasz | 2006. december 03. 22:49 | Sorszám: 870
Idézet:
Egyszerűbben: szerinted aki rájuk szavaz, annak nem számít, hogy itt dél-amerikai nyomor lesz. Ami - már megbocsáss - nem vitaalap.

Sokmindennel egyetértek amit írsz, egy szmszéd topicban épp azt elemezgetem hogy mit kéne a Fidesznek gyökeresen változtatni a politikáján, de...

Tényleg érdekelne hogy egy átleg MSZP-szavazó hogy viszonyul ahoz a kérdéshez hogy a Gyurcsány-kormány mostmár egyre biztosabban taszítja szegénységbe a társadalom egyre nagyobb szeletét, és hogy Magyarország már Bokros szerint is leszakadó gazdaság lesz Európában.

-Nem tud az előrejelzésekről.
vagy
-Hallotta, de nem hiszi el.
vagy
-Tudja hogy mi lesz, de azt hiszi hogy majd pont az a Gyurcsány fogja helyrehozni a dolgokat, aki 2004-óta saját bevallása szerint is elkúrta. (Azért itt fideszes elfogultsőág nélkül, pusztán a statisztikák alapján teljesen objektíven is elég nyilvánvaló hogy milyen állapotban vette át az államháztartást Gyurcsány 2004-ban, és milyen állapotban van az most)
vagy
-Tudja hogy mi lesz, de inkább mindez mint a Zorrbán.

Egyik magyarázat sem mutat túl magas IQ-t az átlag MSZP szavazóról.

És itt az a magyarázat, hogy nem hisz Gyurcsányban de Orbán sem tetszik neki, nem elég. Mert akkor maradhatna otthon, vagy szavazhatna az MDF-re. De itt olyanokról beszélünk akik e két lehetőség egyikével sem élnek, hanem odamennek és azt mondják hogy igen Gyurcsány, csak így tovább.

nemszadista
  Válasz | 2006. december 03. 22:33 | Sorszám: 869
"zerinted aki rájuk szavaz, annak nem számít, hogy itt dél-amerikai nyomor lesz."

Nem, biztosan olyan is van közöttük, aki ezt is szeretné.
Úgy igazi "komprádor"-nak lenni.

Amúgy Bp. körül kezdenek megjelenni a nyomornegyedek.

nemszadista
  Válasz | 2006. december 03. 22:27 | Sorszám: 868
"Nem vártam viszont, hogy a fidesz szétgumilövedékezze a május elsejei ünnepet vagy rendőrattakot vezényeljen a buzeránsok melegparádéja ellen "

Viszont bennem most már lassan felvetődik, hogy ez lesz a Fidesz-kormány helyes döntése ilyen esetben.
Az ún. ballib média is biztosan támogatni fogja a közrend helyreállítását.

Ron
  Válasz | 2006. december 03. 21:48 | Sorszám: 867
Anélkül, hogy szemantikai elemzésekbe bonyolódnánk, mondom még egyszer:

"A kérdésedben rejlő prekoncepció eleve sértő, és nem azért mert nem szavaztam rájuk..."

Ha érted, ok, ha nem, az is

Marco
  Válasz | 2006. december 03. 21:42 | Sorszám: 866
Na ennek azért örülök, de meglep, hogy sértőnek találod a feltételezést, hogy a baloldalra szavaztál.

Én például nem találom sértőnek, ha feltételezik rólam, hogy a jobboldalra szavaztam. Ezért sem gondoltam, hogy Te ezt sértőnek találhatod, tehát megsérteni nem akartalak.

Ron
  Válasz | 2006. december 03. 21:28 | Sorszám: 865
Nem akarom tudni, milyen, ha indulatos vagy.
A kérdésedben rejlő prekoncepció eleve sértő, és nem azért mert nem szavaztam rájuk, hanem eleve kétségbevonsz minden érvet vagy jóérzést.
Egyszerűbben: szerinted aki rájuk szavaz, annak nem számít, hogy itt dél-amerikai nyomor lesz.
Ami - már megbocsáss - nem vitaalap.
Marco
  Válasz | 2006. december 03. 21:20 | Sorszám: 864
Hol van ebben indulat? Én csak kérdeztem.
mandala
  Válasz | 2006. december 03. 21:15 | Sorszám: 863
Tudod, Marco, ez úgy van, hogy a zemberek egy része még mindig megvan győződve arról, hogy csak az tudja kijavítani a 'hibákat' aki elkövette őket, ha pedig mégsem, akkor annyi baj legyen, majd legfeljebb hazudnak tovább... amíg lehet...
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 21:15 | Sorszám: 862
Tudom is
Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 21:12 | Sorszám: 861
Ha fidesz-fóbiám lenne, akkor én is fidesz- és nemfidesz-szavazókra osztanám a választókat. Neked kell tudnod, miért nem mszp- és nemmszp-szavazók vagy mdf- és nemmdf-szavazók jöttek a billentyűzetedre.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 21:11 | Sorszám: 860
Nem, ideírom, mit kérdeztél:

"Semmi nem számít, továbbra is hajlandó lennél erre a bandára szavazni, amig Banglades is szép lassan elhúz mellettünk?"

Kiemelés természetesen tőlem.
Kicsit halkabban, higgadtabban, kevesebb indulattal, legalábbis velem, ok? Ha legközelebb...

Marco
  Válasz | 2006. december 03. 21:07 | Sorszám: 859
Nem azt mondtad, hanem azt, hogy nem hihető a Fidesz programja, rosszul kommunikál, ezért nem is lehet rá szavazni.

Tehát függetlenül azoktól a tényektől, amiket felsoroltam, nem lennél hajlandó az ellenzékre szavazni, mert nem meggyőzőek.

Ezért írtam, illetve kérdeztem, hogy a szavazásnál a tettek nem számítanak csak a szavak?

Ron
  Válasz | 2006. december 03. 21:04 | Sorszám: 858
Nem tökmindegy? Az tapasztalatom, hogy fidesz szavazók vannak és nem fidesz-szavazók. Az mdf-re, a kis pártokra szavazók valamint az egyáltalán nem szavazók éppúgy komcsibérencek, mint az mszp szavazók.
Legalábbis az ehhez hasonló szituációkban.
Amúgy mdf, ha nagyon érdekel, de csak kötelességből, szívem szerint senkire nem szavaztam volna.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 20:58 | Sorszám: 857
Mondd, Marco, tudsz te olvasni? Mondtam valahol, hogy nem számít azok közül egy is, amit felsorolsz?
Kímélj meg a kirohanásaidtól, nem bírom az aktivistákat, ne haragudj.
Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 20:47 | Sorszám: 856
Kire szavaztál tavasszal?
Gergényivel és a cinizmussal a lényegre tapintottál. Gergényi gondosan begyűjtötte a robbanózoknikat a Kossuth-térről, gondosan október 23-ára időzítve, de az nem zavarta, hogy egy valóban veszélyes tankot bevisznek a Belvárosba.
A Gergényi-féle rendőrség ugyanúgy alulreagálta a tévészékház ostromát (az ostromlók között cinikus módon voltak rendőrök, határőrők és katonák) és valószínűleg politikai megrendelésre kegyetlenül túlreagálta az Astoriánál zajló ártalmatlan, békés ünneplést.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola