Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
Marco
  Válasz | 2006. december 04. 22:47 | Sorszám: 905
Balliberális maszlagok melyeket azért terjesztenek, hogy a valósáról elvonják a figyelmet.

1, 1998-2002 között nem volt semmi baj a gazdasággal, az elsők között voltunk a csatlakozó országok között, ma minden mutató alapján utolsók vagyunk.
Megszorításokra pedig semmi szükség, amíg az Eu átlag 60%-a a hazai GDP, de csak 40%-a hazai bérszinvonal.
2,Adóterhekről lehet vitatkozni Orbánék alatt, ha egyik adó növekszik, a másik meg csökken be lehet így is állítani, meg úgy is. Most viszont olyan drasztikus növekedés van, hogy most csak egy olvasata lehet.
A 19 ezer ft-os nyugdíjcsökkentés a propaganda terméke. Nem az számít, hogy hány százalék a nyugdíj emelkedése, hanem hogy az inflációhoz képest hány százalék, ez mutatja meg, hogy kevesebbet, vagy többet lehet vásárolni belőle.
Az Orbán kormány alatt ez a reálérték egyetlen évben sem csökkent, összességében 16%-al emelkedett. A Horn kormány első kéát évében viszont 19%-al csökkent!
A mostani kormány alatt ugyan tényleg emelkedett, de hitelből.
3, A szívatás nem a jövő érdekében történik, hanem mert Gy,F. felejthetetlen szavaival "elkúrtuk".
E.ű.: inkább maradjon a régi, mint hogy délamerikaivá silányítsuk. Minden hibájával együtt eddig európai szolidáris egészségügy volt, és nem csak a gazdagok kiváltsága.
MÁV: Mindig is ráfizetéses volt, mint ahogy minden más országban is az. Ez ugyanis nem üzlet, hanem egy állami szolgáltatás.
Gázár: A szlovákok most tudták 4%-al csökkenteni. Kiderült az is, hogy mi többet fizetünk a Gazpromnak, mint a gazdag nyugati országok. Az is tény, hogy a hazai olcsó kitermelésü gázzal legalább a lakossági igényeket ki lehetne elégíteni.

Tehát hazugság, hazugság hátán.

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 04. 22:46 | Sorszám: 904
Őszöd- ha szabad kérnem!
mezeiegér
  Válasz | 2006. december 04. 22:41 | Sorszám: 903
Tehát mégegyszer Ronnak és Mallownak, akik megpróbáltak választ adni a kérdésemre:

Félreértették a kérdésemet. Nem azt kérdeztem hogy valaki miért nem szavaz a Fideszre, mert erre én is tudom a választ.

Hanem azt kérdezem, hogy aki nem szereti a Fideszt, az miért tart ki még öszöd után is az MSZP mellett, ahelyett hogy ondjuk az MDF-et választaná?

mezeiegér
  Válasz | 2006. december 04. 22:35 | Sorszám: 902
Én sem vagyok oda Ibolykáért, de most egy baloldali szavazó fejével próbálok gondolkozni.

Orbánt utálja... a Fideszre nem szavaz. OK.

Ott van még az MSZP Gyurcsánnyal és az öszödi beszéddel.

És ott van még az MDF, amit csócsál a sajtó, és ami utálja Orbánt.

Hogy a fenébe van, hogy akkor még ha arról van szó hogy MSZP vagy MDF, akkor is azt mondják hogy MSZP.

Kengurú
  Válasz | 2006. december 04. 22:26 | Sorszám: 901
"Hanem pl. még az MDF-hez sem pártolnak át túl sokan, pedig az MDF már igazán nem orbánista."

Nem bizony egérkém. Az MDF egy gátlástalan, gerinctelen senkiháziak centrumos bandája akinek dávid csillagos kalapos vezére eladja magát egy kanál vízért és a leghatásosabban támogatja a kúrcsáyi-zsadeszes patkányokat.
Ne felejtsd el hogy ennek a semmi pártnak másfél százalékos támogatottsága van mindössze, mégis szépen behozták őket bontóanyagnak a parlementbe avval hogy átszavaztattak rájuk pont annyit,hogy elérjék a bűvös 5%-os küszöböt.
Épelméjű ember nem lenne képes ezekre a piszkos köpönyegforgató, kétkulacsos szemetekre szavazni.

kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 22:24 | Sorszám: 900
Jó éjt.
Azt hiszem a két oldal párbeszéde lehetetlen. Mást értünk a szavakon, a számokon, a tényeken.
mezeiegér
  Válasz | 2006. december 04. 22:19 | Sorszám: 899
De mondom hogy nem az a bajom hogy a Fideszt elutasítják. Ezt valahol még meg is tudom érteni.

Hanem pl. még az MDF-hez sem pártolnak át túl sokan, pedig az MDF már igazán nem orbánista. Meg bizonytalanok se nagyon lesznek, holott az is egy lehetőség.


Arra adsz választ, hogy miért nem szavaz valaki a Fideszre. De ezt eddig is tudta, ez eddig se volt számomra rejtély.

Amit nem értek, az az, hogy miért tartanak ki még az öszödi beszéd után is az MSZP mellett, ahelyett hogy mondjuk az MDF-hez pártolnának.

Teljesen félreérted a kérdésem.

pascal
  Válasz | 2006. december 04. 22:18 | Sorszám: 898
Pontosan fordítva gondoplom. Igen, 2002 fontosabb ebből a szempontból, mint 2006. Csak éppen fordítva: az MSZP-SZDSZ "....a" el, de nagyon.

A másik meg, hogy ezek elég sovány "érvek", ha egymás mellé tesszük a két oldalt... Ja, hogy a Fidesz nem mondja meg pontosan, egészen részletekbe menően, hogy minden egyes problémát hogyan kezelne, amely problémák zöme az MSZP-SZDSZ 4 éves ámokfutása nélkül létre se jött volna? Vagy éppen amely problémák megoldása az MSZP-SZDSZ 4 éves ámokfutása miatt vált nehezebbé? Lásd még: üres a kassza...

kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 22:18 | Sorszám: 897
Szerintem meg ez dönt, mert közel azonos a társadlmi támogatottsága a két oldalnak, de a teljesítménye nem. Ezt átkompenzálja a média hozzá-állása. Az egyik oldalon minden szóra kell vigyázni, a másik oldalon a tettek kigúnyolása sem gyakori. Pl az új Magyarország Program független értelmiségi kiértékelése hol található meg? Mégiscsak az fog megvalósulni, több figyelmet érdemelne.
pascal
  Válasz | 2006. december 04. 22:14 | Sorszám: 896
Idézet:
2) Adóterhek: Itt arra gondolok, hogy a fidesz kormány alatt az adó ás járulékterhek lényegében nőttek.

Hazugság.

Ron
  Válasz | 2006. december 04. 22:12 | Sorszám: 895
Aha.
Na megyek a dolgomra. Jó éjt.
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 22:11 | Sorszám: 894
Azt mondtad, most verték hülyére a kormánypártokat, ergo nem lehet olyan jelentős a médiaegyensúlytalanság. Erre mondtam, hogy a médiaegyensúlytalanság ellenére sikerült az önkormányzatin nyerni, mert a közviszonyok, a kormányzati teljesítmények már-már extrémek voltak. Nem sikerült a feketére azt mondani, hogy fehér.
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 22:10 | Sorszám: 893
Szvsz kár ilyen példákkal operálni. Én is azt mondom, hogy nem egyenlő a médiajelenlét, csak azt is hozzáteszem, hogy túl kényelmes erre hivatkozni állandóan. Nem ez dönt.
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 22:07 | Sorszám: 892
Ha túl van lihegve a médiaviszony, akkor a liberális Gyárfás miért nem ajánja fel: a közszolgálati pártatlan csatornán a 7 napból 3 napon az ellenzék éltal elfogadott műsorvezető, szerkesztő legyen?
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 22:06 | Sorszám: 891
Többször elolvasásra sem értem, mit akarsz ezzel mondani.
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 22:05 | Sorszám: 890
"Ha az a közbeszéd attitűdje, hogy a kormány csinálhat bármit, az ellenzék bizonyítsa be, hogy jobbat tud, addig nem korrekt."

Én nem értek ezzel egyet, és tartok tőle, hogy nem vagyok vele egyedül.
Mellesleg aki azt mondja, hogy az ellenzék mutasson valamit, az még nem mondja egyúttal azt is, hogy a kormány csinálhat bármit. Ez a két dolog nem tartozik össze. Hogy melyik hatás az erősebb, abban valóban van szerepe a naptv-szerű seggnyalóknak.

kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 22:02 | Sorszám: 889
Annak ellenére verték meg. Ilyen makrogazdasági adatok, teljesítmények mellett (1998-2006) régi demokráciákban fordított parlamenti eredmények születtek volna.
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 21:58 | Sorszám: 888
A kettősmércét a médiaértelmiség alkalmazza.
Amikor elfogadott lesz, hogy az ellenzék opponál, összevissza beszélhet, na de a kormány mit TESZ(!), mond, tervez, arról beszéljünk.
Ha az a közbeszéd attitűdje, hogy a kormány csinálhat bármit, az ellenzék bizonyítsa be, hogy jobbat tud, addig nem korrekt. Érdekes, szinte egyetlen értelmiségi se kérte számon 1998-2002. között a ellenzéki programok részletekig kidolgozott koherens bizonyítását, elég volt némi rombolás és demagóg jelszó.
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 21:51 | Sorszám: 887
DE nem ennyire erősen, azt akartam írni.
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 21:48 | Sorszám: 886
Szerintem a "médiaviszonyok" néven ismert probléma túl van lihegve. Létezik, ennyire nem erősen, most verték hülyére a kormánypártokat a médiaviszonyok ellenére.
Másrészt kettősmércét alkalmaz mindegyik párt, ez sem újdonság és nem egyedi.
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 21:21 | Sorszám: 885
Lehet, hogy igazad van, de figyelembe kell venni a médiaviszonyokat és a kettős mércét. Az is lehet, hogy erre is rossz a Fidesz válasza.
Én úgy látom, hogy a jóléti rendszerváltás, a több pénzt az embereknek, a 23 millió román, a minimálbér emelése miatt öszeomlik majd a gazdaság, a szakértő kormány, a 13. navi nyugdíj elfogadása egyrészről, mint jó gazdaságpolitika - ezzel szemben a 14. havi nyugdíj nevetségessé tétele, a sokkal többet ígértek, ők se tudnának mást tenni, nincs is gazdaságpolitikájuk, mondjanak már valamit, amit kivesézhetünk attitűd. Szóval kettősmérce. Az egyik oldalon minden szóba belekötés, kifirgatás, a másik oldalon a (megfontolt) reformoknak nincs alternatívájuk hozzáállás.
Ron
  Válasz | 2006. december 04. 21:07 | Sorszám: 884
Ha már én lehetek az, aki a balliberális szavazótábor nevében nyilatkozhatok röviden megpróbálom leírni, mi az, ami miatt szerintem a "Zorrbán" nem tudja a saját táborán kívülieket megszólítani:
O) pl ha Zorrbánnak hívod a jelenlétükben Orbánt, ezzel ugyanis rögtön minősíted őket, nem magyarázom el, miért, szerintem vagy Te olyan okos, hogy nem kell.

1) Az 1998-2002 közti időszak értékelése: az, hogy akkor húdeklassz volt, az nekik pont olyan állítás, mint neked az, hogy a mostani bajokért az a kormány felelős. Az ugyanis közismert, hogy a kiadás-bevétel oldal addigra kicsit megborult, amit - szerintem - akkor könnyű lett volna helyrehozni, de az az állítás előttem is homályos egy kicsit, hogy azt kellett volna folytatni. A véleményem nekem is az, hogy azt úgy akkor nem, a fidesz mégis azt kérte számon 4 éven keresztül, és ellenzett minden megszorítást (ami önmagában butaság, az ésszerű takarékosságnak mindig helye van).
2) Adóterhek: Itt arra gondolok, hogy a fidesz kormány alatt az adó ás járulékterhek lényegében nőttek. A mostaninál jóval magasabb, ám alultervezett infláció mellett az adósávok sem változtak, és akkor még volt 44%-os adókulcs is. Ott van a híres 19ezer forintos nyugdíjcsökkentés, egy ilyen helyzetből nem lehet jól kijönni, vagy bevállalja a kormány mert igazságosnak gondolja, vagy nem, ők bevállalták.
3) És végül ami a legfontosabb szerintem, a jelenlegi lehetőségek: az igaz, hogy a "nép" nagyon megszívta a mostani intézkedéseket, de sokan úgy élik meg, hogy nincs más lehetőség, mint a megszorítások. Más szóval szívás a jövő érdekében. Szívás, hogy később jobb legyen, vagy a gazdasági összeomlás elkerülése érdekében, ami még magyobb baj lenne.
Azok az ellenzéki vélemények, hogy " hát ez a birka nép nem látja, mit csinálnak vele" azért mennek mellé, mert nem látszik az, hogy mi a másik út, az pedig - köszönhetően éppen a fidesznek - többé kevésbé világos mindenki számára, hogy valamit muszáj csinálni.
Fizetős egészségügy? Hol a fidesz eü programja?
Megszűnő vasútvonalak? Hol az elképzelés arról, hogy lehet ne csinálni valamit a mélyen eladósodott máv-val? Növekvő gázár? Nincs az kellően megmagyarázva, hogy a világpiaci árat Záhonynál vissza lehet nyomkodni a padlóra (amúgy szerintem sem lehet). Ésígytovább
Ezért mondom, hogy a fidesz elkúrta. Nem most, 2002-ben, nem kicsit, nagyon, a kampányban már csak rátett még egy lapáttal. Egy ilyen dilettáns kormányt megverni nem nehéz, de annak a nyilvánvaló ténynek a bizonygatásán kívül, hogy ezek kutyaütők, egy kicsit felelősségteljesebb magatartást kellett volna tanusítani a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" magatartás helyett.
Ez a nemzeti konzultáció is egy vicc volt: elmentek a vállalkozókhoz: "Mit akartok? Kevesebb adót? Ok. Munkavállalók? Több pénzt? OK" Majd ezeket felírták egy papírra és közölték, hogy tudják mindenre a választ. Ok, kicsit elnagyoltam, de sokkal komolyabb nem volt ennél az ügy.
Szóval valami ilyesmi.
Egyébként nem akarok egyik pontról sem vitatkozni, nem ezért írtam, Mezeiegér azon hozzászólására született amit írtam, hogy nem érti az mszp szavazókat. . Hogy tényleg ezt gondolják-e, azt nem tudom, és nem a Vulgárgyörgy nyugdíjas band-ről beszélek, hanem a szavazók érdeklődőbb részéről.

kujtorgo
  Válasz | 2006. december 04. 21:07 | Sorszám: 883
Más.
Várom azt az időszakot, amikor az Szdsz két oldala és a hagyományos Mszp versenyre kel, ki tud jobb ütemérzékkel leválni a Gyurcsányról. Mert aki a végén is velemarad, az vele együtt süllyed el.
Mimi
  Válasz | 2006. december 04. 21:06 | Sorszám: 882
Igen ez tényleg döbbenet, mert azt kell látni a baloldali szavazók mindent elnéznek Gyurcsánynak. Fogalmam nincs mi lehet az oka pl. annak is, hogy nem merik felemelni hangjukat pl. az értelmiség aki bezony mélyeket hallgat holott tudja a népre egetverő megszorítás vár. Pedig lehethogy hallgatásukkal okozzák a legnagyobb károkat, hiszen Gyurcsány azt hiheti minden jó amit eltervez, végrehajt hisz senki nem mer a pártban ellentmondani neki. Mi lehet ez mögött? Félelem vagy mifene? Felfoghatatlan számomra, hiszen simán becsapták a saját szavazóikat azok meg most is bíznak Gyurcsányban? Szerintem imádnak hazugságban élni, imádják ha abban reménykedhetnek hogy majd 2 év után kánaán lezs országunkban mintahogy most ezt próbálják hirdetni maguk között. Szerintem meg eljön az éhínség, elég szépen haladunk ezirányba köszönhetően Gyurcsánynak és csapatának.
Vagy pl. nem mernek hangot adni véleményüknek amikor Gyurcsány megóhajtja a párt vezetését is. Öregem simán átengedik majd neki magát a pártot is, naa ez a nem semmi egy ilyen beteges hazudozót megbízni egy párt vezetésével, úgy láccik nem volt neki elég egy országot tönkre tenni, háá megóhajtotta a pártot is. Ámbár nem tudhatom én azt, mi van ha eldádázzák a tagokat ha szólni merészelnek és inkább ezért hallgatnak?! Hiszen tudjuk Gyurcsány a saját népét is megverette mit neki má' a tagság.
Időszakos Állat
  Válasz | 2006. december 04. 20:49 | Sorszám: 881
Kognitív disszonancica. És gyenge a személyiségük ahhoz, hogy felülvizsgálják saját magukat, ezzel pedig mérhetetlen károkat okoznak az országnak, a józanabbik felének pedig az idegeire megy, hogy mindezt végig kell néznie.

A savazótábort (törzssavazók) nem csökkentette az őszödi beszéd, ez alapján azt a következtetést tudom levonni, hogy ezek olyan emberek, akik vevők erre. Vevők a kurvázásra, a káromkodásra, a folyamatos hazudozásra, mert tulajdonképpen ők maguk is ilyenek, a saját primitívségüket és bunkóságukat látják megtestesülni egy öltönyös majom képében.

Az viszont szintén igaz, hogy a bizonytalan szavazók körében óriási mértékben nőtt az MSZP elutasítottsága.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola