Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
Marco
  Válasz | 2006. december 03. 20:39 | Sorszám: 855
Mondd Ron, neked csak az számít, hogy mit mondanak?
Hogy mit tesznek, az egyáltalán nem számít?

Nem számít, hogy csődbevitték az országot, nem számít, hogy megduplázták az államadósságot, nem számít, hogy leépítik az egészségügyet (Európában példátlan módon), és nemcsak délamerikai egészségügyet (és felsőoktatást) adnak helyette, hanem délamerikai nyomort is? Hogy elsőkből utolsók lettünk a csatlakozó országok között, hogy példakép helyett világ szégyene lettünk, hogy már mindenki gyorsbban fejlődik nálunk?
Semmi nem számít, továbbra is hajlandó lennél erre a bandára szavazni, amig Banglades is szép lassan elhúz mellettünk?
Csak azért mert nem tetszik a Fidesz kommunikációja?

Ron
  Válasz | 2006. december 03. 20:32 | Sorszám: 854
Nem akarlak megbántani, de ez egy meglehetősen általános válasz, arra feltevésre alapozva, hogy 2002-ben egy olyan irány szakadt meg, aminek nem kellett volna.
Én még ebben sem vagyok biztos, de a választ én sem tudom. Ezért tartanám helyesnek,ha egy a szavazatomra ácsingózó párt a 14. havi nyugdíj helyett olyasvalamivel áll elő, amiből az következik, hogy ők kerülnek kormányra, akkor ez és ez fog következni. Ilyen nem volt. Ezért mondom, hogy kár lakájmédiázni, nem lényegtelen szempont, de akkor van értelme, ha a párt is hozzáteszi a helyzethez ami elvárható tőle.
Nekem az a véleményem, hogy így nem fog menni. Kizárólag az ellenszenvüket és a megvetésüket fejezik ki: szinglihorda, ht magyarok állampolgárságával elérni kívánt "15 évre történő bebetonozás", demagóg üzengetés Almuniának* , kivonulás, esténként nagygyűlés, Igen Magyarorszég-charta, népszavazás... Értelmetlenségek tömkelege.

* Nem tartom magam különösebben cinikusnak, de nem lepett volna meg, ha mondjuk Gergényi azt üzeni az eu biztosnak, aki a túlzott rendőri erőszak miatt aggódott, hogy "jöjjön ide Mo-ra, álljon a tank elé aztán próbálja az eu normákat érvényesíteni".

Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 20:16 | Sorszám: 853
1998-ban csak a második körben szavaztam a fideszre. Kellemes meglepetés volt, hogy jóval kevesebbet loptak és az, hogy felismerték a nemzeti és a családi értékeket, a hazai gazdaság fontosságát. Azt vártam, hogy nem egy mindent elk*ró kormányt tapsolnak vissza a választók, hanem a fidesz 2006-ban megkapja azt a kormányzási esélyt, amit már 2002-ben folytatni kellett volna az mszp-szdsz-es vargabetűk és tévutak helyett.
Vártam valamiféle erkölcsi tartást is, aminek még a csírája sem lelehető meg sem az mszp-ben, sem az szdsz-ben. Nem vártam viszont, hogy a fidesz szétgumilövedékezze a május elsejei ünnepet vagy rendőrattakot vezényeljen a buzeránsok melegparádéja ellen - mint ahogy nem is tette sohasem.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 20:09 | Sorszám: 852
Ebben egyetértek, de kormányzati kommunikációra költeni szokás sajnos, ez nem újdonság.
Nekem nem hiányozna Tesco Emese sem és valahogy eltengettem volna az életemet az ezüsthajó kft nélkül is.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 20:06 | Sorszám: 851
2006 van, jóreggelt
Nem 2002. Aki arra hivatkozva akar választást nyerni, hogy nekik 1998-2002-ben (szerintük) sikerült, és nem ad választ arra a kérdésre, hogy MOST mi legyen, az nem nyer válaszást.

Az, hogy adócsökkentés szerepelt a tervekben, az már akkor zavart, amikor belekerült, mert tudtam, hogy átverés, mint minden, ami tehercsökkentést ígér, ha érted, mire gondolok.
De miért hozod elő az mszp-t? Engem még mindig az érdekel, hogy pl Te milyen fidesz programot vártál? Neked mit mondtak, mit fognak csinálni?

Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 20:05 | Sorszám: 850
Hibás kiindulásból is lehet helyes eredményre jutni. Hibás alapvetésekkel is lehetne jól kormányozni, de az mszp-szdsz rossz alapvetéssel, értékek és értéksorrendek nélkül gyatrán kormányoz.
Ha a kormányzásba annyi energiát fektetne, mint a kommunikációba és lenne bármilyen elemi képessége a kormányzáshoz, akkor nem lennénk ilyen katasztrofális helyzetben. A gyurcsányi kormány viszont harangöntő hajdúként akarja az aranytojást soha nem tojó tyúkot megtanítani az ábécére.
Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 19:59 | Sorszám: 849
Mi volt a fidesz kormányzati teljesítménye 1998-2002 között és mi volt a Horn-lomány teljesítménye 1994-98 között vagy a félnótás Medgyessyé és Gyurcsányé a saját félciklusukban?
Az nem zavar, hogy az mszp és az szdsz programjában és öt évre előre meghozott törvényeiben adócsökkentés szerepelt és ehelyett nem a mézet teszik a madzagunkra, hanem megátalkodott népnyúzást folytatnak?
A legutolsó (őszi, önkormányzati) választás jókora buktának tekinthető - de csak az mszp és az szdsz szemszögéből. A fidesz és főleg az ország sokat nyert azzal, hogy az önkormányzati hatalom úgy-ahogy képes ellensúlyozni a kormányzati hatalom balfékségeit.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 19:54 | Sorszám: 848
Amúgy tényleg nem tudtam, hogy Mikola kdnp-s, de nem hiszem, hogy ezzel egyedül vagyok, vagy hogy ennek a végeredmény szempontjából jelentősége lenne.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 19:52 | Sorszám: 847
Hát ha neked az a válasz, hogy azt mondod, hogy "de az mszp-szdsz", akkor nem jutsz sehová, ha a fidesz is ezt ismételgeti, akkor szerintem ők sem. Ez rossz út, nem vezet sehova. Mennyi bukta kell még hozzá, hogy világos legyen?

Mi volt a fidesz programja?

Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 19:42 | Sorszám: 846
Miért fideszezel Mikolával, aki tudtommal a kdnp tagja?
Választást elvileg jó kormányzással lehet nyerni, de lakájmédián kívül mivel tudod magyarázni, hogy gyurcsányiék úgy is tudtak nyerni, hogy Medgyessy is és Gyurcsány is elk*rt egy-egy félciklust? A demagógiaversenyben az mszp-szdsz miért nem kapta meg a magáét? Miért nem számoltatta el őket a média? Miért nem a kormányzással foglalkozott a sajtó a csúcsra járatott ellenzék-ellenesség helyett?
Az mszp-szdsz-ben is vannak olyanok, akik image-rombolásban olyan szintre jutottak, hogy Mikola és Szijjártó még a sarujuk szíját sem oldhatja meg. Van köztük karhatalmista, a diktatúrából ismert kollaboráns, cenzor, beteges hazudozó, csak az a különbség, hogy nem száll rájuk a média és ha foglalkoznak is velük, az csak merő szerecsenmosdatás.
Attól, hogy egy magyarázat egyszerű, még megragadhatja a lényeget.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 19:24 | Sorszám: 845
"10-15 %-kal nem lehet túlharsogni a ballib médiafölényt. "

Szvsz ez egy kicsit egyszerű magyarázat, mentsvár, hogy, hogy ne kelljen beismerni a hibákat. Van médiahátrány, de a jelentősége és talán a mértéke is kicsit túl van értékelve.
Választást nyerni normális kampánnyal és értelmezhető programmal lehet, ehhez képest a fidesz egy rossz kampánnyal beszállt a demagógiaversenybe, meg is kapta érte a magáét, a médiára fogni az egészet, az önbecsapás.
A "polgározással" a fidesz nem fog nyerni, mint ahogy nem nyert Mikolával, Szíjjártó is csak az image rombolására jó.

Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 16:32 | Sorszám: 844
Nem biztos, hogy emelni kellett a tétet és as az sem biztos, hogy így. A kádári ígérgetés csak az mszp-nek áll jól. A fideszen olyan, mint tehénen a gatya. A rendőrségi brutalitás is csak az mszp-nek áll jól -bár az álliberális szdsz-nek is rettentően tetszik.
A fidesznek azt kellett volna mondania, amit (az általam egyébként nem kedvelt) Ibolya mondott el a négyes vitában.
A fidesz ütőkártyája az a *polgár* szó lehetett volna, ami a 98-as kampányban is bejött. A polgár olyan hívószó, amilyen (szinte) minden elvtárs lenni szeretne, ha hagynák vagy urambocsá' támogatnák is ebben. Ugyanúgy, ahogy mindenki szeretne milliomos lenni.
A kulcskérdés továbbra is a média. 10-15 %-kal nem lehet túlharsogni a ballib médiafölényt. Sokkal jobban ki kellene hasznáni a parlamenti közvetítésekben rejlő nyilvánosságot. Torgyán doktor sem volt a szívem csücske, de ő remekül rázizzent erre az ingyenes lehetőségre és sokat tett azért, hogy a népnyúzó Horn-kormány a képernyő virtuális valóságán át is valóban népnyúzóként látszódjék. A sokat karikírozott, rendszeresen ismétlődő és sulykolt *monnyonle* bizony megtette a hatását a szavazók széles rétegében. Hozott annyi szavazatot, amennyivel kormányt lehetett váltani.
Ron
  Válasz | 2006. december 03. 15:18 | Sorszám: 843
"Minden médiumban ezerrel kellene nyomatni, hogy igenis 2006 májusára a Fidesznek volt a legjobb, legfelkészültebb programja,..."

Hol lehet erről a programról olvasni? Én nem láttam, nem hallottam róla semmit. Nemrég Varga Mhály nyilatkozta, hogy a fidesz.hu-n fent van a teljes anyag, de nekem nem sikerült megtalálnom.
Én csak azt tudom, hogy a fidesz a 2. népszavazást indítja az eü. privatizáció ellen, ami a saját programja volt 4-5 éve és Matolcsy beismerte a figyelőnek pár hete, hogy a "kampányban politikai döntést hoztak " úgy, hogy tudták, hogy az adó és járulékcsökkentésnek nincs esélye. Szóval én speciel nem követelek a fidesztől semmit, csak én is úgy látom, hogy annak alátámasztásával, hogy most, 2006-ban van a kormányétól lényegesen eltérő elképzelésük arról, mit kéne csinálni, eddig valóban adósok. Nem ismerem a fidesz programot sem most, és nem ismertem májusban sem, pedig itt a fórumon is írtam kb azt, amit most Te, hogy pl azzal az Almunia-nyilatkozattal szemben, hogy "nincs alternatíva" nem elég annyit mondani, hogy Almunia jöjjön ide magyar fizetésből élni és aztán pofázzon, mert az egy kicsit kevés.

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 03. 14:29 | Sorszám: 842
Qrcsányék és cselédsajtójuk minden médiumban ezerrel nyomatja, hogy a Fidesz sem tudna mást tenni, ráadásul a Fidesznek nincs is programja.

Ébresztő! Fideszesek!

Minden médiumban ezerrel kellene nyomatni, hogy igenis 2006 májusára a Fidesznek volt a legjobb, legfelkészültebb programja, ami a szürke-fekete gazdaság kifehérítésére ezáltal az adózók körének növelésére tette a fő hangsúlyt és most is ezt látja a legfontosabbnak, mert csökkenő bevételekkel, csak a bérből élő emberek állandó további sarcolásával nem lehet eredményt elérni.

Világossá kell tenni és naponta többször is ki kell jelenteni, hogy most nem annak van itt az ideje, hogy a Fideszt ostorozzák egy alternatív program felállításáért, mert mi lenne , ha kidolgozna egy programot a Fidesz? Qrcsányék végrehajtanák azt?

Ha Erdei Zsoltnak kidolgoznak egy stratégiát, akkor azt végre lehetne hajtatni egy vele ellentétes természetű bírkózóval?! Ugye nem?! Ez nevetséges.

Ki kell mondani és minden médiumban hangoztatni kell, hogy Jani bácsi és Mariska néni is megértse, most a kormánynak kellene olyan programot kidolgozni, ami brutális sanyargatások nélkül elvezetne az Euró-ig, hamár egyszer hazugsággal, félrevezetéssel, átveréssel magukhoz ragadták a hatalmat, miután féktelen hatalomvágyukban hagyták, hogy az ország a tönk szélére kerüljön.

Nem a Fidesz programalkotásának van itt az ideje, azt majd kellő időben, 2010 áprilisa táján meg fogja tenni, ahogy most is megtette 2006 áprilisában, most a Fidesz feladata a hatalomra vergődött kormány cselekedeteinek szemmeltartása és állandó bírálata.

Fiúk! Iszonyatosan erőtlen a hangotok! Nem értitek, hogy ezek ellen a viperák ellen nem lehet úriember módjára harcolni?! Értsétek már meg, hogy felnöttetek, nincs visszaút, vagy kiverekeditek, hogy nektek is legyen hely a nap alatt, vagy ezek addig öldökölnek benneteket, amíg bele nem döglötök!

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 03. 14:08 | Sorszám: 841
"A 14-ik havi nyugdíjat nem azonnal igérték, hanem 4 év alatt!"

És nem is az elején ígérte, hanem Qrcsány miatt kellett állandóan emelnie a tétet, hiszen licitálás folyt ennek a kibaszott szarházi népnek a megnyerése érdekében, hogy fölálljon a kispörkölt, a Mónikashow és a minden napra egy kefélés mellől és bebillegjen szavazni.

A kampányban nem lehet azt mondani, hogy nem tudok nektek mást ígérni, csak vért, verejtéket és könnyeket.

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 03. 14:02 | Sorszám: 840
Hiszem ha látom!
Ködlovagokkal nem kell hadakozni!
Ha az emberek érdekeltek a szarhegy ellapátolásában, akkor a szarhegyet el fogják lapátolni! Ez ilyen egyszerű!
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 03. 13:22 | Sorszám: 839
Csak nem gondolod komolyan, hogy ebből ő ért valamit!
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 03. 13:20 | Sorszám: 838
Hát persze, hogy csak nekik gond, de nem kell velük törődni, oszt szevasz!
Tappancs
  Válasz | 2006. december 03. 10:41 | Sorszám: 837
Ha az mszp-szdsz bűnszövetkezetnek nem volna hatalomban és nem lenne lehetősége lopni és olyan kormányunk lenne, amelyikben nem tombol az mszp-s szakszerűtlenség és szdsz-es hályogkovács-bátorság, akkor kisebb csomaggal is megúszhatnánk a konszolidációt.
Ha 2002-ben tartjuk a jó irányt, mármint a horni és a medgyessy-gyurcsányi irányhoz képest, akkor nem kerülünk ilyen katasztrofális helyzetbe.
A fidesz helyében világossá tenném, hogy a kedvezőtlen folyamatok nem 2001-2002-ben indultak be. Akkor választási év volt, amire a fidesz-fkgp-mdf kormány a korábbi év szufficites költségvetésével előre tartalékolt a klasszikus politikai elvek szerint. A baj a 2002-es kormányváltással kezdődött, amikor az mszp-szdsz négy(!) deficites, választási költségvetést kalandorkodott és felelőtlenkedett rá az országra.
estebany
  Válasz | 2006. december 03. 10:15 | Sorszám: 836
Azért nem árt némi józanság!
Más dolog kormányon hazudni, nem csinálni semmit, elqurni, é s megint más dolog ellenzékből 14. havi nyugdíjat és csomag nélküli konszolidációt igérni! (Aminek teljesíthetetlenségéről egyenlőre folyik a verbális győzködés, de semmi más nem támasztja alá. Szemben a hazugsággal, a 4éves semmittevéssel, az elqurással, amit - a saját tapasztalataimon kívül - alátámaszt Elk Úr beismerése, helyesebben lelepleződése).
Marco
  Válasz | 2006. december 03. 09:28 | Sorszám: 835
A gond az, hogy ha OV kiall ezzel a szoveggel akkor azt is hozza kell tennie, hogy "Magam is hazudtam reggel, hazudtam este, hazudtam meg ma reggel is, amikor 14. havi nyugdijat es csomag nelkuli konszolidaciot igertem nektek"

Ez csak a Szabad Nép félórák hallgatóinak gond, akik mindig elhiszik Pártunk és Kormányunk minden magyarázatát, a legcsekélyebb gondolkodás nélkül.

A 14-ik havi nyugdíjat nem azonnal igérték, hanem 4 év alatt!
A konszolidációt pedig brutális megszorítások nélkül is le lehet érni, olyan módon, ami hosszú távon sem súlyosbítja az ország helyzetét, a mostani csomaggal ellentétben.

sashimi
  Válasz | 2006. december 03. 09:16 | Sorszám: 834
A gond az, hogy ha OV kiall ezzel a szoveggel akkor azt is hozza kell tennie, hogy "Magam is hazudtam reggel, hazudtam este, hazudtam meg ma reggel is, amikor 14. havi nyugdijat es csomag nelkuli konszolidaciot igertem nektek"
jobb_egyenes
  Válasz | 2006. december 03. 06:13 | Sorszám: 833
Ez teljesen így van, Qurcsány belefocizta magát az ellentmondásokba, ezt a ziccert nem szabad kihagyni.
Kiegészítésül azt is hangoztatnám, hogy, amikor önmagától bevallottan nem kormányoztak semmit, akkor mi a francnak kell új kormányzati negyed?
A vizitdíjat, gázáremelést, tandíjat úgy igazából csak hatalmas költséggel felépített új irodákban tudják jól meghozni, mi? Ráadásul a mi összekuporgatott pénzünkből, hogy még jobban le tudják húzni az utolsó bőrt is rólunk?
Nem kell ezeknek kormányzati luxusnegyed! Elég, ha a Napkeltébe járnak, meg blogot ír ez a kisz-faß diliflepnis, eddig is ennyi volt a kormányzás!
Vagy netán új irodákból leállították volna az aug. 20-i tragédiát?
Herdáljanak a sajátjukból, a milliárdosok kormánya oldja meg az ingatlan-mániáját az összeharácsolt vagyonukből!
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 03. 02:01 | Sorszám: 832
Azt kellene halálkomoly arccal "kommunikálni" az összes médiumban, hogy Qrcsány, jóllehet tisztában volt azzal, hogy az államháztartás egy percig sem várhatott volna, azonnal konszolidálni kellett volna már 2003-2004-ben, ehelyett nem vállalta a szükségszerű, de népszerűtlen intézkedéseket csak azért, hogy a választásokat hazugsággal, átveréssel ( kész átverés show) megnyerje, hogy a korábban Magyarország fejlesztésére soha rendelkezésre nem álló hatalmas EU-pénzeket ő osztogathassa és fosztogathassa és hatalommániákus elvakultságában most is szembe megy a nép akaratával,amely nép az októberi önkormányzati választáson egyértelműen kimondta, hogy Fidesz-ellensúlyt akar, nem bízik már a központi hatalomban!!!
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 02. 09:07 | Sorszám: 831
Nagyon jó lépés az Európai Néppártban is pontosan bemutatni, mi is történt okt.23-án Budapesten, mi történt többek között Mariusszal!

Ismét bebizonyosodoltt, hogy ez a Gyurcsány-kormány gátlástalan!

Hiszem az augusztus 20-i eseményekért a független biztos egyértelműen a MEH-et tette felelőssé!

Gyurcsány, Szilvásy ezt lerázzák magukról, füttyüt hánynak mindenkire, mindenre!

Minden lehetőséget meg kell ragadni arra. hogy a külföld megtudja, mi zajlik Magyarországon!

A bojkottot pedig nagyon következetesen betartani, hiszen ez hosszútávon eredeményes!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola