Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2. (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében. 2.
jobb_egyenes
  Válasz | 2006. december 09. 16:26 | Sorszám: 955
Önkormányzati képviselőt még jó, hogy nem árulnak (hogy a kilója ), de ezt a tollat azért ajánkanám. Sok kellemes tapasztalatot szereztem, olyanok részéről is, akikről nem is gondoltam volna. Még a szocik sem mernek semmit sem szólni ellene.
Persze, most, hogy narancssárgára váltott az ország, rá lehetne venni a helyi képviselőket, hogy csipkedjék magukat rendezvények szervezésében (is).
Gyöngy
  Válasz | 2006. december 09. 15:34 | Sorszám: 954
A Webáruházban nem "árulnak" önkormányzati képviselőt , sokkal jobb lenne egy jól bevezetett helyi rendezvény-rendszer, ahogyan azt például a mi kerületünk MDF-szervezete csinálta egy időben. A Fidesznek is lehetnének talán megfelelő körülményei a saját maga népszerűsítésére helyben. Nálunk nagyon ráférne ...
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 09. 14:57 | Sorszám: 953
JA!
estebany
  Válasz | 2006. december 09. 12:26 | Sorszám: 952
Végiggondolva: ez az üzenőfüzet valóban hasznos dolog lenne!
Ha olvasná-forgatná a Fidesz vezetősége, számos olyan információhoz jutna, ami a mezei szimpatizánsok álláspontját, jobbító szándékú kritikáját tartalmazná. És biztosnan kikeríthető-betanítható lenne ennek feldolgozó-szűrő apparátusa, akár a szimpatizánsok, akár bizonyos érzékenységgel, hogy ne mondjam: éberséggel rendelkező tagok közül.

Nyílvánvalóan nagy hendikepje a Fidesznek média-beli hátrányos helyzete, és unalmas erre hivatkozni, de ezt egy néppárt sem úszhatja meg! Szégyen és impotencia, hogy ennyi idő (és választási kudarc) nem volt elég ennek felismerésére és megváltoztatására.

Azt már csak remélni tudom, hogy ilyen kezdeményezések nem a pozícióban lévők ellenérdekeltsége miatt nem tudtak áttörni. Én intő jelként kezeltem annak idején Bagó Zoltán (tudod, aki Kalocsán "lebukott", miután kvázi megzsarolta MDF-es ellenjelöltjét) ellesett beszélgetésének tartalmi mondanivalóját: tulajdonképpen: aki nem lép egyszerre, nem kap rétest estére , hogy tulajdonképpen a Fidesz egy verbálisan kézivezérelt szervezet lenne, és a szervezet tehetetlensége miatt a bennfentes hangadók vinnék az ügyet, a szervezeti életet és a tájékoztatást.

Megvakargattam, és kiderült: a Fidesznek (és a Szövetségnek) nincs, vagy alig van alapszervezeti, vagy akár kistérségi, megyei, regionális honlap-hálózata, tájékoztató felülettel a tagok, a szimpatizánsok, vagy csak úgy általában az érdeklődők számára. (Számomra csekély vigasz, hogy kellő tartalommal ilyenekkel a többi pártok sem rendelkeznek).

Pedig a saját dolgukat nehezítik meg! Maradhatna bizonyos szervezeti szintek felett persze az informális tájékoztatás, (bár ez kevésbé demokratikus, és magában rejti a bennfentesség és a belterjesség veszélyeit), de komoly média-felülettől, információ-szerzési és tájékozódási-tájékoztatási lehetőségektől esnek el a vezetők, ami aligha lehet nagygyűlésekkel, aláírás-gyújtésekkel satöbbi pótolni. Tudom én, hogy még nem vagyunk net-ország, főleg pedig Vidék-Magyarország nem az, de az önkormányzati területeken, városi- és megyei közgyűlésekben számos feladatot kell megoldani, kommunikálni, és ebben nem feltétel nélkül lehet támaszkodni a helyi és regionális médiára!

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 09. 08:04 | Sorszám: 951
Fórumuk van.

Az MSZP-nek is, meg az SZDSZ-nek is! Az az igazság azonban, hogy vegyes ezek megítélése! Nincs különösebb jelentőségük ezeknek.
Egyrészt nem sokan vannak a fórumozók, másrészt ahány ember, annyi vélemény!
Az SZDSZ-nek pl. net-pártja is van.

Egyszer megszűnt, majd újra megszervezték.
Nem hiszem, hogy több taguk van, mint kétszáz.

Szóval a lényeg: a fórumok nincsenek, vagy igen-igen csekély befolyással bírnak egy pártra!

Attól függetlenül, a Tiszavirág által ajánlott üzenő valóban hasznos lehet.

jobb_egyenes
  Válasz | 2006. december 09. 07:52 | Sorszám: 950
"Hogy lehet a mai világban enélkül kapcsolatot tartani a tagokkal, szimpatizánsokkal, hogy lehet így aktívan bevonni őket a közös folyamatokba,"

Pl. kellemesen meglepődtem, amikor észrevettem, hogy elindult a Fidesz-portál Webáruháza.
Személyes tapasztalatom ugyanis, hogy nagyon sok ember felfigyelt arra, hogy Fidesz-tollat használok, és autószerelőtől diákokig meglepően sok pozitív észrevételt kapok.
Itt az ajándékozási időszak....

jobb_egyenes
  Válasz | 2006. december 09. 07:38 | Sorszám: 949
Létezik a Fidesz-portálon egy
Szerintem
nevű tematikus fórum.

Ez nem Üzenőfüzet, de meghatározott okok (val.színüleg a támadási felületek elhárítása) miatt így alakították:

Idézet:
Olyan modellt szeretnénk itt működtetni, amely máshol (például a BBC honlapján) már bevált, és amely garanciát nyújt arra, hogy értelmes kérdésekre értelmes válaszok születhessenek. Feltett szándékunk, hogy elkerüljük a szokványos fórumok tipikus problémáit: az alpári stílust, a személyeskedést, a témakerülést, a végtelen hosszúságú üzeneteket és a tartalmatlan fecsegést.

A Szerintemben hetente-kéthetente felteszünk egy-egy újabb kérdést, amire az érdeklődők meghatározott hosszban válaszolhatnak. A fórum előmoderált, vagyis egyetlen üzenet sem jelenhet meg addig, amíg egy moderátor nem ellenőrzi azt, és nem minősíti minden szempontból megjelenésre alkalmasnak. Szempontjaink egyszerűek: a kulturált, tömör, színvonalas hozzászólásoknak fogunk helyet adni - jöjjenek jobbról vagy balról.


Egyébként meg azt tanácsolnám a Fidesz politikusainak, hogy olvassák ezt a fórumot... (Biztosan meg is teszik)

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 09. 01:44 | Sorszám: 948
Más pártok símogató, dédelgető körülmények között azt fuvoláznak el a különféle médiumokban, amit akarnak. Hazudhatnak ordenáré nagy baromságokat, de a riporter, aki a publikumot kellene, hogy szolgálja, nem azzal van elfoglalva, hogy vitatkozzon a ballibbel,hogy rákérdezzen, nem tévesztette-e el a fuvolanagymester, nem, ők leszarják a nagyérdeműt, csak a saját bérükkel vannak elfoglalva, nyálasak, lassúfelfogásúak, képtelenek egy izgalmas kérdést föltenni. Ha meg fideszes vagy KDNP-s akad a horgukra, akkor meg előveszik a böllérkést és megkezdik az egyén élve boncolását. Mindkét produkció iszonyatosan unalmas.

Az "Üzenőfüzetben" kifejthetnék a fideszesek, a véleményüket mindenféle témáról, anélkül, hogy oroszjoci, vagy bánóegyenlegmuszterandrás csúsztatásai, belemagyarázásai elfednék az ő reakcióikat.

Nem kell semmi egyéb hozzá, mint figyelemmel kísérni a ballib újságokat és a TV csatornákon a politikai műsorokat, minden nap kirajzolódnak az ellenfél legfontosabb vesszőparipái, na ezeket kell nap mint nap rendesen kigyomlálni a köztudatból az "Üzenőfüzetben".

(én is meg tudom határozni mindig az éppen aktuális lózungokat, olyan világosan látszik, hogy mit pofáznak a ballib pitbulok éppen a leghangosabban és kánonban)

Idézettel indulna és jönne rá egy rövid válasz

Ballibéknek ott van a pártkelte, nézzétek meg, egymásnak adják a kilincset ebola, herényi, boros, hornyula,kuncze, nincs mondanivalójuk, ugatják az unalmas smoncájukat, kérdeznek a kivénhedt harcosok: aczél, bánó , (az estében győrfimiklós, már a nyelve sem forog és buta, mint a tök).

Szerintem az összes fórumozó, az összes újságíró, az összes fideszes, akik a végeken, kisfalvakban élnek, innen tájékozódnának. Nagy lenne az "Üzenőfüzet"
olvasótábora.Innen merítenének erőt, ötleteket, információkat a távoli falvak, városok fideszesei, ismertetnék a Fidesz véleményét a környezetükkel, elsőkézből tájékozódnának és megszünne a sok találgatás, félelem. Szerintem jó volna.

ab ovo
  Válasz | 2006. december 09. 00:54 | Sorszám: 947
Más pártoknak is van?
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 08. 23:56 | Sorszám: 946
Az olyan ember, aki művelt, értelmes, helyén van az esze és a szíve, az képes úgy fogalmazni, hogy nem lehet visszájára fordítani. A ballib mégis mindig meg fogja próbálni, de ha nem talál fogást, akkor erőlködésbe megy át ez a próbálkozás és visszaüt.
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 08. 19:14 | Sorszám: 945
média
kujtorgo
  Válasz | 2006. december 08. 19:08 | Sorszám: 944
Ha lesz, egyre figyelni kell: provokációval se lehessen visszájára fordítani semmit. (Pl.hangos hetekig a máéia, hogy brrr(!) milyen szó jelent meg az üzenőfalon. Egyébként jó lenne.
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 19:02 | Sorszám: 943
Jó!

Legyen!

Mimi
  Válasz | 2006. december 08. 18:49 | Sorszám: 942
Igen egyetértek magam is veled, sőt még azzal is, hogy nem tesz jót a hallgatás bizonyos dolgokban. Üzenőfüzet – tájékozódást adhatna azoknak a vidéki fideszeseknek akik segítséget jönnek kérni pl. fórumokra bizonyára olvastál már ilyeneket magad is, és nekik mi fórumozók megyünk át segíteni ha kérik így pl. a Balmazújvárosiak, itt volt egy aranyos helyzetem, mert anno még működött a „megbeszélő.hu” és ott kértek segítséget mert baloldali volt a polgármester és lezáratta a fórumot mint egyébként sok helyen önkormányzati honlapokon, nem kérdeztem tőlük ki melyik oldalhoz tartozik mentem nem szóltam csak segítettem a magam módján, gondoltam amennyit tudok hátha hasznát veszik na és most derült ki az aki kért nemis fideszes volt ) háát így járt )

Egyébként januárban Orbán úrnak kellene ismét útra kelni azaz vonatra ülni és elmondani embereknek mi miért történik velük és a Gyurcsány hazugságait nekünk embereknek kell megfizetnünk és sajnos duplán, mert még helyben lakóhelyeinken is plusz érinteni fog a megszorítás bennünket, és bizony sok ember akik eddig internet közelben voltak azok közül sokan lefogják mondani az internetet januárt követően csupán megtakarítás végett, egyre kevesebben leszünk ugye tudod.

Mimi
  Válasz | 2006. december 08. 18:47 | Sorszám: 941
Na most komolyan miről is beszélsz tudod-é?? Mindennek van előzménye mely ugyebár arról szólt, hogy Kósa úr kimondta, hogy ő a szövetség elnöke szeretne lenni, na de EMBER nem a fideszről beszélt hanem a megyei jogú városok szövetségéről asszem mintha némi különbség lenne a kettő között. Aki ezt nem akarta megérteni (mszp-szdsz) balliberális oldal azonnal elindított Kósa úr és Orbán úr kényelmetlen helyzetbe hozatalára azaz lejáratására alkalmas nyakatekert szöveget sikerült ez nekik olyannyira, hogy itt is az mszp.hu fórumán is elindítottak a szenzáció vadászok egy topicot. Na kérem hasonlóan próbálkoztak Kósa úrral mint annak idején Mikola úrral. Mert ugyebár nekik fontos lett volna sőt nyugodtan kimondhatjuk létfontosságú lett volna nem elveszíteni ezt a posztot melyet Toller László töltött be ezidáig, ezért kellett kellemetlenséget szítaniuk, aki ezt nem látja át azt csak sajnálni lehet.
Mimi
  Válasz | 2006. december 08. 18:45 | Sorszám: 940
Hát azért ez nemegészen úgy van ahogyan itt gondolod. Ha nemis vagyok párttag de szimpatizáns vagyok, és akkor nekem miért ne lehetne elgondolásom, na és ha netalántán jobb van mint teszem fel egy párttagnak? Mert ugyebár kimondható nem vagyok elfogult, míg egy párttag igenis az lehet és teszem fel azért tesz meg mindent, hogy nehogy egy kritika avagy egy javaslat pl. eljusson a vezérkarhoz. Mi van olyankor ha egy szimpatizáns is segíteni akar? Az talán nem lehet baj, hogy nekem is volt egy ötletem és azt le is írtam.
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 08. 18:19 | Sorszám: 939
Talán emlékeztek rá, hogy hónapokig pöfögtem itt, hogy Orbán honlapján rosszul van írva a volt nyugat-német kancellár Strauss neve (Struss-nak volt írva) és ezt igazán ki kellene javítani, hiszen Strauss-díjat kapott OV, amivel épp a honlapon büszkélkedik.

Vagy 3 hónap telt el, többször fölhoztam a témát, míg végre gondolom egy a Gondolán ritterkedő fideszes közreműködésével kijavították.

Ha én párttag volnék biztosan nap, mint nap végigpásztáznám a fórumokat, TV-ket, újságokat, hogy képben legyek, ki mit mondott, hogyan mondta és próbálnám kialakítani a pártom reakcióit.

Enélkül nem megy, néhány főnök nem tudja mindenkinek kikaparni a gesztenyét, mindenkinek részt kell venni a munkában.

Az "Üzenőfüzet" szerintem jó ötlet a tömegkomunikációra, a Fidesz álláspontjának széleskörű ismertetésére, az ellenfelek orrára koppintására, a szimpatizánsok informálására.

Gyöngy
  Válasz | 2006. december 08. 17:58 | Sorszám: 938
"Hogy lehet a mai világban enélkül kapcsolatot tartani a tagokkal, szimpatizánsokkal, hogy lehet így aktívan bevonni őket a közös folyamatokba,"

Biztos vagy benne, hogy van erre törekvés? Én csak a tavaszi tapasztalataimat tudom elmondani. Hiába vártam a kopogtatócédulák kipostázása után, hogy valaki bekopogtasson érte hozzám, egy szórólapot sem kaptam róla, kit is jelöltek a választókerületünkben képviselőnek. Nem találtam kerületi linket sem, mindössze a kerületi Fidelitas-nak volt akkoriban honlapja, de azzal se mentem sokra, mert semmiféle naprakész információt nem szolgáltatott. Végül eluntam a várakozást, személyesen vittem be a Fidesz-irodára a két kopogtatócédulánkat, és tájékozódtam afelől, hogy hogyan tudnék önkéntesként résztvenni a kampánymunkában. Végül sikerült bekapcsolódnom, szemben a 2002-es választási kampánnyal, amikoris idáig sem jutottam el. Őssezl már valamivel jobb volt a helyzet, mert felkeresett az önkormányzati jelölt, éppen nem voltam ugyan otthon, de legalább megtudtam, kire is akarok szavazni . Szóval: nem vagyok elragadtatva a Fidesz társadalmi kapcsolattartásától.

tiszavirág
  Válasz | 2006. december 08. 17:56 | Sorszám: 937
Miért nincs?!
Legyen!

Én csak egy politika iránt érdeklődő ember vagyok és a nap nagyobbik felében űzöm a foglalkozásomat, mégis megöl a méreg, amikor azt látom, hogy például Pokornitól megkérdezik, hogy olvasta-e azt a cikket, amitől 3 napja hangos az egész város és kibelezik benne a teljes Fidesz vezérkart, ő pedig ártatlan képpel azt feleli, hogy nem és látszik rajta, hogy mást sem igen olvas, én meg már a tizedik kapcsolódó cikket olvasom, miközben egyik párthoz sincs semmi közöm.

Hogy tud meglenni egy országos párt egy levelező-osztály nélkül? Tele van az ország fiatal diplomás munkanélkülivel, állítólag ömlenek ki az iskolákból a komunikációs szakon végzett fiatalok, nosza be egy levelező osztályra, amelynek a főnöke részt vesz mindenféle pártértekezleten és ide-oda komunikálja a híreket, befelé azokat, amiket az üzenőfalról kaptak, kifelé azt, amit ők gondolnak a médiumokban elhangzott vádakról, csúsztatásokról. De részt vehetnének az "Üzenőfüzet" szerkesztésében külső szimpatizánsok is a levelező osztály főnökének irányításával.

Szóval nem a nem-eket, hanem az igen-eket kell számbavenni.

pascal
  Válasz | 2006. december 08. 17:27 | Sorszám: 936
Hmmm, akkor mire van "apparátusa" az ország legnagyobb pártjának, a Szövetségnek???

Nem tudom, hogy ez hasznos ötlet-e, amit az előbb itt írtak, de hogy a hiányára az legyen az ok, hogy nincsen "apparátus"... Akkor húzzuk le a redőnyt...

gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 17:12 | Sorszám: 935
Azt gyanítom, azért nincs fórum sem.
gyaloggos
  Válasz | 2006. december 08. 17:11 | Sorszám: 934
Szerintem nincs rá apparátusuk!
tiszavirág
  Válasz | 2006. december 08. 17:05 | Sorszám: 933
Természetesen.
Csodálkozom, hogy nincs még ilyen a Fidesznél!
Hogy lehet a mai világban enélkül kapcsolatot tartani a tagokkal, szimpatizánsokkal, hogy lehet így aktívan bevonni őket a közös folyamatokba, hogy lehet enélkül ötleteket, impulzusokat kapni a tagságtól, hogy lehet enélkül pezsgő pártéletet, jó közösséget kialakítani???!!!

Hétköznapi vállalatoknál egyébként ez úgy megy, hogy a honlapon van sok minden információ, amit bárki láthat, majd van olyan, hogy "Szakmai oldalak" és oda csak megadott referenciaszámokkal tudnak azok az egyének belépni, akiket erre a vállalat felhatalmaz. Ezek általában a viszonteladók, akik sok olyan dolgot nézegethetnek a honlapon, amit egy egyszerű vevő sohasem láthat, például a raktárkészletet, vagy a disztributor éves rendeléseinek az összegét, stb. stb.

Ugyanakkor az általam javasolt "Üzenőfüzet" kizárólag kifelé működne, információt adna mindenkinek; újságíróknak, internetezőknek, szimpatizánsoknak, ellendrukkereknek, Fidesz-tagoknak, KDNP-tagoknak, stb., stb-nek arról, hogy a Fidesz igenis hallotta, látta, olvasta a róla szóló igaz vagy igaztalan megnyilvánulásokat, észrevette a csúsztatásokat vagy a szemenszedett hazugságokat és mindenkinek megadja az "Üzenőfüzet"-ben a válaszát. Így elkerülhető lenne az, hogy sokszor az emberek azt érzik, a szadomaszop bagázs vádol, mocskol, de a Fidesz nem válaszol rá, tehát: "biztosan van benne valami, hogy nem reagál rá!", közben pedig csak az történt, hogy nem hívták meg arra a fórumra, nem tudta kifejteni a véleményét. Általában is igaz, hogy a szadomaszop a cselédmédiában elmondja a monológját és az ottlévő újságírók ahelyett, hogy miszlikekre szednék, széles nyelvcsapásokkal benyalnak nekik a meleg sz@rig.

Az "Üzenőfüzet" magyarázatot adna mindenféle kérdésre, kétkedésre is. Én is láthatnám, hogy mi a véleménye a Fidesznek például azokról a vádakról,hogy maradiak, múltba révedők, Orbán diktátor, stb. stb. Tudom, hogy ezek a szavak baromságok, de a szadomaszop bagázs nem szégyelli ezerszer is elismételni és nagyon sok embert megnyugtatna, ha hallaná a Fidesz reakcióját. Az internetben az a jó, hogy akkor olvasom, amikor én akarom, és akkor hagyom abba, amikor én akarom. Hány Fidesz aktivista lenne boldog az ország sok-sok pontján, ha "élőben" tanulmányozhatná a központ gondolatait, reakcióit, látná, hogy vezetői tisztában vannak azzal, hogy milyen ellenséges közegben is kell dolgozniuk.

Szóval, nem azért, mert én találtam ki, de ez az "Üzenőfüzet" szerintem egy nagyon hasznos ötlet.

pascal
  Válasz | 2006. december 08. 13:45 | Sorszám: 932
Tipikus agitprop-cikk.

Ha megfigyeljük nem mond semmit, nincs benne információ (ja, hogy Pokornit megválasztották polgármesternek, jó reggelt! ), de ezzel a jól összerakott semmivel azt akarja belevésni az agyakba, hogy micsoda törésvoanalak vannak a Fideszben... "szintén a Fidesz belső ellenzékhez sorolják" - LOL.

Az ilyen újságírók miatt van a feneketlen kút mélyén ez a szakma is...

estebany
  Válasz | 2006. december 08. 13:18 | Sorszám: 931
Hát - ebben a mondatban (is) van néhány szemantikai csavar:
1. Orbán igyekezett még Kósa megszólalása előtt állást foglalni, tehát elsőként kijelentette, hogy egy nagyváros polgármestere (Kósa, ki más is) nem vállalhatja stb. azaz: majd ő eldönti, hogy ki igen és ki nem.
2. Ráadásul Orbán - egy régi Kósa-interjúra hivatkozva tette ezt, kvázi kizárva, hogy Kósa megmásítsa szavait, és mégis ringbe szálljon az ellenzéki párt vezetéséért. (Vajon milyen pártelnök válhat abból, aki tegnap így gondolja, ma meg amúgy?)

("Természetesen" lemaradt a cikk érv-anyagából, hogy nagyvárosi polgármesterek (Na jó, Demszky félresikerült pünkösdi királyság kisérletét kivéve) nem szoknak pártelnökök lenni, nemcsak a Fideszben. Lemaradt az is, hogy a nagyvárosi polgármesterek saját lrgitimációs aurával is rendelkeznek, és majd bolondok lennének ezt bedobni, feláldozni a közös párt-oltáron. És lemaradt az is, sőt visszájára fordította a szerző, hogy Kósán kívül több országos Fidesz-politikus is rálépett a kósai útra: hirtelenjében Pokorni és Rogán jutott az eszembe, tehát lehet, hogy ez egy országos trend: ami nem megy "nagyban" (országos választást nyerni), azt pótoljuk kicsiben (polgármester-választást nyerni, azon keresztül bizonyítani).

A szerző tehát bátran szemezget a tények, vagy a ténynek látszó megállapítások között, gondosan ügyelve, hogy csak a koncepciójába illő kitételek hangozzanak el. Hogy Kósa cáfolt? Potomság! Vagy még rosszabb: hát merne Kósa ellentmondani Orbánnak?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola