Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (28. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Bokibiri
  Válasz | 2007. július 07. 14:18 | Sorszám: 191
Hát ezen csak nevetni lehet, hogy 17 évvel a rendszerváltás után kiadtátok szocionisták a jelszót!

Vissza a kommunizmusba 2! - vagy csak most ébredtetek fel és a szeminárium véget ért.

tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 14:13 | Sorszám: 190
személyeskedés helyett valami logikus válasz volna????
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 14:12 | Sorszám: 189
"Tudsz-e megnevezni olyan euronácit, reformnácit vagy reformnyilast, akiből végül jeles demokrata lett?"

Nem tud, de ennek objektív akadálya van.
A reformnácikat olyan nők szülték, akik nem voltak haladók és nem voltak versenyképesek, míg a reformkomcsikat olyan nők, akik haladók és versenyképesek voltak.

Minden az anyaméhben dől el!

zappara
  Válasz | 2007. július 07. 14:09 | Sorszám: 188
A VSz lejár és ölünkbe pottyan a függetlenség.

melyik esti mesében hallottál ilyen elképzeléseket??
ezt már a tévé maci is kiköpné...az öblítővizzel együtt..
a naivítás csúcsa..

zappara
  Válasz | 2007. július 07. 14:05 | Sorszám: 187
azért érdekes a "humorérzéketek", ha ilyenen is tudtok élcelődni.. ((
magyar turista
  Válasz | 2007. július 07. 14:00 | Sorszám: 186
Kaleb, roppant mulatságos, ahogy a HACCP szabályokat reklamálod egy szemétdomb közepén... Semmi értelme annak a szófosásnak, amit előadsz...
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 13:59 | Sorszám: 185
"Szegény Egérke mit kapott, amikor oda mert állni Orbán mellé. Ehhez képest..."

Dejszen ez teljesen magától értetődő!

hornyula a magas erkölcsiség maga, míg ez a gyüttment senkiházi cigányivadék, vidéki Zorbán egy fasiszta, náci, zsidógyűlölő, munkakerülő, gyereklányokat megerőszakoló zéró.

Hát nem látjátok a különbséget!!!

Tappancs
  Válasz | 2007. július 07. 13:56 | Sorszám: 184
Ha megengeded, nem esem hasra attól a fokozatosságtól, hogy a harminc év alatt lejáró Varsói Szerződést csak 20 évre hosszabbították meg a diktatúra derék külügyérei.
Ez volt az a pillanat, amikor egy bátor demokratának nem kellett volna tenni semmit. A VSz lejár és ölünkbe pottyan a függetlenség. Persze ha valaki kollaboráns, akkor megteremti a jogi alapját annak, hogy a Vörös Hadsereg továbbra is nálunk állomásozhasson. Eredetileg azért maradtak nálunk ideiglenesen, mert az ausztriai csapataikat rajtunk keresztül látták el. A VSz-be is azért kellett belépnünk, mert az 1955-ben az oroszok kivonultak Ausztriából.
Ha demokrata lennél és volna egy "Munkás-Paraszt Hatalomért" kitüntetésed, amit a forradalom és szabadságharc leveréséért kaptál, akkor mit tennél ezzel a kitüntetéseddel?
Hornnak ez a legfontosabb kitüntetése. Teleaggathatják ezernyi más bel- és külföldi medállal és ordóval, ezt a szégyent nem lehet lemosni róla.
Pótkérdés. Tudsz-e megnevezni olyan euronácit, reformnácit vagy reformnyilast, akiből végül jeles demokrata lett?
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 13:50 | Sorszám: 183
Nem én bagatellizáltam, csak idéztem egy történészekből álló TV-vitát, amiből én is meglepődve tudtam meg, hogy ahhoz képest, hogy milyen tömeges atrocitások érték a magyar embereket 1947 és 1956 között, alig volt lincselés 1956-ban. Ennyi.

Több történész volt jelen, gondolom nem mind az ellenzék emberei voltak, akkor még nem volt se Hír TV, se Echo TV.

Inkább hiszek a történészeknek, mint neked, te nagyon elfogult ember vagy.

HAME
  Válasz | 2007. július 07. 13:49 | Sorszám: 182
Figyeld, ha Kornis Mityut újra és újra, ill. megint és megint a Dunába lőhetik, miért ne nyilatkozhatna egy gombügynök is a lincselés után?
Vagy ez csak a nagy művészek kiváltsága???
somand
  Válasz | 2007. július 07. 13:46 | Sorszám: 181
Kapott egy pofont és szaladt árulkodni...
somand
  Válasz | 2007. július 07. 13:44 | Sorszám: 180
Nálad undorítóbb stilusu emberrel kevéssel találkozni, az a kettős mérce amivel a taknyot paszírozod gyomorforgató.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 13:43 | Sorszám: 179
"Meglincseltek egy zsidónak nézett járókelőt – Freimann Lajos „gombügynököt” – is, aki elítélte a brutális cselekedetet."

Zapata! Nem is tudtam, hogy egy lincselés után valakiben még annyi szusz marad, hogy elítélje a cselekedetet??? Egész ideáig azt hittem, hogy akit meglincseltek, annak annyi, az többet már nem beszél, mert kilehelte a lelkét.

Úgy látszik ez is olyan, mint egyeseknél a folyamatos bérmálkozás, ez a szerencsétlen Freimann meg folyamatosan lincselődik.

Azóta is gyakorolja?

somand
  Válasz | 2007. július 07. 13:42 | Sorszám: 178
PErsze faszikám, mert az úgy volt, hogy előbb lincseltek aztán jött a sortűz... Ezenkívül nem is a nyugati lapok álltak megdöbbenve az előtt, hogy a betört kirakatokban ott a cucc és nem járnak kelnek fosztogatók, az utcára kitett "pánzgyüjtő" kalapokat sem lopkodják el...

Vö. 2007 amukor azt is elviszik ami le van betonozva, vagy még jobb, ha a New Jersey árvíz idején tapasztalható cirkuszra gondol az ember, pedig ott csak egy szimpla árviz volt egyetlen a megszállókkal kollaboráló hazaáruló sem.

ezért olyan ellentmondásos 56 megítélése a mai napig..és amíg ezt nem teszik a helyére..
Legfeljebb a te agyadban az, de magadról már kiállítottál éppen elég terhelő véleményt. Nem oszt nem szoroz mi van a fejedben.

és tényleg lenne dolga a kutatóknak ezt már végre helyretenni...
5 diplomával az ilyeneket leirni... Ecserin vetted őket?

HAME
  Válasz | 2007. július 07. 13:37 | Sorszám: 177
Kalebom, ez maszatolás a javából.
Magyarországon 56-ban volt hirig, Csehszlovákiában pedig 68-ban. Ha összehasonlítjuk a két "normalizációt" hát Husákhoz képest Kádár igencsak feketén jön ki. Novotny 60-as évekbeli Csehszlovákiája egy paradicsom volt Magyarországhoz képest. És azt hiszem abban az időben Ceaucescu is egy nagy demokrata volt János bátyánkhoz képest.
Mácsakhogy én is átéltem azt a kort, és nekem sokakkal ellentétben a memóriám is jó.
kaleb
  Válasz | 2007. július 07. 13:26 | Sorszám: 176
"Horn 1956-ban nem a törvényes rendet védte."

Ez jogi kérdés, és kissé bonyolítja, hogy Dobi kinevezte Kádárt miniszterelnöknek.

Azt nem tudom, hogy kinek van joga a varsói szerződésből kilépni, ez inkább szimbolikus, mint jogi aktus volt szerintem.

Szerintem nem vagy igazságos a 89 előtti HGY-val szemben. Nem veszed figyelembe, amit tudunk róla, a Jugoszláviáról írt könyvét ismerjük, és 81 körüli eurókommunista kiállását is. A többit a levéltárok őrzik. De mint az MSZMP külügyi osztályának vezetője és később külügyminisszter, feltehetően egyetértett azokkal a fokozatos liberalizáló lépésekkel, amik a 80-as években végbementek, és amire a koronát 89 ősze tette fel.

Én átéltem azt a kort, és állítom, nem volt mindegy, hogy Kádárok és Hornok, vagy Ceasescuk, Husakok csináltak valahol politikát.

pascal
  Válasz | 2007. július 07. 13:23 | Sorszám: 175
Igen, ez is egy újabb elképesztően aljas Gyurcsányi-manőver!

Egyébként tényleg HATALMAS lehet a baj, minden ellenkező retorika ellenére. Gondoljatok bele, JÚLIUS (!) van, minden másik évben a legnagyobb politikai uborkaszezon, általában nem történik "semmi", most viszont minden napra jut egy MEGTERVEZETT Gyurcsányi-blöff. TEMATIZÁLNAK! (de jól körvonalazódik a kétségbeesésük...)

pascal
  Válasz | 2007. július 07. 13:18 | Sorszám: 174
Újabb piros pont a sajtószabadságnak, a nyilvánosságnak, a közérdekű adatok megismerésének, a tájékozódás szabadságának... Annyira jellemző...
Tappancs
  Válasz | 2007. július 07. 13:12 | Sorszám: 173
Horn most sem a demokrata szerepét játssza. Amikor tavaéy összel a nemzeti ünnepen Gyurcsány közénk lövetett a brutális rendőreivel, akkor Gyulátok még annyit sem mondott: "Ferikém, 1994-98 között ilyesmire még én sem vetemedtem."
Horn az utódpárt parlamenti képviselőjeként és utódpárti exminiszterelnökként cinkosan hallgatott és félrenézett, amikor pártunk és kormányunk lábbal tiporta az alapvető emberi jogainkat.
zappara
  Válasz | 2007. július 07. 13:10 | Sorszám: 172
Puma, az övé a topik..Kaleb nyitotta..
zappara
  Válasz | 2007. július 07. 13:07 | Sorszám: 171
és ezt a reakciót te normálisnak, megengedhetőnek, elfogadhatónak tartod?
elolvastad, hogyan történt a dolog..?

ott is, mint minden forradalomban az utcán kétféle típusú dolog történt..s ebbe belefér az, hogy szimpla gyilkosságok is történtek..
az utcán előkerültek a legprimitívebb ösztönök, amelyek addig is ott lappangtak sokakban, csak a megfelelő jelzésre vártak..ennek az eredménye a koncolás is, amit persze nem két emberen követtek el..(ahogy Tiszavirág hallotta bizonyos történészektől a tv-ben)..
56-nek éppen ez a tragédiája, ezeknek a dolgoknak az előkerülés (a forradalom második feléről beszélek)...mert rátelepszenek a forradalom még mai megítélése is..

56-ben kétféle dolog futott együtt..
volt egy csodálatos foradalom, amelyben a magyar nép függetlenségének követelésében nyílvánult meg, s közben volt a csőcselék, amely gyilkosságokkal, lincseléssel "mulatta az időt"..és nagy részt felelősek a forradalom bukásáért is...
és ők azok, aki ma is a leghangosabb "örökösei" 56-nak, amikor az utcán ranadalírozik a szélsőjobb..
az akkori utcai radikalizmussal azonosulnak a mai szélsőjobbosok, azzal a magatartásformával, aminek a valódi forradalomhoz semmi köze nem volt..

a rendszerváltás nagy hibája, hogy a forradalom rehabilitáció során válogatás nélkül mindenkit a hős kategóriába sorolt, holott voltak szimplán gyilkosok is...
ezért olyan ellentmondásos 56 megítélése a mai napig..és amíg ezt nem teszik a helyére..

és tényleg lenne dolga a kutatóknak ezt már végre helyretenni...

pannonpuma
  Válasz | 2007. július 07. 12:54 | Sorszám: 170
A kormányfő elkövette ugyanakkor azt a hibát, hogy előbb ült vissza a helyére, mint Gyula, aki bolyongani kezdett az asztalok között, a külső szemlélő számára úgy tűnt, nem tudja pontosan, hol is van, végül Juhász Ferenc kísérte vissza.

Kár, hogy nem közvetítette az atv ezt a bulit élőben! Kabaré!

pannonpuma
  Válasz | 2007. július 07. 12:52 | Sorszám: 169
Utóbbit egy kedélyes "pozsalujszta"-val hívta a mikrofonhoz a műsorvezető Szily Nóra, aki bizonyára véletlenül egyszerűen csak "volt szovjet elnökként" mutatta be a vendéget, elfeledkezve Gorbacsov párt-titulusáról, a tolmács is szemérmeskedik egy ízben, amikor az SZKP főtitkára szocializmusról beszél, szimplán csak "rend"-nek fordítja az inkriminált kifejezést.

Biztos Lendvai cenzor-ladynél tanult.

pannonpuma
  Válasz | 2007. július 07. 12:48 | Sorszám: 168
"A rendezvényre csak a Hír TV és a Magyar Nemzet nem nyert bebocsátást," - írja a hírszerző

Magyarul csak ők az ellenzékiek.

jogobella
  Válasz | 2007. július 07. 12:35 | Sorszám: 167
Egészségetekre!


Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola