Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 16. 00:23 | Sorszám: 641
57 tavaszán a közrend és a közbiztonság biztosítása nem volt alkotmányos alapérték?

Ez a paragrafuslovag szerintem kicsit eltévedt. Végig kéne gondolni egyszer, vajon nem ezért vagyunk ilyen bizonytalan alkotmányos helyzetben, mert ilyen hibás szemlélet vezette már alkotmánybíró korában is őt, és esetleg társait. Talán mégse volt véletlen, hogy annak idején nem tetszett annyira az a szellemi tulajdonjogi és adatvédelmi cikke...

nemszadista
  Válasz | 2007. július 16. 00:17 | Sorszám: 640
Én azért nem tüntettem ki Horn Gyulát, mert a forradalom ötvenedik évfordulóján olyan nézetek vallott a saját szerepéről, és ezen keresztül magáról a forradalomról, ami ellentétben áll a mostani rendszerrel” - mondta Sólyom László köztársasági elnök a köztévé vasárnap esti műsorában.

Úgy van! Ismét köszönjük, elnök úr, hogy megvédte '56-ot és alkotmányos alapértékeinket!

gajo
  Válasz | 2007. július 15. 21:07 | Sorszám: 639
Koszdarabkák, egy nagy, koszos játszmában...
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 20:50 | Sorszám: 638
OFF

"ne kínozd magad Wass olvasásával, nagyon idegen tőled"

Ezt mondjuk nem tudom. Nekem a korszak több írója elég idegen. Mostanában olvastam Passuth-ot, ő is idegen tőlem. Németh László se az esetem. Hogy őszinte legyek, a Jónás verset kivéve én Babitstól is hideglelést kapok.

A magyar irodalomból nekem más szerzők jönnek be, más korszakok. Néhány kivételtől persze eltekintve. Mert Kosztolányi, József Attila, a fiatalabbak közül Weöres, Márai egy-egy könyve mondjuk nagyon bejön.

kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 20:44 | Sorszám: 637
1. Ez így nem igaz. Szépirodalomként én nem olvasnék Horn Gyulát.

2. Nevezzünk akkor hazaárulónak és hazudozónak valakit, ha ez bebizonyosodik róla. Semmit nem tudok, ami ezt a minősítést alátámasztaná.

2. Senki? Ennyire rossz szeme lenne Kohlnak és Genschernek, rólam nem is beszélve? Nem mondom, nekem se feltétlenül az ideálom, de én látok benne annyi értéket és érdemet, hogy megérdemelte volna azt a kitüntetést, amire Gyurcsány felterjesztette.

Hogy mibe navigálta bele magát a köztársasági elnök az oktalan megtagadással, azt nálam sokkal jobban elmagyarázza Gerő András általam hivatkozott NSZ-beli cikke. (Amiben csak egyetlen félreérthető megfogalmazással vitatkoznék, azzal is inkább kiegészítő jelleggel, egyébként pontosnak találom az elemzést.)

kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 20:30 | Sorszám: 636
Megegyeztünk, neked horngyufa, nekem Wass Albert. Érdekel minden korszak, de nem egy hazudozó hazaáruló senki tollából. Szerintem viszont ne kínozd magad Wass olvasásával, nagyon idegen tőled, még megárt.
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 20:16 | Sorszám: 635
Én különösen a németek kiengedése körüli tárgyalások leírására emlékszem. Legalább ezt a részt olvasd el, ez tényleg nem rossz.
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 20:14 | Sorszám: 634
Na, én így vagyok pl. Wass Alberttel, de egyáltalán nem vagyok büszke rá. Egy napon legyőzöm ezt és elolvasom legalább a Fultinelli boszorkányt. (Ha jól írom.)

Nem kell a korszak iránt érdeklődni, de ha véletlenül izgatnának a 80-as évek, HGY könyve egy hasznos forrás hozzá, ha nem is egy remekmű.

kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 17:30 | Sorszám: 633
"Mer hogy annyira van róla véleményed..."

A véleményformának létezik ám közvetett formája is. Pl nem feltétlenül kell mindent szart megkóstolni ahhoz, hogy megtudjuk, finom-e vagy mérgező, elég, ha ezt más megteszi helyettünk. Olyasmit meg főleg nem kóstolgat meg az ember, amiről a szaga és színe után sejti, hogy mi lehet.

kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 16:52 | Sorszám: 632
Na,vajon miért???
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 16:52 | Sorszám: 631
Mer hogy annyira van róla véleményed...
Rigoletta
  Válasz | 2007. július 15. 16:49 | Sorszám: 630
Egy hete voltunk a Terror Háza múzeumban. A vendégkönyvben olvastam: Remek kiállítás, de miért nincs Horn Gyula képe és neve a Tettesek Falán?
kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 16:43 | Sorszám: 629
Gondolom ez költői kérdés volt, remélem nem gondolod komolyan rólam, hogy megveszem és elolvasom egy horngyufa szintű hazaáruló senki hazudozásait. Mondjuk úgy, hogy beleolvastam valakiébe, annyi elég is volt, viszont annyit hivatkoztak-nak rá a bolsik, mint "őszinte vallomásra", hogy már minden hazugságról lehet tudni, amit abban leírt.
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 16:09 | Sorszám: 628
Olvastad?
kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 14:31 | Sorszám: 627
"A Cölöpök olvasójaként merem állítani, hogy HGY nem zsidó."

Jaja, tudom, ahogy se gyurcsány, se kóka, se göncz, se kulcsár, se bajnai, se veres, se drazsé, se szilvásy, se senki olyan, akikről úgy gondolod, hogy nem tartozik ránk, de mégis annnyira elszántan véded őket, bármit is műveljenek. Az "őszinte" cölöpök meg aztán tényleg olyan hiteles forrás, hogy át kellene írni a történelmet az abban foglaltak szerint.

Redondo
  Válasz | 2007. július 15. 14:29 | Sorszám: 626
Azoknak kellene felköszönteni ezt a görény,alkoholista patkányt,akik áldozatai voltak az ilyen férgeknek,mint ez a szarházi!Szegény nagyapám sokat mesélt,hogy mi volt akkor.Ez a görény meg történelem hamisításról beszél,amikor évtizedekig ők hamisították!Sőt jelenleg is sok dolog nincs beismerve.Inkább örüljön,hogy nem sitten ül és megúszta a felelőségre vonást.Bár lesz itt még október 23!!!!!!
processzor
  Válasz | 2007. július 15. 14:09 | Sorszám: 625
Idézet:
"gyufa"

Ez Kállai Gyula beceneve volt. Horn Gyulát tudtommal sose hívták így.


Igaz. Övé a pufigyuszi!

processzor
  Válasz | 2007. július 15. 14:05 | Sorszám: 624
Tényleg? Ilyen gaz, galád a kormány? Hát nem is tudom, mit mondjak.
(Több monitor van selejtben nálam, mert nem szeretem a gombát, így maradt a balta)
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 13:43 | Sorszám: 623
"gyufa"

Ez Kállai Gyula beceneve volt. Horn Gyulát tudtommal sose hívták így.

"hazudozott és hazudozik, tehát ebből már lehet arra következtetni, hogy a bátyjával sok minden történhetett, csak az nem, amit gyufa állít."

Ez nem következne akkor sem, ha a premissza igaz lenne. Azért mert én hazudozó vagyok, még nem következi ebből, hogy konkrét állításom is hamis. Amúgy szerintem HGY nem hazudozó.

"Az is nyilvánvaló, hogy nem csak hazudozó bolsi, hanem hazaáruló bolsi is"

Az egyik éppugy nem nyilvánvaló, mint a másik. Sőt: nem is igaz.


"a hovatartozását is nyilvánvalóvá teszed "

A Cölöpök olvasójaként merem állítani, hogy HGY nem zsidó. 44-ben nagyon elvált, ki az, ki nem. Ő tudtommal nem az. Hallottam zsidó klubban is beszélni, ahol ott volz Suchmann is, na ebből is az jött ki, hogy nem zsidó. Szóval ez szerintem vakvágány. (Persze tévedhetek, ez ilyenkor mindig lehetséges, de azért annyit mondhatok, mai infoim szerint nem az.)

"az antiszemitizmust táplálod "

Azt nem kell táplálni, amúgy sem izgatna, mi táplálja és mi nem, és kinél. Egy percig nem fogom elhallgatni véleményemet ilyen hajuknál fogva előráncigált "szempontok" miatt.

Lroly
  Válasz | 2007. július 15. 12:20 | Sorszám: 622
ERRE VARJATOK GOMBOT:Gyurcsány titokban ment a Motimba, ahol a munkaügyi felügyelet felszólítása ellenére jelenleg is törvénytelenül, 36 helyett heti negyven órában dolgoztatják az embereket. Nincs nyoma továbbá annak a 150 millió forintnak, amelyet a Gyurcsány ellenőrzése alatt álló konzorciumnak kellett volna befizetnie az ÁPV Rt.-nek, amiért nem végezte el időre a Motim veszélyes hulladéknak minősülő melléktermékének ártalmatlanítását.
NO KOMMENT.
Tamásöccse
  Válasz | 2007. július 15. 12:20 | Sorszám: 621
Igen, Krudy Gyula, Öze Lajos, Latinovits, s még sokan mások. Krudynál szent révület, az ősökkel, valami több és nagyobb, mint képzelni tudjuk. Valami nemes és nagy van bennük. Minden elökelő lélek magányos. Itt valahol a sunyi Határ Győzőt éltették, rajonganak érte, lelkük rajta. A középszer alig titkolt gyülöletével és megvetésével, nevette ki és próbálta kicsinyelni Márait, aki sokatmondoan együtt ült és hallgatott Krudyval, egy üveg bor mellett. Hunyady Sándor is értékelte és tudta, mit is jelent Krudy alkoholizmusa. Határ Győző lelke mélyéből gyülölte Márait, szerintem mindent ami nagyobb volt nála, s azért az elég sok van.
Azért jopofi megjegyzés volt.
Az áruló értelmiségre meg annyira tartozik horngyula dicsőitése, hogy hazudtak papiron és versben, hazudtak reggel délben este. Ezzel elárulva váteszi küldetésük, előkészitették a talajt, a mi viruló mutációnak, a baloldali értelmiségnek és katonáknak a pártból.
kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 12:18 | Sorszám: 620
Szerintem már kár ezzel a bolsi kövülettel foglalkozni, ez is csak egy gumicsont, amit a Pojáca felhasznál arra, hogy addig se vele és a gazságaival foglalkozzunk, hanem ezzel a régi rongydarabbal.
Lroly
  Válasz | 2007. július 15. 12:13 | Sorszám: 619
Persze vádold meg
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 15. 12:05 | Sorszám: 618
Nemcsak hazudott. Hanem a bíróság előtt hazudott! Szerintem lehetne perelni, hamís tanúskodás miatt.
kingvidor
  Válasz | 2007. július 15. 11:58 | Sorszám: 617
Nézd, az már kiderült, hogy gyufa folyamatosan hazudozott és hazudozik, tehát ebből már lehet arra következtetni, hogy a bátyjával sok minden történhetett, csak az nem, amit gyufa állít. Az is nyilvánvaló, hogy nem csak hazudozó bolsi, hanem hazaáruló bolsi is. Ezek után nem okos dolog szerintem annyira éltetned és nyalnod itt neki, mert ezzel még a hovatartozását is nyilvánvalóvá teszed azok számára is, akiben ez eddig ez fel sem merült, tehát az antiszemitizmust táplálod az ilyen húzásaiddal.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola