Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (25. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 08. 18:23 | Sorszám: 266
Ad 1: "Annyit mégiscsak tudunk, mit műveltek a pufajkás karhatalmisták a forradalom leverését követően"

De tudod, ebből nem következiK semmi Horn Gyulára nézve. Ez ugyanis egy konkrét kérdés.

Ad 2: amit írsz, abban biztos igazad van, én nem ellenőriztem, de hiszek neked. Csak azt kérném, magyarázd már meg azt a multkor említett 320 milliárdot, mert nem szeretnék bután meghalni.

3. Az oktatást és az egészségügyet máshol is reformálják, ilyen olyan okból, ehhez nem kellenek szcientológusok.

Az elvonás "eltünik". Na ez nem így van. Amennyivel kevesebbet adunk ki oktatásra, rövid távon annál kisebb a hiány - némileg leegszerűsítve, természetesen. Mondhatnánk első körben így van, de vannak másodlagos hatások is, persze.

Hasonló a helyzet az önkormányzatokkal is. EZt tudom válaszolni, legnagyobb tisztelettel, "a népnek".

4. Utóbbihoz nem tudok hozzászólni. Régebben, amig volt TV-nk, nem volt Echo rajta. A HírTV-t meg nem szerettem különösen, kivéve zavargások esetén, mert akkor elég sok mindent közvetített. Nézhetnék TV-t neten, de sajnálom az időt rá.

Jerry
  Válasz | 2007. július 08. 17:56 | Sorszám: 265
1.
Hogy-hogy nem tudjuk? Annyit mégiscsak tudunk, mit műveltek a pufajkás karhatalmisták a forradalom leverését követően! Miért mit gondolsz Horn Gyula csakúgy magára vállalta a karhatalmiságot és nem követett el bűnöket? Ugyan kérlek.

2.
Kedves figyelmedbe ajánlom a Fidesz-kormány 4,5%-os hiányt fogadott el 2002-re, amihez képest a Medgyessy kormány először 5,5%, aztán 6,4%, majd 7,8 % utána 8,4%-os hiányt jósolt és végül aztán 9,6%-os hiányt tudott elérni. Mindez az őrületes költekezésüknek köszönhető. Medgyessyék első évét gazdasági sodródás jellemezte. Nőtt az államháztartási hiány (400 milliárd Ft áprilisig), jelentős mértékben eladósodott az ország, 20%-al nőtt az államadóság és ez csupán 10 HÓNAP ALATT, 30,000-rel több munkanélküli egyetlen év alatt, 100%-kal magasabb folyó fizetési mérleg hiány ( 2002 I. n. év: 480 millió EUR, 2003 I. n. év: 987 millió EUR), 55%-kal magasabb külker. mérleg hiány ( 2002 I. n. év: 183 milliárd forint, 2003 I. n. év: 285 milliárd forint. Amint látod gazdasági tekintetben nagyon sok olyan mutató változott kedvezőtlenül amelyet a Fidesz kormány idejében sikerült jó irányba elmozdítani!

3.
Bizonyára észrevetted szekta ellenes vagyok, és engem nem érdekel ezesetben sem jobboldali sem baloldali beállítottság, ha bármelyik oldalon megjelenik a szekta annak az oldalnak tudnia kell magából azon embereket kivetni!
Szcientológiai egyház, engem ez azért is foglalkoztat, mert nem hiszek a véletlenekben és 2002-es kormányváltás után Medgyessy kampánystábjában munkálkodott Gyurcsány és lehethogy nemhiába irányult a figyelem kifejezetten erre a kettő szférára. Medgyessy a ciklus felében puccs áldozata lett, íyhát Gyurcsány előtt megnyíltak a lehetőségek e két szféra teljes leépítésében és ennek magánosítását követően ingatlanok áron alul is megszerezhetővé válnak valakik számára. Szemünk előtt tették tönkre az egészségügyet. Ha visszagondolsz 2004-től hatalmas pénzelvonások történtek úgy az egészségügyben mint az oktatásban a kormány részéről, az elvont összeg viszont MÉGSEM jelent meg máshol plusz összegként az elvont összeg szőrén-szálán eltűnt! Értelmetlen elvonás által összegyűlt összeg hol van?
A nép nevében kérdezem, hol keresendő mindezen összeg tessenek mondani?
A nép nevében kérnénk megnevezni azon illetők nevét, kik azok akik közreműködésének köszönhetően a minisztériumokban segédkeznek állami pénzeket eltüntetni és a hozzájuk tartozó szervezettel együtt könnyedén megszerezhették, akik a rengeteg sok pénzt lenyúlták és ezzel tönkretették országunkat. Ugyancsak a nép nevében kérdezem, hol vannak azok a pénzek amit az Önkormányzatoktól megvonás útján elszedett a Medgyessy és Gyurcsány kormány?
4.
Olykor pedig nem árt megszegni e szokást és leülni tévét nézni, végül is persze nem mindegy melyik csatornán mit néz az ember a lehetetlen műsorok között válogatva magam is sokszor inkább leülök internetezni tévé nézés helyett. De a hírtv-én sok műsort megnézek és az Echo tévé műsorait is kedvelem.

processzor
  Válasz | 2007. július 08. 17:38 | Sorszám: 264
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. július 08. 17:13 | Sorszám: 263
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy Bódis Andris hogy úszta meg még eddig a lecsukást.
Drukkolok egyébként neki, jól ismerem, jó gyerek, és jómunkásember.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 08. 16:41 | Sorszám: 262
Én mindig a Borókai-féle utolsó lappal kezdem a HV olvasását.
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 08. 15:22 | Sorszám: 261
Borókai szövegei a legjobbak!
Egyébként, ha már a HV-nál tartunk, lehetne több történelmi cikk benne.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 15:15 | Sorszám: 260
Pedig őszintén kíváncsi vagyok, mert úgy érzem, semmiben sem hasonlítunk már a régi HV-ra. (Bár én csak a megújult lapnál dolgoztam.)
Fluctuat
  Válasz | 2007. július 08. 14:02 | Sorszám: 259
Azt leírni nyilván nagyobb feladat lenne.... nem is biztos, h az én dolgom, elvégre nem vagyok újságíró. Annak idején Elek Pista engem is megkért, fejteném ki neki véleményemet az akkori HV-ról -- kifetettem. Azóta fogadja köszönésemet, de nem beszélgettünk... szóval ez nem az én dolgom, úgy látszik. Pedig csak egyenes voltam vele szemben, semmiképp sem durva.
rajnai zongor
  Válasz | 2007. július 08. 11:16 | Sorszám: 258
szerintem jók a szösszeneteid, igenis a fidesz baromságait is meg lehet írni, ez nem azonos az orbánozással.
Borókai szövegei is jók, nagyokat szoktam röhögni azokon is.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 11:10 | Sorszám: 257
A kritikával nincs baj, ha valaki azt írja, hogy ezért és ezért hülyeség, amit írok, az teljesen rendjén való.

A probléma az érvnélküli árulózásnál kezdődik.

Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 11:08 | Sorszám: 256
Nem erről van szó, hanem hogy más közönségnek szólnak. Ennyi az egész. (Jómagam egyébként a Magyar Nemzetben kezdtem, sőt, a Napi Magyarországban.)

De valaki lassan nyithatna egy médiatopicot, mert szétoffoljuk szegény Gyula bácsi szülinapi topicját.

magyar turista
  Válasz | 2007. július 08. 10:47 | Sorszám: 255
Szerintem ezzel együtt kell élj.

Nem ismerem az írásaidat olyan mélységig, hogy meg tudjam ítélni akárcsak mákszemnyit is adtál-e okot a "árulózásra". Voltam már én is árulózva, zsidózva, pedig még csak nem is publikálok. A helyedben annak is örülnék, hiszen kiderült olvasták a cikked, továbbgondolásra serkentett pár embert, még ha abból felháborodás is lett.

Kasszandra szerepe is hálátlan volt, de valakinek az ilyen üzeneteket is vállalnia kell. Írhatnál népszerű bulvár cikkeket, hogy ma épp miért szemét a Gyurcsány, sokan olvasnák és ujjonganának, de akkor leadnál az intelligenciaszintedből és az jobban fájna mint a mostani megnemértettségből fakadó kritika.

Tappancs
  Válasz | 2007. július 08. 10:41 | Sorszám: 254
Azért többen vagyunk másfél milliónál. Mi másfél millióan nevelünk kiskorú gyerekeket, akik nem szavazhattak a kettős állampolgárságról, de magyarok. Ugyancsak vannak magyarok Erdélyben, Fekvidéken, Délvidéken, Kárpátalján és a világban szétszóródva.
magyar turista
  Válasz | 2007. július 08. 10:35 | Sorszám: 253
Tehát a HírTV-t és az ECHO TV-t (MN-t, MH-t) széljobbnak látod?
magyar turista
  Válasz | 2007. július 08. 10:31 | Sorszám: 252
"Rossz most magyarnak lenni."

Szerintem jó most is. Én Gyula műsorát élveztem. Az a kicsinyesség, amivel Sólyom L-t kezelte, majd az a beszólás Gyurcsánynak nagyon leégette az egész balt, mivel most épp Gyulából akartak szimbóleumot gyártani maguknak.

Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 10:13 | Sorszám: 251
Nem igazán értem, mire gondolsz. Ez így túlságosan megfoghatatlan kritika, képtelenség rá válaszolni.

Miben, mitől érzed, hogy visszaElekesedett a lap?

Fluctuat
  Válasz | 2007. július 08. 09:52 | Sorszám: 250
Nem tudom, nekem kétes érzéseim vannak a Heti Válasszal. Az Elek-féle verzió olyan volt, mint gyakran a keresztény képes magazinok: majdnem igazi, de mindenben inkább B vagy C verzió, valami enerváltság, erőtlenség, határozatlanság. (Ennek a jelenségnek sztem történeti okai vannak, végül is az igazi tehetség, a rátermettség hiánya, néha sajnos a kontárság kultusza --). Aztán jött a Borókai-csapat, lendületesen mindent megváltoztatott s amennyire követhettem, egész jó lett a lap... majdnem egy évig nem volt a kezemben, aztán, amikor hazajöttem, ismét olvasgatni kezdtem... Hát, nem tudom. Mintha visszament volna az Elek Pista-féle színvonalra. Megint nem értem, mi a lap profilja, megint tele van zöldségfélékkel, melyek alig kapcsolódnak, megint gyengébb a profil, megint valahogy B vagy C verzióba ment le. Miért? Miért? Borókai jó, éles, értelmes... de a profizmus, a szakmaiság mintha megint gyengülne... Vagy csak én érzem így?

Azt hiszem, sokkal éleseb profil kellene, de nem szélsőséges, csak éles, határozott, korszerű. Ma a lap egyféle Gemüsegarten...

balogh tibor
  Válasz | 2007. július 08. 09:24 | Sorszám: 249
"Kádár - tömeggyilkos
Horn - pufajkás, alkoholista
Medgyessy - kommunista, hazaáruló, ügynök
Gyurcsány - ifjúkommunista, tolvaj, adócsaló, fasiszta diktátor"

Tökéletes képalkotás!
Ez az MSZMP -SZADOMASZOP!

chestbruster
  Válasz | 2007. július 08. 08:27 | Sorszám: 248
Dévényi
Szerintem ezen ne izgasd fel magad. A jobboldal fura szerzet:rajonganak érted, eszik az írásaidat, meghívnak, de gyermekien egyoldalúak.El sem hinnék, hogy a kedvencük esetleg nem hívö, többször elvált,nem jár templomba, de szereti a meleg tengereket stb.Nekik van egy jól kitalált idoljuk, és abban a hitben meg kell hagyni öket. Te meg írd, amit jónak látsz, és gondolom a HV-nak is meg van az a pompás tulajdonsága, hogy senki nem szól bele mit csinálsz.Mindig elképedek,amikor az Indexen a sok hülye arról elmélkedik, hogy reggel miként adja ki Orbán a parancsot, ma miröl kell írni.
chestbruster
  Válasz | 2007. július 08. 08:19 | Sorszám: 247
Kalb
Igaz, Horn néven csupa pápista szaladgál a világban pl, Horn Gábor, vagy Einhorn Gábor......
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 06:16 | Sorszám: 246
Én ezt abszolút megértem, ezért nem is szívom mellre, inkább csak sajnálom, hogy nem sikerül ezekkel az olvasókkal is megértetnem, hogy mit miért is írtam.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 06:14 | Sorszám: 245
A politikai szimpátiában ne is keress logikát.

Egyébként egy olyan kistelepülésen, ahol a szüleim is éltek, nagyon sokat számít a helyi politika minősége, és bizony nálunk sokáig a Fidesz mint ha nem is létezett volna, ellenben volt erős szoci nyomulás az önkormányzatban.
Mondjuk ilyen szempontból most a nemzeti oldal nagy ziccerlehetőséget kapott a helyhatósági választáson elért eredményével.

Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 06:12 | Sorszám: 244
Ez a középenállás (mármint a jobbközépen állás) nyomorúsága.

Ebben az országban minden politikai tábornak van médiája, csak a jobbközéphez nem nagyon szól senki - tulajdonképpen ez a Heti Válasz feladata.

Dévényi István
  Válasz | 2007. július 08. 06:10 | Sorszám: 243
Ebben igazad van, de a szocik nagyon szépen lenyúlták maguknak a nosztalgiát (miért éppen azt ne nyúlták volna le ugyebár), legalább is 2002-ben.
2006 más tészta, akkor épp a europier modernséget, meg a nagy gazdasági csodagyártóságot nyúlták le, de ekkor édesanyám már nem is rájuk szavazott.
ath
  Válasz | 2007. július 08. 01:09 | Sorszám: 242
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy '80-as évek frontemberei (pl. Medgyessy, Békesi, Kapolyi, Dunai) már akkor sem voltak vádolhatók hagyományos értelemben vett baloldali érzülettel. Ők voltak azok a "technokratáknak" nevezett gazemberek, akikről már akkor is lehetett tudni, hogy egyetlen dolog érdekli őket: a szajré.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola