Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
drakon
  Válasz | 2007. október 07. 06:09 | Sorszám: 792
Aki talajrészegen kerékpárral egy russzki teherautó elé kanyarodott ami elgázolta!

Igy lett "hős":: )))))

kapitamunista
  Válasz | 2007. október 07. 03:27 | Sorszám: 791
Az "apja" az az "igen tisztelt" képviselőnő apjára vonatkozott, mer'hogy tényleg az apja volt... (És mellesleg Horn Gyula bátyuskásja..)
nemszadista
  Válasz | 2007. október 07. 02:32 | Sorszám: 790
Jól beszéltél! Uff.
kingvidor
  Válasz | 2007. október 07. 02:03 | Sorszám: 789
"Szerinted nem az ma a probléma, hogy sokan elhiszik az MSZP hazug baloldaliságát, s támogatják?"

A probléma az, hogy a ballibnek óriási fölénye van a médiában, amelyet a rablóprivatizációkkal szerzett gazdasági hatalommal tudnak fenntartani, és amely révént a gazdasági hatalmat politikaira tudják váltani és vissza. Az emberek ilyen médianyomásnak és a folyamatos agymosásnak nem tudnak ellenállni, erre egyetlen más nép sem tudna képes, azaz még az is csoda nálunk, hogy ilyen dömping mellett még mindig majdnem fele-fele volt az arány. Hogy sokakat meg tudnak téveszteni, az természetes, hiszen az emberek nem politizálnak és nem is nagyon érdekli őket a politika, ez mindenütt a világon így van. Ebben persze a ballib médiának is nagy szerepe van, hiszen az egyik főcélja, hogy apolitikussá tegyék az embereket, ezért egykutyáznak és sugallják, hogy a politika piszkos dolog, ahol mindenki csak lop, csal és hazudik. Pont azt akarják elérni, hogy az emberek elforduljanak a politikától és ezáltal jobban irányíthatók és megtéveszthetők legyenek politikai téren. Az emberek pedig elihiszik, amit a rádióban, tévében és újságokban hallanak és olvasnak, hiszen máshogy nem is lehetne élni, mi is hisszünk annak a kb 5% médiának, ami maradt nekünk ezen az oldalon. De az arányok döntőek, ezért a médiahelyzetért pedig nem az embereket és a népet kell hibáztatni, hanem azokat a politikusokat, akik a rendszerváltás óta hagyták errefelé menni a dolgokat, nekik ezerszer nagyobb a felelősségük, mint a hétköznapi embereknek, hiszen ők, a politikusok látják át a dolgokat, ők értenek hozzá, az volna a szakmájuk, amit tisztességesebben kellene, kellett volna végezniük, és akkor nem tartanánk itt. Az emberek meg csak választással szólhatnak bele a dolgokba, amit a médiából rájuk ömlesztett információk alapján és a saját életükben tapasztalt állapotok alapján tehetnek csak meg, de sajnos a tapasztalt állapotoknál sokkal nagyobb súllyal esik latba az érzelmi ráhatás, ezért működhet ma médiahatalom, ezért vált a média a tulajdonképpeni főhatalommá, amely minden hatalomnak - gazdaságinak és politikainak egyaránt - a kulcsa.

A másik dolog, hogy érdekes módon csak a maszopot említetted, holott a mostani kormány működésében döntően nem az MSZP, hanem a szadeszes szélsőlibernyák, nihillista, vadkapitalista és nemzetellenes polita érvényesül, tehát itt már rég nem az MSZP hazug baloldaliságáról van pusztán szó, sőt, gyurcsányi szemlélete és kapcsolati köre közelebb áll a szadeszhez, mint a maszophoz, a kormány politikája pedig szinte kizárólag az ő zsákmányszerzésüket szolgálja, és a két párt gyurcsányinál ér össze a legmocskosabb és veszélyesebb formában, egyesül olyan maffiává, amely egyre kellemetlenebb minden olyan baloldali érzelmű embernek, amelyik nem érti, hogy mi történik ebben az országban.

tiszavirág
  Válasz | 2007. október 07. 00:15 | Sorszám: 788
Kikövetkeztettem.
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 07. 00:14 | Sorszám: 787
Egyetértek.
Bokibiri
  Válasz | 2007. október 07. 00:12 | Sorszám: 786
Bocsi Tiszavirág nem neked szolt a lenti. Mielőtt még félreértenéd.
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 07. 00:12 | Sorszám: 785
"Aki meggyőződéses ateista"

Én semmi olyanban nem vagyok "meggyőződve", amit még nem tapasztaltam.

Bokibiri
  Válasz | 2007. október 07. 00:10 | Sorszám: 784
Kun Bélától Gyurcsány Ferencig, ha így jobban megérted minden vörösnáci.
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 07. 00:08 | Sorszám: 783
"De hogy kik a büdöskomcsik, arra kíváncsi vagyok"

Akik már itt rohadnak a nyakunkon a "dicsőséges" 133 nap és az 1947-es Rákosi-féle hatalomátvételtől fogva.

Bokibiri
  Válasz | 2007. október 07. 00:07 | Sorszám: 782
Vakhitnek a kommunizmust vagy épp a szocializmust nevezed, melynek 100 millió ember esett áldozatul. Igen ezek szocializmus hívők zöme ateista volt, olyan Marxista-Leninista. Hát igen voltak társadalmi hatásai!
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 07. 00:04 | Sorszám: 781
Azt írtam: "sokan vannak olyan ateisták...

Ez már eleve ellentmond annak amit te mondtál, hogy kettőről beszéltem volna...

gajo
  Válasz | 2007. október 06. 23:58 | Sorszám: 780
Te még azt sem tudod, hogy mi a különbség a hinni és elhinni között! Akkor, mit vered itt a tamtamot?
gajo
  Válasz | 2007. október 06. 23:55 | Sorszám: 779
Ez "(:" mit jelent? Verekedni akarsz?
mediator
  Válasz | 2007. október 06. 23:49 | Sorszám: 778
Akkor csoporttársak vagyunk.
nemszadista
  Válasz | 2007. október 06. 23:49 | Sorszám: 777
Én sem nem "zargatom", sem nem is "furcsállom" őket (nincs miért!)

(1xűrn van 1 képem a világról, amelybe nem fér bele semmilyen természetfölötti dolog. De tisztában vagyok azzal, hogy sem az én álláspontom, sem a teista álláspont - a dolog természetéből adódóan - nem igazolható a tudomány eszközeivel, vagyis mind2 végül "hit kérdése".)

honfi
  Válasz | 2007. október 06. 23:48 | Sorszám: 776
Az elsö részt már alább megpróbáltuk letárgyalni.
A második rész az komolyabb. Itt van egyrészt a való világ megismerésére való törekvés. Az ateisták szerint az "Isten" feltételezése rossz modellhez vezet.
A történelemben is sok kegyetlenséget okozott az istenhit, pl. az indiánok kiírtását. ( Tudom, az az egyház, meg más okok, de mégis hívök hajtották végre. )
Nem az tehát a zavaró, hogy valaki otthon Istenhez imádkozik meditálva, hanem a vakhit társadalmi hatásai.
honfi
  Válasz | 2007. október 06. 23:39 | Sorszám: 775
Bemutatkoztál (: rövid kérészéletedben.
honfi
  Válasz | 2007. október 06. 23:38 | Sorszám: 774
Azért a saját szövegedet ismerhetnéd:
"vannak ők, a mindent jobban tudók(1) és van a többi szerencsétlen istenhívő(2),"
a felsorolásod szerint.
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 06. 23:37 | Sorszám: 773
"tiszavirág, túl sok elöítéleted van."

Ismerjük egymást?

tiszavirág
  Válasz | 2007. október 06. 23:36 | Sorszám: 772
Én is azok csoportjába tartozom, akik nem zargatják az istenhívőket.
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 06. 23:32 | Sorszám: 771
"Az ateisták szerint nem csak ez a két kategoria létezik"

Melyik kettő?

mediator
  Válasz | 2007. október 06. 23:29 | Sorszám: 770
Erről egy plébánossal való beszélgetésünk jut az eszembe:
Aki meggyőződéses ateista - az is hívő, hiszen Isten nemlétezésében hisz anélkül, hogy a nemlétezésére bizonyítékot tudna felmutatni.
Továbbá:
Ha az ateistát annyira "bosszantja" az Istenben való hit - aki ugye szerinte nem is létezik - akkor vajon miért irritálja őt az az ember, akinek az a passziója, hogy egy 'nemlétezővel' foglalkozzon?
honfi
  Válasz | 2007. október 06. 23:27 | Sorszám: 769
tiszavirág, túl sok elöítéleted van. Az ateisták szerint nem csak ez a két kategoria létezik, vannak még pl. a budhisták, vagy a sintóisták, vagy más természeti vallások követöi. Többek között.
De hogy kik a büdöskomcsik, arra kíváncsi vagyok.(:
tiszavirág
  Válasz | 2007. október 06. 23:12 | Sorszám: 768
Tudom. Nem is rád gondoltam. Szerintem sokan vannak olyan ateisták, akik furcsálják az istenhívőket, de nem zargatják őket, lehet, hogy valami ilyen vagyok én is.

Viszont vannak azok az ateisták, akik valami hihetetlenül meg vannak győződve arról, hogy vannak ők, a mindent jobban tudók és van a többi szerencsétlen istenhívő, aki messze utánuk kullog mindenben jelentősen lemaradva tőlük. Na én ezeket az überokosakat utálom mint a sz@rt és a büdöskomcsik ez utóbbi kategóriába tartoznak.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola