Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (26. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 08. 00:17 | Sorszám: 241
estebany
  Válasz | 2007. július 08. 00:04 | Sorszám: 240
Nekem valahogy hiányzik ebben a szcenárióban az a logikai kapocs, hogy a megboldogult mama (és még sok hasonló sorstársa) miért nem a tapasztalatára támaszkodott, és miért azonosította nosztalgiából a kádárizmus valamikori "jótetteit" például a mai Horgyula, vagy pláne Gyurcsány tetteivel! Miért gondolta, hogy egyes személyek azonossága elég biztosíték arra, hogy egy Horn, egy Szekeres egy Kiss Péter, egy Csehák Judit, egy Békesi, egy Medgyessy, egy Gyurcsány lesz az, aki visszahozzák neki a biztonságos szocializmust, amire vágyott a rendszerváltozás kataklizmája után?

(Az ő helyében látni kellett volna, hogy őt nem a rendszerváltás építette le, hanem például egy privatizáció, egy Bokros-csomag, egy közszolgálati elbocsájtási hullám stb)

Ennek a magyarsághoz, a nemzeti oldalhoz tartozáshoz nem sok közvetlen köze volt és van.

GM
  Válasz | 2007. július 07. 23:45 | Sorszám: 239
szerintem a Fidesz majdnem mindent sz@rul csinál. Ilyetén kritika miatt senki nem kapja meg a "szemét árulós" címkét. Ha kapsz ilyen leveleket, akkor azokat a jobboldalon belüli kis kisebbségtől jön, vagy nem az említettekért kapod...
kaleb
  Válasz | 2007. július 07. 23:35 | Sorszám: 238
Mi volt benne?
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 07. 23:31 | Sorszám: 237
Ne szívd mellre! Sok "harcostársunknak" nem az fáj, hogy kritizálsz. Hanem az, hogy 10 médiumból 8-ban állandóan Zorbánozás folyik, és akkor ha a "mi tehenünk borja" is belénk harap, akkor az dühíti néhányunkat.
Egyébként csodálom, hogy a legutóbbi célpont adás nem verte ki a biztosítékot.
pannonpuma
  Válasz | 2007. július 07. 23:25 | Sorszám: 236
Az biztos, hogy kapsz szépen az "olvasótól".
kujtorgo
  Válasz | 2007. július 07. 23:07 | Sorszám: 235
Nagyon sok embernek (relatív értelemben mindenképp) jobb volt a Kádár rendszerben. Teljesen megérteném őket, ha a munkáspártra, vagy egy "kádár-pártra" szavaznának. Taszít viszont az mszp-s kötődésük.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 07. 23:04 | Sorszám: 234
Csupán arra próbáltam utalni, hogy nem igazán érdemes ezt a ki magyar, ki nem magyar játékot játszani.

Például, amikor olyan cikket írok, amiben valamelyik kormánypárti politikusnak mosok be egyet, akkor látom, hogy a legváltozatosabb jobbos portálokon megjelenik az írás.

Aztán egy héttel később mondjuk arról írok, hogy szerintem a Fidesz valamit nem jól csinált, akkor meg kapom a szemét árulós íméleket.

Egyik héten jó magyar vagyok, másik héten meg nem.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:53 | Sorszám: 233
Én is a Káder renccerben voltam fiatal. Szerelmes, ésatöbbi.
Apámmal mégis rengetegszer összevesztem, mikor derága jó Árpi bácsinkat csak úgy aposztrofálta, hogy a 'mi göncünk'.
(90-ben én is a szadiótákra szavaztam)
Azóta, apám meghalt. Igaza volt. Most kérek elnézést Tőle.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 07. 22:48 | Sorszám: 232
Bárcsak ilyen egyszerű volna...

Amíg édesanyám élt, sokat vitatkoztam vele hétköznapi politikáról. És végül be kellett látnom, hogy teljesen jogosan gondol vissza nosztalgiával a szocializmusra, és szavaz nosztalgiából az MSZP-re. Mert a szocializmusban volt fiatal, akkor mehetett tanulni az egyébként nincstelen prolicsaládból elsőként, akkor volt szerelmes, akkor kapott lakást szinte ingyen édesapámmal, akkor volt boldog.

Aztán a rendszerváltást követően leépítették, nem talált munkát, ebbe belebetegedett, stb.

És nem volt kisebb magyar, mint én, vagy akárki.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:42 | Sorszám: 231
Nem kell ide keresztlevél (azt bárki hamisíthat: nézd meg hány analfabéta cigány vezet autót...)

A zsidóság nem genetika, hanem memetika (vö. széfárd és askenázi konfliktus Izraelben!)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:40 | Sorszám: 230
Arra tényleg nem számíthatott. Viszont arra igen, hogy Mádl után Sólyom sem fogja aláírni a kitüntetést.
Szerintem Gyurcsányi meg akarta leckéztetni az ősbolsit.
Sikerült is neki.

(Amúgy nem rossz magyarnak lenni. Még manapság sem. Csak tudomásul kell venni, hogy másfél millióan vagyunk.)

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:36 | Sorszám: 229
1. Nem tudjuk, mert valami varázslat eltüntette az erre vonatkozó dokumentumokat. (érdekes)
2. Én sem értem, de tény, hogy Mekeggyék ezzel kezdték regnálásukat, hogy "üres az államkassza". Majd mégis került pénz valahonnan az első száz lépésre..
3. (nem lapozok vissza Jerry véleményéhez, úgyhogy nekem sincs véredényem.)
4. Egyetlen szimpatikus vonásod.
kaleb
  Válasz | 2007. július 07. 22:33 | Sorszám: 228
"horgyufa zsidó"

Nem hiszem, hogy az lenne.

A keresztlevelét mondjuk nem láttam, a Magyar Fórumnak az a száma nem volt a kezemben.

Dévényi István
  Válasz | 2007. július 07. 22:31 | Sorszám: 227
Arra azért ő sem számíthatott 100%-al, hogy Gyula bácsi hozza a szokásos formát.

De a lényeg, hogy egészen szánalmas az, ami ebben az országban mostanság zajlik. Rossz most magyarnak lenni.

kaleb
  Válasz | 2007. július 07. 22:30 | Sorszám: 226
1. Nem tudjuk, konkrétan mit tett HGY, mint karhatalmista.

2. Nem értem, mi ez a 320 milliárd. A költségvetés deficites volt 2001-ben is, 2002-ben is. 4%, ill. 9%/GDP. Ezek után nem tudom, mi is van "az államkasszában". De te majd megmagyarázod. Ugye?

3. Szientológiai egyház megítélésében egyetértünk. Engem is érdekelne, milyen a befolyása.

4. TV-t nem szoktam nézni.

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:30 | Sorszám: 225
"Horn - pufajkás, alkoholista"

Az 'alkoholistát' én nem forszíroznám, ugyanis alkoholista az, aki annyit iszik, mint én, csak ellenszenves...

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:28 | Sorszám: 224
Naés?
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:28 | Sorszám: 223
Szerintem Gyurcsányinak ez volt a célja.
lzsolt
  Válasz | 2007. július 07. 22:24 | Sorszám: 222
Ez egy ilyen fajta.

Kádár - tömeggyilkos
Horn - pufajkás, alkoholista
Medgyessy - kommunista, hazaáruló, ügynök
Gyurcsány - ifjúkommunista, tolvaj, adócsaló, fasiszta diktátor

Innen nézve, még a Horn a legkevésbé undorító. Ő legalább néha kihúzta a nyelvét a libsik se??éből.

tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 22:22 | Sorszám: 221
Ebből is látszik, hogy hiába volt külügyér, miniszterelnök, pártelnök, miegyéb, akkora bunkó maradt mint volt.
Dévényi István
  Válasz | 2007. július 07. 22:17 | Sorszám: 220
Ez az új idolavatás enyhén szólva is visszafelé sült el.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2007. július 07. 22:00 | Sorszám: 219
„A jó nénikéjét" – ezekkel a szavakkal utalt Horn Gyula születésnapi beszédében arra, hogy Sólyom László köztársasági elnök megtagadta tőle az állami kitüntetést.


Ebből is látszik, hogy Dr Horgyula mégis csak egy ízig vérig erópéer politikus.

Mer' ugye, mondhatta volna azt is, hogy "a kurvannyát".


(Mellesleg, az ominózus letessékeléskor Gyurcsányi dr Horgyulát a 70. születésnapján köszöntötte. Az Index tudósítója szerint.)

Bokibiri
  Válasz | 2007. július 07. 21:57 | Sorszám: 218
A külügyminisztérium hathatós ajánlását követte a kékpufajkás magyargyilkosunk.
jobb_egyenes
  Válasz | 2007. július 07. 21:46 | Sorszám: 217
Hiába, no, ezek szerint vannak jó nácik, a mi náciaink, meg vannak rossz nácik.
A jó nácikat nekiállunk kimosdatni azonnal, hiszen Genscher ugyan
Idézet:
1945-ben, a harmadik birodalom bukásának évében még a náci pártba is belépett, vélhetően nem önként és dalolva.

A reformpufajkás viszont önként és dalolva csatlakozott a magyargyilkosokhoz.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola