Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (18. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kapitamunista
  Válasz | 2007. július 10. 22:05 | Sorszám: 441
Te vagy a szar nem én!
kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 22:04 | Sorszám: 440
Haladunk. Előjön a stilus, ami ugye estedben maga az ember.

Bizony, Horn Gyulának igaza volt,, hogy vannak helyzetek, amikor a helyes kommunikációs médiuma a puskacső.

horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 22:01 | Sorszám: 439
...azért jöttem a nagy Szovjetunióba, hogy miniszterelnök-inas legyek...
kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 22:01 | Sorszám: 438
Azért ne felejtsük, hogy kik voltak a "testvéri tankok", és kik a magyar nép üldözői.

Egy kommunista agyában nem úgy áll össze a világ, hogy vagyunk mi, magyarok, ha nácik is, és harcolunk a szovjetek ellen. Aki nem harcol, az meg hazaáruló.

Megjegyzendő, hogy a hazaáruló az a folklór alsó rétege. Komolyabb emebreknél nem nagyon olvasni ilyet. Horthy gond nélkül paktált az antanttal a Tanácsköztársaság ellen.

Nagyon olcsó a nyilasokat és a leventéket azzal védeni, hogy dehát védekeztek a szovjetek ellen. Mert hát a német oldalon, német alárendeltségben védekeztek. Hazaárulók? Két tűz közé kerülve, ki is nem volt "hazaáruló"?

horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 21:59 | Sorszám: 437
"1680 őszén egy szegényes külsejű külföldi fiatalember kopogtatott az amsterdami Bloemgrache egyik módos polgárházának kapuján, ahol Blaeu, a legnagyobb hollandiai nyomda vezetője lakott. Elmondta, hogy Misztótfalusi Kis Miklós a neve, erdélyi magyar, szegény sorsú szülőktől származik, a nagyenyedi kollégiumban tanult, és háromévi fogarasi tanítóskodás után azért jött Hollandiába, hogy nyomdászmesterséget tanuljon. A híres mester – 200 tallér félévi tandíj fejében – elvállalta Misztótfalusi oktatását. Lakásról és élelemről, de a szükséges szerszámokról is magának kellett gondoskodnia."

A Miklósén példul

rajnai zongor
  Válasz | 2007. július 10. 21:54 | Sorszám: 436
na kién? a Gyuláén?
horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 21:46 | Sorszám: 435
Már a 12. században.
horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 21:45 | Sorszám: 434
Kinek a pénzén mentek ki annak idején magyarok nyugati egyetemekre?
horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 21:43 | Sorszám: 433
Nagyon is előrelátó döntés volt a Sólyomé. Gyulánkon már egy körömkosznyi hely nincs, amit ne fedne plecsni.
nemszadista
  Válasz | 2007. július 10. 21:41 | Sorszám: 432
Érdekes módon az angoloknál is szóról szóra ugyanaz a mondás, mint nálunk: "Better late than never."
Marco
  Válasz | 2007. július 10. 21:39 | Sorszám: 431
A háború után Franciaországban, Dániában, vagy Norvégiában a német megszállók helyi segédcsapatait, a hazafiak ellen harcoló együttműködőket, a hazafiak kínzóit, gyilkosait, a quislingeket nem kitüntették, hanem meglincselték, hosszú börtönbüntetésre ítélték, vagy felakasztották.

Mint ahogy Szállasit is.

Ha a történelem igazságos lenne, a pufajkásoknak is ez járt volna.

nemszadista
  Válasz | 2007. július 10. 21:36 | Sorszám: 430
Kartácsok, Hornnyula szülinapja, azt hiszem, nagyon jól sikerült: mindenki (nem számítva a nem túl nagy számú óbolsevikokat) nagyon elégedett lehet: Naés elvtárs égett mint a Reichstag, sőt rá is dobott még pár marmonkannányi vodkát!
Mi is jól éreztük magunkat, Gyurkányék is, és ezzel most már lassan okafogyottá válik ez a topik...
rajnai zongor
  Válasz | 2007. július 10. 21:32 | Sorszám: 429
”megbontották a "Rendet", amiben egyesek tanulnak, mások nem, a Horn félék pl. nem. Csoda, hogy ez Horn Gyulának nem tetszett?”

Nyugaton nem volt kommunizmus és vöröshadsereg és kulákirtás, mégis meg tudták oldani, hogy a szegények is tanulhassanak.Itt is meg lett volna oldva, ha sikerül, nem lett volna Horthy rendszer. 56 után viszont megint megvolt a kiválasztott és a nemkívánatos réteg. Naná, hogy gyula jó elvtárs akart lenni.

”Izraelt ne keverd már ide, mert olyan térre vinnéd vele a vitát, ahol én sem vagyok jártas, de te mégannyira sem. A párhuzamod meg egyszerre ostoba és sértő”

Izraelt azért kevertem bele, hogy te is megérthesd miért nem jár pufajkásnak ma állami plecsni. Mit gondolsz, amit te itt összehordasz ellenforradalomról és köztörvényesekrôl, az nem sérti azokat, akiket meghurcoltak, megkínoztak, elüldöztek , kivégeztek 56 miatt? Akiket az egész világ tisztel és befogadott? Mit gondolsz a náci No-ban nem voltak olyanok akik ugyanezt elmondhatták volna 45 után, hogy ôk a törvényes rendet védték és a családjuktól a zsidók eluzsoráskodták a kenyeret? Meg a haláltábor az nem is annyi, meg nem is úgy és nem is akkor és a zsidók szemetek voltak, tehát megérdemelték, meg azért lôttem a Dunába mert egy zsidó megerôszakolta a húgom stb . Ezért néhány országban börtön jár, amit én nem helyeslek, de ugyanezt mûveled te is az 56-os forradalommal, amiért nagyon sokan az életüket áldozták, egy iszonyatos túlerôvel szemben harcoltak. Ha gyôz, akkor neked is jobb lett volna, érted is harcolt Wittner ,hacsak nem tartozol a komcsi elithez, ebben az esetben viszont felesleges vitatkoznunk. Az alkotmányban benne van, hogy forradalom volt, tehát az alkotmány szerint nem jár neki plecsni, amúgy azt pofázik amit akar, de ezzel nagyon sok ember lelkébe tapos.
Ne gyere itt köztörvényesekkel, mert pl. Faludy könyvében benne van, hogy nem lopták el a pénzt az utcáról, a könyvet pedig olvasás után visszavitték a bolt betört kirakatába. Most 40 év kommunizmus után mindent ellopnak, ami nincs lebetonozva.


Ez itt a NÉPSZAVÁ-ból van:

Várkonyi Tibor: Gorbacsov érdemeit letagadni a szovjet rendszer fölszámolásában és az új Európa kialakulásában ugyanolyan dőreség volna, mint egyetérteni ezzel az egyoldalú értékelésével. Ötven esztendővel a történtek után bízvást elmondható, hogy a magyar nép túlnyomó többsége azt az októbert tragédiának, a szabadság lehetőség eltiprásának tekinti, és csupán csekély kisebbség próbálja nosztalgiával ápolni a sötét évtizedeket, amelyek végződhettek ugyan derűsebben, mint várható volt, de mégis, a "legvidámabb barakk” is változatlanul nyögte az orosz tankok beavatkozásának emlékét.

(Népszava, 2007. július 10.)


” Horn Gyula a magyar nép vivmányainak védelmében fogott fegyvert,”
Te beteg vagy, milyen vívmány? A magyar nép felkelt egységesen a rákosi féle ”vivmányok” ellen, csak az olyan gyáva számító beszari hazaáruló férgek, mint Horn Kádár, Apró hadd ne soroljam reszketett az orosz tankok árnyékában.

És ha már párhuzamokról van szó: te eddig természeti katasztrófát hasonlítottál bûntetthez (cunami-megerôszakolás), a gyôztés fél kegyét tetted egy lapra az áldozat megbocsátásával (ferenc józsef-kommunizmus üldözöttei) a harmadik baklövésed nem jut eszembe, tehát ostoba párhuzamokból itt te vagy a bajnok. Minden egyes alkalommal rávilágítottam, hogy miért sántít az amit írsz, szemben veled, aki ezt elmulasztva szimplán lehülyézel.

estebany
  Válasz | 2007. július 10. 21:28 | Sorszám: 428
Én voltam az a szovjet sofőr, aki elütöttem

Azt, hogy egy történelmi pillanatban rossz oldalra állt, Lendvai súgta meg nekem. Neked nem?

horngyula
  Válasz | 2007. július 10. 21:27 | Sorszám: 427
"Nem gondolom, hogy százezrekről van szó, de néhányan láthatólag aktivizálódtak. "

Számháboruzunk?
Hány százezren, hogy mondjam, hogy neked is tessen: disszidáltak Kádár Apró Dögei a péknek is gyatra Marosán és az "elmarconásodott" inas elől?

nemszadista
  Válasz | 2007. július 10. 21:21 | Sorszám: 426
Nem, Sólyom, illetve rajta keresztül Gyurcsány a legkevésbé sem a magyar nemzetet alázta meg, hanem csak 1 kiöregedett bolsevikot és annak rajongóit. Ez a maximum pár tízezeres csoport 3 db nagyságrenddel kisebb a magyar nemzet létszámánál.
Továbbá Sólyom értékalapon és nem a paragrafusokat bújva tagadta meg az aláírást. Köszönet és hála néki is és (kivételesen) Gyurcsánynak is, aki az egész helyzetet előidézte!
keri
  Válasz | 2007. július 10. 21:10 | Sorszám: 425
El, de nem most.
kingvidor
  Válasz | 2007. július 10. 21:09 | Sorszám: 424
Horn egy iszákos bolsi bunkó, aki csak hazudozni és piálni tud. Egy ilyen senkivel a kutya se törődne, ha nem volna egy olyan párt, ahol az ilyen szar emberek kerülhetnek fölülre. Azzal védekezett, mikor kiderült a pufajkás múltja, hogy "Én csak azért lettem karhatalmista, mert a bátyámat meggyilkolták az ellenforradalmárok". Aztán kiderült, hogy a bátyját az oroszok gázolták halálra. Ami még kiderült róla, hogy karhatalmistaként ott volt az 1956. december 6-i, a Nyugati pályaudvarnál lezajlott, vérfürdőbe torkolló, több halálos áldozattal járó úgynevezett vörös zászlós tüntetésen, ahol a tüntetők közé lőttek.

Itt egy egész jó összefoglaló ennek a primitív senkinek a dolgairól: http://www.fidesz.hu/index.php?CikkID=80608

kapitamunista
  Válasz | 2007. július 10. 21:07 | Sorszám: 423
pont azért röhögtelek ki, te szar!
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 10. 21:04 | Sorszám: 422
"Miért mondaná, ha nem így lenne?"

Azért így mondja, mert ma így kényelmesebb és előnyösebb.

Ha holnap visszatérnének az oroszok, akkor úgy mondaná, ahogy történt, fegyvert fogott a saját népe ellen a szovjetek szálláscsinálójaként.

HAZAÁRULÓ!!!

Változik, mint a kaméleon, csúszik mint a kecsege.

(Ne felejtsük el mit hadovált össze szegény jó Teller Ede hamisított levelének ügye kapcsán....)

jogobella
  Válasz | 2007. július 10. 21:04 | Sorszám: 421
kaleb eltévedt?
kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 21:01 | Sorszám: 420
1. Én olvastam kandidátusi értekezését, és az a helyzet, hogy jogos a címe, az egy jó írás. Nem vicc, olvasd el.

2. Sólyom meg nem Hornt alázta meg, hanem a magyar nemzetet. Fényes példa, milyen módon tudott viselkedni Horn 89-ben, és milyen módon Sólyom 2007-ben. A szűkagyú, szűklátókörű paragrafusbúvár.

EZen a fórumon én vetettem fel először, hogy ő lenne a jó köztársasági elnök. Bejött. Ma se gondolom alkalmatlannak, de látom korlátait.

Visszaemlékszem egy régi cikkére az információs jogokról. Nem volt kifejezetten rossz cikk, de csikorgott. Azt hiszem, Sólyom nélkülözi azt az államférfiúi bölcsességet, azt a helyes belátást, ami történelmi pillanatokban kell. Kicsit csikorgósan gondolkozik. Ettől még esetenként vannak jó döntései is, de ez nem volt egy államférfihez méltó döntés. Inkább kicsinyes döntés volt.

kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 20:54 | Sorszám: 419
Azt hiszem nem. Nem gondolom, hogy százezrekről van szó, de néhányan láthatólag aktivizálódtak.

Horn nem vezető szerepet vállalt 56-ban, hanem hogy fegyvert fog a karhatalmisták kötelékében. Elmondása szerint az ilyen ellenforradalmi brigantikkal szemben. Amit spéci én el is hiszek neki. Miért mondaná, ha nem így lenne?

nemszadista
  Válasz | 2007. július 10. 20:53 | Sorszám: 418
A vattakabátjának "köszönhetően" aztán tanult is ez a hornféle. Rosztovban. Foxi-maxi könyvelést.

Nagy kár, hogy csak mi, magyarok értjük a világ legrövidebb, de annál jobb politikai viccét: Dr. Horn Gyula

Gyurcsány - Sólyom nemes, következetes és előre kiszámítható tette révén - iszonyúan megalázta pártbéli ellenfelét és a Maszop régi vágású törzsközönségét. Horn még álmodott is arról a kitüntetésről.
Szóval köszönjed a balhorgot Gyurcsánynak, én is azt teszem!

kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 20:52 | Sorszám: 417
56-ban 44 olyan

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola