Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. július 17. 10:10 | Sorszám: 692
Lehet, hogy valami kékcéduláson...
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. július 17. 10:09 | Sorszám: 691
Pedig az előbbiek után már nem kellene hozzá sok.
Már csak egy lépés.
ZiliZ
  Válasz | 2007. július 17. 10:08 | Sorszám: 690
óriási csalódást fejezett ki, szocializmust vártak, de helyette Rákosit kaptak, diktatórikus rendszerével együtt..
--

melyik választáson fejezték ki a cucializmus utáni olthatatlan vágyukat a magyar szavazók?

csak tudjam mire is gondolsz pontosan.

zappara
  Válasz | 2007. július 17. 10:07 | Sorszám: 689

azért ezt nehezen szednéd ki belőlem (tán fogóval?)
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. július 17. 10:06 | Sorszám: 688
"szatelitbolha köhögése"

HAME
  Válasz | 2007. július 17. 10:05 | Sorszám: 687
hmm... ha még a sztálinizmust mondtad volna, habár arra is nagyobb hatással volt az SZKP XXII pártkongresszusa, mint egy szatelitbolha köhögése.
Én viszont még emléxem Brezsnyev hatalomátvételére, a Szovjetúnió 60-as, 70-es évek béli világhatalmi törekvéseire, hát nem egy erodált birodalom képét festette. Sőt!
Ha valaki komolyan azt állítja 1987-ben, hogy 5 éven bévül szétesik a birodalom, azt be sem csukják, hanem szelíden betessékelik a legközelebbi idegelmére.
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. július 17. 09:58 | Sorszám: 686
Nagy Lenin! Lehet, hogy ezek szerint Horngyula eftásék nem is baloldaliak?
HAME
  Válasz | 2007. július 17. 09:55 | Sorszám: 685
Ahhoz képest, hogy baloldali forradalom volt, Horngyula elvtársék szájából 33 éven keresztül azt hallottuk, hogy az imprilisták által gerjesztett náci ellenforradalom, horthyfasiszta restaurációs kisérlet volt.
Tessék akkor eldönteni, hogy Horngyula elvtársék 1989-ig hazudtak, vagy 1989-től.
Lajos bácsi
  Válasz | 2007. július 17. 09:53 | Sorszám: 684
Ha tovább folytatod, a végén még kiderül, hogy Kádár János 56 igazi hőse.
Sok Moldovát olvasol?
zappara
  Válasz | 2007. július 17. 09:39 | Sorszám: 683
legnagyobb jelentősége abban van, hogy ekkor kezdődött meg a Szovjetunió eróziója..
nagyon fontos, hogy azt tette nylvánvalóvá, hogy a szocializmus nem egyenlő a sztálini diktatórikus szovjet hatalommal..
szabadságot és demokráciát akart kivívni és függetlenséget a szovjetektől, de nem akarta eltörölni a 45 utáni vívmányokat..
óriási csalódást fejezett ki, szocializmust vártak, de helyette Rákosit kaptak, diktatórikus rendszerével együtt..

senki nem lépett fel a gyárak és a földesúri hatalom visszaállítása mellett..(az lehet, ha tovább tart, eljutnak idáig is, de ebben a rövid időben ez nem történt meg)

zappara
  Válasz | 2007. július 17. 09:30 | Sorszám: 682
sőt..56 alapvetően baloldali forradalom volt..(ezt kapd ki..
azért ne feledd, hogy Nagy Imre kommunista volt..és úgy is halt meg..
ugyan, persze mindenféle szereplő jelen (ezért találhatja meg mindenki a saját értelmezését) volt a forradalomban, de ott az volt a szép, hogy ez senkit sem érdekelt, senki nem kérdezett ilyenről senkit...
tiszteletre méltó és példamutató összefogás volt...
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. július 17. 09:09 | Sorszám: 681
Azt írtad, hogy '56 nem a kommunizmus elleni harc volt, mert baloldaliak is harcoltak a forradalom oldalán.
Ebből az állításból pedig a formális logika szabályai szerint az a két állítás lehetséges, amiket leírtam. A kettőből valamelyikre gondoltál.
Én mérnök vagyok, engem nem fogsz megetetni a maszlaggal.
zappara
  Válasz | 2007. július 17. 08:34 | Sorszám: 680
érdekes az érvelésed, ahhoz mondjuk semmi köze, amit írtam, de már megszoktam..
válaszom: egyikre sem..
azt gondoltam, amit írtam..ez ennyire egyszerű..
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. július 17. 08:09 | Sorszám: 679
A szélsőbaloldali, kommunista rezsim (amit te mentegetsz) megdöntését minden jobb- és baloldali demokrata helyesli.

A kommentárodból az világlik ki, hogy:
1. vagy a kommunista rezsim nem volt szélsőséges, "csak" baloldali, ezért egy közös megmozdulás nem irányulhatott a megdöntésére;
2. vagy minden baloldali ember szélsőséges kommunista.

Formállogikai alapon ez a kétféle értelmezés lehetséges, más variáció nincs. Te melyikre gondoltál?

zappara
  Válasz | 2007. július 17. 08:03 | Sorszám: 678
a történészek szerint sem..
és nem bal-, vagy jobboldali megmozdulás volt...hanem egységes, közös...ott nem volt oldalazás..
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. július 17. 08:01 | Sorszám: 677
Szerinte is.
Csak történelmet hamisít, szándékosan. Hazudik.
Tamásöccse
  Válasz | 2007. július 17. 05:56 | Sorszám: 676
Az emberek kilenctized része gyülölettel és félelemmel tekintett a kommonistákra. Hazugságukat, hogy majd évtizedek múlva jó lesz, csak most van megszoritás, éppenugy nem hitte el, mint ma, a gyurcsánycsomag idején. A kommonista körbenéz és vágyódása van a máséra, annak asszonyára, (ma már inkább férjére), házára, földjére, mindenére.
Amikor Nagy Imre elkezdte beszédét, azt mondta, kedves elvtársak, s fölhördült rosszalón a tömeg, mégegyszer próbálta, kedves elvtársak, a tömeg még dühösebben ordit, s akkor vált, magyarok, honfitársaim. Bárki megnézheti az archiv felvételeken. S igy lett lassan a volt stálinista kommonistából a magyarok ügyét vállaló, azzal azonosulni tudó érdekes figurája a magyarok történetének, Nagy Imre. S ezért gyülölte az új, áruló, orosz tankokon bevonuló rendszer annyira, hogy kinoznia, megaláznia, halálra itéltetnie, testét temetetlen sírba, meszes gödörbe löknie kellett. Annyira gyülölték a kommonisták, horn, kádár, apró,dögei a magyar nemzetet és Nagy Imrét, mint a zsidók Krisztust, mert a magyar nemzet volt a keresztfán, 56-ban. Az igaz vátesz, a lovag és hős Márai, már megírta, s nevén nevezte a gonoszt. A gonosz Horn Gyula és bandája, a gonosz ma is a baloldal, az az értelmiségi kör, mely 57 május elsején ott ünnepelte a gyilkost, aki akkor is még javában gyilkolt s nem hagyta abba 59-ig, ütötték verték a magyar nemzetet, melyet zsigerien gyülöltek és gyülölnek ma is. Az mszp-zsdzs a gyülölet pártjai, a gyülölet kormánya, gyülöletük tárgya a mindenkori magyar nemzet és annak története. Minden más szó hazugság és zavarkeltés. Érdekük ma, összekeverni a dolgokat és fogalmakat, érdekük, hogy az amugy is torz baloldali fejekben még nagyobb legyen a káosz. Jago és Biberach országa, el akarja törölni még a bűn érzetét is a nemzetnek, nemhogy bűntudata legyen. Mert aki felismeri mit is tett december ötödikén, felismeri mit is tett, mikor a kommonistákra szavazott, már el is indult a gyógyulás utján, tán fel is ismerheti a magyarok igazi történetét, s tán ősei lelkét is megérintheti. S akkor vége, a kommonisták hatalmának, kártyavárként dölnek össze. Ezért irogatnak itt és gomolyognak, emulziót és hazugságot árasztva, szakmányban, a népszabadság, a hazugság és aljasság fizetett ügynökei.
nemszadista
  Válasz | 2007. július 17. 01:39 | Sorszám: 675
Na, a másik házi komcsink is bemondta a tutit.

('56-ban az emberek igenis komunizmust szerettek volna továbbra is, ezért is volt mindenhol az első dolguk annak szimbólumának, a vörös csillagnak a leverése és megtaposása. )

tiszavirág
  Válasz | 2007. július 17. 01:30 | Sorszám: 674
szerinted.


szerintem pedig igen.

gyaloggos
  Válasz | 2007. július 16. 23:47 | Sorszám: 673
Egyszer mondtam, írtam már: az önmagukat komminustaként meghatározó emberek legyenek kommunisták!

Adják össze, amilyük van, oszt indítsanak egy kommunát!

Csak, ez sehogyan sem megy!

Ők ugyanis abból éltek, hogy a másét elvették!

Azért mondom, kérdem: Horn Gyula honnan hova?

gyaloggos
  Válasz | 2007. július 16. 23:12 | Sorszám: 672
Tehát: kommunista nem volt, nincs, nem lesz!
gyaloggos
  Válasz | 2007. július 16. 23:10 | Sorszám: 671
Amíg két ember él a Földön, addig kommunizmus nem lehet!

"Ez a "mesében sem létezik" csupán gyenge kísérlet a kommunista diktatúra bűneinek elkendőzésére"

Úgy látom,nem érted, miről beszélek.

Nem a diktatúrát vonom kétségbe, hanem az azt megelőző jelzőt!

gyaloggos
  Válasz | 2007. július 16. 23:04 | Sorszám: 670
"Attól, hogy a Marx által megálmodott kommunizmus nem volt, nos attól még volt kommunista diktatúra az összes szörnyűségével..."

Hát, a lényeg, még egyszer: nem attól kommunista valaki, hogy önmagát ekként határozza meg.

A kommunistákat pedig mindenhol bűnözőként tartották számon, kartotékot vezettek róluk, még az oly "liberális" USA-ban is!

zappara
  Válasz | 2007. július 16. 22:51 | Sorszám: 669
pedig hát nem
panPeter
  Válasz | 2007. július 16. 22:48 | Sorszám: 668
"A kommunizmust hagyjuk ki! Kommunizmus a mesében sem létezik!"
Szóval... Attól, hogy a Marx által megálmodott kommunizmus nem volt, nos attól még volt kommunista diktatúra az összes szörnyűségével...
Ez a "mesében sem létezik" csupán gyenge kísérlet a kommunista diktatúra bűneinek elkendőzésére....

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola