Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát! (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
Lroly
  Válasz | 2007. július 15. 11:53 | Sorszám: 616
Kedves PROCESSZOR
Ezt a linket lehet hogy ismered http://www.hirtv.net/ ), de ha nem néha benézznék a helyedben.
Tegnap a "NAPROL-NAPRA" müsort nézttem, hát közel voltam ahhoz hogy , szétverjem a monitort.
Na ilyen kormányunk van
Időszakos Állat
  Válasz | 2007. július 15. 11:49 | Sorszám: 615
Az nem baj, hogy Hornyula előbb lett pufajkás, minthogy a részegen az úttesten tántorgó testvérét elütötte volna a ruszki teherótó?
kaleb
  Válasz | 2007. július 15. 11:14 | Sorszám: 614
"már mindenki tudja, hogy Horn testvére közlekedési baleset áldozata lett"

Én nem tudom. Honnan kéne tudnom? Miből gondolod, hogy így volt? Van ennek Gerő cikke szempontjából jelentősége? Elég embert meggyilkoltak a felkelők ahhoz, hogy ez Horn Gyulát beolyásolja.

processzor
  Válasz | 2007. július 15. 11:01 | Sorszám: 613
Jó, én csak azért kérdeztem rá, mert "nem mertem elhinni", hogy manapság ilyen kormányunk van.
lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 01:51 | Sorszám: 612
Jól látod.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 15. 01:50 | Sorszám: 611
Ő is túl érzékeny volt az élethez.
lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 01:44 | Sorszám: 610
Igen. Nem riogatásképpen mondom, de ez a tanítómester (fiatalok voltunk) előre megmondta: ha ebbe a komenista hadseregbe behívják, ő főbe lövi magát. Megtette.
Ez 1980-ban volt. Nagyon jó haverok voltunk. Most is eszembe jut. Nem kellemes.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 15. 01:39 | Sorszám: 609
Na látod! Mindig van valaki, akitől mégis csak beszerzi az ember a fontos ismereteket...
lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 01:31 | Sorszám: 608
Jól látod, nem volt egyszerű, plusz a szegénység (sok hiedelemmel ellentétben), és 14 éves korom óta legalább két hónapot dolgoztam nyári munkásként minden évben, hogy olyan farmert vehessek, amilyet a szüleim elutasítottak, illetve sosem voltak hajlandók megvenni nekem.
Hát ebből nem kértem. Aztán volt egy "tanítómesterem", aki nem a tutit mondta meg, hanem azt, hogyan és miképpen viszonyuljak a politika irányába és nyitott szemmel járjak az életben. Nagyon sokat neki köszönhetek.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 15. 01:15 | Sorszám: 607
Én is a gyermekek nevelése közben jöttem rá arra, mekkora dolog is az, hogy a sors az emberre rábíz egy-két gyermekpalántát anélkül, hogy kiképezte volna a nevelésükre. Lehet, hogy a szülőknél jóval intelligensebb, érzékenyebb gyerek születik és csodálkoznak rajta, hogy nem megy a gyereknevelés.

Vannak olyan ismerőseim, akiket a szülői szűklátókörűség erősen megviselt gyermekkorukban, de talán soha nem is tudták igazán kiheverni.

Neked sem lehetett egyszerű egy párttitkár apával, miközben láttad, hogy nagyon sok minden cuclista magyarázat fából vaskarika volt.

Nekem apám mindig elmondta, hogy mi az igazság és mi a hazugság.

lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 01:06 | Sorszám: 606
Idézet:
Ahhoz képest egész jól kinyílt a csípád. Kinek köszönheted?

Igen, ezt kizárólag a "józan paraszti észnek" köszönhetem.
Meg annak, hogy már gyerekfejjel sem ilyen életre vágytam.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 15. 00:42 | Sorszám: 605
Ahhoz képest egész jól kinyílt a csípád. Kinek köszönheted?

Nekem szerencsém volt. Nekem egyáltalán nem jelentett semmi változást a gondolkodásomban hogy a cuclizmusból a kapitalizmusba mentünk át. Az én apám nekem mindig mindenben az igazat mondta, nyugodjon békében! Sose hazudott! Nem félt, hogy a gyerek az iskolában elmondja, mert valahogy én is tudtam, hogy mit lehet hol elmondani.

lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 00:12 | Sorszám: 604
Lehet, nem tudom. Azt tudom, hogy sokáig párttitkár volt, aztán a 80-as években küldött egy olyan levelet a központi bizottságnak, amit valszeg nem tettek zsebre. Kicsit úgy érzem magam, mint Pokorni, bár nem vagyok róla meggyőződve.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 15. 00:08 | Sorszám: 603
Akkor sajnos biztosan nem a jó oldalon állt.
lacafaca
  Válasz | 2007. július 15. 00:06 | Sorszám: 602
Nagyon igazad van ! Pl. Az én faterom semmit sem mondott el 56-ról, pedig benne volt a sűrűjében. Csak nem tudom, melyik oldalon. Azt sosem mondta, hiába kérdeztem.
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 14. 23:57 | Sorszám: 601
"testvére meggyilkolását követően"

Nem szégyelli magát ez a hülye Gerő, hogy annak ellenére, hogy már mindenki tudja, hogy Horn testvére közlekedési baleset áldozata lett és nem gyilkolták meg, képes továbbrais éltetni ezt a hazugságot, csak azért, hogy a maszatolást tovább lehessen folytatni?!

Nagyon jó, hogy Sólyomnak lehetősége volt nem kitüntetni ezt a hazaáruló szeszkazánt, ezáltal is mindenkinek példát mutatott, hogy a hazaárulás soha el nem évülő bűntett.

tiszavirág
  Válasz | 2007. július 14. 23:44 | Sorszám: 600
Nem tudom megérteni mit kell attól félni, rettegni, hogyha valaki lát egy balesetet és azt valósághűen elmondja 1994-ben. Mondom, valósághűen!!! Mert az is jellemző az emberekre, hogy mindig színeznek, többet mondanak mint ami történt.

Azt sem szoktam megérteni, hogy egyesek azt mondják, még a gyerekeiknek sem merték elmondani mi történt velük a lágerben, a börtönben, a táborokban és akárhol.

A mi családunkban mindenki kipofáz mindent, itt aki sunnyog, azt rövid úton kifaggatják. De az én családomban nem is volt soha sem módi az elhallgatás és én sem tartom normális családnak azt, ahol a felnőttek nem világosítják föl a leszármazottakat. Hát honnan tanuljon az a gyereket, ha nem a szüleitől, nagyszüleitől, nagybácsikáktól és nagynéniktől?!

Állítólag a zsidó családoknál járja az a mondás: mondd el fiaidnak!

Na ezt például minden keresztény családnak kötelező lenne átvenni a zsidóktól! (meg még sok egyebet...)

Isten éltesse a nyílt szívű családokat!!!

kaleb
  Válasz | 2007. július 14. 23:33 | Sorszám: 599
Akarta, megkapta
Népszabadság • Gerő András • 2007. július 14.
http://www.nol.hu/cikk/453791/

Érdemes elolvasni!

Lroly
  Válasz | 2007. július 14. 21:37 | Sorszám: 598
Kedves Tiszavirág
idézlek a sok sunnyogó beszari kispolgártól!)
Gondolj csak bele milett azokkal akik tettek valamit, vagy kiálltak az igazságért, még most is le csőcselékezik őket vagy azt mondják fizetett bérencek.
Én megértem őket hisz félnek, (lehet hogy van mitől?)
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 14. 21:02 | Sorszám: 597
Nem tudom mi a faxért nem. A tököm teli van a sok sunnyogó beszari kispolgártól!
Lroly
  Válasz | 2007. július 14. 19:02 | Sorszám: 596
Kedves PROCESSZOR
Javíts ki ha tévednék, de én ugy látom, hogy ELNYOMJA azokat
akik ha nem is nagy, de egy kisebb válalkozással javíthatnak életszínvolalukon(lásd idén már 50 kisebb válalkozás ellen indult csőd eljárás),KIZSÁKMÁNYOLJÁK az embereket mert ezek az áremelkedések egy tőbb gyermekes családnál kizsákmányolás.
És végül ZSARNOK módjára kapaszkodnak a hatalomba, és átgázolnak minden demokratikus eszmén.
lacafaca
  Válasz | 2007. július 14. 18:28 | Sorszám: 595
Én láttam, amikor részeg voltam és a tükörbe néztem. Olyankor nagyon "okosnak" képzelem magam.
estebany
  Válasz | 2007. július 14. 15:52 | Sorszám: 594
Kedves Tamásöccse!

Láttál már valakit, aki okosra itta magát?

Tamásöccse
  Válasz | 2007. július 14. 15:45 | Sorszám: 593
Ahol emberség és lélek van, ott nincs Horngyula. Üdvözölje őt a horngábor, melegen. Remélem börtönben végzi, a hORNGYULA, EZ A VISZOLYOGTATÓ PITI KIS GYILKOS, közönséges kis szalonkomcsi, Carlos barátja, mindenki barátja, kinél a nagyobb pénz és hatalom van. Hülyére itta magát, s hülye az is, aki élteti.
Kisérti az a sokszáz megkinzott és halott fiatal, diák, munkás, idealista kis hős, kiket meggyaláztak és tönkrettek? Van lelke, Horn Gyulának? A rohadt ávos, kommonista bagázsból, alig volt 24 halott, hivatalosan, ők meg megvárták amig 18 lesz, a kiskamasz magyar hős, s akkor végezték ki hidegen, állati kegyetlenséggel, a kollaboráns birói és értelmiségi kar segedelmével. Vajjon álmában megjelenik neki, vagy megjelent kádárnak, ahogy szegény Nagy Imre áll a vizeletében cipőfüző nélkül, heteken, hónapokonát, gyógyszerek, a remény, a menekedés lehetősége nélkül, csak a kollaboráns orvossal találkozva, rokonit nem láthatta, soha többé. ezektől a kádárjancsiéktól vette át a kitüntetéseket, a kollaboráns hazai értelmiség, a szini és iróvilág, a tudomány és közgazok haladói.
Angyal István, Tóth Ilona, a szent, megjelenik nekik? Vajjon a pokolban kádár, melyik részletét szenvedi ujra végig életének, sakk-matt Rajk elvtárs, vagy a kölcsönkért pokroccal való sunyi átoldalgás, a hatalom oldalára? Vajjon hornnal együtt fog égni a pokolban, s Stálin lesz a fütőjük?
Az lenne számukra az igazi pokol, ha láthatnák, hogy a magyar ujra életre kell, szaporodni kezd, elveti rabtartóit és igazi és nemzeti kormánya, megkezdi az élet programját. Remélem, és hiszem, ha az Ördögnek van fantáziája, ezt a variációt vetiti eléjük, semmisüljenek meg, büneikben betokosodva, ujra meg ujra, szünetlen.
processzor
  Válasz | 2007. július 14. 15:24 | Sorszám: 592
Idézet:
... hogy nekik nekeljen félniük egy elnyomó, kizsákmányoló és zsarnok kormánytól.

Miért, most ilyen regnál?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola