Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Nyelvédesanyánk. (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nyelvédesanyánk.
prepegyit
  Válasz | 2011. szeptember 19. 01:03 | Sorszám: 961
A matematika főgebra.
A nyelv algebra.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. szeptember 17. 12:51 | Sorszám: 960
A matematika nyelv ?
A nyelv matematika ?
onogur
  Válasz | 2011. szeptember 16. 10:44 | Sorszám: 959
Én ilyet nem tapasztaltam. Mondjuk ha németül szólaltam meg, az első mondatomban közöltem, hogy magyar vagyok.
Ugyanis nem szeretik a németeket.
Egyszer nővéremnek iszonyú fogfájása volt, elvittem fogorvoshoz. 12 óra előtt tíz perccel a fogorvos durván ki akart rúgni, hogy mindjárt bezár, menjünk vissza 4 óra után.
Kimondottan ellenséges volt. Addig, amíg el nem kottyintottam, hogy magyarok vagyunk. Nem csak lekezelte nővérem fogát és hét napra elegendő gyógyszert adott, de egy büdös lírát se fogadott el.
Békáscity
  Válasz | 2011. szeptember 16. 10:05 | Sorszám: 958
Egyébként a taljánok ha látják hogy szeretnél velük -olaszul!- beszélni akkor segítenek, aranyosak. De ha elvárod hogy angolul/németül beszéljenek hát dafke nem értik! A fansziák az egy érdekes nácio...
onogur
  Válasz | 2011. szeptember 16. 09:47 | Sorszám: 957
Nekem sose volt gondom a taljánokkal, vagy a németet, vagy az angolt értik. Az idegennel szemben pedig kedvesek, segítőkészek.
Ugyanez a franciákról már nem mondható el.
Békáscity
  Válasz | 2011. szeptember 16. 09:08 | Sorszám: 956
Rómában élj úgy mint a rómaiak ! - és ha nem beszélsz olaszul (vagy legalább is nem próbálsz) non capisco ! Miért kéne Magyarországon, Budapesten mindenkinek több nyelven beszélni ? röhögök mikor a (rab)szolgákhoz csak saját nyelvükön beszélnek a gyarmatosítók és elvárják, hogy megértse a lenézett cseléd - aki egyébként esetleg több nyelven beszél... és ezerszer műveltebb mint a leigázója !
gondola.hu - Hazug cikk: "Bp.-en nem tanácsos idegen nyelven beszélni"
Nem tetszik !!! Egyébként egyetértenék a latin-nyelv(de főleg szókincs)tanulás felélesztésével, hiszen ennek alapján könnyebb lenne idegen nyelvet tanulnunk - hamár a mag(yar)ból nőtt ki a többi nyelv, és nem vagyunk képesek megértetni ezt a nagyképű angol/száz vagy újlatin nyelvekkel ! (A latin etruszk alapokon nyugszik - akik ugye a Kárpát medencéből mentek a mai toszkánia területére... Ezt az olasz nyelvészek és történészek derítették ki - nem mi !)
prepegyit
  Válasz | 2011. szeptember 08. 22:29 | Sorszám: 955
Bella tutti frutti csavaronti, ócsó pihi.
prepegyit
  Válasz | 2011. szeptember 08. 22:22 | Sorszám: 954
Vagy, a matematika és a filozófia diszjunkt részhalmaza.
john batky
  Válasz | 2011. szeptember 08. 14:23 | Sorszám: 953
Nem tudom, a kortárs filozófia szerintem a logikát valamennyire mellőzni tűnik. Értesz, igaz?
onogur
  Válasz | 2011. szeptember 08. 12:39 | Sorszám: 952
Ezek az olaszok is igazán megkérhetnének egy magyar anyanyelvű embert, ha már le akarnak fordíttatni valamit.

"Az erős szenzációk kedvelő számára létezik Twister, gyors csúszású csúszda körbe csavarodva saját magán. A park ideális hely egy nap különleges mód letöltésére a tengernél.
Tudnak kinyújtózva lazítva ülni napozni miközben másikok energikusabbak tudnak úszni az úszómedencéken vagy lecsúszni a csúszdákon." http://www.bellavistalignano.it/hu/aquasplash-park.html

Rendes Kis
  Válasz | 2011. szeptember 03. 18:37 | Sorszám: 951
Esetleg a matematika és a filozófia közös része a logika ??
Rendes Kis
  Válasz | 2011. szeptember 03. 18:36 | Sorszám: 950
Namost már csak az a kérdés, hogy a filozófia része-e a matematikának és hogy a matematika része-e a filozófiának ??
john batky
  Válasz | 2011. szeptember 03. 17:20 | Sorszám: 949
És a matematikai logika kifia-borgia?
borzsa
  Válasz | 2011. szeptember 03. 12:27 | Sorszám: 948
Anno a logikát a filozófia részének tekintették. Szerintem matematika a logikának alárendelt (vagy inkább mellérendelt) tudománya, fejleszti azt.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. szeptember 03. 10:57 | Sorszám: 947
A matematika a logikának 1 ágazata vagy a logika a matematikának 1 ágazata ?
Békáscity
  Válasz | 2011. szeptember 01. 15:20 | Sorszám: 946
puncs=pancs (de tényleg ! az )
Rendes Kis
  Válasz | 2011. szeptember 01. 13:19 | Sorszám: 945
Honnan jön a "puncsol" (a beszélő számára fontos személy - hivatali elöljárója, szerelme - jóindulatának elnyerésére törekszik) szó ?
alexander
  Válasz | 2011. július 12. 22:43 | Sorszám: 944
Hosszú ideje O.V. a legjobb szónok, akinek van nyelvérzéke, - az évértékelőn, kicsúszott a száján a bérkommandó és azonnal kijavította ezt a magyartalan és taszító kifejezést, bár az identitása lenne ilyen kiváló - sajnos elkötelezték és nem tud szabadulni, ezt a kincset csak egyszer lehet elveszíteni, és az emberek bizalma veszni látszik. Nagyon sajnálom a sok csalódott embert, aki az utolsó reményét helyezte belé, éa most kilakoltatás fenyegeti, pedig megigérte O. V. hogy senki nem kerül fedél nélkül az utcára. Mondják, hogy izraeli ingatlanbefektetők miatt kellett feloldani a moratóriumot, hát igen, ők a barátaink, mondják, még szerencse, hogy barátainkhoz kerülnek az elárverezett otthonok - kell a pénz fegyverekre otthon... igaz ami igaz elhozták megmutatni a legújabb kémrepülőgépet is, hogy magyar barátaik érezzék a lehetőségeket...
alexander
  Válasz | 2011. július 12. 18:31 | Sorszám: 943
Ha türelmesen elolvasol egy csomó kutatást különös - ellentmondásos, de a valóság bontakozik ki, ami alig hasonlít bármely tanított verzióhoz, mert lényeges, kényelmetlen tényeket hallgattak el, Árpád óta. Ugyanis bármilyen hihetetlen Atilla hunjai megérték Árpád bejövetelét, és a fekete magyarok kiev mellett csatában alulmaradtak a fehérek törzsszövetségével szemben, Tutum hunmaradéknép fejedelem a Felvidéken felvette a kereszténységet 82O körül, árpádék árulónak tekintették a testvérnépet, mert Nagy Károllyal történő harcok során megalkudtak a hódítókkal, az avarnak mondott birodalom legyőzésekor, egyik csoport Dalmáciába menekült, Pribina és Szvatopluk renegát hunmaradékok, és a székelyek is helyben lakók fejedelmek-kapitányok alatt éltek saját szervezeteikben.
Bonyolult, rokonnépek által alakuló hatalmi változások nem sematizálhatók, és a honfoglalás huncut meséje egészen másfajta valóságot takar.
Csak megjegyzem a történelem kanonizált sztereotípia, amelyet az éppen aktuális hatalmak írtak.
Nálunk, bonyolította a helyzetet az Árpádház kihalása, az egymás követő idegen dinasztiák, majd a habsburgok színrelépése, amely a nemzet eredetére, gyökerére támadat.
onogur
  Válasz | 2011. július 12. 18:03 | Sorszám: 942
Én abszolút nyitott vagyok minden őstörténettel kapcsolatos vitára.
De a saját józan paraszti eszem nem tud elképzelni hun/avar/onogur/magyar fejedelmi központot holmi hegyek között erdős vidéken.
Még példa sincs hasonlóra.
alexander
  Válasz | 2011. július 12. 17:54 | Sorszám: 941
Egy hegy azért még viselhette a nevét, nem?
A hagyomány megőrízte, hogy megtekintett a jó állapotban levő épületeket, ismerte a feliratokat, el tudta olvasni ez a "barbár" engadiban született nomád. Aztán kijelölte királyi központnak, majd ment a lova után füvet keresni az alföldre.
Gondolom, nem olvastad Rudnay Atilla trilógiáját, így megoldhatatlan a komunikáció. Vannak források, de azokat szinte senki nem ismeri, mert Hóman Bálinttól, Glatzig disszkreditálta, a maiak pedig szelektíven kutatnak és nem akar összeállni a kép, sajnálatos szüklátókörűség és ellenségesség rontja az együttműködést. A politikától tanulják a káini technikát, látható volt a mai ország gyüliben, hihetetlen zuhanás a szellemi méltóságban, no, de mindenki kiadja a bukáját, inkább előbb, mint utóbb.
Ez az elit méltatlan az ország vezetésére. Üvölt a primitív csordaszellem...
onogur
  Válasz | 2011. július 12. 15:52 | Sorszám: 940
Rendben, de azért szeretném tudni, hogy a végtelen puszták ura mit keresett volna a Pilisben?
Priskos rétor járt Attilánál, de ő mintha az Alföldön találta volna meg Attila palotáját.
alexander
  Válasz | 2011. július 12. 15:18 | Sorszám: 939
Egy tudákos példabeszéd. A pilisben, királyi központ területén volt két Atilla hegy, ám sikerült a monarchia idején emlékét is eltörölni, amikor szamár hegynek átkeresztelték, és csak mostanában sikerült a kutatóknak felfedni a csüsztatást. Tudnivaló, hogy mindent felrobbantottak, lebontottak, elhordtak, ami Atilla városára emlékeztetett. A néptelenné vált területre németeket-osztrákokat telepítettek, megszakitva a nyelvi emlékezést, a betelpítettek már szamárhegy elnevezést kaptak a németnyelvű iratokkal és ez a furfangosz emlékírtás egészen máig működött, de szerencsére emlékeink igaz őrei még közöttünk vannak és tudhatjuk kiknek köszönhetjük a negatív szlogenjeinket, mint gyászvitéz, heten mint a gonoszok, a hét vezér sugallatával. És aki azt hiszi, hogy ez a MULT, annak el kell mondani, hogy ez a szellemrombolás közöttünk van, bárki megtanulhatja a felismerés technikáját. A kommandó, kampány szavak és társai, a nyelv és hagyományaink gúnyolása elárulja őket.
alexander
  Válasz | 2011. július 12. 14:57 | Sorszám: 938
a hüle nem veszi észre hogy a kárára nevetnek, és ő is nevet, mert azt hiszi, hogy így trendi...
elképesztő...5ooéve ez történik, és nem veszik észre...
onogur
  Válasz | 2011. július 12. 11:22 | Sorszám: 937
Nem hallgatok rádiót, nagy ritkán a Juventust, mert az "még elgurul" kategória.
Viszont amit a hírekkel csinálnak...az elképesztő. A szleng használatára gondolok. Hírekben!
Tegnap közlekedési hírek, akárhol motoros kisfiút gázolt.
Ezt úgy adták le, hogy: "a motoros elcsapta a kiskrapekot".

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola