Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Költészet. (29. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Költészet.
nereus
  Válasz | 2007. június 14. 21:41 | Sorszám: 95
"Juhász Ferenc: Könyörgés középszerért"

Te boldog isten légy velem,
hadd éljem le kis életem...

nereus
  Válasz | 2007. június 14. 21:39 | Sorszám: 94
Tetszik tudni a Cervantes-regényben szereplő mén nevét?
Nos róla volt szó. Arról meg nem írhatom, hogy "szent frigyre óhajtott lépni" a közelében legelésző kancákkal.

"Az Ön köreiben úgy látszik ezt kedvelik." Ezt a fajta eufemizmust nem kedvelik a köreimben, harisnya zongora lábán...

L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 21:37 | Sorszám: 93
Ja. Vagy úgy.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 21:32 | Sorszám: 92
De én Judynak akartam írni, hogy abban egyetértek vele.
Nem értem, mi a problémád még mindig.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 21:31 | Sorszám: 91
Semmi.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 21:30 | Sorszám: 90
Mi a mondandód ezzel?
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 21:29 | Sorszám: 89
Ezt nereusnak legyen olyan kedves.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 21:28 | Sorszám: 88
Ki is keverte ide a középszert?
Olvasson már utána kolléga.
Gondolom a tények nem zavarják. Lényeg a közös alom.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 21:27 | Sorszám: 87
A kereszténység mindig áthágta saját törvényeit. Ez a főszabály. Azért volt sikeres, mert agresszívebb volt vetélytársainál.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 21:26 | Sorszám: 86
Itt szurkolásról van szó? Azt hittem a költészetről.

És maga kinek szurkol?
Úgy látom már eldöntötte.
Hát igen, madarat tollárról...

L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 21:24 | Sorszám: 85
Ha szabad jeleznem, a középszer idekeverésével én se nagyon tudtam megbírkózni. Mert most vagy a civilizációk harcáról beszélünk vagy a tömeget ócsároljuk. Szegény tömeg... Meg vagy elitizmus vagy Huntington. Illetve egyik szezon másik fazon.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 21:20 | Sorszám: 84
Hallja maga jóember!
Hogy beszél Ön a hölgyekkel!
Nem bunkóság ez véletlenül? Az Ön köreiben úgy látszik ezt kedvelik.
Igaz Pol Pot-hoz is hozzáment valaki.

Hogy a tárgyra térjek, éppenhogy a keresztény elvek hatékonyak.A kereszténység kétezeréves léte bizonyítja, maga jámbor hágatós példát kedvelő nereus.
Ha már szóba került, a kerszténységben igazán van költészet, vannak versek, írások, de egyetlen szó sincs, ami nem szól valamiről.
Homoktemető

L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 20:59 | Sorszám: 83
Én inkább azt látom, hogy még nem döntette el melyik csapatnak szurkol a BL-döntőben.
nereus
  Válasz | 2007. június 14. 20:50 | Sorszám: 82
Egészen elnietzschésedett e jámbor hölgy...
A lovagiasság keresztény tőről fakadt erény. A keresztény erények nem esélyesek a túlélésre, a mént előbb agyba-főbe verik, mielőtt hághatna. Bocs, ezt mifelénk így nevezik.
Szóval nem hatékony.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 14. 20:45 | Sorszám: 81
Ha maga a kifejezés nem a görög-római fennhéjázás szava lenne, akkor mondjatnánk így is. Egyébként annyit jelent: külföldi. Csakhogy ez a civilizáció lenézett minden másikat, miközben számos náluk fejlettebb kultúra kifejlődött már akkor.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 14. 16:33 | Sorszám: 80
"Vegyük azért elő a szegény költőket, írókat, filmrendezőket, stb.
Csak, hogy egy közismert példát mondjak: egy új rendőrsorozatnál megnő a rendőrnek jelentkezők száma, uez tengerészek, hastáncosok és balettáncosok, stb.
Régen énekkel toboroztak,"rábeszéltek" embereket, sokakat sikerrel a harcra, a haza védelmére. Nem igaz, hogy az írástudóknak nincs felelőssége.
Ha arról írnak, hogy élj a világban kötelességek nélkül, élj a mának, ne vállalj gyereket, váltogasd a partnered míg meg nem halsz, járj partykra végelgyengülésig, akkor az emberek nagy része úgy gondolja, ez az igazi élet és követni próbálja.
Ma már nem divat Cervantest olvasni, pedig a világirodalom legszebb müvének kiáltották ki, a becsület, a hűség, a lovagiasság példája a könyv.
A középszernek a természet világa szempontjából nincs értelme.
Az erőnek van értelme, annak az erőnek , ami továbbviszi az életet, vagy ami a teremtés valamilyen célja érdekében a leghatékonyabb. Csak az látszik, hogy

Az élet érdekében a hatékony kerekedik felül"

Ez a hozzászólásom, úgy látom némi magyarázatra szorul.
Cervantes "Don Quijote" című művére gondoltam, amikor a világirodalom legszebbnek kikiáltott regényéről beszéltem, csak olyan álmos voltam, hogy nem vettem észre, hogy csak az én fejemben van meg a mondat.
A másik a befejezése. Az az igazság, hogy egy hosszú fejtegetésbe kezdtem a túlélésről, amit azt hittem, hogy töröltem és csak az elküldés után láttam, hogy milyen bicebóca maradt. Szintén álmosság, de vállalom minden szavát.
off
Ma is azt mondom, hiába a nyugat minden technikai fölénye, az erősebb faj fog fennmaradni, mint ahogy ez mindig is történt és sajnos a történelem ismétli önmagát, csak észre kellene venni.
Végül is ez offtopik volt, de a költészethez annyiban van köze, amennyiben a költészet tükrözi egy nép életrevelóságát, élniakarását, erejét.
on.

Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 14. 16:24 | Sorszám: 79
Mire gondolsz? UFO-k üldözzenek és ne találjam meg a ridikülömben a kis gáz-spraymet? Hát az elég izgalmas lenne, mert sokszor a kapukulcsot sem találom benne.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 14. 16:20 | Sorszám: 78
"Több félnivalója van a nyugati életformától a világnak mint fordítva. Ez egy lefutott meccs. Végtelenül lefutott. "
Ezzel én ugyan nem értek egyet, de nagyon fel leszek háborodva, ha elpatkolnék, mielőtt kiderülne.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 13:40 | Sorszám: 77
Már nem köszönt a víz, s a fagy,
Az öreg fák sem borulnak le előtted.
Az első dal, szegény megfulladt a dalok folyamában,
Melyek túlharsogják egymást.
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 13:37 | Sorszám: 76
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 14. 13:30 | Sorszám: 75
Isten hozott !
Kokopelli
  Válasz | 2007. június 14. 13:18 | Sorszám: 74
A föld a Te meghitt otthonod,
Ahol szüntelen vándorolsz.
Köszönt a víz, s a fagy,
Az öreg fák leborulnak előtted.
Üdvözölnek a madarak is,akik az égben röpdösnek.
Hívogat a mindenség.
Isten hozott!
Boldog légy!
bojtár
  Válasz | 2007. június 14. 13:14 | Sorszám: 73
SINKA ESTÉJE /bocs. az előzőért/

38 éve 1969 junius 17.-én halt meg Sinka István költő,
a Fekete Bojtár.


III.

Sinka István egykor himnuszokkal jelentkezett:Akkor még Németh László sem értette meg hogyan erősíti fel véglete-kig a pusztai napkelte és a társadalmi lét sivárságának ellentéte azokat a távoli ősökre visszaütő érzelmeket,a-
melyeket a dallamot nem felejtő "Párcium poétája" csitít-
hatatlanul a lelkében hordoz. Élete estéjén Mózesi trans-substantiatio-ban, az égő csipkebokor látomásában adja meg Sinka az ifjúkori túlzott ragyogások kulcsát:

"És tűz és láng és rózsák vették körűl
s harsonákat hallott, amikor már ébredt;
érezte, hogy nincsen egyedül,
hogy valaki a lelkében lépked
s mint mennydörgés, úgy reng a lábanyoma;
ibolya-szakállán ős-messzeség fénylett,
szívében egy kimondhatatlan név,
sarujában meg a nagy vándorlások pora"

Ez minden Mózeseknek és Sinka Istvánoknak titka: érezte
hogy nincs egyedül, hogy valaki a lelkében lépked. S az
említett két ciklusban éppen azokkal válik eggyé költő-lelke, akikkel "perben-haragban" volt: a törökkel, az iszonyattá vált emlékkel,s a zsidósággal, melyet egykor elnyomónak és gyötrő lidércnek érzett.

Sinka nem "megbocsátott" és nem " bocsánatot kért",mint
Erdélyi, Kodolányi, Németh László és több más író is. Ő
élete alkonyán, egy emberen túli empátiában, képes volt
-magyarként - törökké és zsidóvá válni. S kételkedhetik-e őszinteségében valaki( ha valamit Sinka életében nem tudott, hát hazudni nem tudott soha), amikor hetevenéves
fővel kimondja: "Megrázónak és felségesnek érzem a bib-
liai zsidóság történetét". Igen, megrázó és fenséges a bibliai zsidóság története. A magyar egyházak, mi Isten
tisztelő és félő magyarok ma is levesszük előttük a ka-
lapunkat.De nem a Jézust halálba küldő Kajafás és Annás
élőtt, s nem a mai velük rokonlelkületűek előtt.
S ez a történet nem bankárok, nem Tv-ripőkök és kveru-
lens pszihopaták története.
Ennyit Sinka István estéjéről, az örök számadóról, aki egyszersmind élete fogytáig tartó fekete bárányságra ítéltetett.

***

onogur
  Válasz | 2007. június 14. 12:55 | Sorszám: 72
Ne felejtsd el, hogy az etruszkok, görögök, egyiptomiak és thrákok hatalmát leverő rómaiak "barbárok" voltak, csak nagyon okosan átvették és felhasználták a náluk civilizáltabb népek műveltségét.
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 14. 12:52 | Sorszám: 71
A barbárok mi vagyunk ???

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola