Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Költészet. (28. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Költészet.
nereus
  Válasz | 2007. június 15. 16:01 | Sorszám: 120

Ennél jobban csak Nietsche ismer.
Mert ő legalább kerek-perec kimondja, hogy az ember a mérhetetlen hazugságai közben azért mégiscsak a legtöbbet önmagának hazudja.

"No nem nereus, mert ő csak divatból, sznobságból lelkesedik, nem is gondol bele, hogy a semmit dicsőíti, hogy nem kellenek értékek, bárki írhat bármit..."
Ezt ugyan nem mondtam, de rám lehet éppen fogni. Sőt, kulák is voltam életem egy szakaszában...

Drága Hölgy, Drága Hölgy! Mikor fogja fel, hogy a költészet az nem a szavak számán áll (vagy bukik), nem a lírai mű hosszúságán (Pilinszky azt állítja, hogy egy szonett olyan >>de olyan!<< hosszú, akár a Háború és béke! Ott a néhány írásjelből álló haiku, ott vannak Weöres egyszavasai (ld. uo. népdalban, -költészetben: FELLEGAJTÓNYITOGATÓ), ott a képvers (talán látott már olyat), szóval az egész azért valósabb, sőt régibb, mint az Ön efemer (itt: illékony) ízlése, amellyel semmi bajom, mert az enyém még illékonyabb. Gondom csak azzal van, hogy nem nagyon veszi "gondjaiba" más ízlését... Bár nekem az sem igazán gond. Nyomatékosítva kicsit szórenddel: Nem nekem gond igazán.
Szeretettel: n.

L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 15. 15:27 | Sorszám: 119
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 15. 15:24 | Sorszám: 118
Ja. Persze. A jobb- és a balagyfélteke. Mivel csak beszédközpontjuk van.
onogur
  Válasz | 2007. június 15. 15:12 | Sorszám: 117
A bal és a jobb agyféltekéjükben is van egy-egy beszédközpont.
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 15. 15:01 | Sorszám: 116
én sem értem...
L'auberge espagnole
  Válasz | 2007. június 15. 14:54 | Sorszám: 115
Csak ártatlan szurkapiszka volt!
Ez nem az alsó tagozat. Mindenki úgy ír, ahogy épp sikerül. Én pl. rondán.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 15. 14:06 | Sorszám: 114
Hogyhogy két beszédközpontjuk?
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 15. 13:57 | Sorszám: 113
egy szót nem tartok versnek

Mindig elfelejtem, hogy a nőknek 2 beszédközpontjuk van ! ...

Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 15. 13:55 | Sorszám: 112
Sáskákról.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 15. 13:52 | Sorszám: 111
Jaj istenem, Túrista, ez nem helyesírási hiba, csak gyors írás. Tehát nem gyorsírás: gyors írás ez egyébként egy vers. A legutóbbi egyszavasom)
Nem fizikus, hanem természetesen fizikum kell a túléléshez.
A gyors írás mellett türelmetlenség is, mert nem olvasom vissza, mit írtam, csak menjen, menjen már.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 15. 13:49 | Sorszám: 110
"Az éhínséget nem a legnagyobb, legerőszakosabb példányok élik túl, hanem azok, akik már a bőség idején is szerény, nem habzsoló életmódot folytattak."
Erről nem hallottam. Milyen példányokról beszélsz? Emberekről, vagy sáskákról?
Nem tudom igazad van-e, hogy elég a lelkierő a túléléshez, szerintem azért a fizikus is szükséges.
Az biztos, hogy engem a Homoktemető nem húzna ki a pácból.
Elsősorban is, mint mondtam : egy szót, nem tartok versnek, másodszor pedig úgy, ahogy van nem tetszik. Rossz érzést kelt bennem. Azóta utána olvastam több helyen is,több szóverset elolvastam. Taszítanak. Nyomoréknak, hiányosnak találom őket.
Sajnálom Rendes kis. Ez a véleményem.


Túrista!
Hol írtam én helyesírási hibával ? Ötös voltam nyelvtanból.

Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 15. 13:13 | Sorszám: 109
Pl.: BACH - Le Concert des Nations, Savall - Brandenburg Concerto No. 6 in B flat major, BWV 1051 (1.FM - Otto's Baroque Musick)
magyar turista
  Válasz | 2007. június 15. 12:52 | Sorszám: 108
Nem érdekel a foci.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 15. 12:49 | Sorszám: 107
Az melyik zenemű?
magyar turista
  Válasz | 2007. június 15. 12:21 | Sorszám: 106
Nietzsche Hitlerék szekerét tolta...

Kevés esélye volt rá. De... Szerintem nem Níccse ellen írta és nem is ellened...

Őrizzük meg az írott szó becsületét, de ne Rendes Kistől - hanem mondjuk a rossz hejesírástó'!

magyar turista
  Válasz | 2007. június 15. 11:57 | Sorszám: 105
Európának volt egy döntése, amikor egyházi és világi között döntött. A világit választotta. Pontosabban szétválasztotta a kettőt és az egyház vezető szerepének lehetőségét megszüntette. És ez még csak nem is a felvilágosodás, hanem az invesztitúra harcok idején volt.

Érdekes volna felvázolni egy fejlődési pályát, hogy ha a pápa győz és létrehoz egy világállamot. Ma valószínű nem integrációról beszélnénk. És amúgy is latinul...

Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 15. 10:51 | Sorszám: 104
a túlélésre leginkább az erőseknek van esélyük

A túléléshez lelki erő kell, kedves Judy.
Nem ismered a túlélés "sáska-szabályát" ?
A sáskák, elszaporodásuk csúcspontján, minden ehetőt fölzabálnak. Éhínség következik be. Az éhínséget nem a legnagyobb, legerőszakosabb példányok élik túl, hanem azok, akik már a bőség idején is szerény, nem habzsoló életmódot folytattak.
Lelki kapaszkodónak pedig - olykor, talán - egy egyszavas vers is jól jöhet !

Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 15. 10:25 | Sorszám: 103
E jámbor Úr azért állítja ezt ilyen pejoratív értelemben rólam, mert bizonyára azt hiszi Nietzsche Hitlerék szekerét tolta. Ez nem igaz ugyebár, de itt most nem is erről van szó. Az igaz, hogy Nietzsche eszményképe az uralomra termett, erős ember, s ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a túlélésre leginkább az erőseknek van esélyük.Ha ezzel elnietzschésedtem , vállalom.
Az egyszavasaddal légy boldog, nekem nem tetszik, főleg a homoktemető, de úgy általában sem, sőt úgy érzem, hogy akik annak tartják csak kárt okoznak. No nem nereus, mert ő csak divatból, sznobságból lelkesedik, nem is gondol bele, hogy a semmit dicsőíti, hogy nem kellenek értékek, bárki írhat bármit, hiszen ehhez nem kell költőnek lenni, elég, ha valaki sulykolni akar valamit, és költészet címén máris belopja magát az életünkbe, és nem merjük elutasítani, hisz az írott szónak, s a költőknek még ma is becsületük van.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 15. 10:06 | Sorszám: 102
Miből gondolod?
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 15. 00:03 | Sorszám: 101
Rengeteg 0-szavas zeneművet hallottam !

"Zenei tőmondat": egyetlen gong-ütés !

kapitamunista
  Válasz | 2007. június 14. 23:47 | Sorszám: 100
Nem lényeges, hány szó egy vers!..
gyurgyalag
  Válasz | 2007. június 14. 22:27 | Sorszám: 99
Egyszavas vers nincs! Amit írtál max. szókép. Esetleg zenét is komponálhatna valaki. Egyszavas zenemű.
nereus
  Válasz | 2007. június 14. 21:59 | Sorszám: 98
mint
nereus
  Válasz | 2007. június 14. 21:58 | Sorszám: 97
"Ha már szóba került, a kerszténységben igazán van költészet, vannak versek, írások, de egyetlen szó sincs, ami nem szól valamiről."
Ezt ne nekem tessék magyarázni.
"de egyetlen szó sincs, ami nem szól valamiről"

Tessék már mondani, miről "szól" a kereszténység? És mekkorát "szól"? Ez olyan pisiszagú idióma, minnt amikor a parlamentben azzal okítják egymást, hogy miről "szól" a demokrácia. (Meg a Piroska és a farkas... ) (Jó, hogy Károli nem hallgatja.)

nereus
  Válasz | 2007. június 14. 21:48 | Sorszám: 96
Ez Kierkegaard és Nietzsche állítása, illetve olvasata. Legalábbis ahhoz törekszik. Da ha jól veszem ki, akkor inkább a vezető klérussal volt baja az előbbinek. A Krisztustól való eltávolodást valami "önbűnbak-képzés"-sel helyettesítő, főleg Pálra kihegyezett kritikáját lehet kiemelni a másikból.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola