Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » SÖPREDÉK 1919 III. rész (21. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: SÖPREDÉK 1919 III. rész
bihari_panorama
  Válasz | 2006. augusztus 17. 23:48 | Sorszám: 272
Megint itt piszkoskodsz a döglődő Magyarország körül, te hiéna?

Elvtársaid eddig mindig csak a beteg, sérült Magyarországban forgatták a tőrt:
- ti bolsik, 1919-ben együtt gyilkoltátok, csonkoltátok az antanttal és a kisantanttal Magyarországot, -nem csoda ha közösen le tudtátok győzni.

Forradalmi helyzet volt, mi? Nektek rablógyilkosoknak!

- 44-től a muszka hódítók segédcsapatakét öldöstétek a magyar népet.

- 1956 után pufajkát öltve újra muszka zsoldban, tankjaik, megszálló csapataik fedezetével legénykedtetek.

- most már 4. alkalommal teszitek tönkre az országot, szétlopva, hazudva és eladósítva.

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 17. 23:13 | Sorszám: 271
Előbbire túl sokat írtam, így most rövid leszek. Egyetlen kérdésem van. Megtennéd, hogy vizsgálódásod körébe bevonod a kereszténységet és különösképp a római katolikus egyház elmúlt kb. 1700 évét? (A konstantini fordulattól.) Érdekes megfigyeléseket tehetsz, és ha első, elhamarkodott következtetésed voltaire-i egyoldaluságokra ragadtatna is, jó lecke lesz meglátni a sok szörnyüség és butaság mellett az értéket is. Talán toleranciára és többoldalú megközelítésre szoktat.

Pál apostolt hiteltelenítik-e a keresztesháborúk?

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 17. 23:07 | Sorszám: 270
"személyes támadást intézel a kérdező ellen"

Ez nem volt szándékomban. De örök optimistaként hiszem, hogy van esély rá, hogy néhány év múlva egy megújult amhaareccel találkozom, aki akkor már hálás lesz azért, hogy ma nem udvariaskodtam túlzottan vele, hanem megmondtam neki egyenesen, hogy nem szabad mai szintjén megállnia, hanem tovább kell keresnie. A lényeg a becsületes keresés. Akárhány tévút belefér, de ha az ember kitartóan keres, az eredmény ritkán marad el.

Egyébként szerintem most talán az segíthet, ha rákeresel arra a szóra, hogy "fallacy" és gondosan tanulmányozod azokat a gondolkodási botlásokat, amikről ilyen cím alatt írni szoktak. Őszintén elmélkedsz róluk, és ezek fényében elolvasod újra, amit írsz, és felteszed a kérdést, vajon nem estem-e akaratomon kivül akár egyik vagy másik hibába. Ennek nagyon végiggondolt rendszere van és nagyon hasznos ezen edzeni magunkat.

Másik út: továbbtanulni. Ez sose szégyen. Tudtommal kiváló katolikus egyetemek vannak a világban, amelyek lehetőséget adnak a szellemi fejlődésre. EZt most őszintén mondom. Ne elégedj meg azzal az állapottal, ahol most vagy, és ne hidd, hogy nem kell külső segítség is ahhoz,, hogy továbblépj. Magyarországon ezt nehezen fogod megkapni, de ha kifelé nézel, meg fogod találni a lehetőségeket.

Talán ha egy fórumon valaki ellentmond neked, abban se a kellemetlenséget kell látnod, hanem az esélyt. Rajtad múlik, élsz-e vele, vagy elszalasztod.

"csodálkozol azon, hogy ezen a fórumon a legtöbben nem kedvelnek" + "nem értem, hogy miért vagy itt, és mit akarsz eme szerepléseddel elérni? Esetleg erre is válaszolhatnál... "

Ez a két kérdésed összefügg, ezért egyben válaszolok. Nem azt keresem itt, hogy kedveljenek. Úgy érzem, ezt közvetlen környezetemben, családomban, barátaim körében, munkatársaim közt megkapom, sokkal bőségesebben, mint ahogy valaha is meg fogom érdemelni. Ebből a szempontból igazán szerencsésnek mondhatom magam.

Még idegenektől és futó ismerősöktől is jóindulatot, kedvességet, szeretetet kapok. Hiába, ilyenek az emberek. Köszönet érte.

Itt nem ezt keresem. Azért vagyok itt, mert tanulságos, mert tapasztalatokat, impulzusokat kapok, olyanokat, amiket a való életben nem. A való életben sose találkozom olyan emberekkel, aki családtagjaim meggyilkoslásán gunyolódna, valahogy ez nem kerül szóba. Ha szóba kerülne, össze is vesznénk és bocsánatot kérne. Volt már rá eset. Itt lehet, hogy szóvá sem teszem, mert ez nem a való élet. De azért figyelem, hogy magától nem szégyelli-e el magát. Azt nem igénylem, hogy mondjuk egy ilyen ember engem kedveljen. Ha azt tenné, zavarba is hozna vele.

Vagy. Én mindig védtem a katolikus papokat azokkal a katolikus kollegáimmal szemben, akik nagyon ingerülten támadták és mindennek elmondták őket. Ez furcsa volt, hiszen ők ismerték ezt a világo belülről, általában 15-16 éves korig kemény vallásos nevelést kaptak. de élményeik egyház- és papellenessé tették őket. Mióta itt járok és ezen kivül is tapasztalok ezt azt, kezdem érteni, miről beszélnek. A látókörömbe került az antiklerikalista irodalom is. Amit soha nem gondoltam volna. Ha nem szembesülök mindazzal a problémával, amivel az egyház a maga heterogén természete miatt küzd, ezzel a kérdéssel se találkoztam volna. Ez is tanulság.

Nem fogok általánosítnai, mert ott vannak ellentétes élményeim is, de azért árnyaltabban látom ma már az egyházak szerepét is, és sok kérdés is felvetődött bennem ennek kapcsán, amire nem tudom persze a választ, de azért már a kérdés is előre visz.

Vagy bihari esete. Még tőle is tanulok. Nem azt talán, amit szeretne, de egy élesen más szemszög egészen más kérdésekhez vezet. Meg edződöm abban is, hogy az enyémtől nagyon eltérő álláspontokat megértsek, és az ütközésekben magam is csiszolódom, anélkül persze, hogy vitapartnerem álláspontját minden tekintetben magamévá tenném.

Igazság szerint még többet is tanulhatnék, ha jobban odafigyelnék, összefüggéseiben elemezném vitapartnereim álláspontját. De nekem csak arra van most energiám, hogy az aktuális hozzászólásra reagáljak. Eddig ez nekem nagyrészt megérte. Bár, hogy őszinte legyek, néha amikor az órára nézek, azt gondolom, hogy túl sok időt töltök ezzel, és ezalatt más módon még többet tanulhatnék. Kiváló könyveket olvasok mellette, és tényleg dilemma, hogy nem rájuk kellene-e több időt fordítani, meg a barátaimra, családomra. De ha megfigyeled, leginkább késő este fórumozok, amikor egy jó könyvhöz úgyis fáradt lennék.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 17. 10:50 | Sorszám: 269
BT = az ENSZ Biztonsági Tanácsa
nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 17. 10:49 | Sorszám: 268
Azt hiszem, hogy erre a kérdésre 1xrűen válaszol a II. világháború hadtörténete, ill. a BT állandó tagjainak felsorolása.
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 17. 00:54 | Sorszám: 267
Feltételezem rólad, hogy a föltett kérdést értelmezni tudod, ezért úgy veszem, hogy nem akarsz rá válaszolni. Mások miatt írom tehát ezeket:

A kérdés két ideológus adott, leszűkített szempontból való összehasonlítására vonatkozott, nem pedig más adott szempontú (pl. Marxnak szakálla van, ezért nem lehet egy lapon említeni a borotváltképű Rosenberggel etc.) vagy általános összehasonlításra. Az említett sajátos szempont két destruktív ideológia hatáselemzése lenne, ill. a végeredmények összevetése. A kérdés tehát így fogalmazható át: van-e lényeges különbség a marxizmus ill. a rosenbergi mitoszelmélet között atekintetben, hogy ezen ideológiák hatására hány embert végeztek ki?

Kaleb feltehetően illetéktelennek tartja majd az ilyen szempontú összehasonlítást, ezért megjegyzem, hogy a marxizmus nemcsak mint konstruktív ideológia volt ismert a XX. században, a kommunizmus 100 millió áldozata pedig nem negligálható azzal a kifogással, hogy a társadalmi fejlődés és gazdasági igazságosság némi áldozatot követelt.

amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 16. 23:58 | Sorszám: 266
Na most ezt meg mire véljem? Ahelyett, hogy válaszoltál volna egy szerintem kifogásolhatatlan modorban föltett kérdésre, még provokatív szándék sem volt benne, - akár hiszed, akár nem tényleg nem értem -, személyes támadást intézel a kérdező ellen. Ja, és még csodálkozol azon, hogy ezen a fórumon a legtöbben nem kedvelnek.

Elhiszem, hogy nem könnyű a vitapartnerről feltételezni, hogy legalább annyira művelt mint te, de szerintem, ha hosszabban szeretnél szalonképes partner maradni ezen a fórumon,érdemes venni ezt a fáradságot. Máskülönben nem értem, hogy miért vagy itt, és mit akarsz eme szerepléseddel elérni? Esetleg erre is válaszolhatnál...

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 16. 19:58 | Sorszám: 265
Erre most nem tudok jó modorban válaszolni.

Szerintem próbálj még tanulni, olvasni. Nem szabad féluton megállnod és beérned ilyen gondolatpótlékokkal, hogy Marx és Rosenberg egy kutya. Nem az.

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 16. 19:56 | Sorszám: 264
OFF

Látod, ha én valahova megyek, nem az ország bel- és külpolitikáját keresem. Hanem pont azt, amiről írsz.

Egyébként Izrael még nincs teljesen elkommercializálódva. A szokványos túrista nem oda megy. Aki oda megy, az már valamit keres. Velük is jó együtt lenni és a helybeliekkel is. Ezt nem pótolja semmi.

Izrael meg különösen varázslat. Mert az, ami. Nem olyan. Nem szimuláció. Ráadásul végtelenül szines világ, és szerintem a spirituális világ számottevő része ott van. (A másik fele meg taize-i találkozókon, meg Kis Tibetben, meg még 1-2 helyen.) De azért a világ nem homogén és Jeruzsalem biztos hogy egy lelki középpont.

onogur
  Válasz | 2006. augusztus 16. 08:54 | Sorszám: 263
"Aki meg nem járt arra, az jobb ha inkább tartózkodik a véleménytől"

Ez roppant aranyos! Szóval aki még nem járt Izraelben, az kussoljon? Szerinted mi várható egy esetleges látogatástól?
Mert szerintem teljesen mindegy, hogy az ember Tel-Avivba, Teheránba, Damaszkuszba vagy Kuala Lumpurba utazik el.
Ugyanis mindenhol az emberek reggel felkelnek, elmennek dolgozni, este hazamennek, a turistákkal meg barátságosak.
Történelmi műemlékeknek, kávéházi pincéreknek és bolti eladóknak nem sok közük van az adott ország bel- és külpolitikájához.

mpd
  Válasz | 2006. augusztus 16. 08:06 | Sorszám: 262
""De mondanék még valamit. Bizonyos megjegyzésekre tudatosan nem válaszolok, mert semmi kedvem egy értelmetlen szóváltásba belekeveredni. Aki okos, ért ebből is. ""

Mit se félj, hogy annyira ragaszkodom a veled folytatott "szóváltások"-hoz. Csak mindig akad, aki beugrik a lászatkorrektségednek, és ilyenkor kötelességemnek érzem a felvilágosító munkát.
Az ilyen lekezelő fordulatokat meg, mint ez:

""Aki okos, ért ebből is. ""

tűzd a kalapod mellé. Bár, azt bizonyítod vele, amit én mondok, de nincs rá szükség.


""Ehhez a vitához keress más partnert. ""

Azaz, semmi kedved elismerni azóta sem, hogy a tények ellened szólnak.
O.K., ez a q.e.d. tipikus esete.

mandala
  Válasz | 2006. augusztus 15. 23:42 | Sorszám: 261
há mé', Marx csak leírt ezt-azt, amazt; szólásszabadság, vagy mijaszösz!
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 15. 23:35 | Sorszám: 260
De hogy félreértés ne essen, nem Rosenberg mellett kampányolok...
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 15. 23:34 | Sorszám: 259
Tudom, hogy egyeseknek elegük van a párhuzamállításból, de talán mégis. Miért van az, hogy minden valamire való exmarxista bátran vállalhatja múltját anélkül, hogy bárki is elmarasztalná ezért, miközben ugyanez az
exrosenbergistákról legkevésbé sem mondható el. Erre jó lenne, ha valaki válaszolna. Rosenberg miért kártékonyabb mint Marx? Ha az ideológián alapuló rendszer kegyetlenségét és az áldozatok számát nézzük, akkor is legjobb szándékkal még csak holtversenynél tartunk. Várom válaszaitokat.
amhaarec
  Válasz | 2006. augusztus 15. 23:24 | Sorszám: 258
Nem tudom, hogy van-e reális esélye annak, hogy valaki eléggé megismerjen egy letűnt kort. Ugyanígy a mai kort sem ismerjük, amit ismerünk belőle, az a hírügynökségek szűrőjén keresztül érkezik el hozzánk. Ennek ellenére, úgy gondolom, nem illetéktelen történettudományról, politikatudományról beszélni... szerény véleményem szerint, persze.

Vagy maradjunk agnosztikusok?

Szerintem Károlyiról azért lehet többé-kevésbé reális képet alkotni, annyira bizonyára, mint Horthyról, akiről egyesek bártan nyilatkozgatnak össze-vissza, anélkül, hogy tisztában lennének az akkori történelmi helyzettel.... Miközben áll a Károlyi szobor, Horthyról pedig még utca sincs elnevezve.

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 15. 22:25 | Sorszám: 257
Nézd, Fejtő más korosztály, mint én. Ráadásul Párizsban él kb. 65-70 éve és ott egész más szellemi állapotok vannak. Ami nálunk normálisnak számít, az ott kb. a rasszizmussal van egy csoportban. Én is meglepődtem, amikor ezzel szembesültem. Majd kikeresem, hogy hívják, de külön neve is van a dolognak.

Én ráadásul nem kedvelem Fejtőt, ahogy Faludyt sem. Hasonló okokból, nem szeretem, ha valaki emlékművet játszik. Bár 90 felett ez is megbocsátható. Ennyi emigráció is furcsává teszi az embereket. De megkéne nézni régi könyveit, hogy lássuk valóban mi is a helyzet vele. Nem fair az idős Fejtőből megítélni a fiatalt.

Ami a vörösterrort, Károlyit illeti. Könnyű azoknak, akiknek átvett sémájuk van és ennek alapján tombolnak. Én hősiesen bevallom, hogy nincs világos képem Káérolyiról, nem smerem eléggé a kort, azok a közhelyek, amiken át nagyon sokan nézik, számomra elfogadhatatlanok. De olvasok elég sokat a korról, és ha lesz véleményem erről, majd elmondom.

Károlyinét ismertem és tiszteltem. De ő nem azonos a férjével.

Izraelt meg nem "mentegetem", hanem egyszerűen kötődöm hozzá, jártam ott és erősen pozitív érzéseket táplálok irányában. Ha valaki járt ott, és másképp van vele, tudomásul veszem, nyilván más élményei voltak. Még igaza is lehet. De az én érzéseimet ez nem változtatja meg. Aki meg nem járt arra, az jobb ha inkább tartózkodik a véleménytől, mert fennáll a veszély, higy egyszer elmegy és utánna nagyon meglepődik, és megbánja.

Én csak azt mondom mindenkinek, vallásra tekintet nélkül, menjen oda és élje át azt, amit ott át lehet élni. 10 estből 8-ban élete egyik legnagyobb élményében lesz része és nem bánja meg.

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 15. 22:13 | Sorszám: 256
Még valami. Minden normális fórumon a moderátor azért van, hogy a vitapartnereket pl. ne lehessen llatokhoz hasonlítani. Itt más a szokás. Jó. De azért nem gondolom, hogy rendben van az angolnázás.

De mondanék még valamit. Bizonyos megjegyzésekre tudatosan nem válaszolok, mert semmi kedvem egy értelmetlen szóváltásba belekeveredni. Aki okos, ért ebből is.

kaleb
  Válasz | 2006. augusztus 15. 22:10 | Sorszám: 255
OFF

Nézd, az én érdeklődésemet kielégíti az az info, amit megtalálok a neten. Ott az Ász jelentés, ott a cukor.lap.hu, és a történtek után nem vonz az a lehetőség, hogy megosztod velem a véleményed, és ha elmondom amit gondolok, úgy reagálsz, ahogy múltkor.

Ehhez a vitához keress más partnert.

Lajos bácsi
  Válasz | 2006. augusztus 15. 14:46 | Sorszám: 254
Cukorral lehet?
mpd
  Válasz | 2006. augusztus 15. 14:37 | Sorszám: 253
Az ember ritkán fog angolnát...
daleth
  Válasz | 2006. augusztus 15. 14:07 | Sorszám: 252
De édes vagy
mpd
  Válasz | 2006. augusztus 15. 12:38 | Sorszám: 251
Csak jöjjön: szeretettel várom a Magyar Cukorban.
Bátky János
  Válasz | 2006. augusztus 15. 12:34 | Sorszám: 250
Nem értem. Még Kádárral sem állt szóba???
daleth
  Válasz | 2006. augusztus 15. 12:27 | Sorszám: 249
Azért Kalebot ennél többre becsülöm, bár bizonyos fokú szellemi rokonság megfigyelhető (pl. Kaleb is írhatta volna: http://www.es.hu/old/0109/irodalom.htm ), de Kaleb becsületesebben szembenéz bizonyos tényekkel, bár úgy látom, hogy a vörösterror vagy Izrael mentegetése valamiért már kimoshatatlanul beleívódott a lelkébe.

Bár már elvből nem vitatkozom vele, mivel ezeken a területeken szerintem túl messzire ment, de azért még becsülöm.

nemszadista
  Válasz | 2006. augusztus 15. 12:03 | Sorszám: 248
Hamarosan jön majd kaleb és jól megmondja nekünk, hogy ennek az izének milyen igaza van.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola