Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
karpatia
  Válasz | 2002. október 28. 14:30 | Sorszám: 876
Már épp kiakartalak rúgni a listáról...
Hol indultál milyen színekben?

(Szóval javaslkatod szerint mégse legyünk egyfarmeres partizánok a konzumtársadalom ellenében?)

111
  Válasz | 2002. október 28. 12:48 | Sorszám: 875
Újra itt, némi önkorm. választási pofára esés után.
De pont jókor. (Gondolom.)
Szóval; hét krajcár az kevés lesz. Az én kampányom került ennyibe, (1 ember) és rajtam kívül volt még 10.000(?).
3-500 milla kell/kampány és akkor még nem említettem az EU parlamenti választást. Különben meg mindenki szövetséges, aki támogatja a pártot. Érdekből vagy számításból az mindegy. A világ kis lépésekkel fog megváltozni, így akár a MOL is. Majd kifejtem bővebben, ha muszáj. De: sok pénz kell. Barátkozzatok a gondolattal.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 28. 09:21 | Sorszám: 874
Ló bádzsit kell üzemelni...
(Amúgy meg menj be a MOL-hoz és add el a lelked. Lesz pénz! )
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 28. 09:18 | Sorszám: 873
Mélyen egyet értek.
eszbey
  Válasz | 2002. október 28. 02:26 | Sorszám: 872
Még nem tudom.
Hét krajcár mindíg akad!
Apóka
  Válasz | 2002. október 27. 01:17 | Sorszám: 871
A háborúhoz 3 dolog kell ....

Miből? Honnan? Hogyan?

eszbey
  Válasz | 2002. október 25. 01:05 | Sorszám: 869
A környezetvédelem nem célja egy zöld politikai szervezetnek.
Az ugyanis félreértés és a fogalmak durva átértelmezése, hogy a KÖRNYEZETET kell vagy lehet védeni. Itt az emberről van szó, az élővilág rendszerének részéről s máig egyetlen tudatos létezőjéről. Az ember JÓ létezése az őt körítő világgal való folyamatos kommunikáció. Az eredmény lehet pusztulás és paradicsom is. Szabad akaratunkon múlik, hogy mit teszünk.
A zöld célok leglényegsebbje egy humánus értékrend világ léte. Itt már lehetne teologizálni: nem tezsem. Nem kell mindent megfogalmazni.
Éhezve, betegen, bután, erőszakban hemperegve nem lehet emberi értékeket teremteni. Mindezeket tehát el kell kerülni. Hogyan lehet?
A liberálisok az abszolutizált személyes szabadság emberét akarják megcsinálni, aki szabadon kooperál társaival, s legfontosabb kommunikációja a környező világgal: a verseny.
A szocialista egyenlősdizik és ken, értéke valami rózsaszín hosszú alsónemü. ennek érekében az erőszakot kultiválja. Az emberi alkotókészséget végtelenül leszorítja.
A mohamedán formalista: öt elvet kell betartani és kész. De azt iszonyatos keményen, s ennek következménye van. Ha már az is jó muzulmán aki csak az öt tételt gyakorolja és más nem is kell!
A buddhista a súnjata kiterjedését akarja, azaz a létezés végét, mert a lét szenvedés! Nem. (Félig buddhista vagyok..., s ez nem poén itt.)
A zöld az emberi hagyomány építését akarja, amely a környezetből (tudjuk ugy, mi az!) táplálkozik. Fajunk végletes mértékben lecsökkentette az agressziót. Folytatandó hagyomány. Fajunk a létező energia nagyrészét a helybenmaradásra használja. Ebből elég.

s így tovább: jönnek a hetek, amikor ezekről kell beszélnünk.

magán: ellenség? nekem nincsenek ellenségeim!

Igen, igazd van: a nevezett törvényeket s még sok mást meg kell vitatni.
Később, ha itt lesz az idejük.

Ki az ügynök?

Apóka
  Válasz | 2002. október 25. 00:10 | Sorszám: 868
Ahogy én láttam a zöld politika történelmét:

Valóban a Duna Kör volt az első országos hírű szerveződés. Ebbe beáramlott a lelkiismeretes rendszerváltók többsége. Ez volt az elsődleges oka, hogy nem tudott zöld párttá alakulni, de a Varga jános személye és a pártalakítás ellenes szándéka legalább ennyire erős hatású volt.

A KISzesek aztán 1989-ben mégis a pártalakítás mellett döntöttek. Ezek vezére volt Schmukk Erzsébet, aki a KISz apparátus környezetvédelemért felelős bürokratája volt. Valóban számos ügynök is volt, de voltak őrültek és csöndes lojálisak is a Magyarországi Zöld Pártban. Én 1991 őszén kezdtem az MZP-be járni, mert a Levegő Munkacsoportban levő barátaim ajánlották. Kezdettől tragikus volt a légkör az MZP-ben. A Schmukk érdekcsoporton kívül léteztek az őrült Medveczky Zoltán féle szektás zöldek, akik teljesen vegetáriánusok voltak és diktatórikus eszközök hívei voltak. Én nem tartoztam a két csoport közül egyikhez sem és 1992-ben Brezovics mellett az MZP második embere lettem, addig, amig a szektások 1993 tavaszán Nagymaroson át nem vették a hatalmat.

A Zöld Alternatíva 1993 június 5.-én alakult a kertészeti Egyetemen. Igen valóban abból a körből, amit SZBI ismertetett. Én magam is az alapítók között voltam. Nagyon nehéz volt ebben a szervezetben is a politizálás, de itt nem a szektások okozták a gondot, hanem a tisztázatlan eszmerendszer. Bizony Droppa, de a liberális oldalról jöttek sem érzékelték mi a cselekvési irány és mi a helyes módszer. Schmukkot az ideológia soha nem érdekelte igazán, ő egyéni karrrier esélynek tartotta az egészet.

Rendkívül nehéz volt rábeszélni a Zöld Alternatíva vezetését, hogy a Garéi Ügyben részt vegyünk. Ma már láthatjuk, hogy ez volt az egyetlen sikeres akciónk. Hiszen a probléma megoldása - ha lassan is, de - elindult a jó irányba. Sőt képviselőnk lett a szomszéd falu önkormányzatában.

Az 1994-es választások bukást jelentettek az MZP-nek és a ZA-nak. A ZA szövetséget akart kötni az Agrárszövettséggel, de ez is heves belső konfliktust okozott. Jelölteket nem tudott állítani csak az önkormányzati választásokon.

Az MZP még volt annyira sikeres a jelöltek állításában, hogy bekerült a TV kamerái elé, de a szereplésükkel szégyent hoztak mindannyiónkra. A ZA nem tudott jelöltet állítani. A sikertelen választásokat követően még erőlködtem valamennyit a ZA-ban, szép lassan kikoptem és újra egyre többet dolgoztam a Levegő Munkacsoportban.

A ZA további sorsát már csak kívülről néztem.

Apóka
  Válasz | 2002. október 24. 23:33 | Sorszám: 867
Ennyi a válaszom a felvetéseidre:

Tégy egy lépést a környezetvédelemért.

Ebbe a jelszóba belefér a kompromisszum.

lxir
  Válasz | 2002. október 24. 13:42 | Sorszám: 866
Az előbbi politológiai és történeti áttekintés után szeretném megkérdezni, hogy milyen indikátora van annak, hogy a környezetvédészet az cél, vagy csak ürügy a politikai jelenléthez ?

Az is érdekelne, miből lehet megállapítani, hogy ki az ügynök, mert ebben a történetben sokat említesz, Eszbey.

Magán: nem tudom miből gondoltad, hogy pont veled ellenséges vagyok. Akkor lennék, ha féltéglával dobálnálak, de ez távol áll tőlem. Vitatkozni azonban bármikor, és nem csak veled, ha van miről.

Az Atomtörvény 1996-os vitájával kapcsolatban Balsay úr javaslatainak egy részét átnézve az alábbiakat látom:
--a nukleáris létesítmény ne okozzon olyan kockázatot se, mint azok az ipari létesítmények, amikkel a társadalom már együtt él,
-- a hatósági és a kutatási tevékenységek finanszírozásához az államnak semmi köze ne legyen még garancia vállalóként sem, és még akkor sem, ha egy atomerőmű adóban ezt befizeti. (Tehát fizesse csak be, de hogy az Állam ezt továbbadja, arra ne legyen garancia)
-- a jövő generációra az ég világon semmi se maradjon, még egy lezárt földalatti tároló létesítmény sem, ami természetesen lehetetlen, és a többi iparágtól nem követeli senki.
-- csak az atomenergetika képezzen pénzalapot a saját majdani leszerelésére és eltakarítására: a többi erőműnek az ezévi Villamosenergia törvény után sem kell ilyet képeznie

A fönti tételekkel aki egyetért az azt mondja, hogy atomenergiának nincs helye Magyarországon, mert ha mindez igy egy törvényben együtt van, akkor a nukláris energia ellehetetlenült. Ez a FIDESZ céljai között szerepelt is, addig amig Illés Zoltán jelölte ki a zöld irányt a pártban. Azóta sok minden megváltozott, mert a nemzeti büszkeség egyik tárgyát megtalálták a paksi erőműben, ami energia stratégiai tényező.
Akkor hogyan tovább most?

Ezeken túl Balsay úrnak volt sok szövegpontosító javaslata, amivel egyet lehet érteni az indoklások alapján, és volt még egy lényeges:
-- a Parlament maga és közvetlenebbül felügyelje a nukleáris tevékenységeket felügyelő szervezeteket (Hatóság: Orsz. Atomenergia Hiv)

Mivel ez a forrásmunka kutatás vesződséges és időigényes, inkább azt kelelne megkérdezni, hogy a mai Atomtörvény mely pontjaival kapcsolatban vannak ma problémák ?

Erre is kíváncsi lennék egy Zöld Párt részéről, mert ha bekerül a parlamentbe foglalkoznia kell ilyesmivel is.
De várom ESzbey válaszát is.

És lehetne belezgetni a Villamosenergia és a Gáztörvényt is.

eszbey
  Válasz | 2002. október 24. 01:53 | Sorszám: 865
Na lássuk.
A Duna Kör 1982-ben alakult. Mindenféle ember volt benne, komenista kivételével (persze, egy-két ügynök is, ja).
1988/89-ben nem alakult politikai szervezetté, s tagjai szétsprivcceltek az össze (parlamenti pártba), több mint 60 dunakörös volt az első parlamentben. De az eredmény a Duna ügyében...
1989 nyarán magyarországra jött egy csoport nyeurópai zöld és fölméte a helyzetet. Azt javasloták a pártot alapítani akaróknak (pl.: Lányi), hogy ezt ne tegyék, "zöldítsék" a pártokat. Az eredmény ismert.
Ezután mégis megalakult a Magyarországi Zöld Párt, teli ügynökel, amit azután szépen lenyúltak a görögdinnyék ("Kívül zöld, belül vötrös") myíg később őket is kirúgták a mai vezetés megzökkent figurái (Medveczky stb.) Gyanus, sőt káros csapat.
Más helyeken (pártokban) voltak zöld csoportok pl.: SZDSZ ott Droppa volt az egyik vezető, aki 1992-ben kilépett, csak részben a SZDSZ zöld politikája miatt. Időközben a kiürült Duna Kör ügyvivője (adminisztratív vezető) is ő lett, s kenyargott: ez más történet, de érdekes.
1993 nyarán alakult meg a Zöld Alternatíva, három csoportból: '. volt MZPés emberek, kiszorítottak és kirugottak. Mindenfélék a fentebb jelzettekből. 2: más pártok volt zöld(es) káderei pl: Jávor Károly MDF, aki pár hónapig a ZAt képviselte a Parlamentben, anyapártjából való kilépte után. 3: a politikába frisen belépő mozgalmi környezetvédők. Az egészre rányomta a bélyegét az, hogy csomó minden nem volt tisztázva, valamint egy lappangó bal-jobb harc. Ez sohasem manifesztálódott (sajnos, de nagyon erodálta a társaságot. Amit amúgy a politikai rutin hiánya és a társadalmi váákum is sújytott. 2000 nyarán mndenféle szociáldemokrata és balliberális töredékekkel egyesült a csapat, megint leléptek jó sokan (pl.: én), s ejkkor lettek Zöld Demokraták. Minő meglepetés: belső harc jött, s a balosok is széttúrták a maguk ólját. Ezután először Zöld Szalag a téeszcsésekkel, majd Centrum. Droppa főpg, jelölt bekaszált fővárosilag vagy 400 szavazatot. Nem zöldet: centrumosat.
Ezeken felül voltak még mindenféle kisebb zöldnek nevezett vagy gondolt csapatok. Jelentőségüknem nagy, de jelzik egy zöld értékrend létét a politikai mezőben.
Mindezekről s más dolgokról cikk: Magyar Nemzet 2000. június 6. Valahol lentebb ebben a topikban is megvan.
eszbey
  Válasz | 2002. október 24. 01:33 | Sorszám: 864
Félreértesz. Janit nem bántom, ő csak tenni akar valamit. Az a szomorú, hogy ezt zöldként nem tudja megtenni. Amúgy: sara is van... erről máshol.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 23. 23:28 | Sorszám: 863
Fel tudja vázolni valaki a különböző "zöld" politikai mozgalmak törzsfejlődését? Számomra kissé kusza ez a Duna Körtől induló MZP, ZA, ZDP, Centrum útvesztő...

Kifogásolt személyeket persze nem ösmerem. Ha tényleg szellemi-erkölcsi persona non gratak akkor ez is egy újabb intő jel a tekintetben amitől kezdetek óta óvom a társaságot: legfőbb veszély a zöldbolsevizmus. (Rosszabb mint a tizsai cián.)

Apóka
  Válasz | 2002. október 23. 00:44 | Sorszám: 862
Láttam én is a XVIII. kerületet. Nem tudok a személyekről semmit.

De nézted-e, hogy egy vidéki településen (valahol a Tiszántúlon) is megalakult egy zöld párt, ami jelölteket is állított helyben. Továbbá azt is felfedeztem, hogy a Medveczkiék is indultak néhány helyen, pl.: Verőcén. Az eredményeket lusta voltam megnézni.

Kittl Jancsit ne bántsd, ő amit tudott megtett. Nem tekintem bajnak, hogy németként indult, hiszen a pártja elhagyta őt, mint annyi más embert.

Nem tudom, hogy a Centrum önállóan befutott képviselővel rendelkezik-e bárhol? Ha igen, akkor mennyire zöld? Egyáltalán indított-e zöld jelöltet?

eszbey
  Válasz | 2002. október 23. 00:17 | Sorszám: 861
Nos. és megint
nos nos

Kiürültünk? Figyeljétek a levelező listát, ott leadtam egy első összejövetelre vonatkozó híradást.


Amúgy

Figyeltem az önkormányzati választások eredményét. A XVIII. kerületben föllépet egy bizonyos Zöld Szövetség (a történelmi Szociáldemokrata Párttal együtt)A Zöldek sejthető jelöltje volt Szokolay Zoltán s egy Szokolay Zoltánné nevű illető.
Ki tud róluk?
Ha ez az Sz. Z. azonos a Szokolay nevű íróval, akkor az baj, mert azaz illető egy BM-besúgó volt, kőkeményen igazolhatóan és ez nyilvánossá is van téve. Ez rossz a zöldeknek.
Ki mit tud?

Ki tud még valamit valamilyen zöld szereplésről?

Kittl János a Zöld Demokraták (korábban a Z. Alternatíva mégelőbb a MZP tagja és sarzsisa tagja letta pécsi önkormányzatnak, mint pécsi kisebbségi képviselő: vigyázat! nem a kisebbségi, hanem a "normális" önkormányzatban! Mint a Német Kör jelöltje, s nem mint a ZD-é vagy a Centrumé.

eszbey
  Válasz | 2002. október 22. 02:23 | Sorszám: 860
Nos.

Itt a tér, sajnos, túl nagy.

Rajta?

VILÁGNAK VILÁGA
  Válasz | 2002. október 21. 08:31 | Sorszám: 859
Természetesen esély sincs az előrehozott választásokon való részvételre.
Apóka
  Válasz | 2002. október 20. 20:17 | Sorszám: 858
Igen megeshet, hogy tavasszal választások lesznek. Oka sokminden lehet, de legkevésbé az MSZP belső feszültségei. Sokkal valószínűbb, hogy a FIDESZ és az MSZP közötti az alkotmánymódosítási kérdésekben levő nézetkülönbség.

Nekünk nagy gond, ha tavasszal választások lesznek. Gondolkodjatok: 176 választókerület, ugyanannyi képviselőjelölt. Minden képviselőnek az induláshoz szükséges anyagi háttér. Minden képviselő mögé 20-30 fős kamapánycsapat. Szavazókörökbe szavazatszámláló emberek. Sok-sok ember, sok-sok idő, sok-sok pénz.

Meggyőződésem, hogy meg lehet teremteni az indulás feltételeit, de csak négy év alatt. Egy kiváló képességű boxolót sem állítanak a ringbe az első mérkőzésén a világbajnokkal.

Gondolkodjatok. Tegyük fel, hogy van "elég" pénz, van "elég" ember. Ha nics ismertség, akkor nincs szavazat. Jön a kudarc és a jó képességű emberek is csalódottan távoznak. Akkor megint 10 évre el vagyunk tünve a politika szinpadáról. Kell ez?

Gyöngy
  Válasz | 2002. október 19. 18:24 | Sorszám: 857
off

Bocs' az alkalmatlankodásért, nem a témához szólnék, csak kyu-t szeretném figyelmeztetni, mélt küldtem neki. Aki látta, adja át. Köszönöm.

Gyöngy

on

eszbey
  Válasz | 2002. október 19. 01:41 | Sorszám: 856
Nem. A szénsegély korábbi volt, még Atallék alatt, vagy talán már Németh Miklós alatt beindult. Az viszont igaz, hogy a panellakók nem sokat láttak belőle!
m.Árpád
  Válasz | 2002. október 18. 13:27 | Sorszám: 855
Kedves eszbey!
Úgy hiszem, megtaláltam a megfeleloen elvetemült fórumot, itt a helyem
Arra utalsz talán Hornékkal kapcsolatban, hogy a kormány 94-ben felvett valami német szénsegélynek nevezett pénzt, hogy abból adjon kedvezményes kölcsönt a panellakások szigetelésére? Ebbol viszont a "panelprolik" (bocs, tavasszal ez a szó harsogott mindenhonnan) egy fillért se láttak...
(Igaz, aztán jött a megbokrosodott gazdaság szükségállapota
/|/|\'
eszbey
  Válasz | 2002. október 18. 02:25 | Sorszám: 854
Emeberek!
Megeshet, hogy tavasszal választunk!
Az MSZPben úgy gyűlika statikus feszültség, hogy csak na! Emiatt, meg H. Kovács mérhetetlen ambíciója miatt , s nem holmi európaügyek miatt.
Akkor pedig a zöld politikának meg kell nyilvánulnia!

s mindenképpen azEU ügyben.
Föl, föl vitézek!

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 17. 17:57 | Sorszám: 853

Aha a listán inkább!

kyu
  Válasz | 2002. október 17. 14:27 | Sorszám: 852
"Nem utolsó sorban talán azért mert eleddig nem hallottam hogy eszbey vagy kyu pedofil lenne s iskolásgyerekekkel simogattatná magát. "

Hát, azért mindent mi sem árulunk ám el!
Brrrrr.........

Na de térjünk a lényegre.
Szervezetileg hogyan képzeljük el a zöld pártot? Pénz honnan lenne? (Mehet a listára is, ha valaki nem akar publikus lenni.) Lennének főállású emberek, vagy sem? Székház , iroda, stb...?
(Ha főállású ember kell, máris jelentkezem. )

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2002. október 17. 08:32 | Sorszám: 851
A "megvalósult zöldekkel" kapcsolatos tapasztalataim alapján én is elvetemültnek éreztem a "megvalósult zöld politizálást" amit én zöldbolsevizmusnak neveztem el. Szerintem találóan. De ez nem jelenti azt hogy maga a környezetvédelem ügye ne volna nagyon is üdvözlendő illetve hogy ne lehetne egy tisztességes természettudatos politikai mozgalmat pártot létrehozni s működtetni.

Remélem érthető volt. Az az irány amit mi képviselünk kissé más mint mondjuk Cohn-Bendité. Nem utolsó sorban talán azért mert eleddig nem hallottam hogy eszbey vagy kyu pedofil lenne s iskolásgyerekekkel simogattatná magát. S emellett egyikőnk se volt tagja a vörös hadsereg frakció terrorcsoportának.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola